λεξικο και αγιος ο θεος

Καφέ  

  Από: Polymhxanos στις 18/02/2009 10:35 μμ.

HelenKoR"
Polymhxanos"''Ουδείς'' εννοείς μήπως;"


ΕΙΠΑΜΕ : ουδης ασφαλτος
"


E, ναι,χαίρω πολύ...τι πάει να πει ''ειπαμε''....Έτσι όπως το γράφεις είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΑ λάθος, ούτε Αλβανός που έμαθε ο καημένος ελληνικά προφορικά και όπως-όπως δεν γράφει το ''ουδείς'' με ''η''. Είσαι πανεπιστημιακής μορφώσεως (υποτίθεται), αν άτομα σαν και εσένα γράφουν τέτοια πράγματα, αλίμονο τι θα γράφουν οι άλλοι, να πάμε να πνιγούμε όλοι αν έχουμε τέτοιο χάλι!!!


Η πλάκα είναι που η έκφραση ''ουδείς άσφαλτος'' είναι σωστή όπως μας εξήγησε ο γνωστός καθηγητής Μπαμπινιώτης (και ας μην το ήξερε ούτε η ίδια η Λαίδη που το είπε), και όλοι το λένε για να την κοροιδεύουν, ενώ στην ουσία το μόνο που κοροιδεύουν είναι τους ευατούς τους...

Αλλά φαντάζομαι , ότι ούτε κι αυτό το ξέρεις...
1748 μίλια >>> http://forcev4.blogspot.gr/2017/08/1748-miles.html

Re: Καφέ Κυριακή 22-2-09  

  Από: matsamitsou στις 19/02/2009 6:51 πμ.

[quote="Polymhxanos":19twhpif]
HelenKoR"
Polymhxanos"''Ουδείς'' εννοείς μήπως;"


ΕΙΠΑΜΕ : ουδEIς ασφαλτος
"

...
[/quote:19twhpif]
μη το στεναχωρείς το κορίτσι μας, είναι και σε εξεταστική περίοδο
εδώ κάνουμε αμάν και πως να την ζμπρώξουμε μπας και ξεπεράσει το ψυχολογικό με το δίπλωμα ... θες να έχουμε άλλα τώρα ? Να μην μπορεί να γράψει ούτε το όνομά της στην αίτηση για το δίπλωμα.

ουδής θέλεις Ελενίτσα μας ... ουδής.
Τί ξέρει τώρα και ο Μπαμπινιώτης, ο άσχετος.

λεξικο και αγιος ο θεος  

  Από: Polymhxanos στις 19/02/2009 1:47 μμ.

Ε, άιντε να της αφιερώσουμε ένα τραγουδάκι σχετικό με εξετάσεις να χαρεί τότε γιατί την παραστεναχωρέσαμε.... (πληθυντικός της μεγαλοπρέπειας, σε εμένα αναφέρομαι )

http://www.youtube.com/watch?v=va3rX2MIhsc

Για ΤΕΙ Πειραιά λένε οι στίχοι αλλά ταιριάζει σχεδόν σε όλες τις σχολές....



Παίζει και αυτό για τα αγοράκια:

http://www.youtube.com/watch?v=Ogedt6xq5Jw
1748 μίλια >>> http://forcev4.blogspot.gr/2017/08/1748-miles.html

Re: Καφέ Κυριακή 22-2-09  

  Από: HelenKoR στις 19/02/2009 3:45 μμ.

Polymhxanos"φαντάζομαι"

indeed . εχεις μεγαλη φαντασια .

το σχολιο μου ηταν ειρωνικο * οχι ειρωνικο προς τον Δημητρη . sorry . λαθος λεξη χρησιμοποιησα . αυτοσαρκαστικο , ταιριαζει πιο πολυ * . αλλα οχι για το ασφαλτος , αφου το μυαλο μου δεν πηγε στην Αντζελα Δημητριου (btw το "ασφαλτος" μου θυμιζει τους ΑΜΑΝ : "ασφαλτρο ... αλσφατροπ ....... (γκντουπ) ..... κεφαλ' στου χαντακι " ) και δηλωνα οτι προφανως ολοι κανουμε λαθη .

αλλα ακομα κι αν ηταν κατα λαθος το ορθογραφικο μου ..... παραπτωμα , εσυ γιατι καθεσαι και ασχολεισαι με τα λαθη των αλλων ? αλλη δουλεια δεν εχεις ? και παψε να μουρμουρας "θελω να γινω Μπαμπινιωτης στην θεση του Μπαμπινιωτη"

και γιατι αναφερεσαι στους Αλβανους ? μηπως εισαι ρατσιστης ? γιατι δεν ειπες για τους Ιταλους , Αγγλους , Γαλλους , Πορτογαλλους ?
οσο για την (υποτιθεμενη) πανεπιστημιακη μου μορφωση να σου υπενθυμισω οτι στα Πανεπιστημια δεν σε διδασκουν ορθογραφια και οτι υπηρχαν (και υπαρχουν) πολλα "μυαλα" που δεν ξερουν τελεια ορθογραφια 'Η που χαρακτηριστηκαν δυσλεκτικοι . βεβαια εγω ακομα δεν εχω παρει το πτυχιο μου (θα το παρω στα 30 μου και θα το παιζω εξυπνη )

ΥΓ : ψηφιζω Τεγοπουλο-Φυτρακη

matsamits"
εδώ κάνουμε αμάν και πως να την ζμπρώξουμε μπας και ξεπεράσει το ψυχολογικό με το δίπλωμα ... θες να έχουμε άλλα τώρα ?"

[url=http://www.mainstreet.gr/ForumTriumph/viewtopic.php?f=10&t=617&start=15:1wv5x7np]μια ματια στην υπογραφη του Πολυμηχανου θα σε πεισει


edit : ας αφησουμε το spam και ας οργανωσουμε καμια βολτα ! αντε ! πολυ καθομαστε !
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:37, διορθώθηκε 2 φορές συνολικά.
Λόγος: edit

Re: Καφέ Κυριακή 22-2-09  

  Από: spyro στις 19/02/2009 4:43 μμ.

[quote="HelenKoR
ας αφησουμε το spam και ας οργανωσουμε καμια βολτα ! αντε ! πολυ καθομαστε ! [/quote]

Ρε Ελενάκι ........ ρε κοριτσάρα μου χρυσή ........ μου αρέσει που στεναχωρήθηκα που σε πείραζαν οι αχρείοι αλλά μου φαίνεται οτι πας γυρεύοντας

Πρόσφατα διοργανώθηκε μια βόλτα που μπορούσες να λάβεις συμμετοχή επιτέλους περήφανα με την σκουτεράρα σου(moto.gr - παπιο-σκουτεροβολτα) στο Γαλαξίδι και δεν συμμετείχες γιατί ήταν μακριά ... για ποιες βόλτες μιλάς?



*edit*
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:37, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.
Λόγος: edit

Re: Καφέ Κυριακή 22-2-09  

  Από: Polymhxanos στις 19/02/2009 5:44 μμ.

HelenKoR"indeed . εχεις μεγαλη φαντασια . "


Πράγματι έχω. Ακόμη και η φαντασία μου όμως ακολουθεί λογικές δομές, δεν είναι παντελώς άναρχη, αντι-αιτιοκρατική και ονειρική σαν την συνολική σου σκέψη...

HelenKoR"το σχολιο μου ηταν ειρωνικο . αλλα οχι για το ασφαλτος , αφου το μυαλο μου δεν πηγε στην Αντζελα Δημητριου (btw το "ασφαλτος" μου θυμιζει τους ΑΜΑΝ : "ασφαλτρο ... αλσφατροπ ....... (γκντουπ) ..... κεφαλ' στου χαντακι " :-D ) και δηλωνα οτι προφανως ολοι κανουμε λαθη . "


Όποιος θέλει πάει μια σελίδα πίσω και βλέπει τι απάντησες και πόσο παραδέχτηκες ότι κάνουμε λάθη, για την δική σου περίπτωση: ''ΕΙΠΑΜΕ'' έγραψες με κεφαλαία γράματα, που ως γνωστόν δείχνει ότι φωνάζεις. Όχι μόνο δεν παραδέχτηκες μια επισήμανση σε ένα λάθος σου, βγήκες και από πάνω. Εγωισμός, εγωκεντρισμός και πως τόλμησε το ποταπό σκουλήκι να σου την πει, ε; Απότι φαίνεται για εσένα ''ολοι κάνουν λάθη'' αρκεί να μην είσαι εσύ ε; Σου έβαλα και ένα χιουμοριστικό τραγουδάκι να διορθώσω την εντύπωση από την δευτερή μου άκομψη απάντηση, σαν να αναγνωρίζω ότι σου μίλησα άκομψα και δεν επρεπε και σου ζητάω τρόπον τινά συγνώμη. Αυτό όμως δεν το είδες, μόνο για να επιτεθείς είδες εσύ...

Όσο για το τι σου θύμισε η γνωστή φράση της Λαίδης, που όλος ο κόσμος ξέρει σαν φράση της Λαίδης αλλά εσύ ξέρεις σαν κάτι άλλο, εεε, βλέπε τα περί συνολικής σου σκέψης παραπάνω, μόλις με επιβεβαίωσες με ένα ακόμα παράδειγμα...

HelenKoR"αλλα ακομα κι αν ηταν κατα λαθος το ορθογραφικο μου ..... παραπτωμα , εσυ γιατι καθεσαι και ασχολεισαι με τα λαθη των αλλων ? αλλη δουλεια δεν εχεις ? και παψε να μουρμουρας "θελω να γινω Μπαμπινιωτης στην θεση του Μπαμπινιωτη""


Δεν μουρουράω βρε Ελένη, αλλά σου επισημαίνει ένας άνθρωπος ένα λαθάκι χωρίς να σου την πει (ξαναδες πρώτη μου απάντηση) , δεν είναι και τίποτα τρομερό να πεις ένα ''ναι μωρέ αυτό'' για παράδειγμα και να συμφωνήσεις και ακόμα καλύτερα για εσένα να το γράψεις στην μνήμη σου για την επόμενη φορά να μην το ξανακάνεις, αλλά εσύ βρε Ελένη, εκεί να επιτεθείς θυμωμένη ''ΕΙΠΑΜΕ'' λες και σου θείξαμε την υπόληψη... Να ήσουν και αρχικά σωστή πάει στο διάολο αλλά ούτε καν αυτό. Δουλειές έχω πάρα πολλές, αλλά μια φορά την φράση ''δεν βρήκα χρόνο να απαντήσω'' που λένε όλα τα χωριατάκια που το παίζουν πολυάσχολοι, ε, δεν θα (σ)την πω, και ένα μήνυμα την μέρα , δόξα τω θεώ , θα (σ)το γράψω. Κακό είναι και αυτό;

HelenKoR"και γιατι αναφερεσαι στους Αλβανους ? μηπως εισαι ρατσιστης ? γιατι δεν ειπες για τους Ιταλους , Αγγλους , Γαλλους , Πορτογαλλους ?
οσο για την (υποτιθεμενη) πανεπιστημιακη μου μορφωση να σου υπενθυμισω οτι στα Πανεπιστημια δεν σε διδασκουν ορθογραφια και οτι υπηρχαν (και υπαρχουν) πολλα "μυαλα" που δεν ξερουν τελεια ορθογραφια 'Η που χαρακτηριστηκαν δυσλεκτικοι . βεβαια εγω ακομα δεν εχω παρει το πτυχιο μου (θα το παρω στα 30 μου και θα το παιζω εξυπνη :mrgreen )
:salut1
ΥΓ : ψηφιζω Τεγοπουλο-Φυτρακη"


Γιατί τι να κάνουμε τώρα, ιστορικά αυτοί είναι χαρακτηριστικό παράδειγμα που δείχνει αυτό που θέλω να πω. Οι άλλοι που ανέφερες ΔΕΝ είναι παράδειγμα που να δείχνει το ίδιο πράγμα. Αν ανέφερα αυτούς που λες, το παράδειγμα ''σαν'' θα ήταν άκυρο νοηματικά. Ούυυυυτε αυτό δεν πιάνεις; Τα περί ρατσισμού κ άλλα παραμύθια της Χαλιμάς, πές τα σε κανάν άλλον, αφού ΕΣΥ ειδικά έχεις ακούσει αρκετές γλωσσολογικές και άλλες εξηγήσεις από εμένα, γιατί οι Αλβανοί είναι πιο γνήσια ελληνική φυλή από τους σημερινούς νεοέλληνες... Γιατί και εσύ και εγώ είμαστε αρβανίτικης καταγωγής... Κρίμα , τίποτα δεν συγκράτησες, τζάμπα στα είχα αναλύσει...

Πτυχίο στα 30, αφού κατάφερες να διώξεις τον μόνο άνθρωπο που σε προέτρεψε να περάσεις 3 μαθήματα σε μια εξεταστική, να πεις και ευχαριστώ αν το καταφέρεις...

Όσο για τα περί ορθογραφίας, ναι σωστά, τα πανεπιστήμια σε μαθαίνουν να πετάς, και ας μην μπορείς να περπατήσεις πριν πας σε αυτά... Σίγουρα αυτή είναι η σωστή σειρά.

Τέλος για την υπογραφή, γιατί συμπεραίνεις ότι αναφέρομαι σε εσένα;
1748 μίλια >>> http://forcev4.blogspot.gr/2017/08/1748-miles.html
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:37, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: Καφέ Κυριακή 22-2-09  

  Από: chris34 στις 19/02/2009 5:54 μμ.

Ρε παιδια αν νομιζω καλα εδω ειναι το post για να παμε βολτουλα την κυριακη και οχι να γυρναμε σελιδες με αχρηστες κουβεντες ελεος!!!!Υπαρχει αλλη ενοτητα για αυτα τα πραγματα και μπορειτε να τα γραψετε χωρις να ενοχλειται τους αλλους!!
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: Καφέ Κυριακή 22-2-09  

  Από: Polymhxanos στις 19/02/2009 5:57 μμ.

''ενοχλείτΕ'' . Δύο είμαστε...

Πέραν αυτού, έχεις δίκιο, εγώ ότι ήταν να πω το είπα, και αν θέλει κάποιος ειδικός ας κάνει ένα κόπο να σπάσει το θέμα...

Συγνώμη από όλους τους άλλους...
1748 μίλια >>> http://forcev4.blogspot.gr/2017/08/1748-miles.html

Re: Καφέ Κυριακή 22-2-09  

  Από: chris34 στις 19/02/2009 6:08 μμ.

Συγνωμη κυριε Μπαμπινιωτη για τα ορθογραφικα θα προσπαθησω να μην το ξανακανω!!
Ε βεβαια ειστε 2 που κανετε την συζητηση γι αυτο και ειπα "ενοχλειται-ε"αλλιως θα ησουν τρελος να την κανεις μονος σου!!
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: λεξικο και αγιος ο θεος  

  Από: HelenKoR στις 19/02/2009 8:57 μμ.

Polymhxanos"''ΕΙΠΑΜΕ'' έγραψες με κεφαλαία γράματα, που ως γνωστόν δείχνει ότι φωνάζεις."

Σιγα μην γκαριζω κιολας !
το ΕΙΠΑΜΕ (ποιοι ειπαν ? μια ειμαι) το προσεξες . το " " και το " " ουτε που τα προσεξες ε?
εεετσι !

Polymhxanos"
Σου έβαλα και ένα χιουμοριστικό τραγουδάκι να διορθώσω την εντύπωση από την δευτερή μου άκομψη απάντηση, σαν να αναγνωρίζω ότι σου μίλησα άκομψα και δεν επρεπε και σου ζητάω τρόπον τινά συγνώμη. Αυτό όμως δεν το είδες, μόνο για να επιτεθείς είδες εσύ..."

και με αυτο ---->
Polymhxanos"

Πράγματι έχω. Ακόμη και η φαντασία μου όμως ακολουθεί λογικές δομές, δεν είναι παντελώς άναρχη, αντι-αιτιοκρατική και ονειρική σαν την συνολική σου σκέψη..."


το διορθωσες .
δεν ηταν επιθεση . χαλαρωσε . σε λιγο θα μου πεις οτι με νευριασες κιολας .


Polymhxanos"
Δεν μουρουράω βρε Ελένη, αλλά σου επισημαίνει ένας άνθρωπος ένα λαθάκι χωρίς να σου την πει (ξαναδες πρώτη μου απάντηση) , δεν είναι και τίποτα τρομερό να πεις ένα ''ναι μωρέ αυτό'' για παράδειγμα και να συμφωνήσεις και ακόμα καλύτερα για εσένα να το γράψεις στην μνήμη σου για την επόμενη φορά να μην το ξανακάνεις"

δεν μουρουρας , σιγουρα ομως μουρμουρας
το εχεις σκεφτει να παρεις την θεση της αδερφης σου στο σχολειο .
σκεψου το βρε Μιχαλη !

Polymhxanos"
Δουλειές έχω πάρα πολλές,"

Μιχαλη , δεν εχεις .
βρες καμια δουλεια (πραγματικη δουλεια , που να συμμετεχουν κι αλλοι ανθρωποι και γενικα να εχεις καναδυο σκοτουρες στο κεφαλι σου... οχι πολλες , μην πεθανεις κι απο το αγχος). γιατι σε βλεπω να καταληγεις σαν το avatar του Τ595

Polymhxanos"γιατί οι Αλβανοί είναι πιο γνήσια ελληνική φυλή από τους σημερινούς νεοέλληνες... Γιατί και εσύ και εγώ είμαστε αρβανίτικης καταγωγής...
"

σωστα μιλησες . απλα ηθελα να το αναλυσεις γιατι ετσι οπως το ειχες γραψει φαινοταν πολυυυυ ρατσιστικο
Polymhxanos"Κρίμα , τίποτα δεν συγκράτησες, τζάμπα στα είχα αναλύσει.
"

δεν περιμενα εσενα για να τα μαθω . ο μπαμπας μου φροντισε πολυ πριν απο εσενα

Polymhxanos"τον μόνο άνθρωπο που σε προέτρεψε να περάσεις 3 μαθήματα σε μια εξεταστική,
"

μηπως διαβαζαμε και μαζι ? αυτο θα ηταν πραγματικα ανορθοδοξο αφου δεν ειχα διαβασει και καθολου !
το γεγονος οτι δεν περναω μαθηματα το οφειλω στο οτι ειμαι τεμπελοσκυλο(αρα δεν διαβαζω) και καλα καλα δεν παω στις εξεταστικες .

και για να τελειωνουμε βαλε καλα στο μυαλο σου οτι ολοι κανουμε λαθη . και εγω ( εκανα μπολικα ,ζωη να 'χω !) και εσυ και ο γειτονας .

το μονο που με πειραζει ειναι οτι καθομαστε και γραφουμε -κατα την γνωμη μου- χαζα posts και spamαρουμε .

και αντε ... αφου δεν μπορεις να καταλαβεις το πρωτο μου post .... "ΝΑΙ ! ΕΣΦΑΛΑ ! ειμαι αμαρτωλη . δεν ξερω πως γραφεται το ουδεις ουδης ουδις ουδυς . " ---- κι ενα δακρυ κυλησε , εδω , στην ακρη του ματιου μου . σνιφ ! ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΞΑΝΑΚΑΝΩ ΜΙΧΑΛΗ ΜΟΥΥΥΥ . ΣΥΓΧΩΡΑ ΜΕ ΜΙΧΑΛΗ ΜΟΥ ! σνιφ


* ναι ναι ! το ξερω . κρυο αστειο αλλα ξεκολλα ρε Μιχαλη . εχουμε γραψει τοσα posts για πραγματικα ανοητο λογο . εγω προσωπικα που εχω μια (υποτιθεμενη) πανεπιστημιακη μορφωση δεν βλεπω τιποτα το σοβαρο/σημαντικο/ 'Η_κι_εγω_δεν_ξερω_τι_αλλο σε αυτο . υπαρχουν αλλα θεματα να με απασχολουν . sorry κιολας ...

γκεγκε 'Η νουκου γκεγκε ?
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: λεξικο και αγιος ο θεος  

  Από: HelenKoR στις 19/02/2009 9:22 μμ.

spyr"

Ρε Ελενάκι ........ ρε κοριτσάρα μου χρυσή ........ μου αρέσει που στεναχωρήθηκα που σε πείραζαν οι αχρείοι αλλά μου φαίνεται οτι πας γυρεύοντας

Πρόσφατα διοργανώθηκε μια βόλτα που μπορούσες να λάβεις συμμετοχή επιτέλους περήφανα με την σκουτεράρα σου(moto.gr - παπιο-σκουτεροβολτα) στο Γαλαξίδι και δεν συμμετείχες γιατί ήταν μακριά ... για ποιες βόλτες μιλάς?

*edit*"


αυτο μην το ξαναπεις .... κριμα ειναι να χαλασουμε τις καρδιες μας . (και δεν κανω πλακα)
αφενος κανενας δεν ειναι αχρειος
αφετερου αντιμετωπιζω καποια προβληματακια αυτη την εποχη και επειδη το ακουσα αυτο το "μου φαίνεται οτι πας γυρεύοντας" και μαλιστα χωρις να φταιω 'Η να εκανα κατι ... καταλαβαινεις ... μου χτυπαει ασχημα .

οσο για τις βολτες εγω αγαπητε μου οργανωνω συχνες εξορμησεις μεχρι το ... ψιλικατζιδικο της γειτονιας μου τωρα που το σκεφτομαι ουτε αυτο κανω !!! χαχαχα ειμαι πολυ κοπροσκυλο τελικα !!!
οσο για την βολτα του μοτο.γρ δεν πηγα γιατι δεν θα εφτανα ποτε στον προορισμο . θα μου εμενε το scooter . σταντε ! ο φοβος οτι θα πηγαινω σιγα στην εθνικη παραγκωνιστηκε απο το γεγονος οτι θα πηγαιναμε σαν μια ομαδα , αλλα οτι θα διαλυοταν το scooter μου ηταν βεβαιο . γαλλικο βλεπεις

η αληθεια να λεγεται , αν δεν σας οργανωσω λιγακι δεν θα δουμε προκοπη (στο θεμα βολτα)
αν εξαιρεσουμε την βολτα που ειπε ο αλκι_βιαδης δεν εχω δει τιποτα άλλο στο "Εκδηλωσεις - Ταξιδια" (κατι καφεδες που εβαζα εγω δεν θεωρουνται βολτες)
και μια φορα που ειπατε για τα εξοχικα Καλυβια ... δεν ειδα να προχωραει το πραμα .
μολις με το καλο φτιαξει ο καιρος , Σπυρο θα αναλαβεις να οργανωσεις βολτα (μιας και μπορεις ... γιατι εγω με τον σκουτερουα δεν μπορω να παω και πουθενα )
οκ ?
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: λεξικο και αγιος ο θεος  

  Από: Polymhxanos στις 19/02/2009 10:31 μμ.

Το σπάσαμε; Α πολύ ωραία γιατί καθόλου δεν μου άρεσε να χαλάω το ποστ της βόλτας με τις μπούρδες μας...

Καλά Ελένη , ότι πεις παιδί μου... Καλά έκανες ένα λάθος, δεν τρέχει και τπτ. Άιντε καλά και υπερασπίστηκες και τον εγωισμό σου, το δέχομαι και αυτό. Τώρα ειρωνεύεσαι και από πάνω; Και τι αστειότητες είναι αυτές που λες για την δουλειά μου;

Τι να σου πω κορίτσι μου. Εσύ ''μάλιστα δεν έφταιξες τίποτα'' που λες και στον συνφορουμίτη, οι άλλοι πάντα φταίνε, οι άλλοι είναι τρελλοί... Κράτα το για φιλοσοφία ζωής αυτό, θα πας μπροστά!

Ότι πεις
1748 μίλια >>> http://forcev4.blogspot.gr/2017/08/1748-miles.html

Re: λεξικο και αγιος ο θεος  

  Από: HelenKoR στις 20/02/2009 9:51 πμ.

Polymhxanos"Το σπάσαμε; Α πολύ ωραία γιατί καθόλου δεν μου άρεσε να χαλάω το ποστ της βόλτας με τις μπούρδες μας..."

αλλα σου αρεσει να συνεχιζεις ε?

Polymhxanos"Και τι αστειότητες είναι αυτές που λες για την δουλειά μου;"

την ποια ?
μωρε δεν μας παρατας εσυ και η δουλεια που κανεις 'Η δεν κανεις . σιγα μην σου πω κιολας "αυτο θα το κανεις ετσι " κι "εκεινο θα το κανεις αλλιως " . και στην τελικη αφου μπορεις να μην βαρας 8ωρα(+υπερωριες) μαγκια σου .

Polymhxanos"Τι να σου πω κορίτσι μου. Εσύ ''μάλιστα δεν έφταιξες τίποτα'' που λες και στον συνφορουμίτη, οι άλλοι πάντα φταίνε, οι άλλοι είναι τρελλοί... Κράτα το για φιλοσοφία ζωής αυτό, θα πας μπροστά! "

ακου να σου πω αγορι μου , αν δεν ξερεις σε ποιο θεμα αναφερομαι , τετοιου ειδους σχολια ειναι τουλαχιστον αστοχα .

καλημερα

ΥΓ. το "οτι" που γραφεις στο τελος γραφεται " ο,τι "
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: λεξικο και αγιος ο θεος  

  Από: ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ στις 20/02/2009 12:17 μμ.

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΛΕΟΣ!!!!! ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΦΙΛΟΙ ΟΧΙ ΝΑ ΤΣΑΚΩΝΟΜΑΣΤΕ.ΑΛΛΟ ΔΙΑΦΩΝΩ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΠΡΟΣΒΑΛΕΙ Ο ΕΝΑΣ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ.ΓΙΑ ΜΑΖΕΥΤΕΙΤΕ ΛΙΓΟ! ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ!!!

Re: λεξικο και αγιος ο θεος  

  Από: spyro στις 20/02/2009 12:22 μμ.

HelenKoR"
....και επειδη το ακουσα αυτο το "μου φαίνεται οτι πας γυρεύοντας" και μαλιστα χωρις να φταιω 'Η να εκανα κατι ... καταλαβαινεις ... μου χτυπαει ασχημα."


κακώς σου χτύπησε έτσι ..... προσπάθησα να ελαφρύνω τον λόγο μου όσο μπορούσα για να καταλάβεις οτι ο τονος της φωνής μου δεν ειναι αυστηρός αλλά χιουμοριστικός .....

HelenKoR" η αληθεια να λεγεται , αν δεν σας οργανωσω λιγακι δεν θα δουμε προκοπη (στο θεμα βολτα)
αν εξαιρεσουμε την βολτα που ειπε ο αλκι_βιαδης δεν εχω δει τιποτα άλλο στο "Εκδηλωσεις - Ταξιδια" (κατι καφεδες που εβαζα εγω δεν θεωρουνται βολτες)
και μια φορα που ειπατε για τα εξοχικα Καλυβια ... δεν ειδα να προχωραει το πραμα .
μολις με το καλο φτιαξει ο καιρος , Σπυρο θα αναλαβεις να οργανωσεις βολτα (μιας και μπορεις ... γιατι εγω με τον σκουτερουα δεν μπορω να παω και πουθενα
οκ ? "


Η αλήθεια είναι οτι η κατάσταση με τις βόλτες στο forum είναι άκρως περίεργη και εξηγούμε:

Το σίγουρο είναι οτι δεν φταις εσυ και αναρωτιέμαι γιατί το πήρες προσωπικά αλλά είναι εύκολο να διαπιστώσει κανείς οτι το forum δεν το έχει το θέμα της μακρινής (άνω των 200 χιλ.) βόλτας καθόλου. (μα καθόλου όμως ). Και αν σκεφτείς πόσα πολλά καινούργια μέλη έχουν έρθει τον τελευταίο καιρό (μιας και οι πωλήσεις της Τ έχουν ανέβει κατακόρυφα) το κάνει ακόμα πιο περίεργο.

Είναι κρίμα πάντως γιατί γενικώς ο χαρακτήρας της Triumph στο εξωτερικό τουλάχιστον, είναι συνυφασμένος με μεγάλες και καλές βόλτες. Το έχω σκεφτεί πολλές φορές και οι πιθανοί λόγοι για μη-διοργάνωση και συμμετοχή (μιάς και όντως υπήρξαν τουλάχιστον 2 περιπτώσεις σε μακρινές βόλτες που το κάλεσμα για συμμετοχή υπήρξε, μια φορά απο τον Captain και άλλη μια απο εμένα) να είναι οι ακόλουθοι:

1. Παρατεταμένος Χειμώνας φέτος
2. Ο χαρακτήρας της Τ με τα καινούργια μοντέλα τραβάει διαφορετικούς μοτοσυκλετιστικούς χαρακτήρες απο οτι παλιότερα- λιγότερο ταξιδιάρηδες, περισσότερο "αλογάκιδες".
3. Καπιοι ίσως να ψιλο ντρέπονται να βρεθούν στο δρόμο με άλλους που να έχουν τις ιδιες μηχανές μπας και υπάρξουν αναπόφευκτες οδηγικές συγκρίσεις (για μενα ανούσιες και άστοχες πάρολα αυτα για κάποιους άλλους συμαντικές)
4. είμαστε σχετικά καινούργιοι οδηγοί της Τ οπότε οσπου να οργανωθούμε θα πάρει λίγο καιρό ακόμα

Το θέμα είναι οτι αν δεις άλλα φορουμ/moto-club, βόλτες πραγματοποιούνται συνέχεια ... χάμος σου λέω ...... είτε είναι μικρά γκρουπάκια απο SS και πάνε Άγιο, Μπράλο και Επίδαυρο σχεδόν κάθε ΣΚ, είτε είναι με τα εντούρα τους και χώνονται στα βούνα, είτε με τα On-Off τους και γυρνάνε όλη την Ελλάδα.

Εμείς ακόμα να βρούμε τον χαρακτήρα μας