Μια στιγμή, μια εικόνα, μια ιστορία

Μια στιγμή, μια εικόνα, μια ιστορία  

  Από: Polymhxanos στις 17/03/2009 5:28 μμ.

Εκείνος το έγραψε; Πέτυχε να περάσει το μήνυμά του; Εκείνη το είδε; Τι ένοιωσε; Πως αντέδρασε;

Μια ολόκληρη ιστορία γράφει κανείς από την εικόνα αυτή αν θέλει. Και ανάλογα την διάθεση, μένει ένα γλυκό ή πικρό ή κάτι ενδιάμεσο συναίσθημα από αυτόν που την βλέπει.

Ποιός ξέρει, μάλλον δεν θα μάθουμε ποτέ... Αλλά μπορούμε να ελπίζουμε, από την εικόνα αυτή, στον κεντρικό δρόμο στο Μοναστηράκι, ένα βράδυ Μαρτίου του 2009.

1748 μίλια >>> http://forcev4.blogspot.gr/2017/08/1748-miles.html

Re: Μια στιγμή, μια εικόνα, μια ιστορία  

  Από: Aris. στις 17/03/2009 6:21 μμ.

Oπως βλέπω ο παίχτης την δάγκωσε την λαμαρίνα για τα καλά...

Μιλάμε για καψούρα...

Και άμα κρίνει κανεις από το "Ο,τι" πρέπει να ήταν και άριστος μαθητής!

Aμα το σκέφτηκε ο ίδιος ,αυτό, και δεν το έκανε "COPY-PASTE" ...

Τότε RESPECT!! !

Kαι πραγματικά το πιστεύω ότι του αξίζει και η πιο δυνατή γκόμενα όσων CC και αν είναι!!

================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Μια στιγμή, μια εικόνα, μια ιστορία  

  Από: chris34 στις 17/03/2009 6:39 μμ.

Καψουρα σιγουρα δεν ειναι.Ειναι ομως βαθυτατη ΑΓΑΠΗ για εναν ανθρωπο που εχει καταλαβει απολυτα τα αισθηματα του!!
Ετσι πιστευω εγω!!
Και οσοι το εχουν νοιωσει πραγματικα σιγουρα θα πιστευουν και αυτοι το ιδιο με εμενα!!
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: Μια στιγμή, μια εικόνα, μια ιστορία  

  Από: doohan στις 09/09/2010 2:11 πμ.

.............
[size=200:29gvu26k]ΚΑΛΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:45, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: Μια στιγμή, μια εικόνα, μια ιστορία  

  Από: bonnie στις 09/09/2010 3:22 πμ.

πηγα να συγκινηθω... αλλα το ξεπερασα αμεσα ευτυχως..
στριβω, αρα υπαρχω...

Re: Μια στιγμή, μια εικόνα, μια ιστορία  

  Από: Polymhxanos στις 09/09/2010 9:47 πμ.

Είδες τι παθαίνει ο άνθρωπος άμα εκτίθεται σε κραδασμούς εκ Βαυβαρίας; Πολύ θέλει;
1748 μίλια >>> http://forcev4.blogspot.gr/2017/08/1748-miles.html

Re: Μια στιγμή, μια εικόνα, μια ιστορία  

  Από: Barkos στις 09/09/2010 10:35 πμ.

Polymhxanos"Είδες τι παθαίνει ο άνθρωπος άμα εκτίθεται σε κραδασμούς εκ Βαυβαρίας; Πολύ θέλει; "


ευτύχως η ροή του ποστ στο τέλος έγινε φυσιολογική!!

Re: Μια στιγμή, μια εικόνα, μια ιστορία  

  Από: Billie στις 09/09/2010 10:54 πμ.

Και το κυνικό ξενέρωμα:
παίζει να το έγραψε κανένας από αυτούς τους δήθεν και τους κάπως που κυκλοφορούν στις μέρες μας, όλο μεγάλα λόγια αλλά κενοί περιεχομένου.
Ή ακόμα και ίσως κάποιος από αυτές τις αναρχο-κοινωνικές ομάδες, ως μέσο "ευαισθητοποίησης" (δεν είναι σπάνιο φαινόμενο).
Το να το έγραψε κάποιος επειδή το ένιωθε, μου φαίνεται να έχει μικρή πιθανότητα (αλλά πολύ το θέλω να είχε γίνει έτσι)

Αλλά το θαυμάσιο είναι το τι αντιδράσεις προέκυψαν, ε;
"Facts do not cease to exist because they are ignored" Aldous Huxley

Re: Μια στιγμή, μια εικόνα, μια ιστορία  

  Από: doohan στις 09/09/2010 11:58 πμ.

..............
[size=200:29gvu26k]ΚΑΛΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:45, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: Μια στιγμή, μια εικόνα, μια ιστορία  

  Από: Polymhxanos στις 09/09/2010 12:03 μμ.

Billie"Και το κυνικό ξενέρωμα:

Το να το έγραψε κάποιος επειδή το ένιωθε, μου φαίνεται να έχει μικρή πιθανότητα (αλλά πολύ το θέλω να είχε γίνει έτσι)

Αλλά το θαυμάσιο είναι το τι αντιδράσεις προέκυψαν, ε; "


Κι εγώ αλλά άμα έπεσε σε καμιά ξινή , βράσε ρύζι...

Οι μόνες αντιδράσεις που μπορώ να υπολογίσω σίγουρα, είναι η τσαντίλα αυτουνού που έχει το κατάστημα (γιατί τοίχος δίπλα από βιτρίνα καταστήματος είναι) και η χαρά του μπογιατζή για το εύκολο μεροκάματο που του έτυχε.


1748 μίλια >>> http://forcev4.blogspot.gr/2017/08/1748-miles.html

Re: Μια στιγμή, μια εικόνα, μια ιστορία  

  Από: Polymhxanos στις 09/09/2010 12:09 μμ.

doohan"



Επισης το οτι ανοιξε ενα τετοιο θεμα στο Φορουμ αυτο σημαινει για μενα οτι παρα τις γκρινιες-βλακειες και μ@λ@κιες μας υπαρχει ποιοτητα στα μελη του φορουμ αυτου και αυτο με συγκινει ιδιαιτερα

Πιστευω οτι αυτος που το εγραψε το ενιωθε πραγματικα.....Ο δηθεν δεν θα το εγραφε σε κολωνα στη μεση του πουθενα και δεν θα εμπαινε στον κοπο να περιγραψει αυτο που νιωθει....Μονο και μονο το οτι προσπαθουμε να καταλαβουμε την ψυχοσυνθεση του ανθρωπου αυτου σημαινει οτι εγραψε αυτο που πραγματικα ενιωθε....."


Ε, εντάξει ποιότητα τώρα, λέμε και καμία να περνάει η ώρα...

Αν πάντως το έγραψε πραγματικά, παίζει η κοπέλα να δουλεύει στο κατάστημα μέσα, οπότε και για αυτό το έγραψε εκεί, για να το δει σίγουρα. Χμμμμμμ, με βάζεις σε ιδέα να κάνω ''έρευνα''. Αλλά πάλι, εγώ είμαι για χονδρεμπόριο, καμιά απαγωγή ατομικού επιστήμονος, καμιά παγκόσμια απειλή από την Spectre, τέτοια πράγματα, τι να ρωτάω τώρα τις πωλητριούλες....


1748 μίλια >>> http://forcev4.blogspot.gr/2017/08/1748-miles.html

Re: Μια στιγμή, μια εικόνα, μια ιστορία  

  Από: Billie στις 09/09/2010 1:46 μμ.

doohan"
Αγαπητη μου οι ανθρωποι στους οποιους αναφερεσαι πιστευω οτι ειναι πολυ πιο ευαισθητοι και συναισθηματικα κατασταλαγμενοι απ'ολους τους δηθεν νορμαλ κοινωνικα ενταγμενους.........
"


χαίρομαι πάρα πολύ που διαβάζω αυτή την άποψη, ούτως ή άλλως δεν το είχα γράψει με απαξιωτικό τρόπο. Ίσα ίσα που γνωρίζω τέτοια άτομα, και απ'αυτό πήρα αφορμή και έγραψα περι ευαισθητοποιητικών μυνημάτων (γιατί γνωρίζω πως γίνεται).

Όσο για το ότι είναι θαυμάσιο το τι αντιδράσεις προέκυψαν, εννοούσα στο thread. Χάρηκα πάρα πολύ που δεν πέρασε απαρατήρητο και κάτι τέτοια μικρά πράγματα είναι που κάνουν τη διαφορά και δείχνουν, όπως είπες, κάποια ποιότητα στα μέλη του φόρουμ
"Facts do not cease to exist because they are ignored" Aldous Huxley

Re: Μια στιγμή, μια εικόνα, μια ιστορία  

  Από: jimdom στις 09/09/2010 7:42 μμ.

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΩΤΗΡΙΑ

screw u guys,i am going home...
See ain't nothing stopping me, I feel like ain't nothing after me

Re: Μια στιγμή, μια εικόνα, μια ιστορία  

  Από: chris34 στις 09/09/2010 8:04 μμ.

jimdom"ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΩΤΗΡΙΑ"


Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: Μια στιγμή, μια εικόνα, μια ιστορία  

  Από: johnygalan στις 09/09/2010 9:44 μμ.

chris34"
jimdom"ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΩΤΗΡΙΑ"


"

" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"