Login

Πινακας βοηθειας

Εδώ μπορείτε να βρείτε χρήσιμες απαντήσεις για ερωτήσεις που μπορεί να έχετε σχετικά με το Forum Triumph Hellas.

Εάν δε βρίσκετε απάντηση στους παρακάτω συνδέσμους μπορείτε να στείλετε ένα προσωπικό μήνυμα στο διαχειριστή.

Βοήθεια

ΤΕΣΤ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ TIGER 800 ,50000 χλμ

Τί είδαμε,διαβάσαμε,μας έκανε εντύπωση

Συντονιστής: dimchrist

Κανόνες Δ. Συζήτησης
    Γράφουμε με Ελληνικά και όχι greeklish,εκτός αν υπάρχει κάποιος λόγος.Έτσι διευκολύνουμε τους υπόλοιπους να διαβάζουν τα post μας.Επίσης καλό είναι να γράφουμε με μικρά γιατί τα κεφαλαία είναι σαν να φωνάζουμε.

Re: ΤΕΣΤ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ TIGER 800 ,50000 χλμ

Δημοσίευσηαπό PTiger800 » 14 Απρ 2013, 18:52

Cpt. Haddock έγραψε:Πολλα ειναι δηλαδη; :grrr :happyface: :grrr

Ο έχων περισσότερα, ας γράψει πρώτος το long term.
...metal under tension, begging you to touch and go...
Άβαταρ μέλους
PTiger800
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: Tiger 800
Όνομα: Πάνος

Δημοσίευσηαπό Theozed » 14 Απρ 2013, 22:58

Cpt. Haddock έγραψε:
Theozed έγραψε:[...]Περίμενε λίγο και θα το γράψουμε κι αυτό! Αισίως, αγγίξαμε τα 38.500 αγαπητέ!

Πολλα ειναι δηλαδη; :grrr :happyface: :grrr

Captain, δεδομένου του γεγονότος ότι ο γραπτός λόγος είναι και εύκολα παρεξηγήσιμος, μπορώ να ερμηνεύσω αυτό που λες με πολλούς διαφορετικούς τρόπους.

Αυτήν τη φορά όμως, σε παρακαλώ να με βοηθήσεις να επιλέξω ανάμεσα στους εξής δύο:

1) Κάνεις καλοήθη πλάκα.
2) Το σχόλιό σου είναι πνευματώδες, προφανώς λόγω του ότι πιστεύεις πως έχεις κάνει περισσότερα χλμ, σε μικρότερο χρονικό διάστημα.

Βοήθησέ με και η ερώτησή σου θα συναντήσει την απάντησή της ;)
Darkness makes it easier to find the "Light"!
Άβαταρ μέλους
Theozed
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: Triumph Tiger 1050 SE
Όνομα: Theo

Δημοσίευσηαπό vagtyrp » 14 Απρ 2013, 23:25

πριν πλακωθείτε εδώ μέσα....θα σας γράψω τα εξής λίγα για το δικό μου τεστ διαρκείας......

λοιπόν....89000χλμ από το μάιο του 09( αν δεν ήταν και η κωλοκρίση θα είχα περάσει τα 100000)

μιά αλλαγή πιστονιών στα 48800( η δεύτερη που έκανα στα 70 ήταν ...ολίγο μούφα αλλά έπιασε...χεχε)
μια φορά αλλαγή τσιμουχών στο μπροστινό λόγω διαρροής......στα 30000χλμ αν θυμάμαι καλά...

πέραν των απο πάνω μόνο το προβλεπόμενα σέρβις, και όχι πάντα με αλλαγές λαδιών κάθε 5000χλμ. δεν μου έχει χαλάσει ούτε βίδα.

συνεπώς θα έλεγα ότι αν δεν είχα αλλάξει πιστόνια και δεν ήταν οι απόλητοι παπάρες στην αντιπροσωπία...θα αγόραζα τον ίδιο τίγρη 100 φορές.( με εξαίρεση το K1300S φυσικά :happyface: )

και όσοι με γνωρίζουν ξέρουν πως τον ζορίζω τον τιγράκο μου......δεν έχω πάει εξωτερικό, αλλά έχω οργώσει όλη την ελλάδα σχεδόν, διπλός, μονός, πολύ φορτωμένος, με 40 βαθμούς θερμοκρασία αλλά και με -5, με τόνους βροχής και έχω περάσει και τα χωματάκια μου....

και ο κάπτεν, θοδωρή έχει περίπου τα ίδια χλμ με μένα...πρέπει να είμαστε οι πιό....γέρικοι τίγρηδες εδώ μέσα....μεν τον παρεξηγείς...απλά εννοεί ότι για ένα μηχανάκι των 13000ευρώ, τα 50000χλμ θα πρέπει να είναι αμελητέα ποσότητα....

ps: δεν θέλω να συγκρίνω το 1050 μου με κάποιους φίλους μου που έχουν γυρίσει όλο το κόσμο και με τις πιό δύσκολες συνθήκες( αφρική, ασια κλπ) με varadero πχ....με πάνω από 200000χλμ....και το μόνο που αλλάζανε είναι λάδια.... :happyface:
Άβαταρ μέλους
vagtyrp
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: speed triple t 509
Όνομα: βαγγέλης

Δημοσίευσηαπό Cpt. Haddock » 15 Απρ 2013, 00:15

Theozed έγραψε:[...]Βοήθησέ με και η ερώτησή σου θα συναντήσει την απάντησή της ;)

Ο λόγος που χρησιμοποιώ τα εμότικονς ειναι ακριβως για να γινεται κατανοητο το ύφος όσων γραφω.

Τουτων δοθεντων, να υπενθυμισω οτι το τοπικ αφορά το 800αρι και οχι το 1050 :happyface: και οτι ναι μεν ο απΑπΑν εχει περισσοτερα χλμ απο μενα, αλλα εγω τα εχω με τα αρχικα πιστόνια :jumpyellow :tease
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."
Άβαταρ μέλους
Cpt. Haddock
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: Tiger 1050

Δημοσίευσηαπό Theozed » 15 Απρ 2013, 23:36

Cpt. Haddock έγραψε:
Theozed έγραψε:[...]Βοήθησέ με και η ερώτησή σου θα συναντήσει την απάντησή της ;)

Ο λόγος που χρησιμοποιώ τα εμότικονς ειναι ακριβως για να γινεται κατανοητο το ύφος όσων γραφω.

Τουτων δοθεντων, να υπενθυμισω οτι το τοπικ αφορά το 800αρι και οχι το 1050 :happyface: και οτι ναι μεν ο απΑπΑν εχει περισσοτερα χλμ απο μενα, αλλα εγω τα εχω με τα αρχικα πιστόνια :jumpyellow :tease

Η απάντησή μου: Σαφώς και δεν είναι πολλά όταν τα συγκρίνει κανείς με περιπτώσεις σαν τη δικιά σου και του Βαγγέλη. Ούτε και είπα ποτέ ότι είναι πολλά!

Προφανώς και έχεις γράψει τόσα χλμ και έχεις ακόμα τα αρχικά πιστόνια, γιατί το πας κι εσύ σαν "κυρία"! Πάρε να έχεις και κανα-δυο emoticons τώρα, μπας και καταλάβεις πως κι εγώ αρέσκομαι στις πλακίτσες :p :p :p :p :p

<_< <_< <_< <_<

Και για να μην ξεφεύγουμε εντελώς από το αρχικό θέμα, είναι επίσης προφανές πως ο οδηγός του 800 στο τεστ διαρκείας δεν πρέπει να φημίζεται και πολύ για το πολύ γερό δεξί του χέρι! Σαν καινούριο είναι το μηχανάκι! Μέσα κι έξω!

Μπράβο Triumph! Τελικά, απ'ότι φαίνεται, μόνο η ελληνική βενζίνα κατάφερε να σε ξεφτιλίσει! Αν είναι... :bored:

Φιλάκια Captain :happyface:
Darkness makes it easier to find the "Light"!
Άβαταρ μέλους
Theozed
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: Triumph Tiger 1050 SE
Όνομα: Theo

Advertisement
Προηγούμενη

• Similar topics
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Συγγραφέας

Επιστροφή στο Ευρετήριο Δ. Συζήτησης