Recall ασφαλείας για Sprint ST '08- ΠΡΟΣΟΧΗ

Recall ασφαλείας για Sprint ST '08- ΠΡΟΣΟΧΗ  

  Από: Sprinter στις 10/10/2008 5:50 μμ.

Προληπτική αλλαγή πείρων / μπουλονιών στο μοχλικό για VIN number 349847 έως 362029.

http://www.triumph.co.uk/uk/11128.aspx

Τσεκάρετε αν υπάρχει κάποιο recall για τη μηχανή σας εδώ

http://www.triumph.co.uk/uk/7094.aspx

Και αν ναι επισκευθείτε το εξουσιοδοτημένο συνεργείο σας


(Μήτσο, Φωτοπαπάρα σάς πιάνει?)
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Recall ασφαλείας για Sprint ST '08- ΠΡΟΣΟΧΗ  

  Από: Case στις 13/10/2008 12:11 μμ.

Thanks Νίκο. Η μηχανή είναι ακόμα στον Σάκη και του είπα να το τσεκάρει.
Recipe for happiness.
1. Lean it.
2. Twist it.
3. Love it.
4. Repeat.

Re: Recall ασφαλείας για Sprint ST '08- ΠΡΟΣΟΧΗ  

  Από: Sprinter στις 13/10/2008 2:30 μμ.

Μπές στο δευτερο λινκ που έδωσα, βάλε τον αριθμό πλαισίου σου (από την άδεια κυκλοφορίας) και δες αν έχεις κάποιο outstanding recall. Δε σου λέει ποιό αλλά σου λέει αν έχεις κάποιο.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Recall ασφαλείας για Sprint ST '08- ΠΡΟΣΟΧΗ  

  Από: Dennis G. στις 13/10/2008 10:04 μμ.

Sprinter"Μπές στο δευτερο λινκ που έδωσα, βάλε τον αριθμό πλαισίου σου (από την άδεια κυκλοφορίας) και δες αν έχεις κάποιο outstanding recall. Δε σου λέει ποιό αλλά σου λέει αν έχεις κάποιο."



Sprinter ...thanks, για την ενημέρωση..

όντως ανήκω και εγώ σε αυτούς που πρέπει να επισκεφθώ άμμεσα εξουσιοδοτημένο συνεργείο.

Απλά τα βάζω λιγάκι με την αντιπροσωπεία μας , γιατί έπρεπε να μεριμνήσει να μας ενημερώσει η ίδια.
Μόλις την Πέμπτη βράδυ γύρισα από επαγγελματικό ταξίδι που ήμουν Θεσ/νίκη με αρκετά ζωηρό ρυθμό ( 3,5 ωρες ) και μία εβδομάδα πρίν Ιωάννινα.
Δεν θέλω να βάλω ούτε στο ελάχιστο την φαντασία μου να σκεφτεί, τι θα γινόταν εάν με 240 έφευγε μία τέτοια βίδα.

Πάντα πρίν απο κάθε ταξίδι θα κάτσω τουλάχιστον 2 ώρες να την ελέγξω προσεκτικά, αλλά αυτά είναι σημεία υπεράνω υποψίας.
Anyway, ευχαριστώ και εύχομαι σύντομα να τα πούμε απο κοντά.

Πάντα όρθιος.

Re: Recall ασφαλείας για Sprint ST '08- ΠΡΟΣΟΧΗ  

  Από: Case στις 14/10/2008 11:05 πμ.

Το τσέκαρα και με πιάνει και εμένα το recall. Ευτυχώς που υπάρχει και ο Νίκος γιατί από την αντιπροσωπεία..... απλά να πω ότι περιμένω ακόμα την δισκόπλακα (σχεδόν 20 μέρες τώρα)
Recipe for happiness.
1. Lean it.
2. Twist it.
3. Love it.
4. Repeat.

Re: Recall ασφαλείας για Sprint ST '08- ΠΡΟΣΟΧΗ  

  Από: Sprinter στις 15/10/2008 7:59 πμ.

Πόσο πάει το μαλλί η δισκόπλακα Μήτσο?
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Recall ασφαλείας για Sprint ST '08- ΠΡΟΣΟΧΗ  

  Από: Case στις 16/10/2008 11:34 πμ.

300 euro man. Αστα να πάνε... Και όλα αυτά από αφηρημάδα μου που ξέχασα να βγάλω την κλειδαριά. Η καθυστέρηση όμως είναι απαράδεκτη.
Recipe for happiness.
1. Lean it.
2. Twist it.
3. Love it.
4. Repeat.

Re: Recall ασφαλείας για Sprint ST '08- ΠΡΟΣΟΧΗ  

  Από: ARHS στις 16/10/2008 1:44 μμ.

Case"300 euro man. Αστα να πάνε... Και όλα αυτά από αφηρημάδα μου που ξέχασα να βγάλω την κλειδαριά. Η καθυστέρηση όμως είναι απαράδεκτη."


Δημήτρη γιατί δεν ρίχνεις μια ματιά στο EBAY ρε φίλε ;;;;
http://www.ebay.ch και στο ψαχτήρι βάλε triumph sprint

κάνε καφεδάκι άναψε τσιγάρο και χάζεψε πάνω απο 1800 αγγελίες στην σελίδα και πόσες άλλες στα μαγαζιά
Ολα είναι δρόμος..... http://www.tdmhellas.gr

Re: Recall ασφαλείας για Sprint ST '08- ΠΡΟΣΟΧΗ  

  Από: Case στις 17/10/2008 12:31 μμ.

Ευχαριστώ Άρη αλλά την έχω παραγγείλει ήδη ρε φίλε. Και περιμένω....και περιμένω....και περιμένω...
Recipe for happiness.
1. Lean it.
2. Twist it.
3. Love it.
4. Repeat.

Re: Recall ασφαλείας για Sprint ST '08- ΠΡΟΣΟΧΗ  

  Από: coot στις 17/10/2008 8:52 μμ.

και αναρωτηθηκα τι κανει το μοναδικο κοκκινο σπριντ σε ολη την ελλαδα στον σακη..... μου είπε ότι είναι δικό σου κουράγιο Δημήτρη!!!
[color=red:2cjktgro] Driving with my darling
faster than I should
Driving with my darling
Forever if we could

Re: Recall ασφαλείας για Sprint ST '08- ΠΡΟΣΟΧΗ  

  Από: Sprinter στις 22/10/2008 8:42 πμ.

έχουμε κι άλλο εδώ μέσα, τον DennisG
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Recall ασφαλείας για Sprint ST '08- ΠΡΟΣΟΧΗ  

  Από: Chocorello στις 30/10/2008 2:53 μμ.

πες στον Σάκη να στο φέρει με κούριερ.
το έχω κάνει και έρχεται σε 48 ώρες.