TSS (Triumph Service Spam)

Re: Triumph service  

  Από: tripletech στις 09/07/2009 5:08 μμ.

ναι σβηνε αβερτα οταν ξεφευγουμε....

Re: Triumph service  

  Από: gpgeorgiadis στις 09/07/2009 11:26 μμ.

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι καποιοι πιανεστε απο μια κουβεντα και την προσωποποιειται...??? Αλλωστε κι εγω τη γνωμη μου εγραψα χωρις καν να αναφερω ονοματα και συνεργεια κλπ κλπ...! Γιατι λοιπον καποιοι στραβωσαν δεν μπορω να καταλαβω...!

TSS (Triumph Service Spam)  

  Από: stoupi στις 14/07/2009 8:39 πμ.

gpgeorgiadis"Καλησπερα και απο εμενα! Διαβαζω τοση ωρα και πραγματικα δεν ξερω αν πρεπει να βαλω τα γελια οι τις φωνες. Βασικα θα ηθελα να πω σε ολους πρωτα απο ολα οτι εζησα 5 χρονια στην Αγγλια και ετσι εχω καποια σχετικα μικρη εμπειρια με τους Αγγλους αλλα και τα προϊοντα τους. Ολοι μας ξερουμε οτι αγοραζοντας ενα μηχανακι Triumph, παιρνουμε κατι σχετικα εξεζητημενο με ολα τα καλα του και τα ασχημα του. Οι Αγγλοι απο μονοι τους εχουν καποια στανταρς τα οποια ειναι υποχρεωμενοι εδω οι δικοι μας να τηρουν...! Εχω Triumph αρκετα χρονια και ειμαι ευχαριστημενος. Το μονο "κακο" μπορω να πω ειναι η νοοτροπια και η συμπεριφορα της αντιπροσωπειας, η οποια ωφειλεται στο μονοπωλειο...! Τωρα οσον αφορα το service διαβασα εδω μεσα πολυ διαφημιση σε καποιους. Το κακο με τα forums ειναι οτι ειναι απροσωπα οποτε ο καθενας μπορει να λεει οτι θελει. Διαφωνω ομως στην τοσο θετικη διαφημιση σε καποιους και στην τοσο αρνητικη σε καποιους αλλους, εκτος και αν καποιος κερδιζει κατι απο ολο αυτο. Το λεμε την αποψη μας δεν ειναι κακο, δεν πρεπει ομως με τον τροπο μας να την επιβαλλουμε. Βεβαια οπως λενε και οι Αγγλοι "ΟΙ ΓΝΩΜΕΣ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΤΙΣ ΚΩΛΟΤΡΥΠΙΔΕΣ... ΟΛΟΙ ΕΧΟΥΝ ΑΠΟ ΜΙΑ""



Εσύ θα πήγαινες το "κορίτσι" σου σε κάποιον Μακάκα "μάστορα" μόνο επειδή διάβασες σε κάποιο FORUM οτί ειναι ο καλύτερος; Μάτια έχουμε και βλέπουμε. Χρόνια μπαινοβγαίνουμε στα συνεργεία αδερφέ μου και έχουμε αποκτήσει ενα είδος ενστίκτου , νομίζω, όσον αφορα τα συνεργεία.
Εγώ νομίζω οτι το Forum μόνο καλό κάνουν σε αυτό το θέμα, για να συνετίζονται τα λαμόγια!
Δεν με ενδιαφέρει αν έχει παιδιά ή οικογένεια κάποιος από δάυτους ή αν κρατάει με ...περίσσια χάρη το δυναμόκλειδο, με νοιαζει να είναι σωτός στην δουλειά του και να μην εκμεταλλεύεται - κυρίως αυτούς που δεν κατέχουν πράμα - και αυτό φίλε μου φαίνεται!
Γι αυτό κάθε "στραβό" όπως και κάθε καλό από κάποιο συνεργείο εγώ θα το γράφω και αν θέλετε βάζω και την φάτσα μου σαν avatar και τα στοιχεία της ταυτότητας μου!
[size=150:quxslwvd]3 > 4

Re: TSS (Triumph Service Spam)  

  Από: Costas στις 14/07/2009 11:05 πμ.

Έχει παρατραβήξει η ιστορία με το"άρα μάλλον κάποιοι κερδίζουν".Λοιπόν και τελευταία φορά γιατί είμαστε μεγάλα παιδία και καταλαβαινόμαστε.
Δεν είναι Honda,ούτε Yamaha.Λογικό είναι να μιλάμε για 3-4 συνεργεία συνέχεια γιατί αυτά είναι όλα κι όλα.Δεν είναι για λόγους διαφήμισης ή δυσφήμισης.
Και επειδή πολλοί έχετε εμμονές οτι κάποιος τα παίρνει,εγώ είμαι ο administrator του Φορουμ.Για όσους με ξέρουν κυκλοφορώ με ένα Daytona του 2004 και ένα 206 του '99. SLK δεν έχω πάρει ακόμα.Ούτε και τα μέλη που γράφουν την άποψη τους για τα συγκεκριμένα συνεργεία κυκλοφορουν με 2-3 μηχανές ο καθένας.
Και πριν αρχίσετε την επόμενη φορά να λέτε για διαφήμιση και στημένες απόψεις κτλ,να πάτε ΜΟΝΟΙ ΣΑΣ μια βόλτα απο τα συνεργεία που συζητάμε και μετά να έρθετε να μας πείτε αν εχουμε δικιο ή άδικο.
Σ αυτό το Φορουμ υπάρχει μεγάλη ελευθερία απόψεων και δε λογοκρίνουμε.Στην τελική μεγάλα παιδιά είστε,άμα νομίζετε οτι δεν το γουστάρετε αυτό και θέλετε αστυνόμους που θα κοβουν και θα ραβουν τα ποστ για αν μη λένε τα μέλη την άποψη τους να πάτε σε άλλο φορουμ ΠΟΥ ΔΕ ΘΑ ΤΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ.Να μην έχετε και το προβλημα της "διαφήμισης".


Καλημέρα

Re: TSS (Triumph Service Spam)  

  Από: Barkos στις 14/07/2009 11:35 πμ.

όλα καλά αυτά που λες κωστα αλλά δεν ανέφερες την bugati veyron που
έχεις παραγγείλει έτσι για να τα λέμε όλα δηλαδή όχι τίποτα άλλο.

και όχι μόνο αυτό δεν μας κερνάς και κανένα σουβλάκι.

ps: μην χάνεις τα λόγια σου, σε μερικά άτομα και 2 εκατομμύρια ευρώ να έδινες θα τσακώνονταν μετά για το ποιος θα πάρει τα περισσότερα

Triumph service  

  Από: fethry στις 14/07/2009 7:17 μμ.

Azeroth"ρε coot... δεν πας να δείς αν κακαρίζουν οι κότες στο κοτέτσι και ασε της εξυπνάδες.... αν θες να ρωτήσεις κάτι συγκεκρίμενο ρωτά το και ασε τις μλκιες και τα μέρος....τα σχολία σου περί φάντα πορτοκάλι ή λεμόνι να λείπουν...."

πως αρπάζεστε έτσι όλοι ρε άνθρωποι? περίοδο έχετε?
γιατί η πρώτη σας σκέψη είναι να προσβάλλετε τον άλλον και να δημιουργείτε παρεξηγήσεις αντί να κάτσετε ν'ανταλλάξετε 2-3 κουβέντες με ηρεμία?
εδώ και κάμποσο καιρό δε συμβαίνει τίποτα άλλο εδώ μέσα... φτάσαν σε σημείο οι μοδς να πετσοκόψουν topic, κάτι που δεν είχε ξαναγίνει αν θυμάμαι καλα...
τελοσπάντων, κάντε οτι νομίζετε... απλά σκεφτείτε λίγο τι έγραψε ο costas για κάποιο άλλο θέμα, που ταιριάζει και στη συγκεκριμένη φάση...
Costas"Σ αυτό το Φορουμ υπάρχει μεγάλη ελευθερία απόψεων και δε λογοκρίνουμε.Στην τελική μεγάλα παιδιά είστε,άμα νομίζετε οτι δεν το γουστάρετε αυτό και θέλετε αστυνόμους που θα κοβουν και θα ραβουν τα ποστ για να μη λένε τα μέλη την άποψη τους να πάτε σε άλλο φορουμ ΠΟΥ ΔΕ ΘΑ ΤΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ"

είμαστε τόσο ανώριμοι και νεάντερταλ που θέλουμε μπάτσο για να λειτουργήσουμε ομαλά?
if it's stupid and it works, it ain't stupid...

Re: TSS (Triumph Service Spam)  

  Από: HelenKoR στις 14/07/2009 8:11 μμ.

ναι

I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Triumph service  

  Από: tripletech στις 14/07/2009 8:13 μμ.

AZEROTH,νομιζω οτι παραφερθηκες λιγακι,ο COOT σε γενικες γραμμες,αν εχεις προσεξει ειναι οκ στις απαντησεις του,υπαρχουν πολλα χειροτερα και στο λεω εγω που δεν ειμαι και παντα κυριος,αν και πιστευω παντα δικαιολογημενος-απο αυτα που ακουγα εδω μεσα....(και φυσικα δεν εννοω αποψεις αλλα τροπους)

FEthry που ησουν οταν καποιοι εκαναν χαρακτιρισμους αχαρακτιριστους του στυλ
"αν δεν ημουν και εγω....θα μαραζοναν οι μικροι και ανοητοι ...." κτλ....
αστο μην μην ψαχνεις να βρεις που ειναι αυτο το σχολιο...
εκτος ΑΝ-επιμενω-ειναι καποιο χουμορ που δεν πιανω αυτο το υφος...

Re: TSS (Triumph Service Spam)  

  Από: HelenKoR στις 14/07/2009 8:18 μμ.

ripletech"αστο μην μην ψαχνεις να βρεις που ειναι αυτο το σχολιο...
"


εδω ειναι
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: Triumph service  

  Από: fethry στις 14/07/2009 8:48 μμ.

ripletech"FEthry που ησουν οταν καποιοι εκαναν χαρακτιρισμους αχαρακτιριστους του στυλ
"αν δεν ημουν και εγω....θα μαραζοναν οι μικροι και ανοητοι ...." κτλ....
αστο μην μην ψαχνεις να βρεις που ειναι αυτο το σχολιο...
εκτος ΑΝ-επιμενω-ειναι καποιο χουμορ που δεν πιανω αυτο το υφος..."

είμαι δικηγόρος μόνο του coot... για τους άλλους δεν ευθύνομαι, τουλάχιστον μέχρι την κατάθεση της προκαταβολής σε λογαριασμό της επιλογής μου...
αν τώρα που δε μπαίνει πολύς κόσμος, ψάχνεσαι κι έχεις όρεξη για αλληλοκράξιμο, , σε λάθος πορτα χτυπάς γιατί πλήττω αφάνταστα με κάτι τέτοια...
τέσπα, έτσι όπως γίναν τα πράματα, καλή συνέχεια να'χετε στο forum και καλά να περνάτε...
παραθέτω χρήσιμο link για το χόμπυ σας...
http://www.somethingawful.com/d/news/how-win-any.php
if it's stupid and it works, it ain't stupid...

Re: TSS (Triumph Service Spam)  

  Από: fethry στις 14/07/2009 8:56 μμ.

HelenKoR"ναι"

υπάρχουν και βρώμικοι, διεφθαρμένοι μπάτσοι, όπως και κάποιοι άλλοι που εκμεταλλεύονται, παρερμηνεύουν ή χρησιμοποιούν λανθασμένα την εξουσία τους...
if it's stupid and it works, it ain't stupid...

Re: TSS (Triumph Service Spam)  

  Από: HelenKoR στις 14/07/2009 8:58 μμ.

fethry"
υπάρχουν και βρώμικοι, διεφθαρμένοι μπάτσοι, όπως και κάποιοι άλλοι που εκμεταλλεύονται, παρερμηνεύουν ή χρησιμοποιούν λανθασμένα την εξουσία τους... "


εδω ειμαστε !



α! και αυτο που λες παραπανω : δες το avatar του Τ595
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: TSS (Triumph Service Spam)  

  Από: antoine στις 14/07/2009 10:23 μμ.

Και εγώ που νόμιζα ότι οι καλοκαιρινές στολές θα είχαν φουστίτσα..!

Re: TSS (Triumph Service Spam)  

  Από: coot στις 15/07/2009 2:08 μμ.

Azeroth"ρε coot... δεν πας να δείς αν κακαρίζουν οι κότες στο κοτέτσι και ασε της εξυπνάδες.... αν θες να ρωτήσεις κάτι συγκεκρίμενο ρωτά το και ασε τις μλκιες και τα μέρος....τα σχολία σου περί φάντα πορτοκάλι ή λεμόνι να λείπουν....αν έχεις πρόβλημα με τον μάστορα αυτό δικό σου θέμα.. εμένα δεν μου δημιούργησε κάποιο.. αν στο μέλλον μου δημιουργήσει να είσαι σίγουρος πως θα είμαστε στην ίδια ομάδα κραξίματος....

όσο για τα 3 υπόλοιπα που ρώτησες ευχαρίστως να σου απάντησω σε ότι ξέρω....

1) δεν ξέρω γιατί χρησιμοποίει τα REPSOL, τα θεωρεί καλά... και δεν έκανα τον κόπο να το ψάξω πολύ... αμά δω ότι δεν μου κάνουν στα 5000 θα τα αλλάξω, εγω το μόνο που κατάλαβα ήταν οτι το κιβώτιο μαλάκωσε κατά 50%.... τώρα γιατι τα χρέωσε 20 .. δεν ξέρω .. δεν έψαξα να δώ πόσο τα πουλάνε γενίκοτερα γιατι δεν με ενδιαφέρει αν έχουν 1-2 ευρω ποιο φτηνά...

2) το πρόγραμμα δεν το χρέωσε είναι δώρεαν όπως μου είπε....

3) τα φιλτράκια πάντα θέλουν καθάρισμα... ακόμα και τα μαμά... εγώ πάντα τα εβγάζα και τα καθάριζα σε όλες τις μηχνανές που είχα ,όποτε έκανα αλλαγή λαδιών και φίλτο λαδιού καθάριζα και το φιλτρό αέρος και ποτέ δεν είχα πρόβλημα.....


boyz σχολια των σχολιων , spam και άλλα μπορειτε να τα διαβασετε/γραψετε [url=http://www.mainstreet.gr/ForumTriumph/viewtopic.php?f=6&t=1334:2we887n6]εδω :TSS"

Συνεχίζω εδώ το λεγόμενο spam του triumph service
Δε κατάλαβα προς τι αυτή η επίθεση για το μπαμπαντσα ; Αν το θεωρείς προσβλητικό σου ζητώ συγνώμη.
Γιατί το είπα όμως δεν αναρωτήθηκες; Λοιπόν στον ένα χρόνο+ που είμαι μέλος αυτής της οικογένειας διάβασα για το συγκεκριμένο συνεργείο αρκετά πράγματα από τα οποία πολύ λίγα ήταν καλά δυστυχώς ή ευτυχώς. Από τις αρχές αυτού του μήνα έχουν μπει 3-4 νέοι χρήστες συμπεριλαμβανομένου και εσένα και το πρώτο τους ποστ είναι να πουν τι ωραία και τι καλά που είναι σε αυτό το συνεργείο, μάλιστα συγκεκριμένα ένα ποστ σβήστηκε εντελώς.
Για να μην παρεξηγούμαι δεν έχω πάει στο συγκεκριμένο συνεργείο και ούτε επρόκειτο ποτέ να πάω (εκτός αν μείνω απέξω) για τον απλό λόγο ότι είμαι ευχαριστημένος με εκεί που πάω και δε με βολεύει καθόλου η περιοχή που είναι μπορεί να είναι ο καλύτερος του κόσμου.
Ελπίζω να κατάλαβες τι θέλω να πω.
Αν είσαι ικανοποιημένος από το συνεργείο σου τότε και οι τιμές σου φαίνονται καλές γιατί ξέρεις ότι θα σου κάνει καλή δουλειά. Έδωσα στο αμάξι 350 για αλλαγή ρουλεμάν των μπροστινών τροχών και παρόλαυτα πάλι εκεί θα ξαναπάω γιατί ξέρω τι δουλειά κάνει ο μάστορας. Οι τιμές του συνεργείου της Τ που πάω είναι κάπως τσιμπημένες δε γκρινιάζω όμως
[color=red:2cjktgro] Driving with my darling
faster than I should
Driving with my darling
Forever if we could

Re: TSS (Triumph Service Spam)  

  Από: Azeroth στις 16/07/2009 11:59 πμ.

c"
Συνεχίζω εδώ το λεγόμενο spam του triumph service
Δε κατάλαβα προς τι αυτή η επίθεση για το μπαμπαντσα ; Αν το θεωρείς προσβλητικό σου ζητώ συγνώμη.
Γιατί το είπα όμως δεν αναρωτήθηκες; Λοιπόν στον ένα χρόνο+ που είμαι μέλος αυτής της οικογένειας διάβασα για το συγκεκριμένο συνεργείο αρκετά πράγματα από τα οποία πολύ λίγα ήταν καλά δυστυχώς ή ευτυχώς. Από τις αρχές αυτού του μήνα έχουν μπει 3-4 νέοι χρήστες συμπεριλαμβανομένου και εσένα και το πρώτο τους ποστ είναι να πουν τι ωραία και τι καλά που είναι σε αυτό το συνεργείο, μάλιστα συγκεκριμένα ένα ποστ σβήστηκε εντελώς.
Για να μην παρεξηγούμαι δεν έχω πάει στο συγκεκριμένο συνεργείο και ούτε επρόκειτο ποτέ να πάω (εκτός αν μείνω απέξω) για τον απλό λόγο ότι είμαι ευχαριστημένος με εκεί που πάω και δε με βολεύει καθόλου η περιοχή που είναι μπορεί να είναι ο καλύτερος του κόσμου.
Ελπίζω να κατάλαβες τι θέλω να πω.
Αν είσαι ικανοποιημένος από το συνεργείο σου τότε και οι τιμές σου φαίνονται καλές γιατί ξέρεις ότι θα σου κάνει καλή δουλειά. Έδωσα στο αμάξι 350 για αλλαγή ρουλεμάν των μπροστινών τροχών και παρόλαυτα πάλι εκεί θα ξαναπάω γιατί ξέρω τι δουλειά κάνει ο μάστορας. Οι τιμές του συνεργείου της Τ που πάω είναι κάπως τσιμπημένες δε γκρινιάζω όμως "


Coot , παλίκαρε μου, δεν αντιλέγω καλά κάνεις και κάνεις τα σχόλια σου... αλλά πιστεύεις οτι θα αγόραζα μια μηχανή αξίας 12.500 για να πάω να κάνω σέρβις στον καλαμοβράκα για να του κάνω διαφήμιση σε forum????? δλδ...ας είμαστε σοβαροί...... έτυχε να είναι κοντά μου, μου χρωστάγανε κάτι δώρα απο το πακετό αγοράς και το συνεργείο αυτό ήταν αυτό το οποίο συνεργάζετε ο πωλητής.....και είπα θα πάω να βάλω τα πράγμτα που μου χρώστανε όταν θα είναι να κάνω και το σέρβις.....τόσο απλά.....πρίν ,δίαβασα όλα τα ποστ σχετικά με τα συνεργεία και οπώς είπα ήμουν πολύ επιφυλακτικός όταν πήγα ... αλλά τελικα τα πράγματα ήταν πολύ νορμάλ........δεν είπα οτ είνιαι ο σούπερ μηχανικός ...τα φτιάχνει όλα με την δύναμη του μυαλού...είπα τα πράγματα όπως τα είδα... και τα είδα νορμάλ....για αυτό πρίν κάνουμε σχόλια τα όποια έχουν δόση ειρώνειας ή απάξίωσης να έχουμε διαβάσει με αντικειμενικότητα το κείμενο που έχει γράψει ο αλλός .......... ( αυτό ισχύει και για τους υπόλοιπους που θέλουν να κάνουν τον δικηγόρο του διαβόλου...)
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:39, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.