ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ

Re: ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ  

  Από: Sprinter στις 16/04/2009 8:38 πμ.

Δες και αυτο που λέει ο Φίλιππας (levelone) παραπάνω για τον αξονα του λεβιέ. Μπορεί να θέλει αντικατάσταση.

Γενικά η αλλαγή 1-2 ή 2-1 είναι η δυσκολότερη στα κιβώτια των μηχανών λόγω σχεδιασμού.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ  

  Από: locco69 στις 16/04/2009 11:43 μμ.

LevelOne"
Sprinter"Πιθανότατα κολλάνε οι δίσκοι του συμπλέκτη. Ρύθμισε καλά τον συμπλέκτη (να έχει όλη του τη διαδρομή), άλλαξε λάδια και μάρκα λαδιών, και ζέσταινέ του κα λίγο πρίν ξεκινήσεις (αυτό είναι καλό ουτως ή άλλως).

Σε αυτό το κιβώτιο επίσης δεν πολυαρέσει το short shifting όταν είνα κρύο. Δοκίμασε να γεμίζεις τις σχέσεις λίγο περισότερο πρίν ανεβάσεις αν συνηθίζεις να ανεβαζεις γρήγορα 1η-2α."

Επισεις καλο ειναι να εχουμε τη μανετα του συμπλεκτη στη θεση 1 και επισεις οσοι εχετε προβλημα με το σασμαν,ελεγξτε αν το λεβιεδακι στον αξονα του συμπλεκτη ειναι εντελως καθετα προς το μοτερ η εχει μια ελαφρα κληση προς τα εμπρος(λαθος γωνια απο κατασκευης) "


ΑΛΛΑΞΑ ΤΗΝ ΘΕΣΗ ΣΤΗ ΜΑΝΕΤΑ . ΜΙΚΡΗ ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΤΕΛΕΙΑ ΑΚΟΜΑ.
ΘΑ ΑΛΛΑΞΩ ΚΑΙ ΤΟ ΛΕΒΙΕΔΑΚΙ ΓΙΑΤΙ ΟΝΤΩΣ ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΚΛΙΣΗ ΚΑΙ ΘΑ ΔΩ.
ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΖΕΣΤΑΙΝΩ ΠΡΙΝ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΚΑΙ ΓΕΜΙΖΩ ΤΙΣ ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ ...

Re: ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ  

  Από: panos1050 στις 17/04/2009 4:22 μμ.

Φιλε pano σε ευχαριστω για την υποστηριξη γιατι καποιοι εδωμεσα μην πουμε ονοματα εχουν το forum
μονο για να ευλωγουν τα γενια τους και δεν δεχονται κριτικη για την εταιρια τους.
το μηχανακι το πηρα επειδη μου αρεσε οσο τιποτα αλλο και δεν μπορω να το χαρω λογο αυτου.
φαντασου τι εκνευριστικο ειναι και δεν μενω στην αθηνα να πεταγομαι καθε λιγο και λιγακι στο Σακη.
εκανα αυτο με τον λεβιε τον εβαλα στην θεση 1 και δεν αλλαξα ουτε ταχυτητα, αλλαξα λαδια παλι τιποτα

Πιστευω οτι ο sprinter πρεπει να εχει μετοχες στην εταιρια δεν δικαιολογιται αλλιως
..............Πέφτει μόνον αυτός που τρέχει. Όποιος σέρνεται δεν πέφτει ποτέ..................

Re: ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ  

  Από: Sprinter στις 18/04/2009 7:59 μμ.

Αυτο κατάλαβες εσύ ρε τσακάλι? Γιατί εγώ κατάλαβα ότι εκτός από γκρινιάρης και αγνώμων είσαι και κατάσκοπος της ΚΤΜ. Αλλα είσαι και κάτι άλλο. Μίζερος και θύμα αν δεν είσαι απλώς και μόνο γκρινιάρης ή τρολλάρεις. Γιατί αν πραγματικά έχει πρόβλημα ουσιαστικό το μηχανάκι σου, οποιοσδήποτε άλλος αντι να γκρινιάζει και να ξαναγκρινιάζει θα πήγαινε στο συνεργείο να το φτιάξει, και υποθέτω πως είσαι ακόμα στην εγγύηση. Αντ' αυτού έρχεσαι εδώ πέρα, σου λέμε δυό λόγια, καταλαβαίνεις τα μισά και από εκεί και πέρα το μόνο που κάνεις είναι να μας τα πρήζεις.

Λοιπόν, Ναι ρε έχω μετοχές. Ξάδερφος του Ηλιόπουλου είμαι. Εχεις πρόβλημα?

Αει παράτα μας πασχαλιάτικα. Σε βοηθαμε, καθόμαστε και γράφουμε για την αφεντιά σου και το μόνο που ξέρεις είναι να γκρινιάζεις και να μας την λές. Δε μας ... ρε Νταλάρα

[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ  

  Από: sprint900 στις 19/04/2009 10:36 πμ.

Χα χα χα χα , νευριασμένος μέτοχος , χα χα χα χα χα πασχαλιάτικα , καλό οβελία κιόλας , καλό καλό , γέλασα .

Άμα θέλει ο φίλος να τα κάνουμε ανταλλαγή με το δικό μου που έχει υδραυλικό συμπλεχτη και βούτυρο κιβώτιο . Sprint900 του 97 .

Χα χάχα , παίζει ρόλο και το πόδι πολλές φορές ειδικά σε άτομα που όταν τους παίξουν τα νεύρα χάνουν το κοντρόλ .

Γέλασα φίλε μου έφτιαξες την μέρα , να είσαι καλά και όλοι δηλαδή να είναι καλά …
Μάταιόν εστι παρά θεών αιτείσθαι ά τις εαυτώ χορηγήσαι ικανός εστι.

Re: ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ  

  Από: panos1050 στις 20/04/2009 7:28 μμ.

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΡΕ sprinter ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΔΕΧΕΣΤΑΙ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΓΙΑ ΤΟ FORUM ΣΑΣ
ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΙΑ ΣΑΣ ΡΕ ΜΕΤΟΧΕ.
ΚΑΙ ΝΑΙ ΡΕ ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΑΣΚΟΠΟΣ ΤΗΣ ΚΤΜ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΛΕΨΩ ΙΔΕΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ Τ.
ΚΑΙ ΡΕ ΚΟΛΛΗΜΕΝΕ ΜΗΝ ΜΟΥ ΤΑ ΠΡΗΖΕΙΣ ΠΑΣΧΑΛΙΑΤΙΚΑ ΚΟΥΜΟΥΝΙΣΤΗ ΤΗΣ ΠΛΑΚΑΣ ΚΑΡ....Η
..............Πέφτει μόνον αυτός που τρέχει. Όποιος σέρνεται δεν πέφτει ποτέ..................

Re: ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ  

  Από: mixalakis στις 20/04/2009 8:08 μμ.

Άλλο ένα τόπικ που πάει ολοταχώς για κλείδωμα!!

Re: ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ  

  Από: giannisx στις 20/04/2009 8:22 μμ.

Ρε παιδιά δεν υπάρχει λόγος για νεύρα και τσακωμούς...
Όλοι εμείς είμαστε εδώ γιατί γουστάρουμε το ίδιο πράγμα...
Πάνο αν το μηχανάκι σου έχει τόσο σοβαρό πρόβλημα, που απ'ότι γράφεις μάλλον έχει, να πας το γρηγορότερο στην αντιπροσωπεία να στο δούνε πριν λήξει η εγγύηση..είναι κρίμα να χρειαστεί να πληρώσεις από την τσέπη σου.

Re: ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ  

  Από: takis1964 στις 20/04/2009 8:24 μμ.

Αν κλειδωθει πως θα εκφραστει ο κοσμος?
Πως θα μαθουμε για τους κατασκοπους του σαιτ και για μελοντικους james bond
Πωωως μου λες?

Re: ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ  

  Από: Aris. στις 20/04/2009 8:42 μμ.

ZzzzZZZzzZzzZZz...............
(Δεν μπορω να βρω emoticon παλινδρομησης κλειστης γροθιας.. )
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ  

  Από: T595 στις 20/04/2009 10:32 μμ.

Καθήστε, έχει το bikenet ένα ωραίο emoticon για την περίσταση...

SELECT * FROM ForumUsers WHERE Clue > 0

0 rows returned

Re: ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ  

  Από: vakis75 στις 21/04/2009 8:43 πμ.

Re paidia xalaroste,to paidi exei provlima,emena mou exei kanei entuposi pantos giati mono sto diko tou sumvainei toso entona.den ksero ti na po eilikrina kai eulogo ta genia mou giati emena den mou exei parousiasei to paramikro. tespa kalutera na to pas kai se kanenan allon mixaniko na to dei.
p.s: to estroses sosta?mipos ftaiei auto?

Re: ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ  

  Από: Sprinter στις 21/04/2009 10:08 μμ.

ΨΩλή με ωμέγα (προφέρεται μακρά η συλλαβή).
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ  

  Από: jimdom στις 22/04/2009 10:52 πμ.

Φιλε πανο για μενα η καλυτερη λυση (δεν κανω πλακα) ειναι να το κανεις ανταλλαγη οσο ειναι νωρις!Μην αφησεις την αντιπροσωπεια να στο τρεναρει αλλο.Πολλα χρηματα δεν θα χασεις κ εχεις το ελευθερο να επιλεξεις οποια μηχανη θες!

screw u guys,i am going home...
See ain't nothing stopping me, I feel like ain't nothing after me

Re: ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ  

  Από: takis1964 στις 22/04/2009 2:43 μμ.

jimdom"Φιλε πανο για μενα η καλυτερη λυση (δεν κανω πλακα) ειναι να το κανεις ανταλλαγη οσο ειναι νωρις!Μην αφησεις την αντιπροσωπεια να στο τρεναρει αλλο.Πολλα χρηματα δεν θα χασεις κ εχεις το ελευθερο να επιλεξεις οποια μηχανη θες!"


Δηλαδη αν χασει σε ανταλαγη 3.000-με 3.500 να ειναι ευχαριστημενος?
εδω 8.500 με 9.000 τα δινουν στην χρυση ευκαιρια
ποσο να το παρουν ανταλαγη?
Και αν εχει προβλημα ποιος θα το παρει?