Λαμπες στο tiger

Λαμπες στο tiger  

  Από: Tigrisss στις 05/02/2010 5:58 μμ.

δε θα ξεκινήσω πάλι το πολυσυζητημένο θέμα με τον μέτριο φωτισμό του tiger, θα ήθελα όμως να ρωτήσω κάτι και οποιος ξέρει ας βοηθησει.

δεν ειχα πολυ ασχοληθεί με τα xenon, τελος πάντων, ενας φίλος είχε καβάντζα ενα kit H7, πιάνουν και τα χέρια του και μου το τοποθέτησε σε μισή ωρίτσα. Είναι πολλά τα kelvin, δε λέω ποσα γιατι θα φάω κράξιμο, πάντως δε τυφλώνει, έβαλα κόσμο απέναντι και το τσέκαρα. στη συνέχεια παιρνω και 2 μικρα πορείας ασπρα για να μη κάνει αντίθεση, και τώρα το πρόβλημα μου είναι η μεγαλη σκάλααααααα........

που θα βρώ μια λάμπα Η9 που να είναι άσπρη και όχι κίτρινη????? (κανονική, όχι xenon....)

η philips δεν έχει....η piaa τις δίνει ανα δύο και ζηταγανε 100 ευρω

έχει κάποιος να προτείνει κάτι?

Re: Λαμπες στο tiger  

  Από: chris34 στις 06/02/2010 9:24 πμ.

Osram......ειναι μονοδρομος!!Θα μαθω απο που και ποσο και θα σου πω!!!
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: Λαμπες στο tiger  

  Από: fpapad στις 09/02/2010 1:36 μμ.

Έβαλα εγώ στο Σάκη λευκές λάμπες κανονικές (όχι xenon) και κράτησε τις δευτερες απο το σετ για άλλον πελάτη. Πάρε τηλ. αν τις έχει ακόμη

Έχει και για την μεσαία και την μεγάλη σκάλα ....
αλλιώς υπάρχει μαγαζί κοντά στο Σάκη που μπορείς να αγοράσεις και μόνος σου. Υποθέτω ότι ο Σάκης θα έχει κάποια έκπτωση. Μίλησε μαζί του....
Φώτης
Δεν μπορώ τώρα.... !!!! είμαι στο forum . . .

Re: Λαμπες στο tiger  

  Από: Tigrisss στις 17/02/2010 9:33 πμ.

φώτη σε ευχαριστώ πολύ, θα πάω άμεσα!

Re: Λαμπες στο tiger  

  Από: mixalakis στις 17/02/2010 12:54 μμ.

Tigrisss"

που θα βρώ μια λάμπα Η9 που να είναι άσπρη και όχι κίτρινη????? (κανονική, όχι xenon....)

η philips δεν έχει....η piaa τις δίνει ανα δύο και ζηταγανε 100 ευρω

έχει κάποιος να προτείνει κάτι?"


Σε αυτό το μαγαζί με τις μπαταρίες, λάμπες κτλ, που είναι λίγο πιο κάτω από τον Σάκη πήγες;
Εγώ εκεί πάω και ανάλογα με τα λεφτά που θες να πληρώσεις έχει πολλές λάμπες.

Re: Λαμπες στο tiger  

  Από: Rory στις 20/05/2010 10:05 πμ.

Κοπέλια τα φώτα σας !!! εχω το tiger 1050 καινούργιο 3 μέρες , ευχαριστημένος σχεδόν από όλα , τα φώτα ομως πίκρα , χθές το βράδυ γυρίσαμε απο Ρέθυμνο στα Χανιά ευτυχώς με δυο φίλους με V Strom που εκαναν την νύχτα μέρα , νόμιζα οτι δεν είχα καθόλου φωτα ....... πού μπορούμε να βρούμε αυτές τις λάμπες , υπάρχει κάποιος στήν Αθήνα , γιατί εδω στα Χανιά δεν υπάρχουν , υπάρχει κάποιο site ????
Keep on Rockin

Re: Λαμπες στο tiger  

  Από: ATN PANOS στις 20/05/2010 3:06 μμ.

Rory"Κοπέλια τα φώτα σας !!! εχω το tiger 1050 καινούργιο 3 μέρες , ευχαριστημένος σχεδόν από όλα , τα φώτα ομως πίκρα , χθές το βράδυ γυρίσαμε απο Ρέθυμνο στα Χανιά ευτυχώς με δυο φίλους με V Strom που εκαναν την νύχτα μέρα , νόμιζα οτι δεν είχα καθόλου φωτα ....... πού μπορούμε να βρούμε αυτές τις λάμπες , υπάρχει κάποιος στήν Αθήνα , γιατί εδω στα Χανιά δεν υπάρχουν , υπάρχει κάποιο site ????"



νικο θα σου πω εγω που θα βρεις λαμπες απο κοντα!
http://www.atn-forever.com

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul.

Re: Λαμπες στο tiger  

  Από: Native στις 21/05/2010 2:17 μμ.

Rory"Κοπέλια τα φώτα σας !!! εχω το tiger 1050 καινούργιο 3 μέρες , ευχαριστημένος σχεδόν από όλα , τα φώτα ομως πίκρα , χθές το βράδυ γυρίσαμε απο Ρέθυμνο στα Χανιά ευτυχώς με δυο φίλους με V Strom που εκαναν την νύχτα μέρα , νόμιζα οτι δεν είχα καθόλου φωτα ....... πού μπορούμε να βρούμε αυτές τις λάμπες , υπάρχει κάποιος στήν Αθήνα , γιατί εδω στα Χανιά δεν υπάρχουν , υπάρχει κάποιο site ????"


Υπαρχει λάμπα osram Η7 +90% light που έχει μεγάλη διαφορα απο την μαμά.

Και τα μαμά πάντως ειναι ικανοποιητικά αν τα ρυθμίσεις σωστά....

Εγω δηλαδή άλλαξα γιατι καίκε η λάμπα, κατα τα άλλα δεν έιχα πρόβλημα....

Και οχι, δεν είμαι ο terminator....
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: Λαμπες στο tiger  

  Από: giannisx στις 21/05/2010 10:32 μμ.

Native"
Rory"Κοπέλια τα φώτα σας !!! εχω το tiger 1050 καινούργιο 3 μέρες , ευχαριστημένος σχεδόν από όλα , τα φώτα ομως πίκρα , χθές το βράδυ γυρίσαμε απο Ρέθυμνο στα Χανιά ευτυχώς με δυο φίλους με V Strom που εκαναν την νύχτα μέρα , νόμιζα οτι δεν είχα καθόλου φωτα ....... πού μπορούμε να βρούμε αυτές τις λάμπες , υπάρχει κάποιος στήν Αθήνα , γιατί εδω στα Χανιά δεν υπάρχουν , υπάρχει κάποιο site ????"


Υπαρχει λάμπα osram Η7 +90% light που έχει μεγάλη διαφορα απο την μαμά.

Και τα μαμά πάντως ειναι ικανοποιητικά αν τα ρυθμίσεις σωστά....

Εγω δηλαδή άλλαξα γιατι καίκε η λάμπα, κατα τα άλλα δεν έιχα πρόβλημα....

Και οχι, δεν είμαι ο terminator.... "


Συμφωνώ με τον Δημήτρη.
Και εγώ έβαλα Philips X-Treme Power H7 +80% την ρύθμισα όσο καλύτερα μπορούσα και είδα πολύ μεγάλη διαφορά από την μαμά... Παίζει πολύ μεγάλο ρόλο η σωστή ρύθμιση και βελτιώνει πάρα πολύ την κατάσταση ειδικά με την καλύτερη λάμπα.... Θεωρώ πως δεν χρειάζονται Xenon...

Re: Λαμπες στο tiger  

  Από: Rory στις 23/05/2010 8:56 πμ.

Κοπέλια ευχαριστώ για τις πληροφορίες , τελικά τοποθέτησα μια λάμπα Η7 osram + 90% ρύθμισα και τα φώτα και ειναι πολύ καλίτερα τώρα !!!!!!!!!
Keep on Rockin