Συναυλία REM, Keiser Chiefs etc - Καλλιμάρμαρο 05/10/08

Συναυλία REM, Keiser Chiefs etc - Καλλιμάρμαρο 05/10/08  

  Από: T595 στις 06/10/2008 8:33 μμ.

Πήγα χθες στην συναυλία που διοργάνωσε το ελληνικό MTV στο Παναθηναϊκό Στάδιο. Μετά τους μπλιάχ Creal και την συμπαθητική Cilmi, βγήκαν πολύ δυνατά οι Keiser Chiefs που με ξάφνιασαν ευχάριστα. Σφικτή μπάντα, με πολύ καλά δουλεμένο ήχο και πολύ καλή σκηνική παρουσία, περιορίστηκαν, δυστυχώς στα 5-6 κομμάτια κατά τις προσταγές της τηλεοπτικής μετάδοσης του event. Για τους REM, τι μπορεί να πει κανείς; Από τα πιο αγαπημένα μου συγκροτήματα της αμερικάνικης σκηνής μου έχουν χαρίσει αμέτρητες κατανυκτικές στιγμές από το πρώτο τους κιόλας άλμπουμ το 1983. Το σετ τους κράτησε 90 λεπτά μέσα στα οποία έκαναν μια γρήγορη ανασκόπηση της καριέρας τους παίζοντας κομμάτια από την εποχή του "Reckoning" (1984) μέχρι και το πρόσφατο "Accelerate". Απίστευτα δεμένη μπάντα με τον Stipe σε μεγάλα κέφια να παραδίδει μαθήματα σε εκτελεστική δεινότητα και σκηνική παρουσία.
Από τα πολύ καλά της βραδιάς, ο καλός καιρός, ο πολύς κόσμος, το καλλιμάρμαρο και ο απίστευτα καλός ήχος.
Από τα "αναγκαία" κακά, οι σαχλοί V-jays του MTV που έλεγαν την μία μπαρούφα μετά την άλλη ανάμεσα στα σετ.
Τράβηξα πάρα πολλές φωτογραφίες, αρκετές από τις οποίες είναι νομίζω πολύ καλές. Τις έκανα όλες σε ένα RAR, το οποίο μπορείτε να κατεβάσετε από εδώ.

http://www.mediafire.com/?gnkzlwtzzzm
SELECT * FROM ForumUsers WHERE Clue > 0

0 rows returned
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:36, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: Συναυλία REM, Keiser Chiefs etc - Καλλιμάρμαρο 05/10/08  

  Από: Costas στις 06/10/2008 9:05 μμ.

Ωραία συναυλία.Το τραγούδι που μου άρεσε πιο πολύ ήταν μακράν το Drive των REM και το One I love.Από τους Kaiser Chiefs μου άρεσε ο τύπος που τραγουδούσε και είχε πολύ όρεξη και χαβαλέ.Τα τραγούδια της τύπισας που βγήκε μετά τους CReal και δε θυμάμαι το όνομα της,δε μου άρεσαν γενικά.Αλλά την τελευταία ροκιά που έκανε διασκευή τη γούσταρα πολύ.Και πάνω που αρχίσαμε να ξυπνάμε και μας έφτιαξε,έφυγε.Τί να πεις..

Re: Συναυλία REM, Keiser Chiefs etc - Καλλιμάρμαρο 05/10/08  

  Από: HelenKoR στις 06/10/2008 9:27 μμ.

ημουν κι εγω εκει

μ'αρεσε παρα πολυ η συναυλια (ειχα και καλη παρεα)

οι C-reals ηταν παρα πολυ καλοι ! η Gabriella Cilmi δεν με τρελανε με τα τραγουδια της . οι Keiser Chiefs ειχαν πολυ ορεξη (καθε φορα που τελείωνε ενα τραγουδι έριχνε το μικρόφωνο κατω ) και οι REM ηταν φοβεροί ! περίμενα να ελεγαν 2-3 τραγουδια και να έφευγαν αλλα έμειναν πανω απο μια ωρα πανω στην σκηνή !


ολοι ομως ειχαν φωναρες !

κανενα σχολιο για τους καμενους Naysica & Alex
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.