Αναζητηση αναμονης ρευματος για "αναπτηρα"..

Αναζητηση αναμονης ρευματος για "αναπτηρα"..  

  Από: cool_alexis στις 23/08/2008 2:37 μμ.

Καλησπερα σε ολους.. Με την αποκτηση του νεου Τιγρη μου βρεθηκα στην αναζητηση καποιας ασφαλειας που θα μπορω να τροφοδοτησω ειτε τον φορτιστη του GPS μου ειτε της ενδοεπικοινωνιας.. Βρηκα μεν την ασφαλεια κατω απο την σελα (αυτη για τα θερμενομενα grips) αλλα επειδη δεν θελω να τραβηξω ρευμα απο εκει φανταζομαι οτι ολο και καποια καλωδιωση θα καταληγει μπροστα κοντα στο τιμονι, εφ οσον προκειται για τα θερμαινομενα grips..πριν αρχισω να λυνω το μηχανακι ξερει κανεις που μπορει να καταληγει? δεν ξερω αν θα βαλω θυληκο αναπτηρα μαλλον με κοβω να φτιαχνω δικια μου φυσα..

Re: Αναζητηση αναμονης ρευματος για "αναπτηρα"..  

  Από: Sprinter στις 24/08/2008 11:18 πμ.

Υπάρχει έτοιμη αναμονή για αυτό το λόγο. Παιρνει και ενα ειδικό καλώδιο που δίνει η Τ που καταλήγει σε θυληκο βύσμα Powerlet (τυπου BMW) αν θές.

Ψαξε εδώ μεσα τα τοπικς για πριζα. Εχει γραφτεί παλιότερα.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Αναζητηση αναμονης ρευματος για "αναπτηρα"..  

  Από: cool_alexis στις 24/08/2008 10:55 μμ.

Αυτο που ψαχνω φιλε μου ειναι που ειναι η αναμονη, το τι "πριζα" θα συνδεσω μαλλον θα προτιμησω κατι δικο μου φτιαχτο και στεγανο.. Το θεμα ειναι που αναμενει η ριμαδα η αναμονη.. Ευχαριστω πολυ παντως!!

Re: Αναζητηση αναμονης ρευματος για "αναπτηρα"..  

  Από: takis1964 στις 25/08/2008 9:56 πμ.

cool_alexis"Αυτο που ψαχνω φιλε μου ειναι που ειναι η αναμονη, το τι "πριζα" θα συνδεσω μαλλον θα προτιμησω κατι δικο μου φτιαχτο και στεγανο.. Το θεμα ειναι που αναμενει η ριμαδα η αναμονη.. Ευχαριστω πολυ παντως!!"


καπου ειχα διαβασει οτι ειναι στο μουτρο των φωτων

Re: Αναζητηση αναμονης ρευματος για "αναπτηρα"..  

  Από: LevelOne στις 01/09/2008 10:47 μμ.

Θα βρεις τη φισα κατω απο το ρεζερβουαρ,πισω απο τα μπεκ,περιπου στο μεσω της μπεκιερας