Τι προβληματα έχετε αντιμετωπίσει με την TRIUMPH??

Re: Τι προβληματα έχετε αντιμετωπίσει με την TRIUMPH??  

  Από: Sprinter στις 25/11/2009 4:15 μμ.

Τις ασφάλειες τις κοίταξες?
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Τι προβληματα έχετε αντιμετωπίσει με την TRIUMPH??  

  Από: Aris. στις 25/11/2009 4:24 μμ.

ασφαλειες ακουω και ασφαλειες δεν βλεπω ...
Που βρισκονται αυτες οι ασφαλειες που λες ?
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Τι προβληματα έχετε αντιμετωπίσει με την TRIUMPH??  

  Από: Sprinter στις 25/11/2009 4:26 μμ.

Ξέρω γω? Ανοιξε το μανουάλι..
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Τι προβληματα έχετε αντιμετωπίσει με την TRIUMPH??  

  Από: Γιωργος στις 25/11/2009 4:38 μμ.

Κατω απο τη σέλα διπλα στη μπαταρία ένα μακροστενο κουτακι είναι η ασφαλειοθηκη

Re: Τι προβληματα έχετε αντιμετωπίσει με την TRIUMPH??  

  Από: Aris. στις 25/11/2009 4:56 μμ.

Εισαι σιγουρος μαστρογιωργο ?
Μιλαμε για street triple 675 '08 . Δεν βλεπω κανα κουτακι με ασφαλειες εκει που μου λες.
Αντιθετως το μανουαλι λεει : "The fuse box is located beneath the fuel tank"
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Τι προβληματα έχετε αντιμετωπίσει με την TRIUMPH??  

  Από: Sprinter στις 25/11/2009 5:03 μμ.

Ε για να το λέει το μανουαλ, look beneath the fuel tank
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Τι προβληματα έχετε αντιμετωπίσει με την TRIUMPH??  

  Από: grgasteus στις 25/11/2009 5:23 μμ.

Sprinter"Ε για να το λέει το μανουαλ, look beneath the fuel tank "


+675
..κοίτα...δεν το έχω πάρει ακόμα, αλλά...

Re: Τι προβληματα έχετε αντιμετωπίσει με την TRIUMPH??  

  Από: Aris. στις 25/11/2009 5:42 μμ.

Κοιταξα και το beneath , κοιταξα και το fuel κοιταξα και το τανκ
Φως δεν ειδα ... βρηκα 5-6 ρελεδακια ,βρηκα και ασφαλειοθηκη ... τα πατησα τα χαϊδεψα ,τα χτυπησα ...
Γκουκ δεν εκανε... . Αυριο θα μεταφερθει στο συνεργειο(πως ακομα δεν ξερω ) μεχρι τοτε καμμια φαϊνη ιδεα?
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Τι προβληματα έχετε αντιμετωπίσει με την TRIUMPH??  

  Από: kyrkyriakos στις 25/11/2009 6:39 μμ.

Η μπαταρία σου έχει αρκετό ρεύμα? Σύνδεσε το μηχάνημα.... (λέω τώρα εγώ )

Re: Τι προβληματα έχετε αντιμετωπίσει με την TRIUMPH??  

  Από: nfot στις 25/11/2009 7:49 μμ.

Κατι παρομοιο ειχα παθει με το Fazer. Για κοιτα το kill switch. Οταν γυρνας το διακοπτη, ακουγεται η αντλια βενζινης;
"You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". -Marco Simoncelli R.I.P.

Re: Τι προβληματα έχετε αντιμετωπίσει με την TRIUMPH??  

  Από: Aris. στις 25/11/2009 8:04 μμ.

Ποια αντλια βενζινης .. ποιο κιλ σουϊτς .. σου λεω ειναι νεκρο , dead ,δεν βλεπεις τιποτα στο κοντερ , ουτε ενα λεντ ,ειτε κλειστος ο διακοπτης ειτε ανοιχτος το ιδιο και το αυτο . Απλα οταν ειναι στο ΟΝ, εχω κορνα , δουλευουν τα φλας και το κολοφαναρο ΜΟΝΟ οταν παταω φρενο. Τιποτα αλλο .
Νυχτωσε ,δεν ειχα χρονο , ουτε χερια , ουτε σωστο φακο , ουτε οργανο για να τσεκαρω αμα καηκε καμμια ασφαλεια. Απλα τσεκαρα αμα ξεκουμπωθηκε τιποτα ...
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Τι προβληματα έχετε αντιμετωπίσει με την TRIUMPH??  

  Από: Aris. στις 25/11/2009 8:17 μμ.

α και μπαταρια δεν ειναι . Εχω μεινει 3 φορες απο μπαταρια και ειναι γνωστα τα συμπτωματα πλεον.
Τα οργανα παιζει να τραβανε λιγοτερο ρευμα και απο την κορνα ... Επρεπε να ανοιγαν!
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Τι προβληματα έχετε αντιμετωπίσει με την TRIUMPH??  

  Από: kyrkyriakos στις 25/11/2009 8:59 μμ.

Εάν θυμάμαι καλά έχεις συναγερμό? Μήπως φταίει ο συναγρμός? (λέω τώρα εγώ )

Re: Τι προβληματα έχετε αντιμετωπίσει με την TRIUMPH??  

  Από: Aris. στις 25/11/2009 9:12 μμ.

Νταξ΄ ... τι να σου πω.
Ο συναγερμος μεχρι στιγμης ηταν .."κυριος". Ουτε με ενοχλησε ποτε , ουτε τον ενοχλησα
Δουλευει αψογα .(ακομα και τωρα με το προβλημα, δουλευει κανονικα)
Η μονη παραξενια ηταν -κατα τα λεγομενα του μαστορα- πως οταν εβαλα τις εξατμισεις , ο μηχανικος προσπαθουσε να εγκαταστησει το νεο προγραμμα και του το σταματουσε στο 90% , βγαζοντας τον συναγερμο , καταφερε να το περασει.Κατι αλλο δεν μου παρουσιασε ποτε.
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Τι προβληματα έχετε αντιμετωπίσει με την TRIUMPH??  

  Από: Tigrisss στις 26/11/2009 12:37 πμ.

Aris."Νταξ΄ ... τι να σου πω.
Ο συναγερμος μεχρι στιγμης ηταν .."κυριος". Ουτε με ενοχλησε ποτε , ουτε τον ενοχλησα
Δουλευει αψογα .(ακομα και τωρα με το προβλημα, δουλευει κανονικα)
Η μονη παραξενια ηταν -κατα τα λεγομενα του μαστορα- πως οταν εβαλα τις εξατμισεις , ο μηχανικος προσπαθουσε να εγκαταστησει το νεο προγραμμα και του το σταματουσε στο 90% , βγαζοντας τον συναγερμο , καταφερε να το περασει.Κατι αλλο δεν μου παρουσιασε ποτε."




μηπως να αλλαξεις μαστορα ρε αρη?...συγνωμη κιολας αλλα ετσι ειπα μια ιδεα....