Συγκριτικό Ducati Hypermotard, KTM 990 SM και Tiger!!

Συγκριτικό Ducati Hypermotard, KTM 990 SM και Tiger!!  

  Από: mixalakis στις 02/11/2008 10:33 πμ.

Το συγκριτικό αυτό υπάρχει στο τελευταίο ΜΟΤΟ.
Το συμπέρασμα είναι το προφανές. Ότι δηλαδή τα Duc και KTM είναι πιο παιχνιδιάρικα και προσφέρονται για ταρζανιές, ενώ το tiger είναι πολύ καλύτερο πιο χαλαρούς ρυθμούς (ταξίδι, καθημερινή μετακίνηση).

Προσωπικά δε νομίζω ότι το συγκεκριμένο συγκριτικό έχει νόημα, αφού δεν ξέρω κανέναν υποψήφιο αγοραστή του hyper ή του ΚΤΜ να ενδιαφέρεται για το tiger, ούτε το αντίστροφο.

Re: Συγκριτικό Ducati Hypermotard, KTM 990 SM και Tiger!!  

  Από: antonis lironis στις 05/11/2008 1:57 μμ.

Φίλε Μιχάλη το πήρα και εγω και συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Το συγκρητικό είναι τελείος άσχετο. Όταν κάνεις ένα συγκρητικό θα πρέπει να έχουν σχέση μεταξύ τους τα μηχανάκια και στο τέλος να βγαίνει και κάποιος νικητής.

Re: Συγκριτικό Ducati Hypermotard, KTM 990 SM και Tiger!!  

  Από: HelenKoR στις 06/11/2008 10:35 πμ.

antonis lironis"Όταν κάνεις ένα συγκρητικό θα πρέπει να έχουν σχέση μεταξύ τους τα μηχανάκια και στο τέλος να βγαίνει και κάποιος νικητής."


πολλα ζητας
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: Συγκριτικό Ducati Hypermotard, KTM 990 SM και Tiger!!  

  Από: Sprinter στις 06/11/2008 11:02 πμ.

Καλά, πέστε το 'παράλληλο τεστ'. Εντάξει τώρα? Εγώ βλέπω χρησιμότητα ΚΑΙ σε τέτοιου είδους παρουσιάσεις γιατί είναι πολλοί που ψάχνουν χωρίς να ξέρουν τι θέλουν και τί παίρνουν.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Συγκριτικό Ducati Hypermotard, KTM 990 SM και Tiger!!  

  Από: alki_viades στις 06/11/2008 5:44 μμ.

Αγορασα κι εγω το Μοτο μετα απο αρκετο καιρο για αυτο το αρθρο, περισσοτερο για να διαβασω κατι για τον τιγρη μου παρα για να δω ποιο βγαζει καλυτερο. Λιγο ατοπη η συγκριση αλλα ισως χρησιμη για καποιον που εχει αρχισει να ψαχνεται... (το 990 supermoto T θα ηταν πιο συγκρισιμο)

Αυτο που πραγματικα με απογοητευσε ειναι η ποιοτητα του αρθρου. Απο ενα μονοστηλο για καθε μηχανη κι αλλο ενα για συμπερασμα. Πολυ ξεπετα μου φανηκε, εμεινε στα προφανη, συμπερανε τα αυτονοητα, πραγματικα δε προσεφερε τιποτα το καινουργιο στον στοιχειωδως ενημερωμενο αναγνωστη του.

Μου πηρε 10 λεπτα να το διαβασω, ευτυχως που ειχε και 1,5 σελιδα μετρησεις που μου πηρε αλλα 10 λεπτα να μελετησω... Μαπα το καρπουζι!

Re: Συγκριτικό Ducati Hypermotard, KTM 990 SM και Tiger!!  

  Από: Case στις 07/11/2008 4:59 μμ.

Για την τουαλέτα είναι ό,τι πρέπει...
Recipe for happiness.
1. Lean it.
2. Twist it.
3. Love it.
4. Repeat.