Καθεστε ισια πανω στη μηχανη;

Καθεστε ισια πανω στη μηχανη;  

  Από: alki_viades στις 22/10/2008 12:11 μμ.

Εχω παρατηρησει πως ειναι σχεδον αδυνατο να καθησω εντελως ισια πανω στη μηχανη, παντα θα καθομαι λιγο δεξια. Το παρατηρησα σφιγγοντας τα γονατα στο ρεζερβουαρ οταν καταλαβα πως αλλου ακουμπαει το δεξι γονατο κι αλλου το αριστερο. Θα μου πειτε σιγα τ'αυγα αλλα τελικα σε πολυωρη ή πιο επιθετικη οδηγηση επηρεαζει το αν πχ παιρνεις πιο ευκολα τις δεξιες στροφες ή πιανεται πιο γρηγορα το αριστερο σου ...μπουτι ;)

Εσεις....πατε ισια;;;

Re: Καθεστε ισια πανω στη μηχανη;  

  Από: HelenKoR στις 22/10/2008 12:19 μμ.

σε περιπτωση "επιθετικης οδηγησης" ουτως ή αλλως βγαζεις σωμα αρα δεν μενεις σταθερος .

αλλα αυτο που λες το προσεξα κι εγω . παρατηρουσα τους αλλους και εβλεπα οτι καθονταν στραβα .
μια φορα μου ειπε ο αδερφος μου οτι καθομαι πολυ ισια πανω στο scooter αλλα τωρα τελευταια εχω προσεξει οτι καθομαι κι εγω στραβα . ζηλεψα απ'οτι φαινεται
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: Καθεστε ισια πανω στη μηχανη;  

  Από: alki_viades στις 22/10/2008 1:37 μμ.

HelenKoR"σε περιπτωση "επιθετικης οδηγησης" ουτως ή αλλως βγαζεις σωμα αρα δεν μενεις σταθερος .
"

Προφανως, αλλα το απο που ξεκινας επηρρεαζει την κινηση: Φαντασου αν καθεσαι λιγο στα δεξια ειναι πιο ευκολο να βγαλεις σωμα δεξια παρα αριστερα. Δε λεω πως θα εχει τρομερη διαφορα αλλα ισως σε κατι τετοιες λεπτομερειες οφειλεται η αισθηση "γιατι ρε γαμωτο δε μου καθονται καλα οι αριστερες" που εχουν νομιζω πολλοι αναβατες...

HelenKoR"αλλα αυτο που λες το προσεξα κι εγω . παρατηρουσα τους αλλους και εβλεπα οτι καθονταν στραβα .
μια φορα μου ειπε ο αδερφος μου οτι καθομαι πολυ ισια πανω στο scooter αλλα τωρα τελευταια εχω προσεξει οτι καθομαι κι εγω στραβα . ζηλεψα απ'οτι φαινεται "

Καλα τα σκουτεροπαπια εχουν μεγαλη πλακα, εκει η ερωτηση ειναι οσοι καθοντια ισια πως τους ηρθε και για ποιο λογο!!

Re: Καθεστε ισια πανω στη μηχανη;  

  Από: TASOS στις 22/10/2008 3:19 μμ.

Με βεβαιότητα σου λέω πως δεν είσαι ο μόνος,προσωπικά έχω δει αρκετούς να κάθονται στραβά,(με πρώτο και καλύτερο τον φίλο μου με το ΚΤΜ 990(μάλλον θα φοβάται με αυτό που οδηγεί )και σίγουρα δεν επηρεάζει την οδήγηση τουλάχιστον σε νορμάλ συνθήκες .