ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ

Re: ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ  

  Από: panos1050 στις 14/04/2009 5:52 μμ.

κατι τετοιες λεπτομεριες με χαλανε απιστευτα.κατι τετοια ψιλοπραγματακια ειναι γελειο να υπαρχουν σε μια εταιρια σαν την Τ.Δινουν μια μηχανη 12000 ευρω με ντιζα στον συμπλεκτη που πρεπει να την ταντωνουμε
εμεις,που πρεπει να δινουμε κλωτσιες στις ταχυτητες για να παμε μια βολτα,
που ανοιγεις το γκαζι και βουλιαζει ολη η μηχανη προς τα πισω λες και εχει σουστες

τι να πω ? loco
..............Πέφτει μόνον αυτός που τρέχει. Όποιος σέρνεται δεν πέφτει ποτέ..................

Re: ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ  

  Από: Sprinter στις 14/04/2009 5:55 μμ.

Αλλαξέ το...

Και για να γίνω πιο συγκεκριμένος:

1. Το ότι η μηχανή έχει μηχανικό και όχι υδραυλικό συμπλέκτη το ήξερες πρίν την πάρεις.
2. Αν ήθελες Ducati να μην συμπιέζεται η πίσω ανάρτηση καθόλου να έπαιρνες. Αντ' αυτου διάλεξες άλλο μηχανάκι 'ον-οφ' (δήθεν) για κάποιους λόγους υποθέτω... Α ξέχασα, ντροπή στην Τ που σου δίνει ρυθμιζόμενες αναρτήσεις που εσύ πρέπει να τις ρυθμίσεις. Σα δε ντρέπεται που δε στις ρυθμίζει δωρεάν αυτή. Τόσα λεφτά έδωσες.
3. Το κιβώτιό μου είναι μια χαρά. Αν το δικό σου θέλει κλωτσιές να πάς μια βόλτα, να πάς να στο φτιάξουν.


ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΤΗ ΓΚΡΙΝΙΑ
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ  

  Από: panos1050 στις 14/04/2009 6:03 μμ.

αυτο θα κανω ,
και οχι για αλλο triumph
λεω να παω προς Αυστρια μερια,δοκιμασμενη λυση.λιγο ακριβη βεβαια αλλα τα εχει τα λεφτα του
..............Πέφτει μόνον αυτός που τρέχει. Όποιος σέρνεται δεν πέφτει ποτέ..................

Re: ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ  

  Από: Sprinter στις 14/04/2009 6:05 μμ.

Ναι ναι μια χαρά. Και με υδραυλικό συμπλέκτη που δε θέλει ρύθμιση... Μόνο πέταμα η τρόμπα κάθε καθε τρείς και λίγο...

Να πάρεις, να πάρεις, άστους να λένε. Είναι αξιόπιστα.

[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ  

  Από: panos1050 στις 14/04/2009 6:10 μμ.

Αν ήθελες Ducati να μην συμπιέζεται η πίσω ανάρτηση καθόλου να έπαιρνες. Αντ' αυτου διάλεξες άλλο μηχανάκι 'ον-οφ' (δήθεν) για κάποιους λόγους υποθέτω... Α ξέχασα, ντροπή στην Τ που σου δίνει ρυθμιζόμενες αναρτήσεις που εσύ πρέπει να τις ρυθμίσεις. Σα δε ντρέπεται που δε στις ρυθμίζει δωρεάν αυτή. Τόσα λεφτά έδωσες.


Και πριν on-off ειχα αλλα ειχε αναρτησεις πισω οχι σουστες
και οσο για τις ρυθμισεις των δηθεν αναρτησεων τις εχω σεταρει οσο καλυτερα γινεται
του γιου μου το ψευτικο μηχανακι που του εχω παρει εχει καλυτερες
..............Πέφτει μόνον αυτός που τρέχει. Όποιος σέρνεται δεν πέφτει ποτέ..................

Re: ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ  

  Από: panos1050 στις 14/04/2009 6:14 μμ.

και οσο για την τρομπα
σε 8 μηνες 35000 χλμ με ΚΤΜ και ουτε ιχνος προβληματος
..............Πέφτει μόνον αυτός που τρέχει. Όποιος σέρνεται δεν πέφτει ποτέ..................

Re: ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ  

  Από: vakis75 στις 15/04/2009 8:40 πμ.

ego pantos den exo to paramikro provlima Pano. Pare esi KTM na isixaseis kai ase emas me ta saravala mixanakia mas.den ksero pos odigeis pantos osoi filoi mou eixan KTM akoma klaine..i akoma kalutera pare BMW GS pou sta 2006 nomizo oti an kaigotan to piso fos den eixes freno piso....i pare ducatti multistrada pou an pigaineis sxetika grigora sta 15-20xil km pas gia allo moter.(to exei pathei filos mou)
oles oi etaireies exoun ta thetika tous kai ta arnitika tous.

Re: ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ  

  Από: panos1050 στις 15/04/2009 10:54 πμ.

Να εισαι σιγουρος οτι δεν ειμαι ηρεμος οδηγος και δεν πηγαινα μονο για καφε με την μηχανη.
Τα χλμ που λεω εχουν γινει πανω σε βουνα ,πολυ χωμα και πολυ ταξιδι.ολοι οι δικοι μου παντως με
ΚΤΜ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΑΘΕΙ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ.
Αν καει λαμπακι στο gs δεν εχει φρενα ? χα χα χα χα χα χα !!!!!!!!!!
Ποιος σας τα λεει αυτα ρε παιδια?
και οσο για την αξιοπιστια 1 φορα εμεινα και αυτη ειναι με το tiger
..............Πέφτει μόνον αυτός που τρέχει. Όποιος σέρνεται δεν πέφτει ποτέ..................

Re: ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ  

  Από: vakis75 στις 15/04/2009 11:01 πμ.

poula to saravalo na isixaseis.poios mou to eipe gia to gs? o eksousidotimenos tis bmw,mallon psemata elege.apla eixe servo frena kai to reuma pernage apo to piso lampaki kai den eixe bypass. tespa den me endiaferei apla etsi mou eipe.
mallon provlimatiko mixanaki pires file tha eisai apo tous atuxous.poulise to kai pare ena adventure na exeis to kefali sou isixo.entelos aprovlimatista mixanakia.entelos sou leooooo.xa xaxaxaxa kati san ta palia lc4 diladi.xaxaxa,eixan ploutisei ta sunergeia
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:38, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ  

  Από: Sprinter στις 15/04/2009 11:03 πμ.

Πούλα τοοοοοοοοοοοοο, Πουλα τοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο

ΟΕΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ
Και του χρόνου άλλο

Bye, Bye
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ  

  Από: chris34 στις 15/04/2009 11:25 πμ.

Φιλε παρε ενα ΚΤΜ να βρεις την υγεια σου και να ηρεμησεις ψυχολογικα γιατι βλεπω οτι εχεις χασει τον υπνο σου με τις παλιοταχυτητες!!
Πουλα το βρωμο tiger!!
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ  

  Από: ATN PANOS στις 15/04/2009 4:08 μμ.

φιλε πανο,νομιζω οτι επεσες στη περιπτωση προβληματικου tiger.
νομιζω με λιγο ψαξιμο θα βρεθει λυση.
ειναι αμαρτια να το πουλησεις.

κατι αλλο που θα ηθελα να πω για τα παιδια του forum
ειναι να μην το αποπαιρνουμε το παιδι!!!
ετυχε και εχει ενα προβλημα,δεν χρειαζεται να τον παρουμε και απο τα μουτρα!!!
ουτε να τον στελνουμε σε αλλη εταιρια!
απλα οταν το οποιο προβλημα δεν ειναι δικο μας,δεν ειναι και τοσο σοβαρο!
καντε το ομως δικο σας, και θα δειτε ποσο ευχαριστο ειναι να μην μπαινουν οι ταχυτητες στο μηχανακι σας!!!

παντως εγω στα 2 Τ που ειχα δεν παρουσιαστηκε ΚΑΝΕΝΑ προβλημα!!!
http://www.atn-forever.com

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul.

Re: ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ  

  Από: Sprinter στις 15/04/2009 7 μμ.

Εμείς δεν αποπαίρνουμε κανέναν. Αντιθέτως επικροτούμε τη δική του επιλογή να πάρει Αυστριακό που τα 'χει τα λεφτά του.

Οταν κάποιος έχει πρόβλημα προσπαθούμε να τον βοηθήσουμε όπως θα διαβάσεις σε όλο το thread εδώ και τόσες μέρες.

ΤΗ ΓΚΡΙΝΙΑ ΔΕ ΜΠΟΡΟΥΜΕ.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ  

  Από: SPEED στις 15/04/2009 11:09 μμ.

Πάνο ψάξου λίγο πριν το δώσεις εν' βρασμώ ψυχής. Όσο για την ντίζα στον συμπλέκτη μάλλον πλεονέκτημα είναι ( καλύτερη αίσθηση, λιγότερη συντήρηση). Τώρα για το θέμα ανάρτηση η KTM είναι χρόνια μπροστά οπότε μόνο με αλλαγή αμοτρισερ...

Re: ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ  

  Από: locco69 στις 16/04/2009 1:08 πμ.

ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙ Ο ΦΙΛΟΣ ΠΑΝΟΣ , ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΓΩ ΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΩ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ,ΠΡΟΛΑΒΑ ΝΑ ΤΟ ΑΓΑΠΗΣΩ ΛΕΩ ΝΑ ΤΟ ΚΡΑΤΗΣΩ . ΘΑ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΤΕ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΛΥΘΕΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑΚΙ ΜΟΥ.
ΑΝ ΚΑΙ...
ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΩΣΤΑ ΡΥΘΜΙΣΜΕΝΟ ΤΟΝ ΣΥΜΠΛΕΚΤΗ ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΚΛΗΡΟ ΣΕ ΚΑΘΕ ΑΛΛΑΓΗ;;;;
ΕΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΚΛΗΡΟ ΑΠΟ 1Η ΣΕ 2Α ΜΟΝΟΟΟΟΟΟΟΟΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΠΑΝΤΑ
ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ Η ΑΙΣΘΗΣΗ ΤΟΥ ΚΙΒΩΤΙΟΥ...
ΑΛΛΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΛΛΕΣ ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ ΑΝ ΔΕΝ ΑΦΗΣΩ ΠΑΛΙ ΣΥΜΠΛΕΚΤΗ ΚΑΙ ΒΑΛΩ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΜΗ.
ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ
ΕΛΠΙΖΩ ΜΕ ΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΩΝ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΡΥΘΜΙΣΜΑ ΤΟΥ ΣΥΜΠΛΕΚΤΗ ΝΑ ΣΤΡΩΣΕΙ.
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΠΑΝΟ ΕΙΜΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΛΕΓΕ ΗΤΑΝ ΛΟΓΩ ΕΚΝΕΥΡΙΣΜΟΥ ΤΗΣ ΣΤΙΓΜΗΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΤΟΥ.