ΘΕΜΑ ΕΓΓΥΗΣΗΣ

ΘΕΜΑ ΕΓΓΥΗΣΗΣ  

  Από: ΧΡΗΣΤΟΣ ΛΑΓΟΓΙΑΝΝΗΣ στις 11/11/2011 10:40 πμ.

ΓΕΙΑ ΣΑΣ!!!ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ.ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΤΩΝ SERVICE ΛΕΕΙ SERVICE ΚΑΘΕ 10000 ΧΜ.ΓΙΑΤΙ ΜΑΣ ΒΑΖΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ SERVICE ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΘΕ 5000ΧΜ?ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΠΑΩ ΓΙΑ SERVICE ΤΑ ΛΑΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟΡΩ ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ.ΑΝ ΠΑΩ ΜΕ ΟΤΙ ΛΕΕΙ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΔΗΛΑΔΗ ΚΑΘΕ 10000 ΧΜ ΘΑ ΕΧΩ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΓΓΥΗΣΗ?
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

Re: ΘΕΜΑ ΕΓΓΥΗΣΗΣ  

  Από: tooljim13 στις 11/11/2011 11:27 πμ.

ΧΡΗΣΤΟΣ ΛΑΓΟΓΙΑΝΝΗΣ"ΓΕΙΑ ΣΑΣ!!!ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ.ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΤΩΝ SERVICE ΛΕΕΙ SERVICE ΚΑΘΕ 10000 ΧΜ.ΓΙΑΤΙ ΜΑΣ ΒΑΖΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ SERVICE ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΘΕ 5000ΧΜ?ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΠΑΩ ΓΙΑ SERVICE ΤΑ ΛΑΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟΡΩ ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ.ΑΝ ΠΑΩ ΜΕ ΟΤΙ ΛΕΕΙ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΔΗΛΑΔΗ ΚΑΘΕ 10000 ΧΜ ΘΑ ΕΧΩ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΓΓΥΗΣΗ?
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ"


Δυστυχώς εδώ στο Ελλάντα κάνουν κάθε 5.000χλμ το service..Αυτή ειναι πάγια τακτική τους οπότε ναί,θα έχεις θέμα με την εγγύηση..

Καλό θα ήταν να μην γράφεις με κεφαλαία γιατι φαίνεται σαν να φωνάζεις...

Re: ΘΕΜΑ ΕΓΓΥΗΣΗΣ  

  Από: ΧΡΗΣΤΟΣ ΛΑΓΟΓΙΑΝΝΗΣ στις 11/11/2011 12:16 μμ.

Συγνώμη για τα κεφαλαια πριν αλλα ειμαι καινούριος.Δεν επρεπε να αναφέραεται καπου όμως στα επίσημα βιβλία τησ μηχανής?Άγραφος νόμοσ για να τα οικονομάνε μου μυρίζει.Θα έπρεπε να λεει για καθε χώρα αναλυτικά καθε ποτε πρεπει να γινεται συντηρηση νομίζω.αν ξέρει και κανενασ αλλος ασ πει τη γνώμη του.ευχαριστω

Re: ΘΕΜΑ ΕΓΓΥΗΣΗΣ  

  Από: Native στις 11/11/2011 12:27 μμ.

Κανένα πρόβλημα με την εγγύηση δεν θα έχεις, οτι και να σου λένε. Είναι θέμα επιλογης να αλλάζεις λάδια στα 5000. Ο κινητηρας δεν παθαίνει τίποτα και στις 10000 να αλλαζεις όπως λεει το βιβλιο.
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: ΘΕΜΑ ΕΓΓΥΗΣΗΣ  

  Από: ΧΡΗΣΤΟΣ ΛΑΓΟΓΙΑΝΝΗΣ στις 11/11/2011 12:48 μμ.

Έτσι θέλω να πιστέυω και εγώ.έχει τυχει κανένασ να το κάνει και μετα να του συμβεί κατι?αντιμετώπισε πρόβλημα?

Re: ΘΕΜΑ ΕΓΓΥΗΣΗΣ  

  Από: redfoot στις 11/11/2011 12:52 μμ.

εξαρταται και απο το συνεργειο. Λογικά, με ευγενική συνεννόηση δε θα υπαρξει προβλημα, αν παλι εισαι τόσο γκαντέμης και πέσεις σε περίεργο απλά πηγαινεις στον επομενο.
the road is made clear when viewed from above..

Re: ΘΕΜΑ ΕΓΓΥΗΣΗΣ  

  Από: petros1479 στις 11/11/2011 3:34 μμ.

kκαι μια ισως χαζη ερωτηση!!!
Αφου βγαλει την ενδειξη για service ποσα χιλιομετρα εχουμε ακομα μπροστα μας???
HIGHWAY TO HELL.

Re: ΘΕΜΑ ΕΓΓΥΗΣΗΣ  

  Από: Native στις 11/11/2011 4:27 μμ.

Για ποιο πράγμα? Μην ανησυχεις, δεν προκειτε να κλειδωσει και να σου σβήσει απο countdown χιλιομέτρων απλα ενδεικτικό ειναι
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: ΘΕΜΑ ΕΓΓΥΗΣΗΣ  

  Από: Σπυριδων στις 11/11/2011 5:39 μμ.

Οταν ειχα το caponord,ειχε μικρο σερβις στα 7500χιλ και μεγαλο στα 15000χιλ.Ξαφνικα στο συνεργειο μου ειχαν πει πως απο την απριλια ηρθε οδηγια για μικρο σερβις στα 5000χιλ και μεγαλο στα 10000χιλ.Οταν ειπα τον μηχανικο οτι δεν αλλαζω τα διαστηματα που αναφερει το μανουαλ μου ειπε οτι δεν τρεχει τιποτα με την εγγυηση απλα ειναι καλο για το μηχανακι.Φυσικα δεν αλλαξα τα διαστηματα και δεν ειχα κανενα προβλημα με το μηχανακι,ουτε οταν χρησιμοποιησα την εγγυηση.

Re: ΘΕΜΑ ΕΓΓΥΗΣΗΣ  

  Από: ΧΡΗΣΤΟΣ ΛΑΓΟΓΙΑΝΝΗΣ στις 11/11/2011 6:20 μμ.

μια καλη ερωτηση ο petros1479.πωσ ρυθμιζουν το kantran na leei για συντηρηση στα 5000χμ?αυτο ετσι ηρθε το μηχανακι και δεν μπορεισ να το πειραξεισ με τον υπολογιστη.πχ αργησα να παω για συντηρηση στα 5000 χμ(πηγα στα 6000χμ) και του ειπα βαλτο να μου δειξει παλι συντηρηση στα 11000χμ στον υπολογιστη.το ρυθμισε μπροστα μου και πλεον που ειμαι 9500χμ καταλαβα οτι δεν αλλαξε(μου λεει για συντηρηση σε 500χμ).δεν ξερω τι να πω.απο τη μια λεει το βιβλιο καθε 10000χμ και απο την αλλη ο εγκεφαλοσ δειχνει αυτοματα καθε 5000χμ.ετσι δειχνουν και τα triumf του εξωτερικου?

Re: ΘΕΜΑ ΕΓΓΥΗΣΗΣ  

  Από: johnygalan στις 11/11/2011 6:35 μμ.

Native"Κανένα πρόβλημα με την εγγύηση δεν θα έχεις, οτι και να σου λένε. Είναι θέμα επιλογης να αλλάζεις λάδια στα 5000. Ο κινητηρας δεν παθαίνει τίποτα και στις 10000 να αλλαζεις όπως λεει το βιβλιο."

+1050
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"