Triumph & Alpinestars (2009)

Triumph & Alpinestars (2009)  

  Από: HelenKoR στις 05/01/2009 5:17 μμ.

Οι δυο αυτες εταιρίες συνεργάστηκαν για να δημιουργήσουν μια νεα σειρα αγωνιστικου ρουχισμου . Η νεα collection περιλαμβάνει μια ολοσωμη φορμα , μπουφαν , παντελονι , μποτες και γαντια με την ονομασια "Triumph, Engineered with Alpinestars" .

Τα προϊόντα , που ειναι υψηλής ποιότητας , καλαίσθητα και προσφέρουν μεγαλη ασφάλεια , θα τα βρείτε στα εξουσιοδοτημένα σημεια πώλησης Triumph .

I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: Triumph & Alpinestars (2009)  

  Από: mixalakis στις 05/01/2009 9:31 μμ.

Σε τιμές "έκπληξη" να φανταστώ!!

Re: Triumph & Alpinestars (2009)  

  Από: HelenKoR στις 05/01/2009 11:50 μμ.

mixalakis"Σε τιμές "έκπληξη" να φανταστώ!! "


εριξα μια γρηγορη internetικη ματια και βρήκα τις αγωνιαρικες μποτες με 255 $ και τα γαντια με carbon στην τιμη των 110 $

(δεν μπορω να ανεβασω τωρα φωτογραφιες αλλα θα το κανω καποια αλλη στιγμη)
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: Triumph & Alpinestars (2009)  

  Από: coot στις 08/01/2009 2:08 πμ.

τα σπανε!!!!!!
[color=red:2cjktgro] Driving with my darling
faster than I should
Driving with my darling
Forever if we could

Re: Triumph & Alpinestars (2009)  

  Από: Case στις 08/01/2009 11:07 πμ.

Εγώ παιδιά που πήρα μαζί με τη μηχανή μια διαιρούμενη φόρμα της Triumph είμαι πολύ ευχαριστημένος τόσο από την ποιότητα όσο και από την τιμή. Δοκίμασα πολλές φόρμες και της Τ μου έκατσε καλύτερα από όλες (εκτος από την Dainese αλλά εκεί η τιμή ανέβαινε πολύ).
Recipe for happiness.
1. Lean it.
2. Twist it.
3. Love it.
4. Repeat.

Re: Triumph & Alpinestars (2009)  

  Από: dimchrist στις 08/01/2009 3:10 μμ.

Πολύ καλή κίνηση η συνεργασία με την Alpinestars.

Στο εξωτερικό πουλάει πάρα πολύ η ιταλική εταιρεία ειδικά στις Η.Π.Α.
Στην Ελλάδα δεν τα πήγε καλά και αυτό λόγο του απαράδεκτου αντιπρόσωπου.
Ευτυχώς πρόσφατα (πριν 1,5 χρόνο περίπου) άλλαξε ο επίσημος αντιπρόσωπος από M.C. Motor Import σε Μοτοδυναμική.

Η εταιρεία ξεκίνησε κατασκευάζοντας μπότες χιονιού & hiking αλλά γρήγορα ασχολήθηκε με το motocross. Στις αρχές των 90's αποφάσισε να παράγει όλων των ειδών προστασίας στους μοτοσυκλετιστές εκτός από κράνη. Η επιτυχία της ήταν παγκόσμια. Έχει αποσπάσει συμβόλαια με κορυφαίους οδηγούς των δύο τροχών όπως Casey Stoner (παγκόσμιος πρωταθλητής MOTO GP 2007), Nicky Hayden (παγκόσμιος πρωταθλητής MOTO GP 2006), Dani Pedrosa κ.α.

Αγόρασα πριν από ένα χρόνο περίπου ολόσωμη αγωνιστική φόρμα της Alpinestars (Vector Suit) και έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος. Η ποιότητα ήταν κορυφαία, η προστασία σωστά μελετημένη και η σχεδίαση πολύ καλή. Να σημειώσω ότι έχω φορέσει σε πίστα Spyke, Dainese & Glover. Σίγουρα την τοποθετώ στην κορυφή.
Σειρά είχε να πάρω γάντια. Τι καλύτερο λοιπόν από Alpinestars Gore-Tex. Το μοντέλο 365 ήταν το τυχερό. Τέλεια αίσθηση για χοντρό γάντι και με καινοτομίες (4ο και 5ο δάκτυλο ενωμένα!). Μπότες της Alpinestarws δεν έχω πάρει ακόμα. Σύμφωνα με το ιστορικό οι μπότες πρέπει να είναι και το ατού της εταιρείας. Οπότε οι τωρινές μου Oxtar μάλλον σύντομα θα πιάσουνε αράχνες...

Triple Way

Re: Triumph & Alpinestars (2009)  

  Από: fethry στις 08/01/2009 3:35 μμ.

dimchris"Μπότες της Alpinestarws δεν έχω πάρει ακόμα. Σύμφωνα με το ιστορικό οι μπότες πρέπει να είναι και το ατού της εταιρείας. Οπότε οι τωρινές μου Oxtar μάλλον σύντομα θα πιάσουνε αράχνες... "

Έπρεπε να είχες πάει στη μοτοδυναμική πριν κάνα δίμηνο αν θυμάμαι καλά που είχε προσφορές...
Είχε κάτι αγωνιστικές μπότες alpinestars, μοντέλο 2007, με 190 ευρά από 380...
Ήθελα να τις πάρω επιτόπου, αλλά έπρεπε να κρατήσω φράγκα για τουριστάδικες πρώτα...
if it's stupid and it works, it ain't stupid...

Re: Triumph & Alpinestars (2009)  

  Από: dimchrist στις 09/01/2009 12:35 μμ.

fethry"Έπρεπε να είχες πάει στη μοτοδυναμική πριν κάνα δίμηνο αν θυμάμαι καλά που είχε προσφορές...
Είχε κάτι αγωνιστικές μπότες alpinestars, μοντέλο 2007, με 190 ευρά από 380... "


Είχα πάει! Τα γάντια από εκεί τα πήρα.
Υπάρχει και σχετικό post για το παζάρι της μοτοδυναμικής.
Δεν είχα πάει για να ψωνίσω. Πήγα για να προτείνω σε φίλους κάποια αξεσουάρ, αλλά τελικά δεν κρατήθηκα και τα χτύπησα!
Οι μπότες πάνε για πολύ πιο μετά...

Triple Way

Re: Triumph & Alpinestars (2009)  

  Από: coot στις 26/03/2009 3:04 μμ.

Το μπουφανάκι AS 1 635 ευροπουλάκια
Το παντελονάκι AS 3 360 ευρογατάκια
αξίζει;;; ποιότητα είναι φοβερή και η σχεδίαση πολύ ωραία.....
[color=red:2cjktgro] Driving with my darling
faster than I should
Driving with my darling
Forever if we could

Re: Triumph & Alpinestars (2009)  

  Από: fethry στις 26/03/2009 3:07 μμ.

c"Το μπουφανάκι AS 1 635 ευροπουλάκια
Το παντελονάκι AS 3 360 ευρογατάκια"

σα μπολλά δεν είναι?
if it's stupid and it works, it ain't stupid...

Re: Triumph & Alpinestars (2009)  

  Από: Sprinter στις 26/03/2009 3:17 μμ.

Δε ξέρω συγκριτικές τιμές αλλα υποψιάζομαι ότι το Alpinestars με ταμπελλάκι Τ θα το πληρώνεις τουλάχιστον +25% από το ίδιο χωρίς ταμπελάκι Τ. Λέω....
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Triumph & Alpinestars (2009)  

  Από: HelenKoR στις 26/03/2009 5:15 μμ.

c"Το μπουφανάκι AS 1 635 ευροπουλάκια
Το παντελονάκι AS 3 360 ευρογατάκια
αξίζει;;; ποιότητα είναι φοβερή και η σχεδίαση πολύ ωραία....."


απο που πηρες αυτη την "προσφορα" ? ειμαι σιγουρη οτι μπορεις να τα βρεις πιο φθηνα (ακομα και στο Inetrent αν κοιταξεις ... )
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: Triumph & Alpinestars (2009)  

  Από: spyro στις 26/03/2009 7:35 μμ.

Πάντως το μπουφάν απο οτι νομίζω πέρα απο τα logos ειναι το RC-1 το οποίο το βρίσκεις και με 390 εουρος



...αντε γειά ρε ..... 250 ευρώ για το logo της Τ

Re: Triumph & Alpinestars (2009)  

  Από: ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ στις 26/03/2009 9:09 μμ.

ΣΕ ΠΥΤΖΑΜΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΤΙ?

Re: Triumph & Alpinestars (2009)  

  Από: Sprinter στις 26/03/2009 9:11 μμ.

Για σένα έχουμε σουτιέν και στριγκάκι
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε