Αφαιρεση αυτοκολλητων

Αφαιρεση αυτοκολλητων  

  Από: Aris. στις 25/05/2009 1:20 πμ.

Μηπως γνωριζει κανεις πως μπορω να αφαιρεσω ,ευκολα και χωρις να κανω γρατσουνιες , το εργοστασιακο λογοτυπο "street triple" απο τα πλαινα πλαστικα ?


================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Αφαιρεση αυτοκολλητων  

  Από: gcoupe στις 25/05/2009 1:29 πμ.

Αν δεν ειναι καλλυμένα με βερνίκι τότε μπορείς να τα ζεστάνεις με θερμό αερα (π.χ. πιστολάκι για μαλλιά ή ακόμη καλύτερα θερμοπίστολο) και να τα τραβήξεις στη συνέχεια σιγά - σιγά...

Re: Αφαιρεση αυτοκολλητων  

  Από: Aris. στις 25/05/2009 8:05 πμ.

γιαυτο δε μιλησα γενικα για αυτοκολλητα , θελω να μαθω τα συγκεκριμενα πως , και αμα , γινετε να βγουνε .
Δοκιμασμενα , μη παω για μαλλι...
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Αφαιρεση αυτοκολλητων  

  Από: john_street_triple675 στις 25/05/2009 8:29 πμ.

Νομίζω ότι είναι βερνικομένα οπότε δεν βγαίνουν...

Re: Αφαιρεση αυτοκολλητων  

  Από: fethry στις 25/05/2009 10:11 πμ.

gcoupe"μπορείς να τα ζεστάνεις με θερμό αερα (π.χ. πιστολάκι για μαλλιά ή ακόμη καλύτερα θερμοπίστολο) και να τα τραβήξεις στη συνέχεια σιγά - σιγά..."

εγώ αυτό έχω κάνει...
απλά μη βιαστείς γιατί θα μείνει κόλλα στο πλαστικό...
if it's stupid and it works, it ain't stupid...

Re: Αφαιρεση αυτοκολλητων  

  Από: Aris. στις 25/05/2009 11:51 πμ.

fethry τα εχεις βγαλει και εσυ ? αφου τα ζεστανες με το πιστολακι μετα πως τα αφαιρεσες?
με ξυραφι , με πλαστικη σπατουλα ? βγηκε ολοκληρο ευκολα ? κομματακι - κομματακι ?
Εμειναν γρατσουνιες ?
Σου κανω τοσες ερωτησεις γιατι αμα προσπαθησω να τα βγαλω μονος και αποτυχω , για τον ενα ή για τον αλλο λογο , θα τα σπασω με το σφυρι απο τα νευρα ... ε και θα εχω ενα θεμα υστερα...
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Αφαιρεση αυτοκολλητων  

  Από: fethry στις 25/05/2009 12:33 μμ.

Aris."με ξυραφι , με πλαστικη σπατουλα ? βγηκε ολοκληρο ευκολα ? κομματακι - κομματακι ?"

με το χεράκι...
με το ένα κρατάς το σεσουάρ κοντά κι αφού θερμάνεις το αυτοκόλλητο για ώρα, με το άλλο χέρι το ξεκολλάς...
βγαίνει πολύ εύκολα να δε βιαστείς... πάρε ένα σκαμπό και σε μισή ώρα θα έχεις ξεμπερδέψει...
αν κατά τύχη μείνει κόλλα, βγαίνει με τρίψιμο με χαρτί κουζίνας και οινόπνευμα...
if it's stupid and it works, it ain't stupid...

Re: Αφαιρεση αυτοκολλητων  

  Από: Aris. στις 25/05/2009 7:45 μμ.

Το εκανα..
Ενταξει, ψιλοαποτυχια το λες , αλλα δεν ειναι και τοσο τραγικο.
Δuστυχως ειναι περασμενο με βερνικι απο πανω, ολο το πλαστικο , μαζι και το αυτοκολλητο και ετσι εμεινε το περιγραμμα του "Street triple"
...


Aλλα ΟΚ απο μακρια δε φαινεται
...


Y.Γ. Προς τους πολυ παρατηρητικους. Τα πλαινα πλαστικα του ψυγειου λειπουν επειδη βγηκαν για βαψιμο.
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Αφαιρεση αυτοκολλητων  

  Από: HelenKoR στις 25/05/2009 11:37 μμ.

Aris."
Aλλα ΟΚ απο μακρια δε φαινεται
"


I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: Αφαιρεση αυτοκολλητων  

  Από: chris34 στις 26/05/2009 7:52 πμ.

Αλοιφη για γιαλισμα και αρκετο τριψιμο και δεν θα φενεται ουτε το περιγραμα!!!
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: Αφαιρεση αυτοκολλητων  

  Από: Aris. στις 26/05/2009 8:10 πμ.

chris34"Αλοιφη για γιαλισμα και αρκετο τριψιμο και δεν θα φενεται ουτε το περιγραμα!!!"


ακουω...

Μαρκα , τιμη , τεχνικη ..
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Αφαιρεση αυτοκολλητων  

  Από: chris34 στις 26/05/2009 9:20 πμ.

Αν δεν σου κανει κοπο θα ερθεις στον Βουλαλα στον πειραια μαζι με την μηχανη σου θα του δειξεις τι ακριβως θελεις να κανεις και θα σου δωσει την καταλληλη αλοιφη!
Ειναι πολυ καλος στα προιοντα του και εμενα προσωπικα μου εχει δωσει προιοντα που αξιζαν τα λεφτα τους!!
Τα πλαστικα σου θα γινουν σαν καινουργια παλι!
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: Αφαιρεση αυτοκολλητων  

  Από: fethry στις 26/05/2009 9:42 πμ.

chris34"Αν δεν σου κανει κοπο θα ερθεις στον Βουλαλα στον πειραια μαζι με την μηχανη σου"

θα του κάνει λίγο κόπο γιατί είναι λάρισα...
το περίγραμμα δεν είναι απ'το βερνίκι, είναι το ίδιο το πλαστικό που έχει γούβα-υποδοχή για το αυτοκόλλητο... αν σταματήσεις κι εσύ να πλένεις το μοτοσακό σου δε θα φαίνεται ούτε με μεγενθυντικό φακό...
if it's stupid and it works, it ain't stupid...

Re: Αφαιρεση αυτοκολλητων  

  Από: chris34 στις 26/05/2009 10:21 πμ.

Λαρισα ε??χμμμ διπλα ειναι.....
Θα σου πω ποια ειναι αυτη που εχω παρει εγω και θα την ψαξεις εκει.
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: Αφαιρεση αυτοκολλητων  

  Από: Aris. στις 26/05/2009 10:51 πμ.

================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.