Τι εστί Σάκης???????????????

Re: Τι εστί Σάκης???????????????  

  Από: Piki στις 03/12/2008 9:33 μμ.

Γειά σας και από μένα.
Επικροτώ! Πολύ καλός και συνεπής μηχανικός, πράγμα που δέν συμβαίνει με την εταιρεία Τriumph! Η μοτοσυκλέτα μου κάθεται στο συνεργείο του λυτή, ο Σάκης έχει κάνει την διάγνωσή του αλλά τα ανταλλακτικά δεν έχουν εμφανιστεί ακόμη! Μου είπε όμως ότι ευελπιστεί να μου την παραδώσει πριν τα Χριστούγεννα!
Εύχομαι σε όλους καλές γιορτές!
όποιος φυλάει τα ρούχα του και έχει τα μισά,
να προσέχει χρειάζεται διπλά!

Re: Τι εστί Σάκης???????????????  

  Από: nxinos στις 09/12/2008 12:38 πμ.

Τον Σακη τον γνωρισα απο τοτε που αποκτησα τον νεο τιγρη. Μεχρι εκεινη την στιγμη γνωριζα και εφτιαχνε την μηχανη μου (955) ο Φιλιπας ο οποιος ειναι εξαιρετος.
Η αληθεια ειναι οτι εγω ηξερα τον Φιλιπα οποτε αναγκαστικα ειχα την τυχη να γνωρισω και τον Σακη.
Ευτυχως γιατι εκτος τον Φιλιπα γνωρισα ακομη εναν μηχανικο της οικογενοιας των Triumph ο οποιος ξεχωριζει.
Εχω αγορασει την νεα μηχανη απο τελη Μαιου και εχω αντιμετωπισει ορισμενα προβληματα, σοβαρα για μενα, τα οποια επιλυθηκαν μεσω της εγγυησης αρκετα γρηγορα και ειναι κατι που οφειλεται σε μεγαλο ποσοστο στον Σακη και τον Φιλιπα.
Το ποιο σημαντικο για μενα αλλα πιστευω και για τους περισσοτερους ειναι οτι εκτος απο πολυ καλοι μηχανικοι, ειναι πολυ καλα παιδια και επικοινωνιακοι γεγονος που μπορει απο μονο του να λυσει πολλα προβληματα που μπορουν να δημιουργηθουν με την ''μαμα'' εταιρια.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Αν συνεχίσεις να κάνεις αυτό που έκανες πάντα, θα συνεχίσεις να παίρνεις αυτό που έπαιρνες πάντα"

Re: Τι εστί Σάκης???????????????  

  Από: Sprinter στις 09/12/2008 3:54 μμ.

Ναι αλλά είναι τσιγκούνηδες. Ουτε καφέ δε κερνάνε, για σουβλάκι με τζατζίκι δε, ούτε συζήτηση
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Τι εστί Σάκης???????????????  

  Από: nxinos στις 19/12/2008 11:25 πμ.

Ο ΣΑΚΗΣ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΠΟΣΤΡΑΤΟΣ ''ΨΥΚΤΙΚΟΣ''
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Αν συνεχίσεις να κάνεις αυτό που έκανες πάντα, θα συνεχίσεις να παίρνεις αυτό που έπαιρνες πάντα"

Re: Τι εστί Σάκης???????????????  

  Από: Cpt. Haddock στις 20/01/2009 5:13 μμ.

Ποιοί ήταν χθες το απογεμα στο Σάκη;

Ενα μπλέ 1050 κι ενα λευκό 1050

Έχω την εντύπωση οτι κάπου σας ξέρω
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: Τι εστί Σάκης???????????????  

  Από: takis1964 στις 20/01/2009 8:37 μμ.

nxinos"Ο ΣΑΚΗΣ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΠΟΣΤΡΑΤΟΣ ''ΨΥΚΤΙΚΟΣ'' "


Απ οτι εχω ακουσει ακομα ειναι και παλιος σουβλατζης ,με ειδικοτητα στο σουβλακι με τζατζικι,που το κερνα ακορεστα στους φανατικους πελατες του μαγαζιου του!

Re: Τι εστί Σάκης???????????????  

  Από: mr dee στις 16/03/2009 8:29 μμ.

Γειά και χαρά στην παρέα
Εχω επιφύλαξη για το Σάκη παιδιά. Εχω μια sprint RS του 2003 και την πηγα στο Σάκη απο τότε που έκλεισε το σερβις στη Μιχαλακοπούλου. Ειχα πρόβλημα με το σύστημα ψύξης και μου ειπε οτι ηταν η τάπα του ψυγείου την οποία άλλαξε 2 φορές χωρίς να λυθεί το πρόβλημα. Δεν μπορεί ενας καλός μηχανικός να έκανε λάθος διάγνωση 2 φορές, ξέρετε τι λένε για το δις εξαμαρτείν. Εχω φτάσει στο σηεμίο να ψάχνω αλλού μάστορα, δε νομίζω πως θα ξαναπάω στο Σάκη. Ποιός άλλος κοντά στο κέντρο (Αθήνα) είναι αξιόπιστος;

Re: Τι εστί Σάκης???????????????  

  Από: dimchrist στις 16/03/2009 10:58 μμ.

mr dee"Εχω φτάσει στο σηεμίο να ψάχνω αλλού μάστορα, δε νομίζω πως θα ξαναπάω στο Σάκη. Ποιός άλλος κοντά στο κέντρο (Αθήνα) είναι αξιόπιστος;"


Για το Σάκη σπάνια θα ακούσουμε παράπονο... μάλλον θα έτυχε.
Εναλλακτικά Βασίλης Ευθυμίου - Λ. Βουλιαγμένης 55, 210-9224543

Triple Way

Re: Τι εστί Σάκης???????????????  

  Από: LevelOne στις 17/03/2009 9:24 μμ.

mr dee"Γειά και χαρά στην παρέα
Εχω επιφύλαξη για το Σάκη παιδιά. Εχω μια sprint RS του 2003 και την πηγα στο Σάκη απο τότε που έκλεισε το σερβις στη Μιχαλακοπούλου. Ειχα πρόβλημα με το σύστημα ψύξης και μου ειπε οτι ηταν η τάπα του ψυγείου την οποία άλλαξε 2 φορές χωρίς να λυθεί το πρόβλημα. Δεν μπορεί ενας καλός μηχανικός να έκανε λάθος διάγνωση 2 φορές, ξέρετε τι λένε για το δις εξαμαρτείν. Εχω φτάσει στο σηεμίο να ψάχνω αλλού μάστορα, δε νομίζω πως θα ξαναπάω στο Σάκη. Ποιός άλλος κοντά στο κέντρο (Αθήνα) είναι αξιόπιστος;"

Στεφανε στα ειπα απο κοντα και θα στα γραψω και εδω στο φορουμ.
Η μοτοσυκλετα σου αντιμετωπιστηκε οπως καθε μοτοσυκλετα Triumph που κανει υπερχειλιση στο δοχειο διαστολης(καθολου σπανιο περιστατικο).Αλλαξαμε μια ταπα στο ψυγειο,αφησαμε το κηνιτηρα να ζεσταθει και εφ'οσον δεν εκανε ξανα υπερχειλιση,σου παραδωσαμε τη μοτοσυκλετα.Μετα απο τρεις μηνες(αν δε κανω λαθος) που σου ξαναεκανε υπερχειλιση,το πρωτο πραμα που ειχαμε να δοκιμασουμε ηταν να ξανααλλαξουμε την ταπα του ψυγειου μιας και σε 2~3 περιπτωσεις στο παρελθον μας εχει τυχει καινουρια ταπα να ειναι ελατωματικη.Με αυτο το σκεπτικο δε σου χρεωσαμε την καινουρια ταπα ουτε την εργασια(μονο το κοστος των λαδιων που εσυ ζητησες να αλλαξουμε),δοκιμασαμε την μοτοσυκλετα η οποια στα χερια μας δεν εκανε την παραμικρη υπερχυλιση και στην παραδωσαμε.Το οτι καποια στιγμη την ιδια μερα σου ξαναεκανε τα ιδια,προφανως σημαινει οτι το προβλημα ειναι καπου αλλου(μαλον καμενη φλαντζα καυσεως σε αρχικο σταδιο),κατι το οποιο δεν ημασταν εξ'αρχης σε θεση να γνωριζουμε.Προσπαθουμε να κανουμε τη δουλεια μας οσο το δυνατον καλητερα αλλα μαγοι δεν ειμαστε.Αν παρ'ολα αυτα δεν μας εχεις εμπιστοσυνη,μπορεις να απευθυνθεις σε καποιο αλλο συνεργειο.
Φιλικα Φιλιππος

Re: Τι εστί Σάκης???????????????  

  Από: Sprinter στις 17/03/2009 9:50 μμ.

Εμ' δε του λυνες και σύ τον κινητήρα με την πρώτη να το φχαριστιότανε...
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Τι εστί Σάκης???????????????  

  Από: icet στις 17/03/2009 11:30 μμ.

mr dee"Γειά και χαρά στην παρέα
Εχω επιφύλαξη για το Σάκη παιδιά. Εχω μια sprint RS του 2003 και την πηγα στο Σάκη απο τότε που έκλεισε το σερβις στη Μιχαλακοπούλου. Ειχα πρόβλημα με το σύστημα ψύξης και μου ειπε οτι ηταν η τάπα του ψυγείου την οποία άλλαξε 2 φορές χωρίς να λυθεί το πρόβλημα."
.....................

Φίλε μου καλά κάνεις και έχεις τις επιφυλάξεις σου αλλά φαντάζεσαι να σου είχε αλλάξει φλάντζα και να ήταν η τάπα του ψυγείου;
Πιστεύω ότι τότε θα ήταν αναξιόπιστος και όχι τώρα που άλλωστε μετά από 3 μήνες δεν σου χρέωσε ούτε τη τάπα .
---biip biip---

Re: Τι εστί Σάκης???????????????  

  Από: mr dee στις 18/03/2009 2:54 μμ.

Επανόρθωση:
Βιάστηκα να εκτιμήσω λάθος διάγνωση απο τον Σάκη. Απο οτι φαίνεται πρόκειται για δυο διαφορετικές βλάβες που έτυχε να εχουν το ίδιο σύμπτωμα: υπερχείλιση ψυγείου. Την δεύτερη φορά η βλάβη ειναι πολύ μεγαλύτερη και ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΗ για τα χιλιόμετρα της μοτοσυκλέτας, αλλά γι αυτό δεν φταίει σε καμμία περίπτωση ο Σάκης ή οποιοσδήποτε μηχανικός.

Δεν είναι πρόθεσή μου να θίξω το κύρος του Σάκη και του Φίλιππου, για τους οποίους άλλωστε δεν έχει ακουστεί κανένα αρνητικό σχόλιο μέχρι σήμερα. Η αντίδρασή μου βασίστηκε στο (δικαιολογημένο ελπίζω) θυμό για μια αδικαιολόγητη βλάβη σε μια μοτοσυκλέτα που υποτίθεται οτι είναι αξιόπιστη.

Ελπίζω να λύθηκε η παρεξήγηση, καμμιά φορά δεν υπάρχει δίκιο κι άδικο, απλά δυο όψεις να βλέπει κανείς τα πράγματα. Η δική μου αποδείχτηκε υπερβολική και γι αυτό χρωστώ αυτή την επανόρθωση στον Σάκη και τον Φίλιππο.

ΕΡΑΝΟΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΑΚΗ  

  Από: Sprinter στις 18/03/2009 3:45 μμ.

ΠΡΟΤΑΣΗ!!!!!!!!!!!!!!!

Να κάνουμε έρανο να χαρίσουμε στον Σάκη 2-3 σκουτεράκια ΝΑ 'ΧΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΔΙΝΕΙ ΟΤΑΝ ΑΦΗΝΟΥΜΕ ΤΙΣ ΜΗΧΑΝΕΣ ΓΙΑ ΣΕΡΒΙΣ.

Σήμερα είταν να πάω το Sprint για service αλλά δεν το πήγα γιατι είχε μόνο ΤΟ ΑΘΛΙΟ GN125 ( ) να μου δώσει.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Τι εστί Σάκης???????????????  

  Από: Costas στις 18/03/2009 4:23 μμ.

Άν ήμουν εγώ,λόγω της επικινδυνότητας της ηλικίας σου δε θα σου έδινα ούτε τρίκυκλο!

Re: ΕΡΑΝΟΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΑΚΗ  

  Από: fethry στις 18/03/2009 5:32 μμ.

Sprinter"Σήμερα είταν να πάω το Sprint για service αλλά δεν το πήγα γιατι είχε μόνο ΤΟ ΑΘΛΙΟ GN125 ( ) να μου δώσει."

τη δευτέρα πήγα το μοτοσακό μου εκεί και κατέβηκα πλατεία κάνιγγος, στο γραφείο μου, με το πόδια...
σήμερα πήγα με τα πόδια την ανάποδη διαδρομή, πήρα το ταλαίπωρο το ψυγείο μου και πήγα με τα πόδια μετρό πανόρμου, μετά δάφνη (με το μετρό έ?) κι απο μετρό δάφνης με τα πόδια 6 στενά πιο πέρα για να το δώσω σ'ένα μάστορα μπας και το φτιάξει προσωρινά...
όλα αυτά εξ'αιτίας μιας ανεξήγητης τάσης που έχω να μην παίρνω ταξί (που μ'έχει μεταφέρει ο πατέρας μου) και της πλήρους άγνοιας δρομολογίων λεωφορείων...
κι εσύ παραπονιέσαι για το GN125?
αν το είχα θα είχα πάει σαλόνικα για πίτα-γύρο-σαλάτα κηπουρού...
if it's stupid and it works, it ain't stupid...