Lidl

Lidl  

  Από: Polymhxanos στις 19/03/2009 1:30 μμ.

Για όποιον τον εδιαφέρει:

http://www.lidl.gr/gr/home.nsf/pages/c.o.20090326.index

Και φτηνά και -συνήθως- καλά. Αν δεν είστε από αυτούς που σας νοιάζει η ''μάρκα'' και αν δεν θέλετε να σας κοροιδεύουν τα μοτομάγαζα που βγάζουν 400% κέρδος -πολλές φορές για τα ίδια πράγματα- , μερικά προιόντα (π.χ. οι προστατευτικές κουκούλες ή o φορτιστής μπαταρίας) είναι ευκαιρίες.
1748 μίλια >>> http://forcev4.blogspot.gr/2017/08/1748-miles.html

Re: Lidl  

  Από: fethry στις 20/03/2009 11:14 πμ.

περιμένω μήνες μπας και ξαναφέρουν κουκούλες αυτοκινήτου, ώστε να πάρω μία για ένα veloce που έχω στο γκαράζ και περιμένει επισκευή...
if it's stupid and it works, it ain't stupid...

Re: Lidl  

  Από: Sprinter στις 20/03/2009 11:15 πμ.

Εγώ πάντως που είχα πάρει μια για το σπριντ απο το Λιντλ, μου σκίστηκε σε τρείς μήνες στις ραφές.....
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Lidl  

  Από: fethry στις 20/03/2009 11:22 πμ.

είναι λίγο αμφιβόλου ποιότητας, αλλά τη θέλω για αμάξι που βρίσκεται ήδη σε υπόγειο γκαράζ και δε θα μπαινοβγαίνει συχνά...
απλά για να μη σκονίζεται το περιεχόμενο λόγω ακινησίας...

για το μοτοσακό έχω μια oxford, η οποία επιμένει να σκίζεται συνέχεια χαμηλά εξ'αιτίας των μαρσπιέ...
κάθε πρωί που πάω δουλειά, δεν έχω κουράγια να τη βγάλω προσεκτικά και της πετάω τα μάτια όξω...
if it's stupid and it works, it ain't stupid...

Re: Lidl  

  Από: Sprinter στις 20/03/2009 11:29 πμ.

Να πώ πώς για κάλυψη για μεγάλα διαστήματα σε κλειστό χώρο δεν συνιστάται να είναι η κουκούλα αδιάβροχη. Ο λόγος είναι πως συγκρατεί υγρασίες και αναθυμιάσεις από το ρεζερβουάρ. Καλύτερα μια βαμβακερή να αναπνέει. Επίσης δεν κάνει πολύ καλό να σκεπάζεις τη μηχανή ζεστή με αδιαβροχη κουκούλα γιατί μαζεύονται ακόμα περισσότερες υγρασίες.

Αυτά.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε