ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ

ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ  

  Από: panos1050 στις 01/04/2009 9:43 μμ.

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΜΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ?ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΡΙΞΩ ΚΛΩΤΣΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΥΝ.ΟΧΙ ΠΑΝΤΑ ΑΛΛΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΟ ΚΥΒΩΤΙΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΟΛΥ ΣΚΛΗΡΟ.ΡΩΤΗΣΑ ΣΤΗΝ Τ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΑ ΑΠΛΑ ΕΧΕΙ ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΚΥΒΩΤΙΟ
..............Πέφτει μόνον αυτός που τρέχει. Όποιος σέρνεται δεν πέφτει ποτέ..................

Re: ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ  

  Από: locco69 στις 07/04/2009 11:54 μμ.

ΕΓΩ ΤΟΥ ΡΙΧΝΩ ΚΛΩΤΣΙΕΣ . ΕΙΔΙΚΑ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΡΥΟ.....ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ Ο ΡΟΜΠΕΡΤΟ ΚΑΡΛΟΣ ΣΤΑ ΝΙΑΤΑ ΤΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ..ΚΟΥΡΑΓΙΟ.ΤΟ ΣΥΝΗΘΙΣΑ ΚΙΟΛΑΣ

Re: ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ  

  Από: icet στις 08/04/2009 1:41 πμ.

Να το κοιτάξετε και οι δύο σας, μια χαρά είναι το κιβώτιο και όχι δεν το κάνουν όλα.
Να το πας στο Σάκη...
---biip biip---

Re: ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ  

  Από: Case στις 08/04/2009 11:56 πμ.

Εμένα στο Sprint πέρα από κάποιες σπάνιες περιπτώσεις που μου έχει βγάλει νεκρά (false neutral) χωρίς να το θέλω, το κιβώτιο μετά το στρώσιμο είναι γλυκό και άμεσο τόσο σε συνθήκες δρόμου, όσο και πίστας.
Recipe for happiness.
1. Lean it.
2. Twist it.
3. Love it.
4. Repeat.

Re: ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ  

  Από: vakis75 στις 08/04/2009 1:36 μμ.

emena re paidia apo tin arxi den mou eixe parousiasei kati.tora idios meta apo 15xil mpainoun apisteuta gluka oi taxutites.mipos prepei na to koitaksete?pantos apo oti rotisa to kivotio den spaei me tpt opote rikste oses klotsies thelete afova!

Re: ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ  

  Από: panos1050 στις 08/04/2009 2:14 μμ.

δεν ξερω.εχω κανει 23000 χλμ μηπως ειναι απο αυτο?
..............Πέφτει μόνον αυτός που τρέχει. Όποιος σέρνεται δεν πέφτει ποτέ..................

Re: ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ  

  Από: coot στις 08/04/2009 2:18 μμ.

panos1050"ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΜΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ?ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΡΙΞΩ ΚΛΩΤΣΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΥΝ.ΟΧΙ ΠΑΝΤΑ ΑΛΛΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΟ ΚΥΒΩΤΙΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΟΛΥ ΣΚΛΗΡΟ.ΡΩΤΗΣΑ ΣΤΗΝ Τ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΑ ΑΠΛΑ ΕΧΕΙ ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΚΥΒΩΤΙΟ"

Κλωτσιές λέμε δε μασάει
[color=red:2cjktgro] Driving with my darling
faster than I should
Driving with my darling
Forever if we could

Re: ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ  

  Από: Sprinter στις 08/04/2009 2:26 μμ.

Αν σας κολάει 1-2η όταν είναι κρύο, παίζει και κολλημα δίσκων συμπλέκτη. Αλλάχτε λάδια και μαρκα / τύπο λαδιών μπας και δείτε βελτίωση.

Τα χντάπα και τα χντούπα στα κατεβάσματα οταν ζεσταίνεται μη τα φοβάστε. Είναι αντρικό κιβώτιο και φερθείτε του σαν άντρες. Φαντάζομαι πώς δεν οδηγείτε με σαγιονάρες ε?

(Τώρα κάτι είχε πεί ο Φίλιπας πως κάποια στιγμή αλλάξανε κάτι στους συνδέσμους του λεβιέ στα Tiger. Δεν χάνετε τίποτα να κάνετε μια ερώτηξις.)
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ  

  Από: panos1050 στις 08/04/2009 7:57 μμ.

μου το κανει μονο απο 1 αλλαγη σε 2 και οχι παντα αλλα οταν το κανει πρεπει να αφησω συμπλεκτη ξανα και ξανα μηπως και μπει η 2 .κατι με το συμπλεκτη πρεπει να παιζει
..............Πέφτει μόνον αυτός που τρέχει. Όποιος σέρνεται δεν πέφτει ποτέ..................

Re: ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ  

  Από: locco69 στις 11/04/2009 5:25 μμ.

ice"Να το κοιτάξετε και οι δύο σας, μια χαρά είναι το κιβώτιο και όχι δεν το κάνουν όλα.
Να το πας στο Σάκη... "

ΔΕΝ ΛΕΣ ΤΟΥ ΣΑΚΗ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΑΠΟ ΠΑΤΡΑ.ΘΑ ΤΑ ΒΓΑΛΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΤΑ ΕΞΟΔΑ.
ΚΙ ΕΜΕΝΑ ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΑΠΟ 1Η ΣΕ 2Α ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΡΥΟ.ΤΙ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ.
ΕΧΕΙ ΠΡΗΣΤΕΙ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ.ΟΤΑΝ ΟΜΩΣ ΑΛΛΑΞΕΙ... ΜΕΤΑ ΒΟΥΤΥΡΟ

Re: ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ  

  Από: Sprinter στις 11/04/2009 9:07 μμ.

Πιθανότατα κολλάνε οι δίσκοι του συμπλέκτη. Ρύθμισε καλά τον συμπλέκτη (να έχει όλη του τη διαδρομή), άλλαξε λάδια και μάρκα λαδιών, και ζέσταινέ του κα λίγο πρίν ξεκινήσεις (αυτό είναι καλό ουτως ή άλλως).

Σε αυτό το κιβώτιο επίσης δεν πολυαρέσει το short shifting όταν είνα κρύο. Δοκίμασε να γεμίζεις τις σχέσεις λίγο περισότερο πρίν ανεβάσεις αν συνηθίζεις να ανεβαζεις γρήγορα 1η-2α.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ  

  Από: LevelOne στις 12/04/2009 3:44 μμ.

Sprinter"Πιθανότατα κολλάνε οι δίσκοι του συμπλέκτη. Ρύθμισε καλά τον συμπλέκτη (να έχει όλη του τη διαδρομή), άλλαξε λάδια και μάρκα λαδιών, και ζέσταινέ του κα λίγο πρίν ξεκινήσεις (αυτό είναι καλό ουτως ή άλλως).

Σε αυτό το κιβώτιο επίσης δεν πολυαρέσει το short shifting όταν είνα κρύο. Δοκίμασε να γεμίζεις τις σχέσεις λίγο περισότερο πρίν ανεβάσεις αν συνηθίζεις να ανεβαζεις γρήγορα 1η-2α."

Επισεις καλο ειναι να εχουμε τη μανετα του συμπλεκτη στη θεση 1 και επισεις οσοι εχετε προβλημα με το σασμαν,ελεγξτε αν το λεβιεδακι στον αξονα του συμπλεκτη ειναι εντελως καθετα προς το μοτερ η εχει μια ελαφρα κληση προς τα εμπρος(λαθος γωνια απο κατασκευης)

Re: ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ  

  Από: panos1050 στις 14/04/2009 5:09 μμ.

τελικα με την βοηθεια σας καταλαβα τι φταιει.οταν πηρα την μηχανη απο το σερβις μεχρι και σημερα ο συμπλεκτης εχει την μιση διαδρομη και ειναι στην θεση 3 το λεβιεδακι ειναι οκ.θα κανω τα παραπανω και θα σας πω συντομα
..............Πέφτει μόνον αυτός που τρέχει. Όποιος σέρνεται δεν πέφτει ποτέ..................

Re: ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ  

  Από: coot στις 14/04/2009 5:28 μμ.

LevelOne"
Sprinter"Πιθανότατα κολλάνε οι δίσκοι του συμπλέκτη. Ρύθμισε καλά τον συμπλέκτη (να έχει όλη του τη διαδρομή), άλλαξε λάδια και μάρκα λαδιών, και ζέσταινέ του κα λίγο πρίν ξεκινήσεις (αυτό είναι καλό ουτως ή άλλως).

Σε αυτό το κιβώτιο επίσης δεν πολυαρέσει το short shifting όταν είνα κρύο. Δοκίμασε να γεμίζεις τις σχέσεις λίγο περισότερο πρίν ανεβάσεις αν συνηθίζεις να ανεβαζεις γρήγορα 1η-2α."

Επισεις καλο ειναι να εχουμε τη μανετα του συμπλεκτη στη θεση 1 και επισεις οσοι εχετε προβλημα με το σασμαν,ελεγξτε αν το λεβιεδακι στον αξονα του συμπλεκτη ειναι εντελως καθετα προς το μοτερ η εχει μια ελαφρα κληση προς τα εμπρος(λαθος γωνια απο κατασκευης) "

Καλα για να το έχω στην θέση 1 πρέπει να περάσω μια βόλτα από το φίλο μου το Προκρούστη για λίγο επιμήκηνση δακτύλων
Ως τότε το έχω στο 4 και ας θέλει λίγες κλωτσιές παραπάνω
[color=red:2cjktgro] Driving with my darling
faster than I should
Driving with my darling
Forever if we could

Re: ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ  

  Από: Sprinter στις 14/04/2009 5:43 μμ.

Ξέρεις τι λένε για όσους έχουν μικρά δάχτυλα ε?
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε