SHELL

SHELL  

  Από: antonis lironis στις 21/02/2009 1:30 μμ.

Ρε παιδιά τί κακό είναι αυτό με τα βενζινάδικα της Shell?
Τί πολιτική είναι αυτή με τα μηχανάκια? Πρέπει να κατεβαίνουμε απο την μηχανή για να
βάλουμε βενζίνη?

Έγινε πριν απο ένα μήνα και όταν ρώτησα το γιατί μου είπαν οτι είχε πέσει ενός η μηχανή
και από τον σπινθήρα που έγινε προκλήθηκε πυρκαγιά στο βενζινάδικο.

Ήμαρτον λέω. Τόσα χρόνια οδηγώ μηχανή και πρώτη φορά κατεβαίνω για να βάλω βενζίνη!

Σήμερα πήγα να γεμίσω στο Shell αρχές Κατεχάκη και Κηφησίας. Ευγενικά ο υπάλληλος μου ζήτησε
να κατέβω. Του λέω γιατί? Για λόγους ασφαλείας μου είπε και μου δείχνει ένα σηματάκι που λεέι να κατέβω
απο το μηχανάκι!
Εντάξει μεγάλε του λέω. Καλημέρα. Κλείνω την τάπα και πήγα στο ΒΡ λίγο πιο κάτω!
Όταν θα είμαι με το παπί που αναγκαστικά κατεβαίνω θα σας προτιμήσω!

Re: SHELL  

  Από: coot στις 22/02/2009 9:34 πμ.

εγώ πάντα κατεβαίνω άσχετα σε ποιο βενζινάδικο πάω. Δε νομίζω ότι είναι κόπος...
[color=red:2cjktgro] Driving with my darling
faster than I should
Driving with my darling
Forever if we could

Re: SHELL  

  Από: xmen στις 22/02/2009 9:55 μμ.

[quote="antonis lironis"
Έγινε πριν απο ένα μήνα και όταν ρώτησα το γιατί μου είπαν οτι είχε πέσει ενός η μηχανή
και από τον σπινθήρα που έγινε προκλήθηκε πυρκαγιά στο βενζινάδικο. [/quote]

Καθόλου απίθανο, έχετε παρατηρήσει σε ολοκαίνουργια πρατήρια τι άθλιο δάπεδο έχουν; Ούτε η μπότα δεν πιάνει όχι η μηχανή, άρα μάλλον για λόγους ασφαλείας πρέπει να έχουν δάπεδο της προκοπής και για δίκυκλα. Έως τότε θα προτιμούμε κάποια άλλη εταιρεία, πολύ απλά!!

Re: SHELL  

  Από: mixalakis στις 23/02/2009 12:53 πμ.

Σωστό αυτό με τα δάπεδα που γλυστράνε απίστευτα, ειδικά που τα περισσότερα είναι πάντα βρεγμένα από τα πλυσίματα.

Εγώ φυσικά ποτέ δεν κατεβαίνω, αλλά και ποτέ δεν πάω σε shell, γιατί συνήθως είναι ακριβότερα ούτως ή άλλως.

Re: SHELL  

  Από: takis1964 στις 23/02/2009 7:41 πμ.

Εγω που παλι υπαρχει μια φτηνη shell στον Γερακα,οι πιτσιρικαδες πωλητες προσπαθουν να μου πασαρουν την απλη vpower +10c δηλαδη ,χωρις να τους πω.
Και οταν τους το επισημαινω μου λενε με αφοπλιστικο τροπο:Και αυτη απλη αμολυβδη ειναι!
Οποτε εχεται υποψιν και αυτην την παραμετρο ειδικα οταν ειδικα με το αυτοκινητο ,που δεν εχεις καλη οπτικη επαφη, εχεις συνηθίσει σε ....βαλε ενα 50ρικο αμολυβδη

Re: SHELL  

  Από: jimdom στις 27/02/2009 4:04 μμ.

antonis lironis"
Έγινε πριν απο ένα μήνα και όταν ρώτησα το γιατί μου είπαν οτι είχε πέσει ενός η μηχανή
και από τον σπινθήρα που έγινε προκλήθηκε πυρκαγιά στο βενζινάδικο. "


Δεν ειμαι τοσο πεπεισμενος οτι η βενζινη παιρνει ετσι ευκολα φωτια.Θα ρωτησω ομως κ θα σας πω με βεβαιοτητα αν ισχυει ή οχι!

screw u guys,i am going home...
See ain't nothing stopping me, I feel like ain't nothing after me

Re: SHELL  

  Από: HelenKoR στις 27/02/2009 4:06 μμ.

απ'οσο ξερω οι αναθυμιασεις ειναι αυτες που παιρνουν φωτια κι οχι αυτο καθ'αυτο το υγρο .
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: SHELL  

  Από: Cpt. Haddock στις 27/02/2009 4:10 μμ.

jimdom"
antonis lironis"
Έγινε πριν απο ένα μήνα και όταν ρώτησα το γιατί μου είπαν οτι είχε πέσει ενός η μηχανή
και από τον σπινθήρα που έγινε προκλήθηκε πυρκαγιά στο βενζινάδικο. "


Δεν ειμαι τοσο πεπεισμενος οτι η βενζινη παιρνει ετσι ευκολα φωτια.Θα ρωτησω ομως κ θα σας πω με βεβαιοτητα αν ισχυει ή οχι!"




Η βενζίνη ειναι απο τα πιο εύφλεκτα υγρα καύσιμα ρε συ...
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: SHELL  

  Από: Cpt. Haddock στις 27/02/2009 4:16 μμ.

Πάντως, δε βλέπω το λόγο γιατί πρέπει να είμαστε τόσο στριφνοί σε θέματα ασφαλείας. Δηλαδή όταν υιοθετήσουν την ίδια πρακτική και άλλα βενζινάδικα τι θα κάνετε, θα γυρνάτε σαν την άδικη κατάρα να ψάχνετε για Ε.Π. ή Α.Π. που θα το δουλεύει κανένας μπαρμπας?

Δηλαδή οταν τα βενζινάδικα γίνουν όπως στο εξωτερικο όπου βάζεις μονος σου βενζίνη και μετά πας μέσα και πληρώνεις τι θα κάνετε;
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: SHELL  

  Από: HelenKoR στις 27/02/2009 4:21 μμ.

Cpt. Haddock"

Δηλαδή οταν τα βενζινάδικα γίνουν όπως στο εξωτερικο όπου βάζεις μονος σου βενζίνη και μετά πας μέσα και πληρώνεις τι θα κάνετε;"


θα βαζουμε μονοι μας βενζινη και μετα θα καβαλαμε τα μηχανακια μας και θα φευγουμε
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: SHELL  

  Από: Cpt. Haddock στις 27/02/2009 4:47 μμ.

HelenKoR"
Cpt. Haddock"

Δηλαδή οταν τα βενζινάδικα γίνουν όπως στο εξωτερικο όπου βάζεις μονος σου βενζίνη και μετά πας μέσα και πληρώνεις τι θα κάνετε;"


θα βαζουμε μονοι μας βενζινη και μετα θα καβαλαμε τα μηχανακια μας και θα φευγουμε "


Και δύο χιλιόμετρα πιο κάτω θα σας περιμένει το μπλόκο μια και η κάμερα του βενζινάδικου θα έχει τραβήξει μια ωραιότατη φωτο της πινακίδας σας....
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: SHELL  

  Από: jimdom στις 27/02/2009 5:02 μμ.

[quote="Cpt. Haddock":3p8hom3p]
jimdom"
antonis lironis"
Έγινε πριν απο ένα μήνα και όταν ρώτησα το γιατί μου είπαν οτι είχε πέσει ενός η μηχανή
και από τον σπινθήρα που έγινε προκλήθηκε πυρκαγιά στο βενζινάδικο. "


Δεν ειμαι τοσο πεπεισμενος οτι η βενζινη παιρνει ετσι ευκολα φωτια.Θα ρωτησω ομως κ θα σας πω με βεβαιοτητα αν ισχυει ή οχι!"




Η βενζίνη ειναι απο τα πιο εύφλεκτα υγρα καύσιμα ρε συ...[/quote:3p8hom3p]

το ξερω οτι ειναι ευφλεκτη αλλα νομιζω οτι χρειαζεται γυρω στους 250-300 κελσιου για να αρπαξει για αυτο δεν μπορεις να την καψεις με αναπτηρα η τσιγαρο...τελος παντων θα μαθω κ θα σας πω με βεβαιοτητα

screw u guys,i am going home...
See ain't nothing stopping me, I feel like ain't nothing after me

Re: SHELL  

  Από: antonis lironis στις 27/02/2009 5:19 μμ.

Cpt. Haddock"Πάντως, δε βλέπω το λόγο γιατί πρέπει να είμαστε τόσο στριφνοί σε θέματα ασφαλείας. Δηλαδή όταν υιοθετήσουν την ίδια πρακτική και άλλα βενζινάδικα τι θα κάνετε, θα γυρνάτε σαν την άδικη κατάρα να ψάχνετε για Ε.Π. ή Α.Π. που θα το δουλεύει κανένας μπαρμπας?

Δηλαδή οταν τα βενζινάδικα γίνουν όπως στο εξωτερικο όπου βάζεις μονος σου βενζίνη και μετά πας μέσα και πληρώνεις τι θα κάνετε;"


Αν ήταν πράγματι για θέμα ασφαλείας θα το έκαναν και όλα τα βενζινάδικα μαζί,
και όχι μεμονομένα απο την Shell; Θέλω να έχω την μηχανή σε όρθια θέση και έτσι έχω μάθει
14 χρόνια τώρα. Αν γίνει όπως και στο εξωτερικό τότε θα το κάνω και εγώ αναγκαστικά!
Μακάρι να γίνει έτσι γιατί όλα τα βενζινάδικα έχουν γεμίσει Πακιστανούς και βάζουν και βγάζουν την μάνικα λες και κρατάνε σκατά και γεμίζουν την μηχανή βενζίνη!

Re: SHELL  

  Από: chris34 στις 27/02/2009 6:40 μμ.

Την Κυριακη στο καφε ειχαμε αυτην την συζητηση και μιλαγαμε για θεματα ασφαλειας οπως κανει ταχαμου η Shell.Ο φιλος Δημητρης(liberal)ειπε και μαλιστα παρα πολυ σωστα οτι κανενα πρατηριο δεν εφαρμοζει τους κανονες ασφαλειας γι'αυτο αλλοστε και κανενα δεν εχει γειωση στισ μανικες τους!!!(και οταν λεω γειωση λεω για τον στατικο ηλεκτρισμο παντα και οχι για τους κεραυνους )
Αρα το να κατεβεις απο την μηχανη σου για να βαλεις βενζινη ειναι μια μαλακια και μιση!!!
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: SHELL  

  Από: HelenKoR στις 27/02/2009 8:05 μμ.

Cpt. Haddock"

Και δύο χιλιόμετρα πιο κάτω θα σας περιμένει το μπλόκο μια και η κάμερα του βενζινάδικου θα έχει τραβήξει μια ωραιότατη φωτο της πινακίδας σας.... "


τις ποιας ?
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.