Ο νόμος του Μέρφυ

Ο νόμος του Μέρφυ  

  Από: bonnie στις 09/02/2010 4:33 μμ.

δανεικο.. αλλα right to the topic!


Ο νόμος του Μέρφυ για τα φανάρια Νο. 2
Το πράσινο λαμπάκι της νεκράς, ενεργεί θετικά ως προς το άναμμα των φαναριών. Όσο κι αν περιμένετε στο φανάρι με ταχύτητα στο κιβώτιο, αυτό δεν πρόκειται να σας κάνει τη χάρη. Ως δια μαγείας, θα ανάψει το επόμενο δευτερόλεπτο από αυτό που θα αποφασίσετε και θα βάλετε νεκρά στο κιβώτιο.

Ο νόμος του Μέρφυ για τα μπλόκα
Δεν υπάρχει περίπτωση να συναντήσετε μπλόκο όταν θα έχετε όλα τα χαρτιά μαζί σας, θα φοράτε το κράνος σας, δεν θα έχετε πιει σταγόνα ποτό, θα οδηγείτε μέσα στα όρια ταχύτητας και δεν θα κάνετε ακροβατικά κόλπα. Όσα περισσότερα απʼ τα πιο πάνω δεν τηρείτε, τόσο αυξάνονται οι πιθανότητες για μπλόκο της τροχαίας.

Ο νόμος του Μέρφυ για τα μαστορέματα
Μόλις αφαιρέσετε όλες τις βίδες από τα πλαϊνό καπάκι, θα ανακαλύψετε ότι ξεβιδώσατε το λάθος καπάκι. Όταν βιδώσετε και την τελευταία βίδα από το προαναφερόμενο καπάκι, θα ανακαλύψετε ότι ξεχάσατε την φλάντζα.

Ο νόμος του Μέρφυ για τις βίδες
Οι βίδες τείνουν να πολλαπλασιάζονται όταν αφαιρούνται από κάποιο εξάρτημα της μοτοσικλέτας σας. Πάντα όταν τελειώσει το μαστόρεμα της μοτοσικλέτας σας, περισσεύουν μερικές βίδες.

Ο νόμος του Μέρφυ για τις βλάβες
Οι βλάβες εμφανίζονται πάντα Σαββατοκύριακα και αργίες, ώρες που τα συνεργεία είναι κλειστά. Επίσης, οι βλάβες τείνουν να εμφανίζονται πριν από προγραμματισμένες εκδρομές ή βόλτες.

Ο νόμος του Μέρφυ για τα ανταλλακτικά
Όσο πιο απαραίτητο σας είναι ένα ανταλλακτικό, τόσο μειώνονται οι πιθανότητες να υπάρχει ετοιμοπαράδοτο. Αν η αποστολή του γίνει άμεσα, τότε αυξάνονται οι πιθανότητες να χαθεί ή να παραπέσει κάπου στην μεταφορική.

Ο νόμος του Μέρφυ για τα κινητά τηλέφωνα
Το κινητό σας τηλέφωνο θα χτυπήσει μόλις έχετε φορέσει το κράνος και τα γάντια σας. Αν αποφασίσετε να το σηκώσετε, αυτό θα σταματήσει μέχρι να αφαιρέσετε τον παραπάνω εξοπλισμό. Από τον παραπάνω κανόνα εξαιρούνται οι χρήστες hands free. Για αυτούς, το κινητό τους τηλέφωνο θα κτυπήσει όταν κινούνται με 200+ χιλιόμετρα και θα αναγκαστούν να ελαττώσουν για να μπορέσουν να συνεννοηθούν.

Ο νόμος του Μέρφυ για τα τρύπια λάστιχα
Τα λάστιχα τείνουν να τρυπάνε λίγες ώρες πριν την προγραμματισμένη βόλτα, όπου ως συνήθως είναι αργία και τα βουλκανιζατέρ είναι κλειστά.

Ο νόμος του Μέρφυ για τις αγορές αξεσουάρ
Μόλις αγοράσετε κάποιο πολυπόθητο αξεσουάρ μετά από μια βασανιστική έρευνα αγοράς, θα το βρείτε φτηνότερα σε παραπλήσιο κατάστημα. Αν το παραπάνω δεν ισχύει, τότε αυξάνονται οι πιθανότητες να δείτε το προαναφερόμενο αξεσουάρ, την επόμενη μέρα, σε προσφορά.

Ο νόμος του Μέρφυ για τις πόρτες των αυτοκινήτων
Η πόρτα του προπορευόμενου και μόλις σταθμευμένου αυτοκινήτου θα ανοίξει μόνο όταν ο μπροστινός τροχός της μοτοσικλέτα σας θα απέχει 5 εκατοστά απʼ αυτήν και δεν θα υπάρχει κανένα περιθώριο αντίδρασης.


μπορω να επιβεβαιωσω τα περισσοτερα απο αυτα!!!!
στριβω, αρα υπαρχω...

Re: Ο νόμος του Μέρφυ  

  Από: doohan στις 09/02/2010 5:36 μμ.

.............
[size=200:29gvu26k]ΚΑΛΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:42, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: Ο νόμος του Μέρφυ  

  Από: chris34 στις 09/02/2010 6:04 μμ.

doohan"Μωρε μπραβο!!Μιλαμε για φιλοσοφικη αναλυση......ολοι λιγο πολυ τα εχουμε περασει!! "


Ενα σχετικο παραδειγμα που μου ετυχε μολις χθες ανεβενοντας εναν σχετικα κεντρικο δρομο(Κυπρου στην Νικαια για οσους γνωριζουν) μου πεταχτηκε απο ΣΤΟΠ για να περασει τον δρομο καθετα, ενας κυριος λιγο μεγαλης ηλικιας με το τσιγαρακι καρφωμενο στο στομα και παρολο που με ειδε βγηκε σαν να ημουν αορατος σε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ κοντινη αποσταση!
Ειχα αγιο που δεν στουκαρα και τον απεφυγα τελικα!!
Το αποτελεσμα τελικα παρολο που δεν του μιλησα αγρια ηταν να τα ακουσω κιολας!!!!
Η απαντηση σου αντι για συγνωμη για παραβιαση του ΣΤΟΠ ηταν "που νομιζεις οτι πας....δεν εισαι μονος σου στον δρομο"!!!!!!!!!!!!!
Λες και εγω παραβιασα το ΣΤΟΠ,λες και εγω πηγαινα με 100 χιλ στο στενο,λεσ και εγω του μιλησα ασχημα!!!
Ο νομος του Μερφυ λοιπον λεει οτι καλος ειναι, κακος ειναι πρεπει να τους αρχιζουμε στα μπινελικια και να τους περναμε και ενα χερι ξυλο γιατι αυτος σιγουρα θα το ξανακανει και σιγουρα δεν θα σταθει τοσο τυχερος οπως χθες!!!
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: Ο νόμος του Μέρφυ  

  Από: Aris. στις 09/02/2010 10:43 μμ.

Καλο , μ'αρεσε , ηταν "ψαγμενο"

Υ.Γ. Καλο ειναι να βαζεις και την πηγη αφου ειναι κοπιά , οχι τιποτα αλλο.... για την αποφυγη τυχον παρεξηγησεων Copyright και ετσι
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Ο νόμος του Μέρφυ  

  Από: johnygalan στις 09/02/2010 10:56 μμ.

Aris."Καλο , μ'αρεσε , ηταν "ψαγμενο"

Υ.Γ. Καλο ειναι να βαζεις και την πηγη αφου ειναι κοπιά , οχι τιποτα αλλο.... για την αποφυγη τυχον παρεξηγησεων Copyright και ετσι "

Γιατί βρε Αρη! λες να κατηγορήσουν την bonnie για κλοπή πνευματικών δικαιωμάτων
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"

Re: Ο νόμος του Μέρφυ  

  Από: bonnie στις 09/02/2010 11:18 μμ.

Aris."

Υ.Γ. Καλο ειναι να βαζεις και την πηγη αφου ειναι κοπιά , οχι τιποτα αλλο.... για την αποφυγη τυχον παρεξηγησεων Copyright και ετσι "


καποιος jimmi σε ενα ασχετο φορουμ...
διατιθεμαι να πληρωσω πνευματικα δικαιωματα σε motul !
στριβω, αρα υπαρχω...

Re: Ο νόμος του Μέρφυ  

  Από: nafpaktios στις 10/02/2010 12:15 πμ.

chris34"
doohan"Μωρε μπραβο!!Μιλαμε για φιλοσοφικη αναλυση......ολοι λιγο πολυ τα εχουμε περασει!! "


Ενα σχετικο παραδειγμα που μου ετυχε μολις χθες ανεβενοντας εναν σχετικα κεντρικο δρομο(Κυπρου στην Νικαια για οσους γνωριζουν) μου πεταχτηκε απο ΣΤΟΠ για να περασει τον δρομο καθετα, ενας κυριος λιγο μεγαλης ηλικιας με το τσιγαρακι καρφωμενο στο στομα και παρολο που με ειδε βγηκε σαν να ημουν αορατος σε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ κοντινη αποσταση!
Ειχα αγιο που δεν στουκαρα και τον απεφυγα τελικα!!
Το αποτελεσμα τελικα παρολο που δεν του μιλησα αγρια ηταν να τα ακουσω κιολας!!!!
Η απαντηση σου αντι για συγνωμη για παραβιαση του ΣΤΟΠ ηταν "που νομιζεις οτι πας....δεν εισαι μονος σου στον δρομο"!!!!!!!!!!!!!
Λες και εγω παραβιασα το ΣΤΟΠ,λες και εγω πηγαινα με 100 χιλ στο στενο,λεσ και εγω του μιλησα ασχημα!!!
Ο νομος του Μερφυ λοιπον λεει οτι καλος ειναι, κακος ειναι πρεπει να τους αρχιζουμε στα μπινελικια και να τους περναμε και ενα χερι ξυλο γιατι αυτος σιγουρα θα το ξανακανει και σιγουρα δεν θα σταθει τοσο τυχερος οπως χθες!!!"
Μονο το ξυλο και το γ....σι μενει φιλε!!!
If it works don't fix it!!!

Re: Ο νόμος του Μέρφυ  

  Από: Cpt. Haddock στις 10/02/2010 11:06 πμ.

bonnie"διατιθεμαι να πληρωσω πνευματικα δικαιωματα σε motul ! "


Μας κάνει και το ροδοτσιπουρο

Απο το οποίο δοκίμασα μια τζούρα χθες και εχω να πω οτι ηταν πολύ καλό
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: Ο νόμος του Μέρφυ  

  Από: bonnie στις 10/02/2010 2:28 μμ.

στριβω, αρα υπαρχω...

Re: Ο νόμος του Μέρφυ  

  Από: Aris. στις 10/02/2010 7:09 μμ.

Τι ειν' το ροδοτσιπουρο ?

Εγω ο Θεσσαλος για δε το ξεβρω ?

Αμα ειναι καλο να του κανουμε κανα test dive !
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.