DATATOOL...για ξιλωμα???

DATATOOL...για ξιλωμα???  

  Από: suummeerr07 στις 30/07/2009 4:12 μμ.

το επα8α 2 φορεσ τιν τελευταια βδομαδα.....μια εξω απο το υπουργειο εθν.αμυνασ κια μια στο
κολυμβητιριο στο γουδι.....
σβηνω τον τιγρη μπαινει ο συναγερμοσ και μετα γιοκ....δεν βγανει ουτε με τρισαγιο...
πηγα σακη και μου ειπε οτι ειναι 8εμα σθχνοτητων απο ασυρματουσ συμπιμπτουν
και ετσι μπλοκαρει...το πιγα 100 μετρα παρακατω και ολα καλα
εχει συμβει σε κανεναν αλλο ι να το γυρισω και εγω σε μετα η σπαιμπαλλ???


Ρ.S:ειναι τραγικο να τσουλας τον τιγρη σβηστο στη μεσογειων με τον συναγερμο να βαραει
σαν PSYCHO

Re: DATATOOL...για ξιλωμα???  

  Από: miatas στις 30/07/2009 5:15 μμ.

αυτο μπορει να συμβει σε ολους τους συναγερμους.επηρεαζονται απο τα "ηλεκτρονικα κυματα" που μπορει να υπαρχουν σε καποια σημεια.μου εχει συμβει με spyball 6527 να αποσυντονιστει τελειως .ο datatool απλα δθσκολευεται να βρει τη συχνοτητα.(η μηχανη στο ιδιο σημειο παντα)

Re: DATATOOL...για ξιλωμα???  

  Από: Cpt. Haddock στις 30/07/2009 5:30 μμ.

Μια λύση για αυτό ειναι να σηκώσεις τη σέλα (θα αρχίσει να βαράει) και να βγάλεις τον ενα πόλο της μπαταρίας...

Κάνει ενα reset και επανέρχεται

"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: DATATOOL...για ξιλωμα???  

  Από: ATN PANOS στις 30/07/2009 9:57 μμ.

suummeerr07"

Ρ.S:ειναι τραγικο να τσουλας τον τιγρη σβηστο στη μεσογειων με τον συναγερμο να βαραει
σαν PSYCHO"

αφου δεν σε περασαν για κανενα κλεφτρονι και να σε παρουν στο κυνηγι
παλι καλα
http://www.atn-forever.com

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul.

Re: DATATOOL...για ξιλωμα???  

  Από: T595 στις 30/07/2009 10:34 μμ.

ATN PANOS"
αφου δεν σε περασαν για κανενα κλεφτρονι και να σε παρουν στο κυνηγι
παλι καλα "


Από την άλλη, αν σε κανέναν δεν έκανε εντύπωση ένας τύπος που σπρώχνει μια μηχανή της οποίας ο συναγεμός βαράει μέσα στην μέση της Μεσογείων, αναρωτιέμαι ποιός ο λόγος να βάλει κανείς συναγερμό...
SELECT * FROM ForumUsers WHERE Clue > 0

0 rows returned

Re: DATATOOL...για ξιλωμα???  

  Από: Aris. στις 30/07/2009 11:13 μμ.

T595"
ATN PANOS"
αφου δεν σε περασαν για κανενα κλεφτρονι και να σε παρουν στο κυνηγι
παλι καλα "


Από την άλλη, αν σε κανέναν δεν έκανε εντύπωση ένας τύπος που σπρώχνει μια μηχανή της οποίας ο συναγεμός βαράει μέσα στην μέση της Μεσογείων, αναρωτιέμαι ποιός ο λόγος να βάλει κανείς συναγερμό..."


Προφανως τον βαζεις γιατι δεν αφηνεις ποτε την μηχανη σου παρκαρισμενη εκτος εμβελειας τηλεειδοποιησης συναγερμου, ετσι ωστε να ενημερωθεις αν συμβει κατι .
Αν για κατι πρεπει να αναρωτηθεις ... ειναι , γιατι κατοικεις στην Αθηνα ..
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: DATATOOL...για ξιλωμα???  

  Από: vagtyrp στις 31/07/2009 1:29 πμ.

μου συνέβει και μένα κανα 2 φορές, μία στο κέντρο της αθήνας και μία έξω από το σπίτι μου. τη δεύτερη είχα 3 κινητά πάνω μου και μόλις απομάκρυνα το tank bag( όπου είχα τα κινητά) λύθηκε το πρόβλημα. δέν ξαναασχολήθηκα από τότε, αλλά ακόμα σκέφτομαι να τον βγάλω και να βάλω έναν με τηλεειδοποίηση

Re: DATATOOL...για ξιλωμα???  

  Από: patapios στις 31/07/2009 9:13 πμ.

Αυτος ο συναγερμος δεν εχει μια "ρυθμιση" για να τον απενεργοποιεις με το κλειδι ανοιγοκλεινοντας τον διακοπτη με κατι σαν αριθμο PIN?

Re: DATATOOL...για ξιλωμα???  

  Από: chris34 στις 31/07/2009 10:55 πμ.

patapios"Αυτος ο συναγερμος δεν εχει μια "ρυθμιση" για να τον απενεργοποιεις με το κλειδι ανοιγοκλεινοντας τον διακοπτη με κατι σαν αριθμο PIN?"


Ναι και βεβαια εχει!!Αν κοιταξετε καλυτερα το manual του θα καταλαβετε πως γινεται!
Μπορεις να βαλεις εναν τετραψηφιο αριθμο και οταν υπαρξει προβλημα οπως του φιλου μας πιο πριν να μπορεσεις να τον απενεργοποιησεις!!
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: DATATOOL...για ξιλωμα???  

  Από: patapios στις 31/07/2009 11:42 πμ.

Εγω το εχω βαλει παντως αυτο για καμια τετοια περιπτωση "δυσλειτουργειας"!!!

Αν κ εδω κ εναμιση μηνα που εχω την μηχανη ειμαι πολυ ικανοποιημενος απο καθε αποψη σε σχεση με εναν steel mate ου ειχα στην προηγουμενη!!!

Re: DATATOOL...για ξιλωμα???  

  Από: mixalakis στις 31/07/2009 1:03 μμ.

Εγώ το έχω πάθει αρκετές φορές έξω από ένα κτίριο του ΟΤΕ με κεραίες!!!


Φυσικά μετά δεν ξαναπάρκαρα εκεί!

Re: DATATOOL...για ξιλωμα???  

  Από: bekris στις 31/07/2009 1:06 μμ.

sorry ρε παιδιά μιλάμε για τον συναγερμό που προτείνει η triumph των 400€ ??

Re: DATATOOL...για ξιλωμα???  

  Από: chris34 στις 31/07/2009 2:17 μμ.

bekris"sorry ρε παιδιά μιλάμε για τον συναγερμό που προτείνει η triumph των 400€ ??"



Ω ναι......
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: DATATOOL...για ξιλωμα???  

  Από: corrado στις 01/08/2009 1:15 πμ.

το εχω παθει και εγω εξω απο τον οτε που πηγα να πληρωσω! απο τοτε δεν ξαναπληρωσα

Re: DATATOOL...για ξιλωμα???  

  Από: tanalias στις 10/08/2009 3:59 μμ.

παντως ο δικος μου ειναι προβληματικος!κ θα εξηγησω παρακατω-
τον βαζω σε λειτουργεια κ βαραει χωρις λογο.πηγα στο στο συνεργειο κ αλλαξα 5 φορες τις ρυθμισεις αλλα τιποτα παλη βαραει.θα τον παω αυριο για αντοκατασταση.............
γκαντεμης!!!!!!!!!!!!