Νέο Honda VFR 1200

Νέο Honda VFR 1200  

  Από: icet στις 08/10/2009 10:43 μμ.

www.newvfr.com

---biip biip---

Re: Νέο Honda VFR 1200  

  Από: nfot στις 08/10/2009 11:52 μμ.

Κακασχημο, αλλα το κιβωτιο διπλου συμπλεκτη ειναι ολα τα λεφτα.
"You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". -Marco Simoncelli R.I.P.

Re: Νέο Honda VFR 1200  

  Από: icet στις 09/10/2009 8:37 πμ.

Τώρα εγώ γιατί το βρίσκω όμορφο...
να το κοιτάξω γιατρέ μου;
---biip biip---

Re: Νέο Honda VFR 1200  

  Από: kyrkyriakos στις 09/10/2009 8:50 πμ.

nf"Κακασχημο, αλλα το κιβωτιο διπλου συμπλεκτη ειναι ολα τα λεφτα."



Νομίζω ΔΕΝ θα έχει ούτε διπλούς συμπλέκτες ούτε θα δουλέυει με 2-3ή 4 κυλινδρους και τέτοιες άλλες π@π@ριές που έλεγαν, θα είναι τελέιος συμβατικό. Κατά'αλλα VFR ..!!!

Re: Νέο Honda VFR 1200  

  Από: Sprinter στις 09/10/2009 9:20 πμ.

Αν εχει όλα αυτά που υποτίθεται πως θα έχει, δεν θελω να σκεφτώ πόσο θα κάνει....

BTW αυτή η ιστορία με τα καινουργια κιβώτια, αυτόματα, διπλού συμπλέκτη κλπ κλπ, μοιάζει σαν να είναι 'a solution looking for a problem'. Μπορεί να έχω αδικο βέβαια, θα δείξει.

Δεστε εδώ http://www.newvfr.com/en_GB/pages/mainpage για περισσότερα

Ουτε για διπλους συμπλέκτες βλέπω στην παρουσίαση και στα specs ουτε για εξυπνη διαχείριση της ανάφλεξης.

Δεν αμφιβάλλω πώς θα είναι ενα πολύ καλό σπορ-τουρινγκ μηχανάκι αλλα αν η εμφαση ειναι στο τουρινγκ, δε με ενδιαφέρει. Αξονας (μπλιάχ..) και βαρύ Παναγία μου! Ρίχνει κάνα 20άρι κιλα στο Σπρίντ αμαν..

Δυστυχώς και το νέο Σπριντ που ψήνεται για εκεί πηγαίνει... Μας φάγανε οι Αμερικάνοι που λένε το BMW GT 'σπορ τουρινγκ'
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε