ΣΤΡΑΒΩΜΑ ΖΑΝΤΑΣ + ΕΛΑΣΤΙΚΟΥ

ΣΤΡΑΒΩΜΑ ΖΑΝΤΑΣ + ΕΛΑΣΤΙΚΟΥ  

  Από: gus στις 11/11/2008 9:48 μμ.

Δυστυχως σημερα διαπιστωσαμε με το μαστορα οτι εχει στραβωσει η μπροστινη ζαντα κ' τα χει παιξει το λαστιχο φυσικα.Το μηχανακι εχει 10.000χλμ κ' προφανως οφειλεται στους καταπληκτικους αθηναικους δρομους
Ηθελα να ρωτησω αν εχει συμβει σε καποιον εκει εξω κ' επισης επειδη θα αλλαξω λαστιχα εχει φορεσει κανεις 190αρι?Α! παραλειψη μιλαμε για τιγρη

Re: ΣΤΡΑΒΩΜΑ ΖΑΝΤΑΣ + ΕΛΑΣΤΙΚΟΥ  

  Από: Sprinter στις 11/11/2008 10 μμ.

Μη βάλεις 190άρι δε θα σου δώσει τίποτα παρά βάρος και έλλειψη ευελιξίας (και μόστρα). Ασε που αν έχεις ζάντα 5.5 ιντσών (το πιθανότερο) το 190 δεν είναι η ιδανική διάσταση (θέλει 6 ίντσες).
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: ΣΤΡΑΒΩΜΑ ΖΑΝΤΑΣ + ΕΛΑΣΤΙΚΟΥ  

  Από: coot στις 12/11/2008 12:42 μμ.

Μη βαλεις 190 εγώ είχα στο speed επειικώς απαράδεκτο αλλά απο μούρη ωραίο
[color=red:2cjktgro] Driving with my darling
faster than I should
Driving with my darling
Forever if we could

Re: ΣΤΡΑΒΩΜΑ ΖΑΝΤΑΣ + ΕΛΑΣΤΙΚΟΥ  

  Από: ΑΓΓΕΛΟΣ στις 12/11/2008 2:54 μμ.

gus"Δυστυχως σημερα διαπιστωσαμε με το μαστορα οτι εχει στραβωσει η μπροστινη ζαντα κ' τα χει παιξει το λαστιχο φυσικα.Το μηχανακι εχει 10.000χλμ κ' προφανως οφειλεται στους καταπληκτικους αθηναικους δρομους
Ηθελα να ρωτησω αν εχει συμβει σε καποιον εκει εξω κ' επισης επειδη θα αλλαξω λαστιχα εχει φορεσει κανεις 190αρι?Α! παραλειψη μιλαμε για τιγρη"

τι σκεφτεσαι να βαλεις?
ΓΥΡΙΣΕ Ο ΤΡΟΧΟΣ ΚΑΙ Γ_-_-_ ΚΑΙ Ο ΦΤΩΧΟΣ ΠΛΕΟΝ!!

Re: ΣΤΡΑΒΩΜΑ ΖΑΝΤΑΣ + ΕΛΑΣΤΙΚΟΥ  

  Από: gus στις 15/11/2008 4:32 μμ.

Τελικα μετα κ' απο παραινεση του μηχανικου φορεσα 190αρι κ' συγκεκριμενα diablo corsa τα απλα.Η ζαντα ειναι εξαρα.Αφου μαζεψω μερικα καλα χλμ θα σας πω την αποψη μου.Ελπιζω μονο να μη τσακιστω απο τη κωλοζαντα!Ο μαστορας ειπε οτι ειχε παρει λιγο κ' δε θα ναι προβλημα.ΙΔΩΜΕΝ

Re: ΣΤΡΑΒΩΜΑ ΖΑΝΤΑΣ + ΕΛΑΣΤΙΚΟΥ  

  Από: coot στις 10/04/2009 3:37 μμ.

Έχω μια σπασμένη ζάντα (λείπει κομμάτι) στο αυτοκίνητο από πεζοδρόμιο το κόστος της οποίας είναι τεράστιο 1000 ευρώ για καινούρια... σηκώνει επισκευή;;; και ποιος τη φτιάχνει και πόσο επίφοβο είναι;;;;
[color=red:2cjktgro] Driving with my darling
faster than I should
Driving with my darling
Forever if we could

Re: ΣΤΡΑΒΩΜΑ ΖΑΝΤΑΣ + ΕΛΑΣΤΙΚΟΥ  

  Από: Dr.KC στις 17/06/2009 2:04 μμ.

Τα Pirelli Diablo Corsa είναι τίμια λάστιχα και κρατάνε. Θα μείνεις ευχαριστημένος.

Τα έβαλα στο F800ST που έχω και βρήκα τη ηρεμία μου.

Το θέμα βέβαια της μπροστινής ζάντας βέβαια μην το αφήσεις!

Ο τίγρης είναι και ψηλός αλλά και γκαζιάρης και το USD του δε συγχωράει.
Καλές Βόλτες.

Re: ΣΤΡΑΒΩΜΑ ΖΑΝΤΑΣ + ΕΛΑΣΤΙΚΟΥ  

  Από: fethry στις 17/06/2009 4:33 μμ.

c"Έχω μια σπασμένη ζάντα (λείπει κομμάτι) στο αυτοκίνητο από πεζοδρόμιο το κόστος της οποίας είναι τεράστιο 1000 ευρώ για καινούρια... σηκώνει επισκευή;;; και ποιος τη φτιάχνει και πόσο επίφοβο είναι;;;;"

πρέπει να το δεί ζαντάς γιατί προφανώς εξαρτάται απ'το μέγεθος της ζημιάς...
πάντως κάνουν θαύματα...
if it's stupid and it works, it ain't stupid...

Re: ΣΤΡΑΒΩΜΑ ΖΑΝΤΑΣ + ΕΛΑΣΤΙΚΟΥ  

  Από: nxinos στις 17/06/2009 9:32 μμ.

ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΓΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΜΠΡΟΣΤΑ ΛΑΣΤΙΧΟ.
ΕΙΧΕ ΠΑΡΑΜΟΡΦΩΘΕΙ ΚΑΙ ΕΤΡΕΜΕ ΤΟ ΤΙΜΟΝΙ ΣΤΑ 70 ΠΕΡΙΠΟΥ ΧΛΜ ΟΠΟΤΕ ΚΑΙ ΤΑ ΑΛΛΑΞΑ ΜΕ ΤΑ PIRELLI ANGEL
ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΤΩΡΑ.
ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΑ ΧΛΜ .... 10500 ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΤΩΝ ΜΑΜΑ ΕΛΛΑΣΤΙΚΩΝ
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Αν συνεχίσεις να κάνεις αυτό που έκανες πάντα, θα συνεχίσεις να παίρνεις αυτό που έπαιρνες πάντα"

Re: ΣΤΡΑΒΩΜΑ ΖΑΝΤΑΣ + ΕΛΑΣΤΙΚΟΥ  

  Από: sprint900 στις 18/06/2009 12:48 πμ.

c"Έχω μια σπασμένη ζάντα (λείπει κομμάτι) στο αυτοκίνητο από πεζοδρόμιο το κόστος της οποίας είναι τεράστιο 1000 ευρώ για καινούρια... σηκώνει επισκευή;;; και ποιος τη φτιάχνει και πόσο επίφοβο είναι;;;;"

Μάρκα και υλικό κατασκευής φίλε , κανονικά κάθε κόλλημα η αλλιώς κάθε θερμή επέμβαση σε κράματα αλουμινίου τιτανίου θέλει ανοπτυση , εργασία που δεν ξέρω αν κάνει κάποιος στην αγορά και με τι κόστος .

Υπάρχουν δυο τρία μαγαζιά σχετικά κάπου τα έχω αλλα με πάσα επιφύλαξη .

Θα το δω αύριο ...
Μάταιόν εστι παρά θεών αιτείσθαι ά τις εαυτώ χορηγήσαι ικανός εστι.