Ακουστε να καραφλιασετε!!!!

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: ΔΙΚΑΣΤΗΣ στις 08/07/2010 11:27 πμ.

gorgix"Kossovo 11μηνες 5/2000-4/2001 σου λεει τιποτα???? "


η κονομα τι κανει......

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: Sprinter στις 08/07/2010 11:37 πμ.

Μου λέει πώς είσαι πιτσιρικάς..
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: xristosxal στις 08/07/2010 1:03 μμ.

Το θεμα εληξε!!!!!!!τελος!!!Αμα δε πάθεις δε θα μάθεις!!

sprinter τι κανεις??που χάθηκες ρε??Θα ανοίξω ενα topic για να τα λέμε.. :lol1 :lol1



Αντε παιδιά το σταματάμε εδώ γιατί αρχισα να νιώθω άσχημα!! :whistle

Ακουστε να καραφλιάσετε τέλος!Θα σας καραφλιάσω με τις μαμακίες που θα σας πω επρεπε να το πω το θέμα!!

Τα σέβη μου κύριοι σας ευχαριστώ πολυ!

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: Native στις 08/07/2010 1:11 μμ.

Κοιτα Χρηστο...σε γενικες γραμμες η Triumph εχει ΧΟΝΤΡΟ προβλημα διαθεσιμοτητας ανταλ/κων...Απο βιδες μέχρι πλαστικά και πιστονια...απλα αν πέσεις στην περιπτωση που παραλαβουν στοκ, θα σου στειλουν αμεσα....

Εγω το μηχανακι μου το ειχα 1,5 μηνα μεσα και ενας αλλος το εφερε μια βδομαδα πριν να φτιαξουν το δικο μου και το πηρε 2 μερες μετα απο μενα....

Κατα την γνωμη μου ειναι παρα μα παρα πολυ σημαντικο για μια εταιρια να εχει διαθεσιμοτητα ανταλ/κων...εστω στην Αγγλια...δηλαδη τι λιγότερο να ζητήσει κανεις???

Εσυ τωρα χαρηκες επειδη θα φτιαχτει το μηχανακι σου...αλλα στην θέση σου πιστεψε με θα βρεθουν αρκετοι....
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: Sprinter στις 08/07/2010 1:23 μμ.

Native"Κοιτα Χρηστο...σε γενικες γραμμες η Triumph εχει ΧΟΝΤΡΟ προβλημα διαθεσιμοτητας ανταλ/κων...Απο βιδες μέχρι πλαστικά και πιστονια...απλα αν πέσεις στην περιπτωση που παραλαβουν στοκ, θα σου στειλουν αμεσα....

Εγω το μηχανακι μου το ειχα 1,5 μηνα μεσα και ενας αλλος το εφερε μια βδομαδα πριν να φτιαξουν το δικο μου και το πηρε 2 μερες μετα απο μενα....

Κατα την γνωμη μου ειναι παρα μα παρα πολυ σημαντικο για μια εταιρια να εχει διαθεσιμοτητα ανταλ/κων...εστω στην Αγγλια...δηλαδη τι λιγότερο να ζητήσει κανεις???

Εσυ τωρα χαρηκες επειδη θα φτιαχτει το μηχανακι σου...αλλα στην θέση σου πιστεψε με θα βρεθουν αρκετοι...."



Εδώ θα συμφωνήσω σε γενικές γραμμές. Το πρόβλημα βρισκεται κυρίως στην Αγγλία και εχει παρουσιαστεί κυρίως τα τελευταία 2 χρόνια. Περίπου από τότε που άρχισε να πουλάει καλά ο Τίγρης. Τυχαίο? Δε νομίζω!

Γενικώς ο Τίγρης αυτός μας έχει μαμήσει εμάς τους κανονικούς Τραιουμφάκηδες από πολλές απόψεις Ουτε θέλω να σκέφτομαι τι θα γίνει με το καινούργιο το 'μικρό'.


ΑΛΛΑ ΘΑ ΕΠΑΝΑΛΑΒΩ, ΠΑΝΤΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΑΥΤΑ. ΚΑΙ ΒΛΑΒΕΣ ΒΓΑΖΟΥΝ ΤΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ ΚΑΙ Η ΚΑΛΥΨΗ ΑΠΟ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ. ΟΠΟΙΟΣ ΝΟΜΙΖΕΙ ΠΩΣ ΤΑ ΓΙΑΠΩΝΕΖΙΚΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΕΤΟΙΑ Η ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΕΙΡΑ Η ΕΧΕΙ ΥΠΑΡΞΕΙ ΠΟΛΥ ΤΥΧΕΡΟΣ.

Ας πούμε παθαίνουν ηλεκτρικα τα Χόντα? Εχει ανταλλακτικά ο Σφακιανάκης για τα ελάχιστα βστρομ που έχει πουλήσει? http://www.moto.gr/forums/showthread.ph ... did=107078
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: xristosxal στις 09/07/2010 3:05 μμ.

Είπα κ γω!!!Κάποιο λάθος θα έγινε σιγά μην ήρθαν τα ανταλλακτικά...Και ήταν λάθος..ήρθαν αλλά έλειπαν τα πιστόνια!! :plaf :plaf

:whistle :whistle :whistle :whistle :whistle :whistle :whistle :whistle :whistle :whistle :whistle

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: vagtyrp στις 09/07/2010 3:08 μμ.

xristosxal"Είπα κ γω!!!Κάποιο λάθος θα έγινε σιγά μην ήρθαν τα ανταλλακτικά...Και ήταν λάθος..ήρθαν αλλά έλειπαν τα πιστόνια!!

"




....λεπτομέρειες και συ, πως κάνεις έτσι....

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: xristosxal στις 09/07/2010 3:22 μμ.

[quote="vagtyrp"][quote="xristosxal"]Είπα κ γω!!!Κάποιο λάθος θα έγινε σιγά μην ήρθαν τα ανταλλακτικά...Και ήταν λάθος..ήρθαν αλλά έλειπαν τα πιστόνια!! :plaf :plaf

:whistle :whistle :whistle :whistle :whistle :whistle :whistle :whistle :whistle :whistle :whistle[/quote]



....λεπτομέρειες και συ, πως κάνεις έτσι.... :mrgreen :mrgreen :mrgreen :mrgreen :mrgreen[/quote]


Λεπτομέρειες μωρέ!!

Τσάμπα χάρηκα!! :rock :rock :rock

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: pako στις 09/07/2010 3:51 μμ.

Συνεχισε να κανεις υπομονη

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: xristosxal στις 09/07/2010 5:17 μμ.

Η υπομονή μου εξαντλήθηκε ήδη.Τώρα απλά δε με πολυνοιάζει προσπαθώ να το πάρω απόφαση πως θα με φάνε τα αστικά!!Άντε καλό καλοκαίρι να χουμε και καλές βολτούλες να χετε..Εγω θα πιάνω τη χειρολαβή απο το αστικό θα κλείνω τα μάτια και θα φαντάζομαι να οδηγάω την μηχανή μου!! :rock :rock :rock :rock

:lol1 :lol1 :lol1 :lol1 :lol1 :lol1 :lol1 :lol1 :lol1 :lol1 :lol1 :lol1 :lol1

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: psilo_paidi στις 13/07/2010 2:52 μμ.

οταν σου ερθουν τα πιστονια γραψτο ενημερωτικα.......

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: xristosxal στις 13/07/2010 4:03 μμ.

Εννοείται πως θα το γράψω.Τόσο θέμα έγινε έτσι θα το αφήσω??Υπομονή ακόμα.
:whistle :whistle :whistle :whistle :whistle :whistle :whistle :whistle

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: Sprinter στις 14/07/2010 4:29 μμ.

Πάντως αγαπητέ συμφορουμίτα, θα σου συνιστούσα να πωλήσεις πάραυτα το αναξιόπιστο μηχανάκι με την απαράδεκτη κάλυψη και να πάρεις ιαπωνικόν Χόνδα ή Σουζούκιον.

http://www.moto.gr/forums/showthread.ph ... did=107078

Τον έχω ξαναβάλει τον σύνδεσμον, αλλά έχει και ωραία εξέλιξη...
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: xristosxal στις 14/07/2010 6:13 μμ.

[quote="Sprinter"]Πάντως αγαπητέ συμφορουμίτα, θα σου συνιστούσα να πωλήσεις πάραυτα το αναξιόπιστο μηχανάκι με την απαράδεκτη κάλυψη και να πάρεις ιαπωνικόν Χόνδα ή Σουζούκιον.

http://www.moto.gr/forums/showthread.ph ... did=107078

Τον έχω ξαναβάλει τον σύνδεσμον, αλλά έχει και ωραία εξέλιξη...[/quote]


Αγαπητέ συμφορουμίτα όσο και αν πιστεύω ότι τα γιαπωνεζικα είναι πιο αξιόπιστα(σιγά μωρέ ένα ανορθωτή έκαψε το honda)εγώ το τιγράκι μου ότι και να λέω και όσο κ αν διαμαρτήρομαι ως κλασσικός γκρινιάρης :swear1 :swear1 :swear1 :swear1 δεν το δίνω.θα του βάλω καινούργια πιστονάκια(άμα βρω) θα του πιώ το αίμα στάλα στάλα και μετά έχει ο θεός.

Εκτιμώ αφάνταστα το ενδιαφέρον σου για την περίπτωση μου!

Με εκτίμηση και σεβασμό
xristosxal : :salut2 :salut2 :salut2