Ανορθωτής

Ανορθωτής  

  Από: Sprinter στις 22/05/2008 11:36 πμ.

(Οχι φωτογράφε, δεν εννοώ αυτό που χρειάζεσαι )

Είχατε ποτέ πρόβλημα με τον ανορθωτή στο Τ σας (μιλάω για αυτά με καμπόσα χλμ στην πλατη τους).

Γενικά είναι κάτι που με απασχολεί πάντα στις μηχανές γιατί χαλάνε ξαφνικά και ύπουλα και σ' αφήνουν στη μέση του πουθενά (ασε που οι μαμίσιοι κάνουν καμμιά 200άρα...).

Εχει κανείς εύκολη λύση για ένδειξη φόρτισης?

Στο triumphrat βρήκα αυτό αλλά θέλουν άλλα τόσα για αποστολή με απλό ταχυδρομείο...
http://www.electricalconnection.com/met ... /04101.htm
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Ανορθωτής  

  Από: ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ στις 22/05/2008 12:44 μμ.

ΕΧΕΙΣ ΒΑΛΕΙ ΑΝΟΡΘΩΤΗ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΠΙΣΙΝΟ ΤΗΣ ΜΗΧΑΝΗΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΤΟΥΡΛΑ?

Re: Ανορθωτής  

  Από: Sprinter στις 22/05/2008 1:07 μμ.

Ρε παιδί μου... Να μην σπαμάρεις σε ένα thread...Ανορθωτής που σου χρειάζεται
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Ανορθωτής  

  Από: Case στις 22/05/2008 3:07 μμ.

Ρε σεις, μου θυμίζετε τους 2 γέρους στο Muppet Show που κάθονταν στο θεωρείο και γκρίνιαζαν συνέχεια...

Recipe for happiness.
1. Lean it.
2. Twist it.
3. Love it.
4. Repeat.

Re: Ανορθωτής  

  Από: chris34 στις 04/06/2008 1:39 μμ.

xerw tipo pou ftiaxnei dikous tou anorthotes me egyisi kai sxedon sta misa lefta!an den exeis vrei akri pes mou!
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: Ανορθωτής  

  Από: chris34 στις 04/06/2008 1:43 μμ.

prin to tiger eixa ena kle 500 kai mou antikatestise ton mama anorthoti me ena diko tou kai h mhxani gia 7 xronia den eixe to paramikro provlima me mpataries reumata kai tetoia!
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: Ανορθωτής  

  Από: Sprinter στις 04/06/2008 2:50 μμ.

Εγω ξέρω τους SX electronics στον Πειραιά. Εσύ ποιους ξέρεις?
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Ανορθωτής  

  Από: chris34 στις 05/06/2008 10:10 πμ.

O takis stin dodekanisou kai peiraios ston peiraia kai autos!anorthotes xeiropoiiti.
Λευκος Τιγρης!!see you................