Πρόστιμο 400 ευρώ στους ιδιοκτήτες δικύκλων που δεν έχουν πε

Πρόστιμο 400 ευρώ στους ιδιοκτήτες δικύκλων που δεν έχουν πε  

  Από: galileos στις 02/04/2013 9:51 πμ.

http://news247.gr/eidiseis/oikonomia/oi ... 92434.html

Ταξίδια χωρίς προορισμό ...

Re: Πρόστιμο 400 ευρώ στους ιδιοκτήτες δικύκλων που δεν έχου  

  Από: Παντελής στις 02/04/2013 10:15 πμ.

Καλά χ€σ€ τα πρόστιμα... Εγώ να σταθώ σε κάποια άλλα σημεία...

[quote:2fmiidkf]Ωστόσο ειδικά για την Κάρτα Θορύβου ακόμη δεν έχουν θεσπιστεί εδώ και 2 χρόνια τα πρόστιμα στον Κ.Ο.Κ. αλλά ούτε και το κόστος ελέγχου πιστοποίησης από τα ΚΤΕΟ.[/quote:2fmiidkf]
[quote:2fmiidkf]Ο Τεχνικός Έλεγχος ΜΟΤΟ περιλαμβάνει έλεγχο Καυσαερίων, έλεγχο φώτων, οπτικό έλεγχο ( για διαρροές, ελαστικά κ.α.), έλεγχο θορύβου, έλεγχο φρένων.[/quote:2fmiidkf]

Οπότε τα κτεο δεν βγάζουν κάρτα θορύβου. Πέρασα απο το κτεο και ούτε ασχολήθηκαν με την ανοικτή εξάτμιση του τίγρη...


[quote:2fmiidkf]Από τον τεχνικό έλεγχο εξαιρούνται τα δίκυκλα που έχουν άδεια κυκλοφορίας από την Τροχαία και τα δίκυκλα με τρεις ή τέσσερις τροχούς.[/quote:2fmiidkf]

Οπότε δεν πειράζει πόσο χρέπι και επικίνδυνο είναι ένα παπάκι των 50cc που το καβαλάει ο άπειρος δεκαεξάχρονος. Αυτός είναι αναλώσιμος...

Δεν αλλάζει η νοοτροπία μας ποτέ ! Θες να μαζέψεις ρε κράτος μπαγιόκο? Βγές και πες πως θέλω απο 50€ απο όλους σας... Μην κάνεις μέτρα-ημίμετρα που είναι καταδικασμένα να αυτοκαταστραφούν....

Re: Πρόστιμο 400 ευρώ στους ιδιοκτήτες δικύκλων που δεν έχου  

  Από: Polymhxanos στις 02/04/2013 11:32 πμ.

Βρε Παντελής, συμαζέψου λίγο... Σε λίγο θα μας πεις και για εξωγήινους.

Τα 50ρια δεν έχουν άδεια κυκλοφορίας του υπουργείου όπως τα άλλα οχήματα, έχουν άδειες που βγαίνουν τοπικά από τις τροχαίες. Για αυτό και δεν υπάρχει για την ώρα πανελαδική μηχανοργάνωση για αυτά, ώστε να τους ζητηθεί να περάσουν ΚΤΕΟ.

Ούτε αναλώσιμους τους θεωρεί το κράτος, ούτε τπτ άλλο από αυτά που γράφεις και στα υπόλοιπα.

Μην γινόμαστε άδικοι.
1748 μίλια >>> http://forcev4.blogspot.gr/2017/08/1748-miles.html

Re: Πρόστιμο 400 ευρώ στους ιδιοκτήτες δικύκλων που δεν έχου  

  Από: TRIUMPHAKIAS στις 02/04/2013 4:30 μμ.

Παντελής"Καλά χ€σ€ τα πρόστιμα... Εγώ να σταθώ σε κάποια άλλα σημεία...

Οπότε δεν πειράζει πόσο χρέπι και επικίνδυνο είναι ένα παπάκι των 50cc που το καβαλάει ο άπειρος δεκαεξάχρονος. Αυτός είναι αναλώσιμος...

."



Δεν ξέρω για εσένα αλλά μόνο κάτι παλιογερόντια σε χωριά (και Αθήνα πλέον) έχω δεί να οδηγάνε χρέπια παπιά....οι πιτσιρικάδες συνήθως τα έχουν στην πένα και καλύτερα από ότι εμείς τίς μηχανές σε κάποιες περιπτώσεις.
Και Σερρά Σερρά....δικοί μας θα'ναι και πάλι οι δρόμοι....

Re: Πρόστιμο 400 ευρώ στους ιδιοκτήτες δικύκλων που δεν έχου  

  Από: Παντελής στις 02/04/2013 6:24 μμ.

Polymhxanos"Βρε Παντελής, συμαζέψου λίγο... Σε λίγο θα μας πεις και για εξωγήινους."


Δεν είναι αυτός ο σκοπός μου...

Polymhxanos"Τα 50ρια δεν έχουν άδεια κυκλοφορίας του υπουργείου όπως τα άλλα οχήματα, "


Είναι όμως κι αυτά οχήματα όπως είναι και οι γουρούνες... Οπότε (κατά την ταπεινή μου άποψη) θα έπρεπε να ελέγχονται κι αυτά κανονικότατα.

TRIUMPHAKIAS"Δεν ξέρω για εσένα αλλά μόνο κάτι παλιογερόντια σε χωριά (και Αθήνα πλέον) έχω δεί να οδηγάνε χρέπια παπιά....οι πιτσιρικάδες συνήθως τα έχουν στην πένα και καλύτερα από ότι εμείς τίς μηχανές σε κάποιες περιπτώσεις. "


Συμφωνώ ! Έχω δει πολλά ''πενάτα'' παπιά με χαμηλοπρόφιλα λάστιχα και κιτάκια 125cc που πάνε 150άρες για πλάκα.... Αν το συνδυάσεις με τον παρορμητισμό του 16άχρονου ή του 17άχρονου τότε θα καταλάβεις για τι ''μπιστόλια'' μιλάμε.

Re: Πρόστιμο 400 ευρώ στους ιδιοκτήτες δικύκλων που δεν έχου  

  Από: konstantinosg στις 03/04/2013 3:41 πμ.

Επι της ουσιας παντως, οδηγια για αδειες κυκλοφοριας μετα το 2006 δεν εχει δοθει. Δεν αναφερεται στο αρθρο και αutovision μου το επιβεβαιωσαν.