Βρε συ JIM_DOM

Βρε συ JIM_DOM  

  Από: Polymhxanos στις 26/08/2009 7:11 μμ.

Θα στα γράψω δημόσια, γιατί αν στα γράψω κατοιδίαν, δεν θα κάνεις τίποτα... Έχω επίτηδες χαλάσει με αστεράκια τις διευθύνσεις, για λόγους μη ενόχλησης των ιδιοκτητών τους.

Ήθελον έγνω , το παρακάτω κείμενο:

‏From: jim dom (jim_dom@hotmail.com)
Sent: Tuesday, August 25, 2009 6:32:04 PM
To: alkivia****@hotmail.com; argiri***@yahoo.gr; bill (bill_bo****@hotmail.com); damak****@hotmail.com; deanto*****@hotmail.com; eirini****@gmail.com; eja****@msn.com; eyryd*****@hotmail.com; geo***@hotmail.com; giorgosriz*****@hotmail.com; giorgi****@mycosmos.gr; ilia****@hotmail.com; msok*****@hotmail.com; mtm****@hotmail.com; pig****@hotmail.com; ren*****@hotmail.com; tak*****@hotmail.com; vasil******@hotmail.com

Γεια σου,
είμαστε οι Tara και John, οι διευθυντές της MSN,

Μας συγχωρείτε για την αναστάτωση, αλλά η MSN πρόκειται να κλείσει (να παύσει δηλαδή την λειτουργία της). Αυτό θα συμβεί καθώς πολλοί απερίσκεπτοι άνθρωποι καταλαμβάνουν πολύ χώρο της εταιρίας (δημιουργώντας, για παράδειγμα, πλήθος διαφορετικών λογαριασμών για έναν και μόνο χρήστη, κτλ.), έχουμε μόνο 578 ονόματα υπόλοιπο. Αν θα θέλατε να παύσετε τον λογαριασμό σας, μην προωθήσετε το μήνυμα. Αν όμως θέλετε να τον διατηρήσετε (τον λογαριασμό σας δλδ), τότε προωθήστε αυτό το μήνυμα σε όσους βρίσκονται στην λίστα επαφών σας. Δεν πρόκειται για φάρσα, καθώς θα κλείσουμε τα συστήματα που το υποστηρίζουν.

ΥΓ. Όποιος δεν στείλει αυτό το μήνυμα, ο λογαριασμός θα κλείσει και στο μέλλον θα κοστίζει 10.00 τον μήνα προκειμένου να το χρησιμοποιήσεις. Επομένως στείλε το σε όλους όσους βρίσκονται στην λίστα επαφών σου. Τώρα ξέρεις τι πρέπει να κάνεις. Παρακαλούμε να μην προωθήσετε το υπάρχων e-mail ή μην το αναπαράγετε. Απλά αντιγράψτε ολόκληρο το e-mail και δημιουργήστε έναν νέο μήνυμα και πατήστε επικόλληση.
Ευχαριστούμε για την προσοχή σας.


,για -κάποιου είδους- αστείο για να γελάσουμε το στέλνεις και το αναπαράγεις; Δεν μπορεί να είσαι ΕΝΗΛΙΚΑΣ και ΤΟΣΟ αφελής και να το στέλνεις αυτό στα σοβαρά, αυτό αποκλείεται, δεν το δέχομαι!!!

Μπας και δεν το στέλνεις εσύ ο ίδιος αλλά έχει διαρρεύσει ο κωδικός του MSN σου σε κάποια μηχανή μαζικών μηνυμάτων (spam) και τα στέλνει εν αγνοία σου; Άλλαξε κωδικό καλού-κακού...

Σε κάθε περίπτωση, κάνε μου μια μικρή (για εσένα) χάρη και βγάλε-διέγραψε-κατέστρεψε το contact μου, KAI από το mailing list σου ΚΑΙ από τις επαφές σου στο MSN...
1748 μίλια >>> http://forcev4.blogspot.gr/2017/08/1748-miles.html

Re: Βρε συ JIM_DOM  

  Από: jimdom στις 26/08/2009 11:58 μμ.

Με συνχωρειτε αγαπητε που δεν σας αρεσε το αστειο!
εμενα μου φανηκε αστειο κ το προωθησα!Δεν ειναι κατι προσβλητικο που να ενοχλει τοσο πολυ.
Επι του θεματος(αν υπαρχει θεμα) η επιθυμια σας εκπληρωθηκε κ σας εσβησα απο το mail list μου.Δεν νομιζω αλλωστε να σας εβαλα με το ζορι οποτε θα ηταν ατοπο να σας εχω με το ζορι.




@@@@@Σε κάθε περίπτωση, κάνε μου μια μικρή (για εσένα) χάρη....

η παρενθεση και το κειμενο που γραφει εχει καποιο σκοπο???

screw u guys,i am going home...
See ain't nothing stopping me, I feel like ain't nothing after me

Re: Βρε συ JIM_DOM  

  Από: Aris. στις 27/08/2009 5:52 μμ.

κοιτα για να πω την αληθεια και εγω εξαπτομαι με τετοιου ειδους spammeroemail οταν τα προωθουν δικα μου ατομα. Αυτο με την διαγραφη msn , με το facebook , με ενα σωρο παιδακια που εχουν την αναγκη μας και με καθε spammeroemail που προωθουμε , αυτα , περνουν 1 ευρο , και με τα τυχερα κουιζοemail που σου κανουν τεστς , ερωτησεις ,παιχνιδια , ανεκδοτα και αναλογως εαν τα προωθησεις ή οχι θα παει καλα η ζωη σου

Δεν γνωριζω αν αυτο ειναι καποιου ειδους παιχνιδι , ετσι απλα για να κανει το γυρω του κοσμου μια μαλακια ή καποιος κερδιζει κατι απο ολη αυτην την αναπαραγωγη-δημοσιοτητα .
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Βρε συ JIM_DOM  

  Από: Polymhxanos στις 31/08/2009 3:09 μμ.

Κερδίζουν, πως δεν κερδίζουν... Οι θηρευτές διευθύνσεων email στο ιντερνετ... Είτε είναι πρόγραμα, είτε άνθρωπος.

Εγώ ας πούμε αν ήμουν κακόβουλος, αμέσως αμέσως μέτραγα ένα σωρό emails που προωθήθηκε το μήνυμα. Και υπόψην, κατά το copy paste εδώ, ΕΣΒΗΣΑ ΤΙΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ του jimdom προωθήσεις, γιατί είχε άλλες 2-3 γενιές με ονόματα.

Μετά απορεί κανείς, μα που βρήσκουν την διευθυνσή μου και μου στέλνουν διαφημιστικά, spam και ότι άλλο άσχετο... Οι καλοί μας φίλοι τα ΖΩΑ που προωθούν τέτοια μηνύματα, και τους φαίνεται και ''εμένα μου φάνηκε αστείο'' και δεν σβήνουν καν -έστω!- τις διευθύνσεις από τις προηγούμενες προωθήσεις... Εκ των γνωστών μας, προδοσία.

ΗΜΑΡΤΟΝ ΡΕ ΠΑΙΔΕΣ, ΕΙΣΤΕ ΕΝΗΛΙΚΕΣ, ΔΟΥΛΕΥΤΕ ΤΟ ΤΟ ΡΗΜΑΔΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟ !!!!!

ΥΓ. Για δες τελικά... >>> http://stoma-tou-lykou.blogspot.com/200 ... st_31.html
1748 μίλια >>> http://forcev4.blogspot.gr/2017/08/1748-miles.html

Re: Βρε συ JIM_DOM  

  Από: Piki στις 31/08/2009 4:39 μμ.

Παίρνω θέση στο θέμα γιατί νομίζω είναι πολύ σοβαρό για την ηλεκτρονική μας ελευθερία. Συνήθως οι διευθύνσεις email δημιουργούνται για την εξυπηρέτηση της επικοινωνίας μεταξύ ανθρώπων που θέλουν να επικοινωνήσουν μεταξύ τους. Τι νόημα έχει λοιπόν να σταλεί ένα email που δημιουργήθηκε για να μην απαντηθεί ποτέ; Μήπως για να προειδοποιήσει;
jimdom"εμενα μου φανηκε αστειο κ το προωθησα!"

Όχι γιατί διαπιστώνεται ότι όλοι κατάλαβαν τη φάρσα.
Κατανοώ το αυστηρό ύφος του "Polymhxanos", γιατί πριν από χρόνια αναγκάστηκα να αλλάξω διεύθυνση email γιατί κάποιος δεν ...
Polymhxanos"ΕΣΒΗΣΑ ΤΙΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ του jimdom προωθήσεις,"
Kαι αυτό συνεπάγεται κόπο από την μερηά του παθόντος και άγχος μέχρι η ηλεκτρονική του επικοινωνία, με αυτούς που χρειάζεται να επικοινωνήσει, να αποκατασταθεί.
Μαζί με όλα τα άλλα έρχονται και τα πραγματικά άσχημα...
Polymhxanos"Κερδίζουν, πως δεν κερδίζουν... Οι θηρευτές διευθύνσεων email στο ιντερνετ..."
Polymhxanos"λόγους μη ενόχλησης "
Polymhxanos"Μπας και δεν το στέλνεις εσύ ο ίδιος αλλά έχει διαρρεύσει ο κωδικός του MSN σου σε κάποια μηχανή μαζικών μηνυμάτων (spam) και τα στέλνει εν αγνοία σου; Άλλαξε κωδικό καλού-κακού..."

Στο κάτω-κάτω της γραφής υπάρχουν και τηλέφωνα και προσωπικά μυνήματα στο forum για να μάθει ο καθένας το "αστείο" spameroemail
όποιος φυλάει τα ρούχα του και έχει τα μισά,
να προσέχει χρειάζεται διπλά!