Triple Triumph

Triple Triumph  

  Από: Leoni στις 17/05/2008 12:57 πμ.

Τριπλός θρίαμβος για την Triumph.

σύμφωνα με τo συγκριτικό του Supertest world association στο 0-300, το 675 είναι στην κορυφή για τρίτη συνεχή χρονιά, ουσιαστικά χωρίς αλλαγές.

εκτός από το χρώμα..





3>4

Re: Triple Triumph  

  Από: mixalakis στις 18/05/2008 7:27 μμ.

Παρόλα αυτά οι περισσότεροι αγοράζουν τα γνωστά RR, γιατί που να μπλέκεις με την triumph, αυτά χαλάνε, εγώ εμπιστεύομαι τα γιαπωνέζικα και άλλα τέτοια...

Re: Triple Triumph  

  Από: HelenKoR στις 18/05/2008 9:12 μμ.

ασε !
ο leoni εβαλε το ιδιο ποστ και σε αλλα forum και εχουμε βρει τον μπελα μας

δεν εννοούν να καταλάβουν οτι οι 3 κύλινδροι σκίζουν !
και φυσικά δεν μπορουν να καταλάβουν την διαφορα ανάμεσα σε κιλοτάκι και μοτοσυκλέτα !
αν δεν τους φτάνει το μυαλο μεχρι εκει πως μπορούμε να τους ανοίξουμε τα ματια στους γιαπωνεζοφιλους ?
ενα λαϊκό τραγουδάκι λεει "ασε τον τρελό στην τρέλα του" ετσι λοιπον πρέπει να αφήσουμε τους άσχετους στην ασχετοσύνη τους ! εγω παντως δεν ξαναλέω σε κανέναν τιποτα ! γιατι αν εχουν εκει κολλημένο το μυαλό τους δεν το ξεκολλανε οσο WD-40 και να ριξω στο σκουριασμένο τους μυαλό !

και μετα λενε εμένα κολλημένη με την Triumph γιατι δεν βλέπουν την δικη τους καμπούρα
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: Triple Triumph  

  Από: dimchrist στις 18/06/2008 1:55 μμ.

Leoni"Τριπλός θρίαμβος για την Triumph.

σύμφωνα με τo συγκριτικό του Supertest world association στο 0-300, το 675 είναι στην κορυφή για τρίτη συνεχή χρονιά, ουσιαστικά χωρίς αλλαγές.

εκτός από το χρώμα..



:-rock :-rock :-rock

:salut"


Το κερασάκι στην τούρτα ήρθε από την Ισπανία και το Masterbike 2008, ένα άλλο συγκριτικό test που το διοργανώνει το ισπανικό περιοδικό Motociclismo και συμμετέχουν και σε αυτό δημοσιογράφοι από όλο το κόσμο (από τους δικούς μας ήταν ο Άλκης Συνιώρης - ΜΟΤΟ), καθώς και αναγνωρισμένοι αναβάτες όπως ο Randy Mamola & Jurgen Fuchs, όπου το 675 βγήκε δεύτερο με πολύ μικρή διαφορά από το πρώτο R-6.
Σημαντικό ρόλο έπαιξε η αλλαγή της πίστας. Τα τελευταία δύο χρόνια η διεξαγωγή του στη Χερέθ είχε μόνιμο νικητή φυσικά το 675 και με μεγάλη διαφορά . Φέτος μεταφέρθηκε στην Αλμπαθέτε πάλι στην Ισπανία. Προσωπική μου άποψη είναι ότι αν παρέμεναν στη Χερέθ το σκηνικό θα ήταν γνώριμο με άλλο τίτλο στο ενεργητικό του 675 για τρίτη συνεχόμενη φορά όπως ακριβώς έγινε στο SWA όπου η πίστα παρέμεινε ίδια (Αλμερία).
Το 675 παραμένει στην κορυφή χωρίς να έχει υποστεί ουσιαστηκές αλλαγές για το 2008.
Updates for 2008:
New decals on side fairings
Gold, anodised top nut
Improved headlight performance
New 2008 colours: Neon Blue, Jet Black

Φανταστήτε τι θα γινόταν μόνο με την προσθήκη μονόδρομου συπλέκτη...

Triple Way

Re: Triple Triumph  

  Από: Alexander στις 19/06/2008 10:54 πμ.

Θα πρεπει να χαιρομαστε γι' αuτο. Φανταζεστε σε καθε γωνια τοu δρομου να εστριβε ενα Daytona αντι για
ενα Ζ 750 (οπως συμβαινει τωρα)? Μηπως λοιπον υπερτιμαμε την νοημοσυνη του Ελληνα μοτοσυκλετιστη?

Re: Triple Triumph  

  Από: jimalex στις 20/06/2008 2:33 μμ.

Σωστος ο Alex . Σταματας στο φαναρι κοιτας δεξια 3 v strom κοιτας αριστερα αλλα τοσα varadero. Και ολοι μαζι λιγουρευονται τον τιγρη μου
The Locksmith of the Forum.

Re: Triple Triumph  

  Από: spypetr στις 20/06/2008 7:13 μμ.

jimalex"Σωστος ο Alex . Σταματας στο φαναρι κοιτας δεξια 3 v strom κοιτας αριστερα αλλα τοσα varadero. Και ολοι μαζι λιγουρευονται τον τιγρη μου "



Μη το λες, μπορεί να σε λυπούνται κιόλας.
Άσε που κάποιοι απ αυτούς θα νομίζουν ότι είναι κινέζικος ο τίγρης σου.......