Street Triple 675 R

Street Triple 675 R  

  Από: Leoni στις 13/04/2008 μεσημέρι

από το pitstop.gr

Μία αναβαθμισμένη έκδοση της Street Triple 675 προτίθενται να παρουσιάσουν οι Βρετανοί, χρησιμοποιώντας πολλά από τα περιφερειακά της Daytona 675. Το νέο μοντέλο θα χαρακτηρίζεται από το γράμμα “R” ενώ εκτός από την βελτίωση στα σημεία, θα υπάρξουν και αισθητικές αλλαγές.

To Street Triple 675 αποτελεί την γυμνή –streetfighter έκδοση της Daytona, αφού «δανείζεται» από αυτή τον κινητήρα και το πλαίσιο.
Οι άνθρωποι της Triumph –ορθά σκεπτόμενοι- προτίμησαν σε πρώτη φάση να χρησιμοποιήσουν διαφορετικά περιφερειακά από την sport Daytona, για να κρατήσουν το κόστος αγοράς χαμηλά, αλλά και να προσδώσουν στο μοντέλο ένα πιο καθημερινό και χρηστικό χαρακτήρα.

Το εγχείρημα χρίστηκε με απόλυτη επιτυχία, αφού από την μία το Street Triple 675 παρουσιάζει πολύ καλή οδική συμπεριφορά και από την άλλη αποτελεί ένα προσιτό μοντέλο για την είσοδο νέων αναβατών στην ..τρικύλινδρη άποψη του μοτοσικλετισμού.

Η “R” έκδοση, προσφέρεται για όσους επιθυμούν ένα μεσαίο street-fighter με απόλυτη οδική συμπεριφορά, ιδανικό για γρήγορα Σαββατοκύριακα και Track Days. Παρ΄ όλο που ο κινητήρας θα διατηρήσει την ομαλότερη – και αρκετή για γυμνή μοτοσικλέτα- απόδοση των 97 ίππων, φρένα κι αναρτήσεις αντικαθίστανται με αυτά της Daytona 675.

Τουτέστιν….πλήρως ρυθμιζόμενο πιρούνι, πλήρως ρυθμιζόμενο αμορτισέρ και ακτινικές τετραπίστονες δαγκάνες φρένων από την Brembo, ενώ σε ότι αφορά στην αισθητική, στον standard εξοπλισμό θα περιλαμβάνονται μασκάκι και χρυσαφί ανωδιωμένες ζάντες.

Μέχρι στιγμής δεν υπάρχει επίσημη πληροφόρηση σχετικά με το πότε θα λανσαριστεί το Street Triple “R” στην αγορά ή το κόστος του.



mototriti.gr
3>4

Re: Street Triple 675 R  

  Από: Case στις 13/04/2008 11:20 μμ.

Με μια λέξη... ΤΟΥΒΑΝΟ!!!!!!
Recipe for happiness.
1. Lean it.
2. Twist it.
3. Love it.
4. Repeat.

Re: Street Triple 675 R  

  Από: coot στις 13/04/2008 11:29 μμ.

Το street triple ήταν φοβερό στο test drive που του έκανα. Το κόστος θα ανέβει κατακόρυφα δυστυχώς σε σημείο που δε νομίζω να συμφέρει η αγορά του.
[color=red:2cjktgro] Driving with my darling
faster than I should
Driving with my darling
Forever if we could

Re: Street Triple 675 R  

  Από: Costas στις 13/04/2008 11:29 μμ.

Θα προορίζεται μόνο για κάγκουρες

Re: Street Triple 675 R  

  Από: Case στις 13/04/2008 11:33 μμ.

Δεν έχουν και οι κάγκουρες δικαίωμα στη ζωή δηλαδή ;;;;

Recipe for happiness.
1. Lean it.
2. Twist it.
3. Love it.
4. Repeat.

Re: Street Triple 675 R  

  Από: Costas στις 13/04/2008 11:33 μμ.

Έχουν αλλά θα το πληρώσουν ..ακριβά

Re: Street Triple 675 R  

  Από: Sprinter στις 14/04/2008 10:37 πμ.

Εγώ υπολογίζω 1.5 χιλιαρικο πάνω στην τιμή. Αν παίξει έτσι και κοιτάζοντας και τον ανταγωνισμό (Duc, Aprilia) δεν θα είναι άσχημα...
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Street Triple 675 R  

  Από: john_street_triple675 στις 16/05/2008 11:57 μμ.

Αχχχ, να ήμουν κι εγώ κάγκουρας...!!!