TSS (Triumph Service Spam)

Re: Triumph service  

  Από: mixalakis στις 25/06/2009 11:15 πμ.

psilo_paidi"
Προσβαλλα επειδη ειπα να μαστε επιφυλακτικοι και επειδη μιλησα για "φορουμ μαρκετινγκ"...
Κανεναν δε προσβαλλα σε αντιθεση με σενα που επιτεθηκες σε μενα προσωπικα και στους απανταχου τιγρηδες 1050..Επισης δεν νομιζω οτι αναφερθηκα σε κανεναν μαστορα θετικα η αρνητικα... τελος η "


psilo_paidi

Γενικά θα πρέπει να ξέρεις ότι τα περισσότερα ενεργά μέλη του φόρουμ αυτού (τα παλιότερα τουλάχιστον) γνωριζόμαστε μεταξύ μας και υπάρχει πολύ καλό κλίμα (ακόμα και όταν γκρινιάζει ο srinter ).

Αν έχεις διαβάσει τα πιο πολλά ποστ, δεν είναι δύσκολο να το καταλάβεις.

Θα πρέπει ακόμα να έχεις δει ότι καλά λόγια έχουν γραφτεί για τον Σάκη, τον Ευθυμίου και για την Triumph Αλίμου, όπως επίσης και για το σέρβις της Θεσσαλονίκης.

Το ότι είναι περισσότερα για τον Σάκη, έχει να κάνει με το γεγονός ότι τυχαίνει οι περισσότεροι από εμάς να πηγαίνουμε εκεί τα μηχανάκια μας και να είμαστε ικανοποιημένοι, με φυσικό επακόλουθο να τον συστήνουμε και στους υπόλοιπους.
Μάλιστα έχουν γραφεί παράπονα για μερικές χρεώσεις του, αλλά το τελικό πρόσημο είναι σίγουρα θετικό.
Μακάρι να είχαμε εδώ περισσότερα άτομα που έχουν πάει και σε άλλους μηχανικούς και να μας γράψουν τη γνώμη τους. Ένας καλός ανταγωνιστής του Σάκη και του Φίλιππα θα βοηθούσε.

Το να υπάρχει καλός μηχανικός, έχει τεράστια σημασία γιατί ένας από τους σοβαρότερους λόγους που πολλοί φοβούνται να αγοράσουν triumph, είναι οι κακές φήμες που υπήρχαν για το σέρβις.

Όπως έχω πει και προηγουμένως, σε αυτό το φόρουμ μπορούμε (ακόμα) να λέμε ονόματα ελέυθερα και να κρίνουμε τον κάθε μηχανικό με στοιχεία από την προσωπική μας εμπειρία. Κάθε μέλος μπορεί να κρίνει αν αυτά που λέγονται είναι βάσιμα ή όχι, κυρίως από το "προφίλ" που έχει σχηματίσει ο καθένας μας όσο καιρό συμμετέχει.


Για το θέμα της επίθεσης που λες του sprinter στα τιγράκια δεν έχεις δίκιο.
Το ανάθεμα που έριξε στα tiger έχει να κάνει με το γεγονός ότι με ένα τόσο εμπορικό μηχανάκι διευρύνθηκε σημαντικά το εύρος των αγοραστών triumph.

Παλιότερα triumph είχε ένα πολύ εκειδικευμένο κοινό (ειδικά αν εξαιρέσουμε το πάλι το προηγούμενο tiger) που ήταν πιο ομοιογενές.
Τώρα triumph μπορεί να έχει ο οποιοσδήποτε άσχετος και μοιραία είναι πιθανό να χαλάσει το κλίμα.

Re: Triumph service  

  Από: Native στις 25/06/2009 1:17 μμ.

Εγω πιστεύω σε αυτά τα θέματα τιθεται περισσότερο θέμα εμπιστοσύνης και ειλικρίνιας οσο αφορά τις εργασίες που γίναν σε σχέση πάντα με την ποιότητα και το κόστος.
Τι θέλω να πω με αυτό: Θα ήθελα πχ να μην αναγκάζομαι να χάνω ένα μεροκάματο απο την δουλεία μου επείδη εχω υπόνοιες οτι ο μάστορας μπορεί να με χρεώσει ρύθμιση βαλβίδων η άλλες εργασίες και να μην το έχει κάνει...και δεν μιλάω μόνο για triumph, 3 kawasakia - 2 yamaha και 2 honda είχα πριν, έχουνε δει πολλά τα μάτια μου. Δεν λέω οτι υπάρχουν κακοί μάστορες..όλοι ξέρουν να κάνουν άριστα ένα τυπικό σερβις αν θέλουν...το θέμα είναι το κάνουν???
Προσωπικά, πάντα μου αρέσει να είμαι παρών στο σερβις γιατι ασχολούμαι με καποια πραγματάκια οσο μπορώ και μου αρέσει να μαθαίνω...γενικά μιλώντας όμως, όλοι ξέρουμε τι συμβαίνει νομίζω...γι'άυτο τα λέμε εδω και ανταλλάζουμε απόψεις πάνω στο θέμα.
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

TSS (Triumph Service Spam)  

  Από: Aris. στις 07/07/2009 7:12 μμ.

gpgeorgiadis""ΟΙ ΓΝΩΜΕΣ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΤΙΣ ΚΩΛΟΤΡΥΠΙΔΕΣ... ΟΛΟΙ ΕΧΟΥΝ ΑΠΟ ΜΙΑ""


Eγω το ξερω ...

"ΟΙ δικαιολογιες ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΤΙΣ ΚΩΛΟΤΡΥΠΙΔΕΣ... ΟΛΟΙ ΕΧΟΥΝ ΑΠΟ ΜΙΑ"






************************************** SPAMM **********************************************
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Triumph service  

  Από: gpgeorgiadis στις 08/07/2009 2:36 πμ.

Δεν καταλαβα που κολαει το σχολιο σου για τις δικαιολογιες...
Aris."
gpgeorgiadis""ΟΙ ΓΝΩΜΕΣ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΤΙΣ ΚΩΛΟΤΡΥΠΙΔΕΣ... ΟΛΟΙ ΕΧΟΥΝ ΑΠΟ ΜΙΑ""


Eγω το ξερω ...

"ΟΙ δικαιολογιες ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΤΙΣ ΚΩΛΟΤΡΥΠΙΔΕΣ... ΟΛΟΙ ΕΧΟΥΝ ΑΠΟ ΜΙΑ"






************************************** SPAMM **********************************************
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^"

Re: Triumph service  

  Από: fethry στις 08/07/2009 12:55 μμ.

gpgeorgiadis"Δεν καταλαβα που κολαει το σχολιο σου για τις δικαιολογιες..."

μη δίνεις σημασία... είναι spammer...
if it's stupid and it works, it ain't stupid...

Re: Triumph service  

  Από: gpgeorgiadis στις 09/07/2009 2:14 πμ.

fethry"
gpgeorgiadis"Τωρα οσον αφορα το service διαβασα εδω μεσα πολυ διαφημιση σε καποιους. Το κακο με τα forums ειναι οτι ειναι απροσωπα οποτε ο καθενας μπορει να λεει οτι θελει. Διαφωνω ομως στην τοσο θετικη διαφημιση σε καποιους και στην τοσο αρνητικη σε καποιους αλλους, εκτος και αν καποιος κερδιζει κατι απο ολο αυτο. Το λεμε την αποψη μας δεν ειναι κακο, δεν πρεπει ομως με τον τροπο μας να την επιβαλλουμε."

εδώ διαφήμιση δε γίνεται... τουλάχιστον απ'την πλειονότητα των ανθρώπων που γράφουν, κι αν σου φαίνεται οτι συμβαίνει, δε συμβαίνει εκούσια...
ο καθένας αναφέρει τις εμπειρίες του απο τον εκάστοτε μάστορα...
προσωπικά, οι εμπειρίες μου με οδήγησαν στο συγκεκριμένο που πηγαίνω τώρα και κατά πάσα πιθανότητα θα συνεχίσω να πηγαίνω... δεν προσπαθώ να σε πείσω να πηγαίνεις κι εσύ, είναι απλά η κωλοτρυπίδα μου... "


Αρα λοιπον ας κρατησει ο καθενας την κωλοτρυπιδα του για τον εαυτο του....!!!

Re: Triumph service  

  Από: HelenKoR στις 09/07/2009 8:13 πμ.

gpgeorgiadis"
Αρα λοιπον ας κρατησει ο καθενας την κωλοτρυπιδα του για τον εαυτο του....!!!"


μερααααα.


λες λοιπον να κρατησουμε τις αποψεις μας για τους εαυτους μας ?
δεν ειν' κακο αλλά μετα δεν θα εχει νοημα υπαρξης το forum

τοτε θα ηταν καλυτερα να αρχιζω να διαγραφω θεματα (ή και ολοκληρο το forum) για να τελειωνουμε.
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: Triumph service  

  Από: tripletech στις 09/07/2009 9:36 πμ.

HelenKoR"
gpgeorgiadis"
Αρα λοιπον ας κρατησει ο καθενας την κωλοτρυπιδα του για τον εαυτο του....!!!"


μερααααα.


λες λοιπον να κρατησουμε τις αποψεις μας για τους εαυτους μας ?
δεν ειν' κακο αλλά μετα δεν θα εχει νοημα υπαρξης το forum

τοτε θα ηταν καλυτερα να αρχιζω να διαγραφω θεματα (ή και ολοκληρο το forum) για να τελειωνουμε."

μπραβο πες τα ....γιατι πολλοι ξεχνανε what this is all about...
εκφαση αποψεων...
οποιος δεν...γουσταρει,κοβει τις αλλαξο....ιες.με το συμπαθιο.

Re: Triumph service  

  Από: HelenKoR στις 09/07/2009 10:17 πμ.

ripletech"
οποιος δεν...γουσταρει,κοβει τις αλλαξο....ιες.με το συμπαθιο."


τι εννοεις ?

οτι εκφραζεις την αποψη/κ....πιδα σου και οι άλλοι στην γ...μανε?




I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: Triumph service  

  Από: Native στις 09/07/2009 10:33 πμ.

HelenKoR"
ripletech"
οποιος δεν...γουσταρει,κοβει τις αλλαξο....ιες.με το συμπαθιο."


τι εννοεις ?

οτι εκφραζεις την αποψη/κ....πιδα σου και οι άλλοι στην γ...μανε?




"

Και σκέψου να την γ...μανε χωρίς Motul 300V....είναι σαν να λέμε χωρίς σάλιο...
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: Triumph service  

  Από: HelenKoR στις 09/07/2009 10:35 πμ.

Native"
Και σκέψου να την γ...μανε χωρίς Motul 300V....είναι σαν να λέμε χωρίς σάλιο... "


πολυ σωστη τεχνικη παρατηρηση
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: Triumph service  

  Από: fethry στις 09/07/2009 11:09 πμ.

HelenKoR"
gpgeorgiadis"
Αρα λοιπον ας κρατησει ο καθενας την κωλοτρυπιδα του για τον εαυτο του....!!!"

λες λοιπον να κρατησουμε τις αποψεις μας για τους εαυτους μας ?
δεν ειν' κακο αλλά μετα δεν θα εχει νοημα υπαρξης το forum
τοτε θα ηταν καλυτερα να αρχιζω να διαγραφω θεματα (ή και ολοκληρο το forum) για να τελειωνουμε."


βρε άνθρωπε, αφού καβαλάμε μηχανάκια με δίπλωμα (πιστεύω όλοι μας δηλαδή...), είμαστε αρκετά ώριμοι κι έχουμε μια στοιχειώδη κριτική ικανότητα ν'απορροφήσουμε μόνο τα ουσιαστικά στοιχεία απο την άποψη καθενός... όχι να την υιοθετήσουμε πλήρως...
αν κάποιος δε μπορεί να το κάνει αυτό, ας μη διαβάζει το forum, ή μάλλον ας μην κυκλοφορεί καν έξω απ'το σπίτι του γιατί μπορεί να του πούνε να πάρει φόρα, να χτυπήσει το κεφάλι του στον τοίχο κι αυτός να το κάνει...
if it's stupid and it works, it ain't stupid...

Re: Triumph service  

  Από: fethry στις 09/07/2009 11:20 πμ.

Native"Και σκέψου να την γ...μανε χωρίς Motul 300V....είναι σαν να λέμε χωρίς σάλιο..."

εγώ χρησιμοποιώ mafra catenoil που βάζω και στην αλυσίδα...
if it's stupid and it works, it ain't stupid...

TSS (Triumph Service Spam)  

  Από: tripletech στις 09/07/2009 4:30 μμ.

HelenKoR"
ripletech"
οποιος δεν...γουσταρει,κοβει τις αλλαξο....ιες.με το συμπαθιο."


τι εννοεις ?

οτι εκφραζεις την αποψη/κ....πιδα σου και οι άλλοι στην γ...μανε?




"

Τωρα το καταλαβες?
γιαυτο και την εκφραζω εξ αρχης καλε,για το γ....που πεφτει στο τελος.....
μ'αρεεσει......(πουστικη προφορα εδω...)
αχ,τι αποψη θελετε να εκφρασω,ωστε να μου πατε ολοι....κοντρα,ε,ε,ποιοα?(προβλεπεται τρελο.....)

ΠΡΟΣΟΧΗ!ΠΡΟΣΟΧΗ!ΕΝΑΔΥΟ-ΕΝΑΔΥΟ(...ΤΡΙΑ)
ΕΙΜΑΙ ΕΤΕΡΟΦΙΛΟΦΙΛΟΣ OI AΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΔΩΘΗΚΑΝ ΧΑΡΙΤΟΛΟΓΩΝΤΑΣ
αλλωστε ντοπης σου!αλλαξο-γνωμ-ιες (θα μπορουσα να)εννοουσα!!!!
(και σιγα μην στουμπωσω και το καρτερ....βαζελινη)

Re: Triumph service  

  Από: HelenKoR στις 09/07/2009 4:58 μμ.

ripletech"
αλλωστε ντοπης σου!αλλαξο-γνωμ-ιες (θα μπορουσα να)εννοουσα!!!!
(και σιγα μην στουμπωσω και το καρτερ....βαζελινη)"


αν εννοουσες αλλαξο-γνωμ-ιες απλα θα το εγραφες

btw το θεμα θα καθαριστει λιαν συντομως γιατι το εχουμε κανει τσοντα (απλα γινεται το μαλε-βρασε)
τα spamαρισματα θα τα μεταφερω σε μια πιο αναλαφρη ενοτητα
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.