TSS (Triumph Service Spam)

TSS (Triumph Service Spam)  

  Από: psilo_paidi στις 24/06/2009 3:56 μμ.

φορουμ μαρκετινγκ κυριοι...

Forums are a great way to get in touch with potential customers. There are various forums all across the internet that are devoted to an incredible range of topics. That means that regardless of the type of product you are working with, there is likely a forum somewhere that is devoted to that field. The people who frequent that forum are a highly targeted demographic - they are ‘warm’ prospects, with high conversion potential
But you need to work at establishing a presence. Forum marketing is not about just posting a couple links and watching the sales come rolling in. Forums have moderators and administrators who look out for marketing scams and immediately delete those posts and ban the user who posted them.

So how can you use forum marketing effectively?

Trading value for value. The value that the forum users offer is their attention to your product and possibly buying it. The value you provide is determined by the nature of the forum.

For example, if you are selling a how-to product that teaches people how to use Photoshop software, then look for forums for beginners to the software. They will ask questions about how to do certain things, you find the answer and post it. That is the value you give them. When you post in a forum, you are usually allowed to have a link to a website either in your user profile or as a “signature” - text or images that appear automatically at the bottom of each of your posts.

Re: Triumph service  

  Από: Sprinter στις 24/06/2009 4:04 μμ.

Ρε ψηλέ, θέλεις να τ' ακούσεις και εσύ τώρα? Σεβάσου τουλάχιστον τον κόσμο εδώ μεσα που σε υποδέχτηκε καλά μια και είσαι σχετικά καινουργιος κι άσε τις παπαριές αυτές για αργότερα που θα καταλάβεις με ποιούς έχεις να κάνεις.

Ουτε παιδάκια ήμαστε ούτε χρειαζόμαστε εσένα να μας εξηγήσεις τι παίζεται γενικά (και εδώ εχει συμβεί αυτό οχι με service, με άλλα 'αναλώσιμα' και τον τζάσαμε επιτυχώς) αλλά ουτε σε χρειαζόμαστε για να μας πείς να φυλαγόμαστε ο ενας απ' τον άλλο μια και πολλοι εδώ μέσα γνωριζόμαστε και προσωπικά. Ασε που οι κοινωνία της T είναι ακόμα πολύ μικρή (κι ήταν πολύ μικρότερη πρίν εφευρεθεί ο Τιγρης ο χιλιαπενήντας, που να μην έσωνε) για να μη ξέρει ο καθένας εδώ μέσα, αλλα και γενικότερα στην πιάτσα, τι εστί βερύκοκο.

Αν θες να κάτσεις και να γνωριστείς κι εσύ έχει καλώς, you're welcome, αν είναι να αρχίσεις τις εξυπνάδες you're not.

και Διάλεξε.

PS Ασε που το απόσπασμα από το internet marketing 101 που εβαλες δεν έχει να κάνει καθόλου με αυτό που λές, αλλά εχει να κάνει με, κατα την γνώμη μου, πολύ καθαρό και τίμιο μαρκετινγκ.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:39, διορθώθηκε 2 φορές συνολικά.

Re: Triumph service  

  Από: Costas στις 24/06/2009 4:14 μμ.

Έλα Sprinter σε καταλάβαμε.Λέγε τώρα τί ποσοστά παίρνεις για να παραπλανείς τον κόσμο του Φορουμ.
Πάλι καλά που υπάρχουν και μερικά άτομα να μας ανοίγουν τα μάτια γιατί εσείς εδώ πάτε να βγάλετε πολλά λεφτά στην πλάτη του ανενημέρωτου κοσμάκη

(Ρε μπας και σκούδαζες Forum marketing και μας παραμυθιάζεις τόσο καιρό)

Re: Triumph service  

  Από: Barkos στις 24/06/2009 4:19 μμ.

λοιπόν,
παραθέτοντας όλη την αλήθεια θέλω να πω ότι ο SPRIDER είναι βασικός μέτοχος
στο σουβλατζίδικο του Αποστόλη, και μας αναγκάζει να τρώμε εκεί πέρα παίρνοντας ποσοστά.

boicotaz λοιπόν στα σουβλάκια.

Re: Triumph service  

  Από: psilo_paidi στις 24/06/2009 4:35 μμ.

Sprinter"Ρε ψηλέ, θέλεις να τ' ακούσεις και εσύ τώρα? Σεβάσου τουλάχιστον τον κόσμο εδώ μεσα που σε υποδέχτηκε καλά μια και είσαι σχετικά καινουργιος κι άσε τις παπαριές αυτές για αργότερα που θα καταλάβεις με ποιούς έχεις να κάνεις.

Ουτε παιδάκια ήμαστε ούτε χρειαζόμαστε εσένα να μας εξηγήσεις τι παίζεται γενικά (και εδώ εχει συμβεί αυτό οχι με service, με άλλα 'αναλώσιμα' και τον τζάσαμε επιτυχώς) αλλά ουτε σε χρειαζόμαστε για να μας πείς να φυλαγόμαστε ο ενας απ' τον άλλο μια και πολλοι εδώ μέσα γνωριζόμαστε και προσωπικά. Ασε που οι κοινωνία της T είναι ακόμα πολύ μικρή (κι ήταν πολύ μικρότερη πρίν εφευρεθεί ο Τιγρης ο χιλιαπενήντας, που να μην έσωνε) για να μη ξέρει ο καθένας εδώ μέσα, αλλα και γενικότερα στην πιάτσα, τι εστί βερύκοκο.

Αν θες να κάτσεις και να γνωριστείς κι εσύ έχει καλώς, you're welcome, αν είναι να αρχίσεις τις εξυπνάδες you're not.

και Διάλεξε."

σπριντερ κανε ενα δικο σου φορουμ με bonneville και st γιατι ηρθαμε εμεις οι καινουριοι με το τιγρη και δε σε σεβομαστε και εχουμε αρχισει τις εξυπναδες
τι αλλο θα ακουσουμε
(Γιατι δε φευγεις εσυ αφου δε σ αρεσει που κοινοτητα μεγαλωσε?)

Re: Triumph service  

  Από: Sprinter στις 24/06/2009 5:13 μμ.

Γιατι αμα φύγω εγώ θα μαραζωσουνε οι μικροι κι ανόητοι. Ενω αμα φύγεις εσύ θα χάσει η βενετιά βελόνι

Δευτερος λόγος: Γιατί εγώ προσβάλλω (συνήθως) επιλεγμένα άτομα τα οποία (συνήθως) αποδεικνύεται τελικά πώς το άξιζαν. Ενω εσύ προσέβαλες προηγουμένως συλλήβδην και χωρίς λόγο πάρα πολλά άτομα του φόρουμ που έχουν εκφράσει γνώμη στο παρελθόν για τους διάφορους μάστορες.

Αν δεν βαριόμουνα είμαι σίγουρος που θα βρισκα και πολλούς άλλους λόγους.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Triumph service  

  Από: coot στις 24/06/2009 5:23 μμ.

psilo_paidi"φορουμ μαρκετινγκ κυριοι...
"

Ως τώρα σε αυτό το φόρουμ δεν έχουν παρουσιαστεί τέτοια φαινόμενα ένας φρενάς πήγε να κάνει τα δικά του αλλά ο sprinter τον έβαλε στη θέση του με το δικό του τρόπο . Αυτό είναι το μόνο φόρουμ που είναι οικογενειακή η κατάσταση και ως τώρα προσπαθεί μόνο να βοηθήσει ο ένας τον άλλο με όποιο τρόπο μπορεί.
Στο θέμα μας τώρα άποψη μου είναι ότι είναι λίγο τσιμπημενες οι τιμές του Σάκη (σε σχέση με ένα συνεργείο της γειτονιάς και όχι σε σχέση με την αντιπροσωπεία) αλλά ως τώρα μου έχει δείξει ότι ξέρει να κάνει πολύ καλά τη δουλειά του για αυτό και ταλαιπωρούμαι αρκετά κάθε φορά για να πάω τη μηχανή μου εκεί.
Από το μαγαζί που αγόρασα τη μηχανή με τρία άτομα που μίλησα μου είπαν και οι τρεις για το Σάκη ο ένας μου είπε και για τον Ευθυμίου. Ένας εδώ είχε παράπονα από τον Σάκη μπορείς να κάνεις αναζήτηση να τα διαβάσεις. Δεν έχω ακούσει κανένα άλλο παράπονο στον 1+ χρόνο που είμαι μέλος αυτής της ευχάριστης παρέας.
[color=red:2cjktgro] Driving with my darling
faster than I should
Driving with my darling
Forever if we could

Re: Triumph service  

  Από: Costas στις 24/06/2009 5:26 μμ.

c"...στον 1+ χρόνο που είμαι μέλος αυτής της ευχάριστης παρέας."


Μπράβο μπράβο,όπως τα είχαμε συμφωνήσει.Όπου να ναι σου έρχεται το check

Re: Triumph service  

  Από: coot στις 24/06/2009 6:35 μμ.

Costas"
c"...στον 1+ χρόνο που είμαι μέλος αυτής της ευχάριστης παρέας."


Μπράβο μπράβο,όπως τα είχαμε συμφωνήσει.Όπου να ναι σου έρχεται το check "

έτσι έτσι έλα να ρέει το χρήμα γιατί έχουμε και έξοδα πολλά έξοδα λέμε!
[color=red:2cjktgro] Driving with my darling
faster than I should
Driving with my darling
Forever if we could

Re: Triumph service  

  Από: nxinos στις 24/06/2009 8:33 μμ.

Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟ ΝΑ ΧΕΙ ΤΙΣ ΥΠΟΨΙΕΣ ΤΟΥ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΛΕΜΕ ΟΛΟΙ ΤΗΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΑΣ ΑΠΟΨΗ ΑΠΟ ΤΑ ΣΥΝΕΡΓΕΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΕΠΙΣΚΕΦΤΕΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ TRIUMPH.
OI ΠΙΟ ΝΕΟΙ TRIUMPHISTES ΔΙΑΒΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΒΓΑΖΟΥΝ ΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΤΟΥΣ.
ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΘΙΓΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΞΕΚΙΝΟΥΝ ΔΙΑΦΟΡΩΝ ΕΙΔΩΝ ΑΝΤΙΔΙΚΙΕΣ ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΥΠΟΠΤΟΙ
ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΤΟΥ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΕΙ ΟΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΑΣ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΟΣΑ ΘΕΛΕΙ ..... ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΤΟ ΚΑΡΠΟΥΖΙ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΜΑΧΑΙΡΙ
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Αν συνεχίσεις να κάνεις αυτό που έκανες πάντα, θα συνεχίσεις να παίρνεις αυτό που έπαιρνες πάντα"

Re: Triumph service  

  Από: fethry στις 24/06/2009 9:19 μμ.

δεν καταλαβαίνω καν γιατί παιδεύεστε...
εμένα μου είπαν οτι το μοτοσακό δε χρειάζεται service...
μόνο να γεμίζω με νεράκι το δοχείο των υγρών φρένων όταν πέσει η στάθμη...
αυτό μέσα απο triumph αγγλίας, ε? τι σάκης και καλαμόβρακας...
if it's stupid and it works, it ain't stupid...

Re: Triumph service  

  Από: psilo_paidi στις 24/06/2009 9:40 μμ.

Sprinter"Γιατι αμα φύγω εγώ θα μαραζωσουνε οι μικροι κι ανόητοι. Ενω αμα φύγεις εσύ θα χάσει η βενετιά βελόνι

Δευτερος λόγος: Γιατί εγώ προσβάλλω (συνήθως) επιλεγμένα άτομα τα οποία (συνήθως) αποδεικνύεται τελικά πώς το άξιζαν. Ενω εσύ προσέβαλες προηγουμένως συλλήβδην και χωρίς λόγο πάρα πολλά άτομα του φόρουμ που έχουν εκφράσει γνώμη στο παρελθόν για τους διάφορους μάστορες.

Αν δεν βαριόμουνα είμαι σίγουρος που θα βρισκα και πολλούς άλλους λόγους."

Προσβαλλα επειδη ειπα να μαστε επιφυλακτικοι και επειδη μιλησα για "φορουμ μαρκετινγκ"...
Κανεναν δε προσβαλλα σε αντιθεση με σενα που επιτεθηκες σε μενα προσωπικα και στους απανταχου τιγρηδες 1050..Επισης δεν νομιζω οτι αναφερθηκα σε κανεναν μαστορα θετικα η αρνητικα... τελος η

Re: Triumph service  

  Από: tripletech στις 24/06/2009 9:54 μμ.

psilo_paidi"
Sprinter"Γιατι αμα φύγω εγώ θα μαραζωσουνε οι μικροι κι ανόητοι. Ενω αμα φύγεις εσύ θα χάσει η βενετιά βελόνι

Δευτερος λόγος: Γιατί εγώ προσβάλλω (συνήθως) επιλεγμένα άτομα τα οποία (συνήθως) αποδεικνύεται τελικά πώς το άξιζαν. Ενω εσύ προσέβαλες προηγουμένως συλλήβδην και χωρίς λόγο πάρα πολλά άτομα του φόρουμ που έχουν εκφράσει γνώμη στο παρελθόν για τους διάφορους μάστορες.

Αν δεν βαριόμουνα είμαι σίγουρος που θα βρισκα και πολλούς άλλους λόγους."

Προσβαλλα επειδη ειπα να μαστε επιφυλακτικοι και επειδη μιλησα για "φορουμ μαρκετινγκ"...
Κανεναν δε προσβαλλα σε αντιθεση με σενα που επιτεθηκες σε μενα προσωπικα και στους απανταχου τιγρηδες 1050..Επισης δεν νομιζω οτι αναφερθηκα σε κανεναν μαστορα θετικα η αρνητικα... τελος η "

και πολυ ασχοληθηκες,ειναι προφανες "τα προβληματα"του ανθρωπου-και μας τα επισημαινει
συνεχεια...ακου τι λεει.....

TSS (Triumph Service Spam)  

  Από: vakis75 στις 25/06/2009 8:26 πμ.

re paidia xalaroste. hmarton me ta service.o kathenas exei ta perierga tou kai ta parapona tou.ston allo px den tou arese giati sto service tou evalan graso stin alusida kai oxi sprey.pou na kserei oti to grasso lipainei kalitera..(apla pitsilaei ligo ) xalaroste kai kante service opou thelete.ston allon den tou arese giati otan ekane service o mixanikos tou fternitstike epeidi itan kruomenos ,klp,klp,klp
Kammia ekdromi tha pame re tora pou kalokairiase?

Re: Triumph service  

  Από: denthnpalevw στις 25/06/2009 10:16 πμ.

κατσε να κανω service το μηχανακι και μετα παμε οπου θες!!!!
Δεν έχω υπογραφή.......

http://betform.blogspot.com/