Εκδρομη με αλλο φορουμ!!

Εκδρομη με αλλο φορουμ!!  

  Από: chris34 στις 30/03/2009 2:12 μμ.

Λοιπον παιδια να σας πω για την Κυριακη 29/3/09 που μας περασε για μια εκδρομη που πηγα με το Honda Transalp club!
Μιας και ο κολλητος μου (maik30) που ειναι μελος σε αυτο το club και στο δικο μας βεβαια θα πηγαινε,με καλεσε για παρεα να παμε μαζι.
Παρα πολλες μηχανες περιπου 30 και καμια 45αρια ατομα!!Να σας πω βεβαια οτι το μοναδικο Triumph ημουν εγω !
Πολυ ωραια εκδρομη η οποια ξεκινησε απο της 9 το πρωι και γυρισαμε στα σπιτια μας 9 το βραδυ!!!
Ακροκορινθο, Τρικαλα κορινθιας , Παναγια των βραχων, λιμνη Στυμφαλιας , λιμνη Δοξας
καφε ολοι μαζι και βεβαια μασαμπουκα!!!Περασαμε φανταστικα!
Σε αυτο που θελω να καταληξω ειναι οτι ζηλεψα και ευχομουν να μαζευομασταν και εμεις τοσοι πολλοι σαν φορουμ της Triumph!
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: Εκδρομη με αλλο φορουμ!!  

  Από: takis1964 στις 30/03/2009 3:22 μμ.

Ρε Χρηστο παραπονιαρη
Μαραθωνα πηγαμε και ελειπες

Re: Εκδρομη με αλλο φορουμ!!  

  Από: Polymhxanos στις 30/03/2009 6:22 μμ.

chris34"Σε αυτο που θελω να καταληξω ειναι οτι ζηλεψα και ευχομουν να μαζευομασταν και εμεις τοσοι πολλοι σαν φορουμ της Triumph!"


Για πάμε να κάνουμε την αρχή το λοιπόν >>> viewtopic.php?f=5&t=985
1748 μίλια >>> http://forcev4.blogspot.gr/2017/08/1748-miles.html

Re: Εκδρομη με αλλο φορουμ!!  

  Από: chris34 στις 31/03/2009 8:11 πμ.

akis1964"Ρε Χρηστο παραπονιαρη
Μαραθωνα πηγαμε και ελειπες "


Ρε συ Τακη εγω μιλαω για εκδρομη και οχι για καφε.Σε καφεδακια εχω ερθει σε πολλα!
Το προηγουμενο βραδυ ημουν εκει ακριβως και ετρωγα κατι σταυλισιες μπριζολαρες.......οι γνωστες ξερουν που...
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: Εκδρομη με αλλο φορουμ!!  

  Από: chris34 στις 31/03/2009 3:38 μμ.

Να και μερικες φωτογραφιες :
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: Εκδρομη με αλλο φορουμ!!  

  Από: Cpt. Haddock στις 01/04/2009 2:11 μμ.

Εγώ θα πω την αμαρτία μου κι ας με πάρετε με τις πέτρες...

Εκδρομές οργανωμένες απο συλλόγους με χαλάνε ολιγον τι. Προτιμώ τις παρεΐστικες, ειδικά αυτές που διοργανώνουμε στο moto.gr που πετάει καποιος την ιδέα και μαζευόμαστε για πλάκα 10 μηχανές κάνοντας 500+ χιλιόμετρα.

Δύο εκδρομές εξαιρώ απο το παραπανω:

α) Την ετήσια του moto.gr (αλλα το μοτο δεν είναι λέσχη)
β) Το 36ωρο της λέσχης motoguzzi που δεν ειναι βόλτα ή εκδρομή αλλα και ένας ιδιότυπος "αγώνας"

Ο λόγος που δεν πάω σε οργανωμένες απο λέσχες βόλτες ειναι η ομοιομορφία των μηχανών που με κουράζει και οι ρυθμοι που ειναι της συμφοράς...

Δειτε τις ώρες: 9 με 9 το βράδυ για να πανε ως τη λίμνη δοξας...
Χαρτιά, οδηγίες, σκουπες με Ρ/Τ κλπ κλπ

Προτιμώ τις πιο παρεΐστικες και ανεπισημες καταστάσεις

"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: Εκδρομη με αλλο φορουμ!!  

  Από: Sprinter στις 01/04/2009 2:16 μμ.

Cpt. Haddock"Εγώ θα πω την αμαρτία μου κι ας με πάρετε με τις πέτρες...

Εκδρομές οργανωμένες απο συλλόγους με χαλάνε ολιγον τι. Προτιμώ τις παρεΐστικες, ειδικά αυτές που διοργανώνουμε στο moto.gr που πετάει καποιος την ιδέα και μαζευόμαστε για πλάκα 10 μηχανές κάνοντας 500+ χιλιόμετρα.

Δύο εκδρομές εξαιρώ απο το παραπανω:

α) Την ετήσια του moto.gr (αλλα το μοτο δεν είναι λέσχη)
β) Το 36ωρο της λέσχης motoguzzi που δεν ειναι βόλτα ή εκδρομή αλλα και ένας ιδιότυπος "αγώνας"

Ο λόγος που δεν πάω σε οργανωμένες απο λέσχες βόλτες ειναι η ομοιομορφία των μηχανών που με κουράζει και οι ρυθμοι που ειναι της συμφοράς...

Δειτε τις ώρες: 9 με 9 το βράδυ για να πανε ως τη λίμνη δοξας...
Χαρτιά, οδηγίες, σκουπες με Ρ/Τ κλπ κλπ

Προτιμώ τις πιο παρεΐστικες και ανεπισημες καταστάσεις

"



What he said,

+ δε γουστάρω πάνω από 4-5, και βαβούρα γίνεται και ασυνενοησία και επικίνδυνο μπορεί να καταλήξει. Επίσης δε γουστάρω τους μη καπνιστές (Βασίλη ) γιατί γουστάρω να σταματάω για τσιγάρο και μου τα πρήζουν με τις μ.ω.τ. τους.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Εκδρομη με αλλο φορουμ!!  

  Από: chris34 στις 02/04/2009 7:14 πμ.

Cpt. Haddock"
Δειτε τις ώρες: 9 με 9 το βράδυ για να πανε ως τη λίμνη δοξας...
Χαρτιά, οδηγίες, σκουπες με Ρ/Τ κλπ κλπ

Προτιμώ τις πιο παρεΐστικες και ανεπισημες καταστάσεις

"

Μαλλον διαβαζετε οτι σας συμφερει για να τεκμιριωσετε την αποψη σας!
Μαλλον φιλε Cpt.Haddock δεν θα ειδες την λιμνη Στυμφαλιας-την παναγια των βραχων-την Ακροκορινθο-τον καφε-και την μασαμπουκα!!!!Ολα αυτα νομιζω οτι χρειαζονται καποιο χρονο για να τα γυρισεις.Τωρα αν εσυ ειδες μονο την λιμνη Δοξας και νομιζεις οτι καναμε 12 ωρες μεχρι εκει δεν ξερω τι να σου πω!!
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: Εκδρομη με αλλο φορουμ!!  

  Από: Cpt. Haddock στις 02/04/2009 10:01 πμ.

chris34"
Cpt. Haddock"
Δειτε τις ώρες: 9 με 9 το βράδυ για να πανε ως τη λίμνη δοξας...
Χαρτιά, οδηγίες, σκουπες με Ρ/Τ κλπ κλπ

Προτιμώ τις πιο παρεΐστικες και ανεπισημες καταστάσεις

"

Μαλλον διαβαζετε οτι σας συμφερει για να τεκμιριωσετε την αποψη σας!
Μαλλον φιλε Cpt.Haddock δεν θα ειδες την λιμνη Στυμφαλιας-την παναγια των βραχων-την Ακροκορινθο-τον καφε-και την μασαμπουκα!!!!Ολα αυτα νομιζω οτι χρειαζονται καποιο χρονο για να τα γυρισεις.Τωρα αν εσυ ειδες μονο την λιμνη Δοξας και νομιζεις οτι καναμε 12 ωρες μεχρι εκει δεν ξερω τι να σου πω!!"


Λαθος, διάβασα πολύ προσεκτικά και αυτές ειναι πολύ γνωστές διαδρομές λιγο πολυ σε όλους μας. Αυτα που γράφεις τεκμηριώνουν ακριβώς την αντίρρησή μου: ρυθμοι ύπνου, καφέδες, μασες μεχρι τελικης.

Να το δούμε αναλυτικά: Θες μια ώρα (βαριά) ως την ακροκόρινθο και άλλη μία πισω = 2. Και δύο ωρες, άντε 3 να γυρνάς Τρικαλα, Λιμνη Στυμφαλίας (διπλα ειναι ολα αυτα) = 5. Τις υπολοιπες 7 τι κανετε;

Δεν είναι αυτες οι βόλτες που μ' αρέσουν (προσωπική άποψη). Τα στάση εδω, σταση εκει, σταση παραπερα, καφες με τις ωρες και φαγητα μεχρι σκασμου δεν τα θελω. Γι' αυτο και προτιμώ αυτά που ανέφερα


"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: Εκδρομη με αλλο φορουμ!!  

  Από: chris34 στις 02/04/2009 12:24 μμ.

Γι'αυτο ανεφερα ΕΚΔΡΟΜΗ και οχι αγωνες ταχυτητας!
Τεσπα το θεμα ειναι οτι περασαμε πολυ καλα και απλα ειπα τις εντυπωσεις μου!!
Ο καθενας εχει την δικη του αποψη για το θεμα εκδρομης!Αλλος του αρεσει να πηγαινει ταπα και να εχει ολους τους αγιους για συνεπιβατη,αλλος του αρεσει καθε 30 χιλ να σταματαει για τσιγαρο και αλλοι να φευγουν το πρωι και να γυρνανε το βραδυ απολαμβανοντας αυτα που για πρωτη φορα βλεπουν!!!
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: Εκδρομη με αλλο φορουμ!!  

  Από: coot στις 02/04/2009 1:25 μμ.

chris34"Γι'αυτο ανεφερα ΕΚΔΡΟΜΗ και οχι αγωνες ταχυτητας!
Τεσπα το θεμα ειναι οτι περασαμε πολυ καλα και απλα ειπα τις εντυπωσεις μου!!
Ο καθενας εχει την δικη του αποψη για το θεμα εκδρομης!Αλλος του αρεσει να πηγαινει ταπα και να εχει ολους τους αγιους για συνεπιβατη,αλλος του αρεσει καθε 30 χιλ να σταματαει για τσιγαρο και αλλοι να φευγουν το πρωι και να γυρνανε το βραδυ απολαμβανοντας αυτα που για πρωτη φορα βλεπουν!!! "

1 εκδρομή χωρίς να είναι της triumph δεν νοεείται εκδρομή... 2 αν το κοντέρ δείχνει έστω και 1 χλμ κάτω απο τα 300 δεν είναι εκδρομή... 3 και γενικά αν δεν είναι εκδρομή όπως το εννοώ εγώ δεν είναι εκδρομή και πάει και τελείωσε.....
Πέρα από τη πλάκα μια χαρά εκδρομή ήταν και φαίνεται ότι τα πέρασες πολύ ωραία και αυτό είναι που μετράει
[color=red:2cjktgro] Driving with my darling
faster than I should
Driving with my darling
Forever if we could

Re: Εκδρομη με αλλο φορουμ!!  

  Από: chris34 στις 02/04/2009 1:36 μμ.

c"1 εκδρομή χωρίς να είναι της triumph δεν νοεείται εκδρομή... 2 αν το κοντέρ δείχνει έστω και 1 χλμ κάτω απο τα 300 δεν είναι εκδρομή... 3 και γενικά αν δεν είναι εκδρομή όπως το εννοώ εγώ δεν είναι εκδρομή και πάει και τελείωσε.....
Πέρα από τη πλάκα μια χαρά εκδρομή ήταν και φαίνεται ότι τα πέρασες πολύ ωραία και αυτό είναι που μετράει "


Επιτελους και ενας ανθρωπος που καταλαβε το νοημα του ποστ μου!!!!!
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: Εκδρομη με αλλο φορουμ!!  

  Από: HelenKoR στις 02/04/2009 1:43 μμ.

chris34"
Επιτελους και ενας ανθρωπος που καταλαβε το νοημα του ποστ μου!!!!! "


o coot ανθρωπος ? εισαι σιγουρος ?



κατω δεξια
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: Εκδρομη με αλλο φορουμ!!  

  Από: takis1964 στις 02/04/2009 1:48 μμ.

chris34"
akis1964"Ρε Χρηστο παραπονιαρη
Μαραθωνα πηγαμε και ελειπες "


Ρε συ Τακη εγω μιλαω για εκδρομη και οχι για καφε.Σε καφεδακια εχω ερθει σε πολλα!
Το προηγουμενο βραδυ ημουν εκει ακριβως και ετρωγα κατι σταυλισιες μπριζολαρες.......οι γνωστες ξερουν που... "


Αυτο εννοουσα
Οτι οι ποιο πολυ εδω μεσα παμε για καφεδακια
Παρεπιπτοντως να αναφερω οτι με καθε εξοδο πρεπει να σκεφτείς και τις κλίσεις
Εχουν βαλει 2 καινουργιες καμερες φωτογραφικες στην διαδρομη απο καλυβια-λαυριο που ευτυχως δεν λειτουργουν ακομα και την γλυτωσαμε (Εχουν οριο 80 στην λεωφόρο)
Με τοσες φωτογραφικες σκεφτομαι για gps

Re: Εκδρομη με αλλο φορουμ!!  

  Από: Cpt. Haddock στις 02/04/2009 2:02 μμ.

HelenKoR"
chris34"
Επιτελους και ενας ανθρωπος που καταλαβε το νοημα του ποστ μου!!!!! "


o coot ανθρωπος ? εισαι σιγουρος ?



κατω δεξια "


Λίγα με τον ιδρυτή της Λιμνούπολης, ε;
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."