alarm datatool

alarm datatool  

  Από: corrado στις 14/06/2009 10:44 πμ.

έχει ασχοληθεί κανένας με το συναγερμό ? από τον εγχειρίδιο δεν έβγαλα άκρη , μπορεί να αλλάξει η ενεργοποίηση μετά τα 45 δεύτερα ?

Re: alarm datatool  

  Από: chris34 στις 15/06/2009 8:05 πμ.

corrad"έχει ασχοληθεί κανένας με το συναγερμό ? από τον εγχειρίδιο δεν έβγαλα άκρη , μπορεί να αλλάξει η ενεργοποίηση μετά τα 45 δεύτερα ?"


Πες μας τι ενοεις οταν θελεις να αλλαξεις την ενεργοποιηση μετα τα 45 δευτερα.Τι θελεις να κανεις;
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: alarm datatool  

  Από: corrado στις 15/06/2009 3:08 μμ.

molis svisw to mixanaki o sinagermos energopoieitai se 45 deutera ginete na allaksei auto ?

Re: alarm datatool  

  Από: kontizas giwrgos στις 15/06/2009 8:01 μμ.

ναι ρε παιδια και αν ξερει κανεις οταν οπλιζει αναβουν τα φλασ χωρις καποιο μπιπ.αυτο ρυ8μιζεται να κανει καποιον ηχο???????

Re: alarm datatool  

  Από: kontizas giwrgos στις 15/06/2009 8:12 μμ.

chris34 eimai apo peiraia kaminia.an 8eleis ta leme apo konta.peiraia kai esy apo oti blepw

Re: alarm datatool  

  Από: tripletech στις 15/06/2009 8:46 μμ.

corrad"molis svisw to mixanaki o sinagermos energopoieitai se 45 deutera ginete na allaksei auto ?"

ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΟΧΙ.....
Γινεται ομως να ησυχασει στο οπλισμα.Νομιζω εχει ποσταρει σχετικα καποιος.
δεν μπορω να καταλαβω γιατι βαζετε την Μ.... datashi...και οχι καποιoν αλλον px spyball
ευκολα γινεται μετατροπη στην φυσα και κουμπωνει σαν τον DAta...χωρις να ακουμπας πλεξουδα.
ισως να εχω μεινει πισω κιολας και να βγαζει ετοιμο με φυσα για Τriumph.

Re: alarm datatool  

  Από: chris34 στις 16/06/2009 7:53 πμ.

kontizas giwrgos"chris34 eimai apo peiraia kaminia.an 8eleis ta leme apo konta.peiraia kai esy apo oti blepw"


Ναι ρε φιλαρακι πειραια ειμαι.Εχω μαγαζι διπλα στον ΟΤΕ αν ξερεις με ψαθινα ειδη και επιπλα μπαμπου!
Τωρα για τον συναγερμο μπορειτε αν θελετε να κανει μπιπ η οχι οταν οπλιζει.Το αυτοματο οπλισμα δεν μπορειτε να το αποφυγετε αλλα μπορειτε να το κανετε να οπλιζει με μονο το immobilizer η full οπλισμα!
Επισης μπορειτε να ρυθμισετε την ευεσθησια του η την γωνια κλισης της μηχανης οταν οπλιζει.
Οσο τωρα για τον datatool που πολλοι τον κατηγορουν για μενα προσωπικα ειναι μια χαρα συναγερμος.
Τον εχω 14 μηνες περιπου και δεν μου εχει δημιουργησει το παραμικρο προβλημα!Δεν εχει χτυπησει ποτε μονος του ουτε απο θορυβο εξατμισης ουτε απο πολυ δυνατη μουσικη μπασων ηχειων που περνανε με τα αυτοκινητα!Οποτε εχει χτυπησει καποιος την εχει ακουμπησει.
Επισης μπορειτε να καταργησετε και την προειδοποιηση που εχει.
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: alarm datatool  

  Από: corrado στις 16/06/2009 4:57 μμ.

Οταν λες γωνια κλισης της μηχανης γινεται να ρυθμιστει οταν ειναι ορθιο το μηχανακι να μην οπλιζει ? Δεν προλαβαινω gamoto να βαλω βενζινι και ενεργοποιειται ,ποιος το σκεφτηκε αυτο απορω..

Re: alarm datatool  

  Από: chris34 στις 16/06/2009 5:31 μμ.

corrad"Οταν λες γωνια κλισης της μηχανης γινεται να ρυθμιστει οταν ειναι ορθιο το μηχανακι να μην οπλιζει ? Δεν προλαβαινω gamoto να βαλω βενζινι και ενεργοποιειται ,ποιος το σκεφτηκε αυτο απορω.."


Οχι δεν εννοω αυτο!Η γωνια κλισης εχει να κανει με την κλιση της μηχανης.Σε ποια γωνια θελεις να αρχισει να χτυπαει ο συναγερμος.Εχει να κανει με τις μοιρες της μηχανης.
Τωρα αυτο με την βενζινη που λες μπορεις να την βαλεις σε ferry mode και να κανεις μια χαρα την δουλεια οπως κανω εγω και οι περισσοτεροι πιστευω που εχουν τον datatool!
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: alarm datatool  

  Από: monographix στις 17/06/2009 11:13 πμ.

ripletech"
δεν μπορω να καταλαβω γιατι βαζετε την Μ.... datashi...και οχι καποιoν αλλον px spyball
ευκολα γινεται μετατροπη στην φυσα και κουμπωνει σαν τον DAta...χωρις να ακουμπας πλεξουδα.
ισως να εχω μεινει πισω κιολας και να βγαζει ετοιμο με φυσα για Τriumph."



Σταζουν 400-500 ευρω (!..) και τον βαζουν γιατι τους λενε απο την Triumph οτι αν βαλεις οτιδηποτε αλλο θα ανατιναχτει το μηχανακι, θα σκασει, θα καει, θα εξαϋλωθει, οτι μονο "της Τriumph" (datastool*) "ειναι φτιαγμενος για να κουμπωνει στη μηχανη" και να δουλεύει απροβληματιστα. Τον βαζουμε πανω-κατω για τον ιδιο λογο που αγοραζουμε τα Triumph δυο και τρεις χιλιαδες ακριβοτερα απο την Αγγλια και τις αλλες ευρωπαικες χωρες. (Γκρινιαρης)

_________________________________________________
(*) stool (n.) (literary) body waste, excrement, excreta, excretion, excretory product, excrements (literary)
stool (v.)
ca-ca, empty one's bowels, make, relieve one's bowels, take a crap, take a shit, tiller, crap (coarse), defecate ((Dep)formel), do number two (enfantin), shit (coarse) (http://dictionary.sensagent.com/stool/en-en/)
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:39, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: alarm datatool  

  Από: kyrkyriakos στις 17/06/2009 8:16 μμ.

Εγώ πάντως τον έβαλα γιατί ήταν μέσα στο πακέτο .Μου τα σπάει και μένα λίγο , αλλά άρχισα να τον συνηθήζω....

Re: alarm datatool  

  Από: panagiotis στις 03/07/2009 3:24 μμ.

και εγω τον ιδιο συναγερμο ειναι και δεν μου εχει δημιουργησει ουτε ενα προβληματακι
στο manual του παντως εχει πολλες ρυθμισεις να κανεις
''Theres many who tried to prove that theyre faster
But they didnt last and they died as they tried''