Υπάρχει κάποιο Recall ή Service Bulletin για την μηχανή σας?

Υπάρχει κάποιο Recall ή Service Bulletin για την μηχανή σας?  

  Από: Sprinter στις 06/03/2008 3:29 μμ.

Εδώ

http://www.triumph.co.uk/greece/2526.aspx

Μπορείτε να βάλετε το VIN σας (αριθμός πλαισιου) και να σας πεί αν χρειάζεται να επικοινωνήσετε με το εξουσιοδοτημένο συνεργείο σας για κάποια διόρθωση. Νομίζω πώς το έχω ξαναβάλει στο φορουμ αλλά καλό είναι να γίνει sticky.

Εγώ ψάχνω μια στους δύο μήνες και σήμερα κάτι μου έβγαλε. Θα πάρω τον Τζαβάρα στην Ηλιοφίλ να μάθω τι παίζει.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Υπάρχει κάποιο Recall ή Service Bulletin για την μηχανή σας?  

  Από: DrDoom στις 06/03/2008 6:25 μμ.

Tο είχα πετύχει αυτό που λές, και τσέκαρα το τιγράκι μου έτσι από περιέργεια κι ας ήταν μεταχειρισμένο.
Ποτέ δεν ξέρεις...
Φυσικά τπτ δεν έχει αναφερθεί...
Το ίδιο ελπίζω και για εσάς!

Re: Υπάρχει κάποιο Recall ή Service Bulletin για την μηχανή σας?  

  Από: Sprinter στις 07/03/2008 10:19 πμ.

Τελικά ήταν δυο ροδέλλες για την βάση του top case. Τρίχες. Έχω πάρει τη σχάρα/βάση μόνο για να τη χρησιμοποιώ για σχάρα οπότε δε σκοτίζομαι κιόλας. Αν περάσω από την Τ θα πάρω τις ροδέλλες.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε