Νέο ST;

Νέο ST;  

  Από: mixalakis στις 13/03/2009 7:18 μμ.

Σύμφωνα με δημοσίευμα της βρετανικής εφημερίδας MCN, η Triumph σκοπεύει να ανανεώσει ριζικά το Sprint ST 1050. Λένε μάλιστα για γενικότερη ανανέωση όλων των μοντέλων που φοράνε τον 1050.

http://www.mototriti.gr/news/preview_news.asp?CATEGORY_id=80&NEWS_DATA_ID=75042

Re: Νέο ST;  

  Από: Case στις 16/03/2009 3:55 μμ.

Ευχαριστούμε για την πληροφορία Μιχάλη.

Εγώ πάντως το δικό μου δεν το αλλάζω για τουλάχιστον 2 χρόνια ακόμα.

Αν το καινούριο έχει σημαντικές αλλαγές και περάσει και ο πρώτος χρόνος "δοκιμής" τότε βλέπουμε. Δεν νομίζω όμως ότι χρειάζεται ακόμα ανανέωση το Sprint. Και καλό κινητήρα έχει και φρέσκο είναι σε εμφάνιση.
Recipe for happiness.
1. Lean it.
2. Twist it.
3. Love it.
4. Repeat.

Re: Νέο ST;  

  Από: Sprinter στις 17/03/2009 2:37 μμ.

Χρειάζεται, χρειάζεται. Το καλό πάντα μπορεί να γίνει καλύτερο. Το θεμα είναι να μη το πηδήξουν κάνοντάς το πολύ τουριστάδικο για τους Αμερικάνους που σημειωτέον είναι και το πιό ευρύ κοινό του.

Φαντάζομαι αν η Χόντα βγάλει τελικά το νέο VFR (3 χρόνια το ακούμε) θα χρειάζεται ακόμα περισσότερο...

Εμένα μου αρέσει όπως είναι αλλά θα βελτίωνα 1. Αναρτήσεις, 2. Θα καταργούσα την εξάτμιση ψηλά (όλο στύλ αλλα αποδειχθηκε προβληματική) 3. ελαφρά την αεροδυναμική προστασία 4. φώτα 5. μεγαλύτερες βαλίτσες.

Τώρα τι με νοιάζει? Λές κι αν είχα τα λεφτά να αναβαθμιστώ, θα έβρισκα κανέναν να πάρει το δικό μου..

Ιδωμεν...
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Νέο ST;  

  Από: coot στις 17/03/2009 3:03 μμ.

κανένα facelift θα γίνει όπως το speed ζάντες, φρένα, μπροστινές μπουκάλες, ψυγείο. Γιατί όπως είπε και ο case είναι πολύ μπροστά ήδη απλά το καλό θα το κάνουν καλύτερο διορθόνοντας το στα σημεία
[color=red:2cjktgro] Driving with my darling
faster than I should
Driving with my darling
Forever if we could

Re: Νέο ST;  

  Από: ATN PANOS στις 17/03/2009 3:45 μμ.

το καινουργιο sprint θα βγει κατα πασα πιθανοτητα το 2010!!!
θα εχει αρκετες αλλαγες με καινουργιο κινητηρα,κατα πασα πιθανοτητα,με μεγαλυτερη χωριτικοτητα!!!
παραπανω δεν μπορω να πω γιατι εδωσα τον λογο μου!!!
http://www.atn-forever.com

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul.

Re: Νέο ST;  

  Από: coot στις 17/03/2009 4:56 μμ.

ATN PANOS"το καινουργιο sprint θα βγει κατα πασα πιθανοτητα το 2010!!!
θα εχει αρκετες αλλαγες με καινουργιο κινητηρα,κατα πασα πιθανοτητα,με μεγαλυτερη χωριτικοτητα!!!
παραπανω δεν μπορω να πω γιατι εδωσα τον λογο μου!!! "

έλα πες μας πες μας
[color=red:2cjktgro] Driving with my darling
faster than I should
Driving with my darling
Forever if we could

Re: Νέο ST;  

  Από: mixalakis στις 17/03/2009 5:11 μμ.

ATN PANOS"το καινουργιο sprint θα βγει κατα πασα πιθανοτητα το 2010!!!
θα εχει αρκετες αλλαγες με καινουργιο κινητηρα,κατα πασα πιθανοτητα,με μεγαλυτερη χωριτικοτητα!!!
παραπανω δεν μπορω να πω γιατι εδωσα τον λογο μου!!! "


Αφού λοιπόν ισχύουν πιθανότατα οι φήμες για μεγαλύτερο κινητήρα, δεν μας λες τουλάχιστον αν τον προορίζουν και για άλλα μοντέλα;

Re: Νέο ST;  

  Από: ATN PANOS στις 17/03/2009 11:05 μμ.

τα λιγα που μπορω να πω,ειναι οτι αν βγει τελικα στην παραγωγη (λογο κρισης)
θα φοραει ενα εντελως καινουργιο μοτερ,1200cc!!!
και κατα 99,9% αξονα στην μεταδοση!!!
μην ζητησετε περισοτερα γιατι δεν θα ζησω να το δω!!!!
http://www.atn-forever.com

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul.

Re: Νέο ST;  

  Από: Sprinter στις 17/03/2009 11:12 μμ.

Καλα είπα εγώ για τουριστάδικη παπαριά για τους Αμερικάνους.. Αμ θέλω 1200 κυβικά και άξονα παίρνω και μπέμπα
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Νέο ST;  

  Από: Case στις 19/03/2009 4:08 μμ.

Αν είναι έτσι να το πούνε Trophy και να αφήσουν το Sprint ως έχει!!!!!

Recipe for happiness.
1. Lean it.
2. Twist it.
3. Love it.
4. Repeat.