Τι να πάρω? Ιδέες θέλω

Re: Τι να πάρω? Ιδέες θέλω  

  Από: Sprinter στις 27/03/2009 8:45 μμ.

Παπί να πηγαίνω κάθε μέρα 80 χλμ εκ των οποίων 60 ΑΟ? Τι παπί να είναι αυτό? Αγριόχηνα καναδέζικη?
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Τι να πάρω? Ιδέες θέλω  

  Από: Polymhxanos στις 27/03/2009 8:55 μμ.

Και τα παπιά διαλύονται στην αττική οδό, με παπί Kymco Spike R 125 πήγαινα κάθε μέρα Μαρκόπουλο<>Χαλάνδρι στην τότε δουλειά μου, και φυσικά το παπί στα 14000 χμ ήταν λες και είχε κάνει 65000 χμ.... Το πήγαινα κόκκαλο κι εγώ...

Αν και ένα πιο παλιό γνήσιο ιαπωνικό C50 (20ετίας) που είχα πριν, δεν είχε χαμπαριάσει τίποτα...

Τα σκούτερ διαλύονται με τρόπο που στα 20000 χμ , αρχίζουν και χαλάνε όλα μαζί. Ιμάντες, φυγοκεντρικά, ράουλα, αντλίες νερού, ηλεκτρικά... Ειδικά κάτι 200ρια Beverly, Liberty κ.ο.κ. ΑΠΕΦΥΓΕ ΤΑ για αττική οδό.
1748 μίλια >>> http://forcev4.blogspot.gr/2017/08/1748-miles.html

Re: Τι να πάρω? Ιδέες θέλω  

  Από: Polymhxanos στις 27/03/2009 8:59 μμ.

Θες ένα VFR400 nc24; To χαρίζει ένας φίλος, δεν το παίρνει κανείς και θέλει νεκρανάσταση. Αλλά αυτήν στην κάνω εγώ στο κόστος.

Τέτοιο είναι αλλά μην περιμένεις να είναι κι έτσι...

1748 μίλια >>> http://forcev4.blogspot.gr/2017/08/1748-miles.html

Re: Τι να πάρω? Ιδέες θέλω  

  Από: Sprinter στις 27/03/2009 9:05 μμ.

Ρε πολυμήχανε,

Ευχαριστώ για την πρόταση, αλλά αν είναι να πληρώνω συντήρηση μηχανής, παίρνω και το Σπριντ
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Τι να πάρω? Ιδέες θέλω  

  Από: Sprinter στις 27/03/2009 9:08 μμ.

Polymhxanos"

Τα σκούτερ διαλύονται με τρόπο που στα 20000 χμ , αρχίζουν και χαλάνε όλα μαζί. Ιμάντες, φυγοκεντρικά, ράουλα, αντλίες νερού, ηλεκτρικά... Ειδικά κάτι 200ρια Beverly, Liberty κ.ο.κ. ΑΠΕΦΥΓΕ ΤΑ για αττική οδό."


Μπάς και τα SH300 Honda γαρ και υποτίθεται προσεγμένα (και ακριβά) και semi-city αντέχουν περισσότερο? Που να ξέρεις και σύ, περσινα μηχανάκια είναι. Japan είναι αυτά ή Κινέζικα?
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Τι να πάρω? Ιδέες θέλω  

  Από: Polymhxanos στις 27/03/2009 9:15 μμ.

Κρατήσου....

Το 300 είναι....



























MADE IN ITALY!!!


1748 μίλια >>> http://forcev4.blogspot.gr/2017/08/1748-miles.html

Re: Τι να πάρω? Ιδέες θέλω  

  Από: Sprinter στις 27/03/2009 9:17 μμ.

Ωχ!!!
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Τι να πάρω? Ιδέες θέλω  

  Από: Polymhxanos στις 27/03/2009 9:24 μμ.

Sprinter"Ρε πολυμήχανε,

Ευχαριστώ για την πρόταση, αλλά αν είναι να πληρώνω συντήρηση μηχανής, παίρνω και το Σπριντ "


Σεβαστόν , αλλά έτσι για την ιστορία:

Δεν έχουν δα και το ίδιο κοστος συντήρησης. Αν θες ας πούμε 400 ευρώ λάστιχα στο Τ, υπολόγιζε γύρω στα 150 για το VFR...

Σε θέματα Service δε, η μέρα με τη νύχτα... Και μόνο ότι θα το κάνεις service μονος σου, και άντε για καμιά βαλβίδα και συχρονισμό κάρμπς σε κάθε 40.000 να πας σε μηχανικό...

To πρότεινα δε, γιατί ουσιαστικά ΙΔΙΟ έχω και όπως καταλαβαίνεις, χώρια που το ξέρω απέξω, από πράγματα έχω σχεδόν ότι θα μπορούσε να χρειαστεί ποτέ...
1748 μίλια >>> http://forcev4.blogspot.gr/2017/08/1748-miles.html

Re: Τι να πάρω? Ιδέες θέλω  

  Από: Sprinter στις 27/03/2009 9:26 μμ.

Λοιπόν μέχρι τώρα παίζει

1. SH300
2.Χάρχαλο 250 ον οφ (ΑΧ κλπ)
3. Μεταχείρω κουβαδάκι (τι ??? με πόσα ???)
4. Σπίτι στο Ηρακλειο (ευχαριστώ Ελένη για την ιδέα)
5. Χαρχαλο VFR400 με σαπόρτ πολυμηχανος (βρε παιδάκι μου κοντέυω τα 50, που να σκύψω εκεί κάτω. Δεν πήρα τέτοιο τζόβενο, είχα ον οφ XLR τώρα θα πάρω? Μνήστιτι μου)

Άλλος????
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Τι να πάρω? Ιδέες θέλω  

  Από: coot στις 27/03/2009 11:26 μμ.

1 Beverly 500 το έχει ένας φίλος που κάνει χλμ Ε.Ο. είναι πολύ αξιοπρεπές.
2 smart το μικρό εννοείται. Πάρκιν εύκολο, λίγα κυβικά, με όλα τα καλά ενός τουτου (κρύο, βροχή κλπ.). Μεταχειρισμενο και κατά προτίμηση εισαγωγή για να σου έρθει πολύ πιο οικονομικά.
3 bmw c1 έβγαινε ένα 180cc νομίζω είναι λίγο αδύναμο για τις απαιτήσεις σου. Αλλά δε φοράς κράνος νόμιμα, έχεις άνεση αφού είναι κλειστο, έχεις ραδιοφωνάκι, βαλίτσα 75 λίτρων και έχεις το καλό να ελλίσεσαι αναμέσα στα κουτιά αφού δεν παύει να είναι ένα σκούτερ....
[color=red:2cjktgro] Driving with my darling
faster than I should
Driving with my darling
Forever if we could

Re: Τι να πάρω? Ιδέες θέλω  

  Από: kostantinos στις 27/03/2009 11:49 μμ.

λοιπον αν ενδιαφερεσαι φιλος πουλαει τρανσαλπ 650 του 2004 η5 με 15000χλμ το μηχανακι ειναι στην πεννα με βαλιτσα καγκελα δερμα στο ντεποζιτο καινουργια μετζελερ ....και εχεις γκαζι Α.Ο ευελιξια οικονομια στην βενζινη και ειναι χοντα και ηΤΙΜΗ???? 4000ΕΥΡΟΥΛΑΚΙΑ
Intense Violence
Blood
Strong Language
Strong Sexual Content
Partial Nudity
Use of Drugs and Alcochol

Re: Τι να πάρω? Ιδέες θέλω  

  Από: icet στις 28/03/2009 1:12 πμ.

Με 40.000 $ παίρνεις --->http://www.youtube.com/watch?v=Zof7wTxbBsM&feature=related

δε καίει τίποτε και είναι και πιο γρήγορο από Ferrari , Porsche....
---biip biip---

Re: Τι να πάρω? Ιδέες θέλω  

  Από: Sprinter στις 28/03/2009 8:59 πμ.

Να σου πώ, το Transalp το έχω σκεφτεί (Θα κοιτάξω να σου στείλω πμ από βδομάδα να το δώ. Που είναι?) όπως και το G650GS (+ Οτι και με τα δύο εξασφαλίζω και το τριήμερο στο νησί που δεν έχω τώρα..)

Συμπληρώνοντας:

6. Τρανσαλπ 650 μεταχείρω. Καίνε πολύ σχετικά όμως νομίζω..
7. BMW G650GS μεταχείρω. Μονοκύλινδρο vs 2κύλινδρου...Φτηνότερη συντήρηση έχει?
8. Σμαρτ μεταχείρω με λίγα χλμ (Δεν είναι ακριβά στη συντήρηση δαύτα??? Δεν ξέρω ρε παιδί μου, ανασφάλεια νιώθω όταν τα βλέπω αυτά... αν και δεν έχω μπεί ποτέ μου μέσα. Επίσης λιγα τα κυβικά, πολλά σχετικά τα άλογα, πόσα χλμ να αντέχει? Στα 50.000 να τα φτήνει άραγε? Σα μηχανή μου ακούγεται...)

Για λέτε, για λέτε


PS. Μπά το Σμαρτ διαγράφεται, το θεωρώ υπερβολικά ακριβό, επικίνδυνο και αναξιόπιστο για τη χρήση που το θελω. Το βασικό του προτέρημα που ειναι το μικρό του μεγεθος στο παρκάρισμα μου ειναι ουσιαστικά άχρηστο. Αλλο μικρό αμάξι ρε παιδιά όχι κάτω από 1000άρι?
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Τι να πάρω? Ιδέες θέλω  

  Από: takis1964 στις 28/03/2009 9:41 πμ.

Ρε Νικο εγω που πηγαινοερχομαι λουτσα ομονοια καθε μερα ξερω τι σημαινει κρυο
Λογω ηλικιας λοιπον το καλυτερο μηχανακι γ αυτην την δουλεια ειναι οτι εχει μεγαλη ζελατινα
τι παπια και μπουρδες! Εχω ενα ΑΠΡΙΛΙΑ ατλαντικ 250 κ του εχω κανει 40.000 κμ απο το 2005 χωρις κιχ!
θελει ιμαντα καθε 12.000 αλλα εγω του τον αλλαζω στα 20.000 με κοστος μαζι με τα λοιπα 200 ευρω!
εχει γυρω στα 2000 μεταχειρο το 2005,προστασια απο αερα ,βροχη κρυο+μεγαλο αποθηκευτικο χωρο
Αν το αλλαζα μαλλον θα επαιρνα το τρικυκλο mp3 400

Re: Τι να πάρω? Ιδέες θέλω  

  Από: Sprinter στις 28/03/2009 9:54 πμ.

AO το πάς δαύτο? Πώς πάει? Η αλήθεια είναι πώς το SH μοιάζει να πάσχει από κάλυψη (και με έχτρα ζελατίνα).

Ρε Τάκη, πώς θα σου φαίνονταν να μου το δινες για μια βόλτα εδώ γύρω? (Λέω τώρα....).

PS. Για κάνα καφέ θάρθεις από δώ ή σου πέφτει μακριά?
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε