ΝΟΜΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΙΣΤΟΝΙΩΝ

Re: ΝΟΜΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΙΣΤΟΝΙΩΝ  

  Από: Cpt. Haddock στις 07/09/2011 10:30 πμ.

green-675"[...με το ανεξοδα τι εννοεις? δεν νομιζω να ειναι ανεξοδα......................οταν κανεις σερβις στα 5000 χλμ και τα μηχανακι σπαει στα 6000 και πληρωνεις 1 σερβις το αρχικο 2 λαδια στρωσιματος και στα 1500 ξανα λαδια κανονικα και τα συναφη που ειναι το ανεξοδα?[...]"


Εσυ λοιπον μπορείς να διεκδικήσεις να σου πληρώσει η "Τ" το δεύτερο σερβις και τα λαδια στρωσιματος μια και αυτα ειναι τα εξτρα. Τα λέω καλα;

Καποιος που δεν έχει ζημια ΤΙ θα διεκδικήσει;

green-675"[...]εξαλλου οπως ειπε και ενας φιλος ενας καλος δικηγορος που ασχολειτε με τετοια θεματα ξερει πολυ καλα τι θα κανει ,τι θα διεκδικηση, πως θα πορευτει................
[...]"



Και πόσα λεφτά θα σας ζητησει
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: ΝΟΜΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΙΣΤΟΝΙΩΝ  

  Από: green-675 στις 07/09/2011 10:43 πμ.

chris34"
range"να κρατάμε λίγο τους τύπους και να είμαστε αξιοπρεπείς σε αυτά που λέμε και να μην ξεχνάμε ότι είμαστε συνάδελφοι μοτοσυκλετιστές.

Καταθέτει ο συνάδελφος την προσωπική δραματική του εμπειρία ότι πήγαινε με 200 και παίρνει στα χέρια τα πιστόνια και πέρα από αυτό, έπειτα από το βούκινο που έχει γίνει με τα πιστόνια των Tiger (κυρίως) τον ρωτάς γιατί είναι τόσο "επιθετικός"? Και λίγα λέει ο άνθρωπος!

Και μάλιστα έχεις το θράσος να τον ειρωνευτείς για το πώς θα μεγαλώσει τα παιδιά του;

Μεταξύ μας να βγάζουμε τα μάτια μας; Ώρα είναι να γυρίσεις να μας πεις "ας μην οδηγούσες μηχανάκι".

Δεν σας ξέρω, δεν με ξέρετε... και όσο διαβάζω... αναρωτιέμαι αν κάποιοι είναι "εναντίον" κάποιων άλλων!"


Συγνωμη φιλε orange αλλα το οτι αυτος εχει προβλημα με την Triumph εγω τι του φταιω;
Η διατυπωση μου ηταν στον πληθυντικο και ΟΧΙ προς το προσωπο του οπως εκανε εκεινος!!Μαθε να ξεχωριζεις.
Αν εγω εχω προβλημα με καποιον δεν θα ξεσπασω στον διπλανο μου!(εκτος και αν εχει επηρεαστει απο τον φιλο του τον theofilo).
Οπως επισης θα σε παρακαλουσα να προσεχεις τις εκφρασεις σου γιατι τοσα χρονια εδω μεσα ποτε δεν εχω ειρωνευτει κανεναν.Αλλο το θρασος και αλλο η συμβουλη φιλε μου!Πατερας του δεν ειμαι αλλα αν εχεις οικογενεια και παιδια δεν πας με την ταυτοτητα στο στομα αν θελεις να γυρισεις ξανα κοντα τους!!!"



καταρχην φιλε chris δεν ειμαι επιθετικος αν εσυ εξελαβες ως επιθεση αυτα που εγραψα σου ζητω συγνωμη, αλλα και εγω διαβασα κατι σε ενα ποστ που τελικα μαλλον δεν σε ενδιαφερει να γραφεις αποριες που κανονικα αφου δεν εισαι παθων δεν εχει νοημα και το εξελαβα σαν να ρωτας προσωπικα εμενα........το πως θα οδηγαω σε πληροφορω οτι πλεον παω με 70 οταν ειμαι σε στροφες........21χρονια οδηγαω μηχανες.......τετοια πραγμα και μαλιστα σε εποχη με τοση προχωρημενη τεχνολογια δεν ξανασυναντησα.......
κατα δευτερον ο θεοφιλος ειναι φιλος μου καλα το ειπες.....αλλα δεν εχω μαθει να επηρεαζομαι ποτε στην ζωη μου απο κανεναν και απο τιποτα.............
αν θελεις κατι αλλο να ρωτησεις για να σου απαντησω ρωτα αλλα με πμ δεν ειναι το ποστ για τετοια.....
θα παρακαλουσα οσους πραγματικα τους ενδιαφερει το θεμα να ποσταρουν γιατι ειναι σοβαρο.....οσους δεν τους ενδιαφερει ας μην κανουν τον κοπο να γραφουν....
οσοι δεν εχουν προβλημα ακομη με τα πιστονια και θελουν να συμμετεχουν θα ενημερωθουν αν μπορει να γινει και με ποιο τροπο απο τον δικηγορο μας...........επισης το προβλημα δεν ειναι μονο στην ελλαδα..........................................
το triple 675 εγινε sprint st 1050 το 2009, το st έγινε tiger sport τέλους του 2016 και το tiger sport έγινε tiger 1200xca τον Φεβρουάριο του 2020!!!!

Re: ΝΟΜΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΙΣΤΟΝΙΩΝ  

  Από: Sprinter στις 07/09/2011 10:45 πμ.

green-675"
βαση του νομου οπως θα ξερετε οι περισσοτεροι ελπιζω ειναι πως ο αποκλειστικος εισαγωγεας ο οποιος διαθετει ενα προιον εισαγωγης στην Ελλαδα ειναι και αυτος που φερει και την ευθυνη και οχι ο αγγλος , ο γαλλος και οι λοιποι ..στην ελλαδα πρεπει να απαντησουν επισημα και οπως πρεπει για καποιο θεμα και οχι οι αγγλοι"


Δε νομίζω πως είναι έτσι, ο πρώτος που υποτίθεται πως φέρει ευθύνη είναι το κατάστημα που το αγόρασες. Μετά είναι ο παραγωγός. Δεν υφίσταται η έννοια της 'εισαγωγής' εντός ΕΕ.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: ΝΟΜΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΙΣΤΟΝΙΩΝ  

  Από: green-675 στις 07/09/2011 10:46 πμ.

Cpt. Haddock"
green-675"[...με το ανεξοδα τι εννοεις? δεν νομιζω να ειναι ανεξοδα......................οταν κανεις σερβις στα 5000 χλμ και τα μηχανακι σπαει στα 6000 και πληρωνεις 1 σερβις το αρχικο 2 λαδια στρωσιματος και στα 1500 ξανα λαδια κανονικα και τα συναφη που ειναι το ανεξοδα?[...]"


Εσυ λοιπον μπορείς να διεκδικήσεις να σου πληρώσει η "Τ" το δεύτερο σερβις και τα λαδια στρωσιματος μια και αυτα ειναι τα εξτρα. Τα λέω καλα;

Καποιος που δεν έχει ζημια ΤΙ θα διεκδικήσει;

green-675"[...]εξαλλου οπως ειπε και ενας φιλος ενας καλος δικηγορος που ασχολειτε με τετοια θεματα ξερει πολυ καλα τι θα κανει ,τι θα διεκδικηση, πως θα πορευτει................
[...]"



Και πόσα λεφτά θα σας ζητησει "



ρε τρελε επειδη δεν σου δωσα το τιμονι με εριξες καταρες και αλλαζω πιστονια συνεχεια???
αυτα θα τα δουμε στην πορεια.................
το triple 675 εγινε sprint st 1050 το 2009, το st έγινε tiger sport τέλους του 2016 και το tiger sport έγινε tiger 1200xca τον Φεβρουάριο του 2020!!!!

Re: ΝΟΜΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΙΣΤΟΝΙΩΝ  

  Από: green-675 στις 07/09/2011 10:51 πμ.

Sprinter"
green-675"
βαση του νομου οπως θα ξερετε οι περισσοτεροι ελπιζω ειναι πως ο αποκλειστικος εισαγωγεας ο οποιος διαθετει ενα προιον εισαγωγης στην Ελλαδα ειναι και αυτος που φερει και την ευθυνη και οχι ο αγγλος , ο γαλλος και οι λοιποι ..στην ελλαδα πρεπει να απαντησουν επισημα και οπως πρεπει για καποιο θεμα και οχι οι αγγλοι"


Δε νομίζω πως είναι έτσι, ο πρώτος που υποτίθεται πως φέρει ευθύνη είναι το κατάστημα που το αγόρασες. Μετά είναι ο παραγωγός. Δεν υφίσταται η έννοια της 'εισαγωγής' εντός ΕΕ."


επιτρεψε μου να σου πω πως εδω εχεις λαθος.....μπορω αν θελεις να σου στειλω τα σχετικα φεκ.....νομοσ 1994 τροποποηση 2004 και τροποποιηση 2007
το triple 675 εγινε sprint st 1050 το 2009, το st έγινε tiger sport τέλους του 2016 και το tiger sport έγινε tiger 1200xca τον Φεβρουάριο του 2020!!!!

Re: ΝΟΜΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΙΣΤΟΝΙΩΝ  

  Από: Sprinter στις 07/09/2011 11:41 πμ.

[quote="green-675":3lxw62qs]
Sprinter"
green-675"
βαση του νομου οπως θα ξερετε οι περισσοτεροι ελπιζω ειναι πως ο αποκλειστικος εισαγωγεας ο οποιος διαθετει ενα προιον εισαγωγης στην Ελλαδα ειναι και αυτος που φερει και την ευθυνη και οχι ο αγγλος , ο γαλλος και οι λοιποι ..στην ελλαδα πρεπει να απαντησουν επισημα και οπως πρεπει για καποιο θεμα και οχι οι αγγλοι"


Δε νομίζω πως είναι έτσι, ο πρώτος που υποτίθεται πως φέρει ευθύνη είναι το κατάστημα που το αγόρασες. Μετά είναι ο παραγωγός. Δεν υφίσταται η έννοια της 'εισαγωγής' εντός ΕΕ."


επιτρεψε μου να σου πω πως εδω εχεις λαθος.....μπορω αν θελεις να σου στειλω τα σχετικα φεκ.....νομοσ 1994 τροποποηση 2004 και τροποποιηση 2007[/quote:3lxw62qs]

Μπορεί φίλε, μπορεί, δεν είμαι ειδικός, για αυτό είπα και νομίζω αλλά τα πράγματα αυτά είναι και πολύπλοκα και με αντιφάσεις. Αλλωστε τι σημασία ακριβώς έχει το συγκεκριμένο? Οχι τα ΦΕΚ μη μου τα στείλεις, χαρτοπετσέτες έχω σπίτι Λένε τίποτα τα ΦΕΚ για το ποιό είναι το νομικό σημείο της διαφωνίας και της απαίτησης?
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: ΝΟΜΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΙΣΤΟΝΙΩΝ  

  Από: Glober στις 07/09/2011 12:08 μμ.

Cpt. Haddock"Θα ξαναθεσω κι εγω το ερώτημα που ετέθη πριν: Όσοι δεν είχατε/έχετε θέμα με τα πιστονια, σε ποια βάση θα συμμετάσχετε;"


Θα απαντήσω για τον εαυτό μου και πιστεύω οτι οι περισότεροι "μη παθόντες" θα συμφωνήσουν.

Όταν λέω οτι "θα συμμετέχω" αρχικά τουλάχιστον εννοώ απο οικονομικής απόψεως καθώς και απο την άποψη της διάθεσης προχωπικού μου χρόνου για οτιδήποτε διαδικαστικό πιθανόν να χρειαστεί.

Αυτό το προσφέρω διότι θεωρώ οτι ανεξάρτητα απο το αν μου έχει σπάσει το μοτέρ ή όχι το θέμα αυτό με αφορά (τόσο απο την άποψη της απαξίωσης της μηχανής μου όσο και λόγο της μεγάλης πιθανότητας συμβεί και στο δικό μου μηχανάκι).

Απο εκεί και πέρα το ποιοί υπάρχει λόγος να υπογράψουν και να βγούν επίσημα μπροστά και να διεκδικήσουν πράγματα θα μας το προτείνει ο δικηγόρος που θα συμβουλευτούμε.

Απο την πλευρά μου λοιπόν, είτε ως αφανής ήρωας που θα συμμετέχει μόνο στα χρήματα και στον χρόνο είτε ως επιφανής ήρωας που θα βάλει την υπογραφή του και θα βγεί μπροστά με τους υπόλοιπους είμαι μέσα.

Re: ΝΟΜΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΙΣΤΟΝΙΩΝ  

  Από: redfoot στις 07/09/2011 5:34 μμ.

Ωραιος φιλε
Κατ εμε, περα απο τις όποιες αλλες διεκδικήσεις, είναι σημαντικό να δεσμευτεί η εταιρεία ότι και στο μελλον θα συνεχίσει να τα αντικαθιστά free ώστε να είναι καλυμμένοι οι νυν κατοχοι ανευ προβληματος αλλα και οσοι σκοπευουν να αποκτησουν 1050. Η γραπτη δεσμευση θεωρητικα θα βοηθουσε και στην ευκολια μεταπωλησης , ειναι που ειναι αντιεμπορική η εταιρεία, με αυτα που ακουνε και διαβαζουν οι υποψηφιοι αν δεν εχουν και τιποτε στα χερια τους θα στριψουν προς Japan or Germany στο δευτερολεπτο.
the road is made clear when viewed from above..

Re: ΝΟΜΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΙΣΤΟΝΙΩΝ  

  Από: mixalakis στις 08/09/2011 11:07 πμ.

redf"Ωραιος φιλε
Κατ εμε, περα απο τις όποιες αλλες διεκδικήσεις, είναι σημαντικό να δεσμευτεί η εταιρεία ότι και στο μελλον θα συνεχίσει να τα αντικαθιστά free ώστε να είναι καλυμμένοι οι νυν κατοχοι ανευ προβληματος αλλα και οσοι σκοπευουν να αποκτησουν 1050. Η γραπτη δεσμευση θεωρητικα θα βοηθουσε και στην ευκολια μεταπωλησης , ειναι που ειναι αντιεμπορική η εταιρεία, με αυτα που ακουνε και διαβαζουν οι υποψηφιοι αν δεν εχουν και τιποτε στα χερια τους θα στριψουν προς Japan or Germany στο δευτερολεπτο."


Συμφωνώ απολύτως.

Και δεν καταλαβαίνω τι σας έχει πιάσει και έχετε τόσες αμφιβολίες και αντιρρήσεις με την κίνηση αυτήν. Αν υπάρχει νομικό έρεισμα και πιθανότητες διεκδίκησης κάποιων πραγμάτων έχει καλώς. Εμείς που δεν είχαμε κανένα πρόβλημα δεν διεκδικούμε τίποτα. Να βοηθήσουμε θέλουμε τους άλλους και φυσικά να μην απαξιώνονται τα μηχανάκια μας.

Re: ΝΟΜΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΙΣΤΟΝΙΩΝ  

  Από: jimmakos1050 στις 09/09/2011 4:05 μμ.

Συμφωνω απολυτα με τον μιχαλακη και καλα κανουν τα παιδια.Δεν μπορω να πω αν τους στηριξω γτ δεν εχω την υπομονη να το κανω.Τους βαρεθηκα μετα απο ολα αυτα και να φανταστειτε δεν εχω ακομα προβλημα.Ακουω ενα υποπτο θορυβο και θα το εξακριβωσω λιαν συντομως αν υπαρχει ζητημα.Διαβαζω αυτα που τραβανε αλλα παιδια και δεν ξερω τι θα εκανα στη θεση τους.Χαρα στο κουραγιο τους.
Γτ αυτο που εχω ζησει μεχρι τωρα με τον τιγρη απο αποψη δικτυου και εξυπηρετησης εχουν ως εξης.
Αγορα μηχανης-σκαω τα φραγκα.Συνεργειο εξουσιοδοτημενο που μου σε σερβις σε δαγκωνε και σου εκανε ψιλομαλακιουλες-αναζητηση νεου συνεργειου(ευτυχως υπαρχουν τα φορουμ)-εδω και καιρο ακουμε για πιστονια και λεμε παλι καλα που οι Αγγλαρες τα αλλαζουν-αλλαγη πλευσης και ανακοινωση δεν πατε ρε να ερωτοτροπησετε με κανενα εγχρωμο εσεις εκει κατω οι Ελληναρες με την κωλοβενζινη.Τελος ιστοριας για μενα.
Ειμαι βεβαια σε σοβαρη σκεψη αλλαγης της μηχανης εχει δεν εχει προβλημα γτ αυτο που μ ενδιαφερει πανω απο ολα ειναι να ευχαριστιεμαι την οδηγηση και να μαι ασφαλης και οχι να χω στο πισω μερος του κεφαλιου μου οτι μπορει να σκορπισει.Καλο χρυσο και αγιο μηχανακι,προσωπικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος οδηγικα γι αυτο μετα και το τρακαρισμα που ειχα το φτιαξα και δεν το πουλησα.
Η εταιρεια μεχρι στιγμης ειχε μια ουδετερη σταση αφου τα αλλαζε παιδευοντας ομως τον κοσμο αλλα τωρα το ξεσκισε το θεμα.Μας δουλευουν και μας απαξιωνουν την περιουσια μας.Ξερετε πολυ καλα οτι αν βγει βρωμα για ενα μηχανακι αντε να το δωσεις σε νορμαλ τιμη και ειδικα αυτη την εποχη.Για μενα αυτη ειναι η αληθεια γτ ειμαι ιδιοκτητης του τιγρη,δεν εχω μετοχες ουτε με τρεφει η Τ.Κολλημενοι και αρρωστακια πολλοι ειμαστε με τις μηχανες.Κολλημενοι και χαζοι με την Τ δεν ειμαστε (ετσι θελω να πιστευω δηλαδη).
Φυσικα και απαιτω να εχουν σωστη αντιμετωπιση απεναντι σε μενα οπως και σε οποιοδηποτε αλλο πελατη τους.Εχει καποιος την ορεξη και τον χρονο αν ειναι ευχαριστημενος να τρεχει νομικα να διεκδικησει την προστασια του απο ανακοινωσεις και απαξιωτικη σταση που ειναι για κωμωδια?
Σορυ για το σεντονι αλλα οι σκεψεις ειναι τοσες πολλες που γεμιζεις σελιδες.

Re: ΝΟΜΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΙΣΤΟΝΙΩΝ  

  Από: green-675 στις 09/09/2011 6:13 μμ.


εισαι πολυ σωστος φιλε μου.....σε 22000χλμ αλλαξα 2 φορες πιστονια , την 2 μολις γυρισα απο ταξιδι στο εξωτερικο (γαλλια) εκανα το σερβις του ξεκινησα για αλεξανδρουπολη και μου σπασαν στο δρομο........απιστευτη ταλαιπωρια σε πολλα θεματα......δεν ειμαστε πλεον μαμακες.....κατι πρεπει να γινει, τουλαχιστον οσοι εχουμε λιγο χρονο κατι θα κανουμε...και μπορει να βοηθηθουν και καποιοι που ακομη δεν εχουν θεμα και ευχομαι να μην το εχουν ποτε.........παντα ομως υπαρχει ενα ''αν'' στη μεση θα ειναι παντα με την φοβια μην τους τυχει............
το triple 675 εγινε sprint st 1050 το 2009, το st έγινε tiger sport τέλους του 2016 και το tiger sport έγινε tiger 1200xca τον Φεβρουάριο του 2020!!!!

Re: ΝΟΜΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΙΣΤΟΝΙΩΝ  

  Από: Tigrisss στις 09/09/2011 9:49 μμ.

εγω όπως πολλοί ξερετε τα εχω αλλάξει τα γαμοπιστονα. απο τοτε εχω κανει 15.000 χλμ, ενας χρονος εχει περασει, δεν ηταν καλη χρονιά...
ειχα πει εδω και καιρο οτι θα στηριξω τη κινηση απο τη πρωτη φορα που το ειχε αναφερει ο Βαγγελης. Εμμενω σε αυτό, αν και σκεφτομαι πολυ σοβαρα να το βαλω αγγελία πλέον...

στόχος το Κ1200s...

Re: ΝΟΜΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΙΣΤΟΝΙΩΝ  

  Από: redfoot στις 09/09/2011 11:09 μμ.

Tigrisss"εγω όπως πολλοί ξερετε τα εχω αλλάξει τα γαμοπιστονα. απο τοτε εχω κανει 15.000 χλμ, ενας χρονος εχει περασει, δεν ηταν καλη χρονιά...
ειχα πει εδω και καιρο οτι θα στηριξω τη κινηση απο τη πρωτη φορα που το ειχε αναφερει ο Βαγγελης. Εμμενω σε αυτό, αν και σκεφτομαι πολυ σοβαρα να το βαλω αγγελία πλέον...

στόχος το Κ1200s..."



ωραιος και εξισου ωραιο το Κ απλα οπως λεει ενας γνωστος μου κατοχος, στα σερβις και ανταλλακτικα αφηνει μουσι γιατι κυριολεκτικα τον ξυριζουν !
the road is made clear when viewed from above..

Re: ΝΟΜΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΙΣΤΟΝΙΩΝ  

  Από: green-675 στις 09/09/2011 11:21 μμ.

redf"
Tigrisss"εγω όπως πολλοί ξερετε τα εχω αλλάξει τα γαμοπιστονα. απο τοτε εχω κανει 15.000 χλμ, ενας χρονος εχει περασει, δεν ηταν καλη χρονιά...
ειχα πει εδω και καιρο οτι θα στηριξω τη κινηση απο τη πρωτη φορα που το ειχε αναφερει ο Βαγγελης. Εμμενω σε αυτό, αν και σκεφτομαι πολυ σοβαρα να το βαλω αγγελία πλέον...

στόχος το Κ1200s..."



ωραιος και εξισου ωραιο το Κ απλα οπως λεει ενας γνωστος μου κατοχος, στα σερβις και ανταλλακτικα αφηνει μουσι γιατι κυριολεκτικα τον ξυριζουν !"


οκαθενας μας κανει την επιλογη του και σιγουρα εχει υπολογισει τα θετικα & τα αρνητικα, εγω με 2 φορες ζημια και με ασχημη αντιμετωπιση το σπριντακι μου δεν το αλλαζω, την επομενη θα του βαλω τα πιστονια που πρεπει και τελος, θα το αλλαξω οταν βγει το 1200...
και ειμαι και απο τους πιο τσατισμενους σιγουρα μεσα στο φορουμ....
το triple 675 εγινε sprint st 1050 το 2009, το st έγινε tiger sport τέλους του 2016 και το tiger sport έγινε tiger 1200xca τον Φεβρουάριο του 2020!!!!

Re: ΝΟΜΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΙΣΤΟΝΙΩΝ  

  Από: dimchrist στις 10/09/2011 7:22 μμ.

To K1200S δεν βγαίνει πλέον (αντικαταστάθηκε τον Οκτ-2008 από το K1300S) οπότε μιλάμε για μεταχειρισμένο εκτός εγγύησης. Άρα δε χρειάζεται να πηγαίνεις αντιπροσωπία (π.χ. Παναγιωτόπουλο) και να πληρώνεις ένα σωρό χρήματα για συντήρηση.
Ενδεχομένως να είναι πιο ακριβό σε συντήρηση από την Triumph αλλά μία στραβή να σου κάτσει με τα πιστόνια στο 1050 (σχεδόν 2 χιλιάρικα γαρ - ειδικά τώρα που μάλλον δεν θα καλύπτουν) πόσο ακριβές ζημιες να σου βγάλει η Μπέμπα?

Triple Way