Ducati 1200 Strata perda/Multistrada 2010

Re: Ducati 1200 Strata perda/Multistrada 2010  

  Από: doohan στις 18/11/2009 7:56 μμ.

...........
[size=200:29gvu26k]ΚΑΛΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:41, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: Ducati 1200 Strata perda/Multistrada 2010  

  Από: Sprinter στις 18/11/2009 8 μμ.

Να πάρεις ενα απλό μαύρο για κάθε μέρα και ενα S κοκκινο για το Σαβ/κο. Αμα βγάλουνε και κάνα R με 5 ίππους παραπάνω και ρόζ πηρούνια να το πάρεις για Χριστούγεννα και Πάσχα.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Ducati 1200 Strata perda/Multistrada 2010  

  Από: tiger46 στις 18/11/2009 8:09 μμ.

Σαφώς και είναι όλα θέμα μάρκετινγ και η κάθε εταιρία έχει την πολιτική της.Εγώ θα ήθελα η Τ να βγάλει ένα τούμπανο τίγρη και ας είχε 17000.Γιατί όταν ξεκινάς να το φτιάξεις,καταλήγεις να έχεις δώσει πολλά περισότερα απ ότι θα το έπερνες έτοιμο.

Re: Ducati 1200 Strata perda/Multistrada 2010  

  Από: Aris. στις 18/11/2009 8:39 μμ.

Αν αναλογιστει κανεις πως το tiger χωρις abs εχει ...(12 000 euro ?)
Δεν ξερω κιολλας ακριβως ...
Που τεχνολογικα ειναι πατινι μπροστα σε αυτο (να λεμε τα συκα ...συκα, sorry κιολλας )
Ειναι και 1200cc, βγαζει και καμμια 130αρα αλογα μαμα τροχο ... ε ποσο να το βαλει ο Ιταλος?
14000 ? θα το κλεινε το μαγαζι και η Τ και η aprilia και τα λοιπα γιαπωνεζακια.
Κατσε να σκασουν μυτη και οι αλλες εταιριες με τετοια τεχνολογια και εκει θα δεις τις διαφορες στην τιμη να πανε περιπατο.

Εdit: Και ειναι και σουλουπομενο οσο δεν παει για ολα αυτα που κουβαλαει. 189κιλα στεγνο και χωρις να ειναι σαν ντουλαπα βαραντερο , BMW , κτλ , κτλ.


================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Ducati 1200 Strata perda/Multistrada 2010  

  Από: doohan στις 18/11/2009 9:03 μμ.

..............
[size=200:29gvu26k]ΚΑΛΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:41, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: Ducati 1200 Strata perda/Multistrada 2010  

  Από: Aris. στις 18/11/2009 9:09 μμ.

Ναι μου συγκρινες το απλο tiger με το υπεροπλο (S) με full ohlins
Πηγαινε και ζητα οhlins μπρος πισω ρυθμιζομενα με κουμπι στο τιμονι απο την ιδια την οhlins .....
Πιστευω η τιμη τους θα ειναι ιση με αυτην του tiger ολοκληρου
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Ducati 1200 Strata perda/Multistrada 2010  

  Από: Sprinter στις 18/11/2009 9:16 μμ.

Ρε πάτε καλά ρε? Το απλό, ουτε Ολινς έχει ουτε ηλεκτρονικα καβλιτζέκια. Αν κανει 17.000 ευκαιρία είναι ε?
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Ducati 1200 Strata perda/Multistrada 2010  

  Από: Aris. στις 18/11/2009 9:29 μμ.

κοιτα ο φιλος doohan ειπε 10450 tiger (δηλαδη το απλο) και το συγκρινε με το (+10 000 euro οπως ειπε) multi
αρα το (S) με τα "κερατα"
Νταξ' δηλαδη συγκρινε την π****α με τη βουρτσα.

Νομιζω πως εχει τις ηλεκτρονικες π@π@ριες και το απλο . κανω λαθος ?
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Ducati 1200 Strata perda/Multistrada 2010  

  Από: Sprinter στις 18/11/2009 9:32 μμ.

Αν διάβασα καλά το παραπάνω ποστ το απλό δεν εχει ηλεκτρονικά παπάρια και εχει Μαρτζοκι και Ζακς. ΑΝ κάνει 17000 όπως λέει το άλλο πόστ εσένα σου φαίνεται καλά?
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Ducati 1200 Strata perda/Multistrada 2010  

  Από: Aris. στις 18/11/2009 9:35 μμ.

Ακυρο , εχεις δικιο. το απλο δεν εχει τα ηλεκτρονικομαρκουτσια.
Αρα δεν συμφερει να παρεις το απλο οταν με 3 χιλιαρικα παραπανω το περνεις full ηλεκτρονικα και οhlins .

H τιμη του (S) εμενα τουλαχιστον μου ακουγεται ακρως φυσιολογικη στα 20 ...
του απλου ειναι λιγο τσιμπημενη αν και παλι καπου εκει το περιμενα λογω... "φανελας"
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Ducati 1200 Strata perda/Multistrada 2010  

  Από: johnygalan στις 18/11/2009 9:37 μμ.

Aris."Αν αναλογιστει κανεις πως το tiger χωρις abs εχει ...(12 000 euro ?)
Δεν ξερω κιολλας ακριβως ...
Που τεχνολογικα ειναι πατινι μπροστα σε αυτο (να λεμε τα συκα ...συκα, sorry κιολλας )
Ειναι και 1200cc, βγαζει και καμμια 130αρα αλογα μαμα τροχο ... ε ποσο να το βαλει ο Ιταλος?
14000 ? θα το κλεινε το μαγαζι και η Τ και η aprilia και τα λοιπα γιαπωνεζακια.
Κατσε να σκασουν μυτη και οι αλλες εταιριες με τετοια τεχνολογια και εκει θα δεις τις διαφορες στην τιμη να πανε περιπατο.

Εdit: Και ειναι και σουλουπομενο οσο δεν παει για ολα αυτα που κουβαλαει. 189κιλα στεγνο και χωρις να ειναι σαν ντουλαπα βαραντερο , BMW , κτλ , κτλ.


"

Aρη οχι πατίνι το tiger! Ξέρεις κανενα καλύτερο μηχανάκι στην κατηγορία του με τα ιδια λεφτά; Γιατι εγω δεν ξέρω
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"

Re: Ducati 1200 Strata perda/Multistrada 2010  

  Από: doohan στις 18/11/2009 9:41 μμ.

..............
[size=200:29gvu26k]ΚΑΛΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:41, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: Ducati 1200 Strata perda/Multistrada 2010  

  Από: Aris. στις 18/11/2009 9:44 μμ.

οχι johny με αυτα τα λεφτα δεν ξερω κανενα , οντως ειναι εργαλειο. (στο θεμα κινητηρας κυριως)
Αλλα δεν γινετε να συγκρινουμε το Multi S με το Tiger γι'αυτο αλλωστε και τα 8-9 χιλιαρικα διαφορα του tiger-abs με το Multi S
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Ducati 1200 Strata perda/Multistrada 2010  

  Από: Aris. στις 18/11/2009 9:52 μμ.

Τελος παντων επειδη αρχιζουν και περιπλεκονται τα πραματα παλι και επειδη δε θελω να συμετασχω

Οπως ειπα και πριν τα λεφτα του το (S) , τα αξιζει 101%
Το απλο Μulti ειναι τσιμπημενο , εγω θα του εβαζα τιμη 16000 ...
Μη ξεχναμε τις μινιμαλιστικες διαστασεις της μηχανης σε αναλογια με τα κυβικα της και τα 150αλογα στο στροφαλο

Ολα αυτα τα λεω εγω , ενας σχετικα ασχετος και ειναι προσωπικη μου -εντελως- γνωμη !


Γεια σας απο μενα
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Ducati 1200 Strata perda/Multistrada 2010  

  Από: johnygalan στις 18/11/2009 9:56 μμ.

Aris."οχι johny με αυτα τα λεφτα δεν ξερω κανενα , οντως ειναι εργαλειο. (στο θεμα κινητηρας κυριως)
Αλλα δεν γινετε να συγκρινουμε το Multi S με το Tiger γι'αυτο αλλωστε και τα 8-9 χιλιαρικα διαφορα του tiger-abs με το Multi S"

Ετσι Ετσι
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"