.....για μια φιάλη Δάγκλας.....

.....για μια φιάλη Δάγκλας.....  

  Από: doohan στις 16/07/2013 12:25 πμ.

Ήταν η σταγόνα που ξεχείλισε το ποτήρι, η λάσπη στο καλό κοστούμι, η κουτσουλιά την ώρα που παίζεις gameboy και βοηθάς τον Σούπερ Πάριο να σώσει την πριγκήπισσα (μπας και δεί χαρά στα σκέλια του ο καψερός)! Άκου εκεί 25 ευρώπουλα για μια ταπεινή φιάλη 750ml Ιακώβου Δάγκλας. Γιουλιά και κέρμα! Κατάντια! Καταραμένη Άνχελα Δημητρίου και σεις Ούνοι ψηφοφόροι της που μας καταντήσατε! Ήταν αποφασισμένος…

Πἠγε στην υπεραγορά Μαστούρης (σύνομα και στην δικιά σας γειτονιά) και έκανε τα απαραίτητα ψώνια του.

-Τρἰα κιλά C4, δέκα φέτες πάριζα, δέκα φέτες καπνιστό κασσεράκι και μια φιαααα.. ΟΧΙ, δεν θα πάρω Δάγκλας σήμερα!

-Δατ γουντ μπι 3214 όιρο, Χερρ Μπούφος.

-Πάρτα και στο λαιμό να σου κάτσουν, αγιογδύτη! Την απόδειξη που δεν μου δίνεις, να την βάλεις στο… Άντε να μην σου πω που…

Γύρισε σπίτι, μαγείρεψε 5 τοστάκια και ύστερα μαγείρεψε τον δυναμίτη. Παραδοσιακή συνατή, από τον Αναρχικό του Τσελεμεντέ. Με έξτρα μπούκοβο, για να τσούξει το αντεράκι όλων αυτών που μας κατάντησαν να δίνουμε 25 όιρο για μια φιάλλη! Το σχέδιο ήταν απλό:

Α) προγραμματίζουμε την μπόμπα να κάνει μπουμ στο τερματικό σταθμό

Β) κατεβαίνουμε ένα σταθμό πριν (προσέχοντας να μην μας πάρει ο ύπνος και πάμε άκλαυτοι), αφήνοντας ην βαλίτσα μέσα

Γ) γυρνάμε σπίτι και απόλαμβάνουμε το μακελειό μας στις ειδήσεις

Δ) μετά απολαμβάνουμε καλό Ιταλικό κινηματογράφο. «Η Κοντέσσα (το) κάνει (από) πίσω»

Ξουρίστηκε, έπλυνε την μασχάλη του, έβαλε την μπόμπα σε μια τσάντα Pucci, έφαγε μια μπόμπα κεφαλοτύρι και ξεκίνησε. Δεν απέμεναν παραμόνο 3 σταθμοί για το τέρμα, όταν ανέβηκε μια γυναικοπαρέα στον συρμό. Την μία την γνώριζε! Ήταν Εκείνη! Την κατάλαβε αό το χαμόγελο και το γέλιο της. Από τότε που είχε δεί εκείνο το διαφημιστικό βίντεο, δεν μπορούσε να την βγάλει από το νου του. Είχε γεμίσει το δωμάτιο και το κινητό του με φωτογραφίες της. Αφίσες μιας σιωπηλής θεας που νόμιζε πως ποτέ του δεν θα γνωρίσει!
Είχε φτάσει η στιγμή να κατέβει…

-Χερρ, ξεχάσατε την βαλίτσα σας!

Όχι ρε γαμώτο, τον είχε πάρει χαμπάρι! Θα μπορούσε απλά να πεί ότι δεν ήταν δικιά του και να φύγει. Αλλά όχι, όχι, ΟΧΙ γαμώ την τρέλα του! Όσο και να σιχαινόταν την Άνχελα που έφερε όλη αυτή την κρίση, τόσο λάτρευε το υπέροχο γέλιο της σιωπηλής θεάς του! Αυτή δεν έφταιγε σε τίποτα!

-Ευχαριστώ… και… να ξέρετε… είστε υπέροχη, σας λατρεύω…

Κατέβηκε τρέχοντας από τον συρμό και πήγε απευθείας στην Αντρική τουαλέτα. Βρήκε την καθαρίστρια μόνο.

-Τί ώρα κάνεις διάλειμμα, μωρή καριόλα;Πάρε αυτό το 50ρι, κλείδωσέ με και πάνε να πιέις μια φιάλη Δάγκλας στην υγειά μου! ΓΡΗΓΟΡΑ! Είναι επείγον και θέλω ησυχία όταν το κάνω!!!

Απορημένη η καθαρίστρια κλείδωσε την πόρτα, έκανε τον σταυρό της και πήγε να κάνει τσιγάρο. Είχαν δεν είχαν περάσει δέκαλεπτά όταν άκουσε τον θόρυβο!

-Όχι ρε γαμώτο, με τον κάθε Αρχίδαμο!!! Τοστάκια από τον Μαστούρη έφαγε ο ηλίθιος;;; Να δω πως θα καθαρίσω πάλι!

Την επόμενη μέρα, η σιωπηλή θεά γύρισε την διαφήμιση για το νέο Δάγκλας, με τιμή έκπληξη, 12 ευρώ η φιάλη!

[size=200:29gvu26k]ΚΑΛΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ

Re: .....για μια φιάλη Δάγκλας.....  

  Από: billy the kid στις 17/07/2013 12:17 πμ.

Πολύ καλό, πού το βρήκες??

Re: .....για μια φιάλη Δάγκλας.....  

  Από: PTiger800 στις 17/07/2013 10:41 πμ.

billy the kid"Πολύ καλό, πού το βρήκες??"


Παρόλο που δεν έχω γνωρίσει προσωπικά το μάγειρα μέχρι τώρα, η εκτίμησή μου είναι ότι δεν το "βρήκε", το "μαγείρεψε" μόνος του
...metal under tension, begging you to touch and go...

Re: .....για μια φιάλη Δάγκλας.....  

  Από: dimchrist στις 17/07/2013 12:29 μμ.

Όντως για όσους δεν γνωρίζουν ο Μάγειρος παρουσιάζει πάντα δικές του συνταγές.
Ωραίος Πετράν για άλλη μία φορά!
Α, ακόμα περιμένουμε το περιβόητο βιβλίο!!!

Triple Way

Re: .....για μια φιάλη Δάγκλας.....  

  Από: jimdom στις 17/07/2013 9:55 μμ.

Γεια σου ρε μαγειραααααααααααααα


to be continued....

screw u guys,i am going home...
See ain't nothing stopping me, I feel like ain't nothing after me

Re: .....για μια φιάλη Δάγκλας.....  

  Από: ΛΑΜΔΑ στις 17/07/2013 10:02 μμ.

Άσε τις Δάγκλας και τις υπόλοιπες λαλακίες και βγάλε σε κυκλοφορία το ελληνικό joe bar. Αυτό είναι που περιμένουμε. Γεια σου μωρή μαγείρισσα