βοηθεια plz

βοηθεια plz  

  Από: corrado στις 08/05/2009 11:08 μμ.

Γεια σας ειμαι κατοχος ενος tiger εδω και μια εβδομαδα (πανευτυχης) και θα ηθελα την βοηθεια σας ..γτ στην αντιπρωσοπεια μονο τα λεφτα ηθελαν και τπτ αλλο
1)πως αλλαζει ο χιλιομετρητης απο μιλια σε χιλιομετρα ?
2)οταν παταω και τα 3 κουμπια (σε λειτουργια η μηχανη) εμφανιζει μια επιλογη απο το 0 εως 3 τι ειναι αυτο ?? και οταν ειναι σβηστη και παταω κ τα 3 κουμπια αλλαζουν οι στροφες ???
ευχαριστω εκ των προτερων

Re: βοηθεια plz  

  Από: Polymhxanos στις 09/05/2009 2:45 πμ.

Μια σοφή παλιά παροιμία λέει ''όταν όλα τα άλλα αποτύχουν, δοκίμασε το manual''

Πράγμα που μας θυμίζει και την πιο χρησιμοποιημένη ατάκα όλων των εποχών στο internet και η οποία ταιριάζει γάντι στην περίπτωση : RTFM

Η επιλογή 1 είναι για χιλιόμετρα, 2 για μίλια ή ανάποδα δεν το θυμάμαι απόξω. Ίσως και γιατί ΔΕΝ έχω Τ. Δοκίμασε και δες ποιό βγάζει αυτό που θες...
1748 μίλια >>> http://forcev4.blogspot.gr/2017/08/1748-miles.html

Re: βοηθεια plz  

  Από: Sprinter στις 09/05/2009 8:04 πμ.

Το 1,2,3 είναι επιλογές για χλμ, μιλια και γαλόνια Αμερικάνικα, μίλια και γαλονια Εγγλέζικα, δεν ξέρω όμως ποιό είναι ποιό. Νομίζω πως μπορείς να βρείς μόνος σου ποιο χρειάζεσαι..
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: βοηθεια plz  

  Από: Aris. στις 09/05/2009 3:01 μμ.

================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: βοηθεια plz  

  Από: Costas στις 09/05/2009 3:13 μμ.

Αν όλα αποτύχουν δοκίμασε τη μέθοδο με το σφυρί.

Re: βοηθεια plz  

  Από: sprint900 στις 09/05/2009 8:37 μμ.

Άμα σε μπερδεύει τόσο πολύ , να θυσιαστώ φίλε να το κάνουμε ανταλλαγή με το δικό μου sprint 900 του 97 , δεν έχει τέτοια μαραφέτια μόνο ένα κίτρινο λαμπάκι που ανάβει όταν μένουν 80-90 κμ βενζίνης στό τάνκ .

Χα χα χα , καλοτάξιδο να το χαρείς φίλε πήρες ωραία μοτοσυκλέτα ….

Μάταιόν εστι παρά θεών αιτείσθαι ά τις εαυτώ χορηγήσαι ικανός εστι.

Re: βοηθεια plz  

  Από: tripletech στις 09/05/2009 10:39 μμ.

corrad"Γεια σας ειμαι κατοχος ενος tiger εδω και μια εβδομαδα (πανευτυχης) και θα ηθελα την βοηθεια σας ..γτ στην αντιπρωσοπεια μονο τα λεφτα ηθελαν και τπτ αλλο
1)πως αλλαζει ο χιλιομετρητης απο μιλια σε χιλιομετρα ?
2)οταν παταω και τα 3 κουμπια (σε λειτουργια η μηχανη) εμφανιζει μια επιλογη απο το 0 εως 3 τι ειναι αυτο ?? και οταν ειναι σβηστη και παταω κ τα 3 κουμπια αλλαζουν οι στροφες ???
ευχαριστω εκ των προτερων "

patas kai τα τρια,μετα επιλεγεισ 1,2 η3,τα δυο απο αυτα ειναι χιλιομετα και το ενα μιλια,
νομιζω οτι το 2 ειναι για τα ελληνικα τιγκερ

Re: βοηθεια plz  

  Από: corrado στις 10/05/2009 1:16 πμ.

Euxaristw poli ..

Re: βοηθεια plz  

  Από: nfot στις 10/05/2009 1:30 πμ.

To 1 ειναι για χιλιομετρα. Τα υπολοιπα, αγνοησε τα.

Απορια : Γιατι μας τα παραδιδουν σε μιλια οι μ@λ@κες οι αντιπροσωποι;
"You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". -Marco Simoncelli R.I.P.

Re: βοηθεια plz  

  Από: tripletech στις 10/05/2009 12:23 μμ.

nf"To 1 ειναι για χιλιομετρα. Τα υπολοιπα, αγνοησε τα.

Απορια : Γιατι μας τα παραδιδουν σε μιλια οι μ@λ@κες οι αντιπροσωποι;"

οσα παντως ετοιμαζονται στην ηλιοφιλ στην λυκοβρυση ειναι σωστα.

Re: βοηθεια plz  

  Από: corrado στις 12/05/2009 5:58 μμ.

Αυτο ειναι ενα αλλο θεμα συζητησης, αν σας πω οτι μου παρεδωσε το μηχανακι μεσα στην βροχη,
χωρις να μου εξηγησει 2 πραγματα για την μηχανη λες και επερνα πατατες ..

Re: βοηθεια plz  

  Από: Sprinter στις 12/05/2009 6:17 μμ.

Εμένα όταν μου παρέδωσαν το Σπριντ (και σε μενα έβρεχε παρεπιπτώντος) θέλανε να μου εξηγήσουν 2-3 πράγματα αλλά τελικά τούς εξήγησα εγώ 4-5, που ήξερα περισσότερα.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: βοηθεια plz  

  Από: JOSBI στις 13/05/2009 8:02 πμ.

Sprinter"Εμένα όταν μου παρέδωσαν το Σπριντ (και σε μενα έβρεχε παρεπιπτώντος) θέλανε να μου εξηγήσουν 2-3 πράγματα αλλά τελικά τούς εξήγησα εγώ 4-5, που ήξερα περισσότερα. "



VALE FOR EVER

Re: βοηθεια plz  

  Από: Sprinter στις 13/05/2009 8:17 πμ.

Δραματκή ημέρα ήτανε θυμάμαι...

Ξεκίνησα πρωι - πρωί 9 η ώρα με βροχή από το Πόρτο Ράφτη, κατεβαίνοντας με τα πόδια 1 χλμ με το κράνος στο χέρι και τις κορντούρες να πάρω το λεωφορείο να πάω Μαρκόπουλο και από εκεί άλλο για Μεσογείων- Φειδιπείδου. Μετά από 3-4 ώρες έφτασα στο μαγαζί της Μιχαλακοπούλου όπου μου είπαν πώς το μηχανάκι ετοιμαζόταν στο σερβις της Μιχαλακοπουλου (έκλεισε τώρα και καλά έκανε..). Αλλά ο υπεύθυνος δεν μπορούσε να το φέρει από το σερβις μέχρι το μαγαζί γιατί έβρεχε... Πήγαινα εγώ λοιπόν με τα πόδια πάνω κάτω σερβις - μαγαζί με τις πινακίδες για να το ετοιμάσουν.. Τελικά το πήρα από το σερβις στις 3 το μεσημέρι, κι αν δεν είταν ο Φίλιππας που τότε δούλευε εκεί, ακόμα εκεί θα ήταν.

Εφυγα υπό βροχή στη γλίτσα της Μιχαλακοπούλου (πρίν τη φτιάξουν) με καινούργιο μηχανάκι (φρένα - λάστιχα απάτητα) βαλιτσάτο να πάω Πόρτο Ράφτη με τη ψυχή στο στόμα μη μου γλυστρίσει και μη το ξύσω πουθενα ανάμεσα στα αμάξια.. Αξέχαστη εμπειρία. Καθαρό δε πρόλαβα να το χαρώ. Μέχρι να φτάσω σπίτι ήταν μέσ' στη λάσπη.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: βοηθεια plz  

  Από: JOSBI στις 13/05/2009 8:21 πμ.

Sprinter"Δραματκή ημέρα ήτανε θυμάμαι...

Ξεκίνησα πρωι - πρωί 9 η ώρα με βροχή από το Πόρτο Ράφτη, κατεβαίνοντας με τα πόδια 1 χλμ με το κράνος στο χέρι και τις κορντούρες να πάρω το λεωφορείο να πάω Μαρκόπουλο και από εκεί άλλο για Μεσογείων- Φειδιπείδου. Μετά από 3-4 ώρες έφτασα στο μαγαζί της Μιχαλακοπούλου όπου μου είπαν πώς το μηχανάκι ετοιμαζόταν στο σερβις της Μιχαλακοπουλου (έκλεισε τώρα και καλά έκανε..). Αλλά ο υπεύθυνος δεν μπορούσε να το φέρει από το σερβις μέχρι το μαγαζί γιατί έβρεχε... Πήγαινα εγώ λοιπόν με τα πόδια πάνω κάτω σερβις - μαγαζί με τις πινακίδες για να το ετοιμάσουν.. Τελικά το πήρα από το σερβις στις 3 το μεσημέρι, κι αν δεν είταν ο Φίλιππας που τότε δούλευε εκεί, ακόμα εκεί θα ήταν.

Εφυγα υπό βροχή στη γλίτσα της Μιχαλακοπούλου (πρίν τη φτιάξουν) με καινούργιο μηχανάκι (φρένα - λάστιχα απάτητα) βαλιτσάτο να πάω Πόρτο Ράφτη με τη ψυχή στο στόμα μη μου γλυστρίσει και μη το ξύσω πουθενα ανάμεσα στα αμάξια.. Αξέχαστη εμπειρία. Καθαρό δε πρόλαβα να το χαρώ. Μέχρι να φτάσω σπίτι ήταν μέσ' στη λάσπη."



Εδω παει το ασμα ειχε παλιοκαιρο την μερα που σε γνωριζα!!!
VALE FOR EVER