Αύξηση του φόρου στα καύσιμα έως 20%

Αύξηση του φόρου στα καύσιμα έως 20%  

  Από: Costas στις 12/06/2009 9:20 πμ.

Η μεγάλη αύξηση του φόρου στα καύσιμα είναι το κυριότερο μέτρο που θα ανακοινώσει η κυβέρνηση τις επόμενες εβδομάδες για τη μείωση του ελλείμματος.

Η αύξηση από 10% έως 20% του Ειδικού Φόρου Κατανάλωσης θα επιβαρύνει τις τιμές λιανικής κατά πέντε με δέκα λεπτά του ευρώ.

Η αναπροσαρμογή θα γίνει σε μια δόση και όχι κλιμακωτά όπως έγινε την περίοδο 2006-2009, όταν είχε αυξηθεί κατά 20% σε τέσσερις ετήσιες δόσεις.

Από www.in.gr

Περαστικά μας!!

Re: Αύξηση του φόρου στα καύσιμα έως 20%  

  Από: chris34 στις 12/06/2009 9:24 πμ.

Ερχεται ο καιρος του ποδηλατου......
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: Αύξηση του φόρου στα καύσιμα έως 20%  

  Από: mixalakis στις 12/06/2009 10:44 πμ.

Να δείτε τώρα που θα ανέβει κι άλλο το πετρέλαιο τι ωραία που θα είναι!!

Re: Αύξηση του φόρου στα καύσιμα έως 20%  

  Από: fethry στις 12/06/2009 10:47 πμ.

Costas"Η αύξηση από 10% έως 20% του Ειδικού Φόρου Κατανάλωσης θα επιβαρύνει τις τιμές λιανικής κατά πέντε με δέκα λεπτά του ευρώ"

εγώ νόμιζα οτι είχε ήδη πραγματοποιηθεί η αύξηση γιατί δε μπορούσα να δικαιολογήσω διαφορετικά τις τιμές που έχουμε τώρα...
τελικά οι ταινίες είναι προφητικές...

για ένα βαρέλι βενζίνη...
if it's stupid and it works, it ain't stupid...

Re: Αύξηση του φόρου στα καύσιμα έως 20%  

  Από: Aris. στις 12/06/2009 9:48 μμ.

Πειραζε να ειχα γεννηθει στην Αμερικη με 1 $ το γαλλονι.

Να εχω το JEEP το λιμουζινατο στα 20.000 cc να το σκιζω και να λεω ... ΚΑΨΕ *ΑΜΙΔΙ ΚΑΨΕ !!

================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Αύξηση του φόρου στα καύσιμα έως 20%  

  Από: nfot στις 12/06/2009 11:48 μμ.

Aris."Πειραζε να ειχα γεννηθει στην Αμερικη με 1 $ το γαλλονι.

Να εχω το JEEP το λιμουζινατο στα 20.000 cc να το σκιζω και να λεω ... ΚΑΨΕ *ΑΜΙΔΙ ΚΑΨΕ !!

"


Αυτα Last year. Εχει πεσει πεινα μεγαλη κι εκει. Αρχισαν να αγοραζουν Smart (με σηματακι Mercedes), σκουτερ, Αygo κτλ.
Η τιμη της βενζινης εχει ΤΕΤΡΑΠΛΑΣΙΑΣΤΕΙ την τελευταια τριετια - τετραετια. Γεγονος ΑΝΗΚΟΥΣΤΟ γι'αυτους.
"You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". -Marco Simoncelli R.I.P.

Re: Αύξηση του φόρου στα καύσιμα έως 20%  

  Από: fethry στις 15/06/2009 10:10 πμ.

Aris."Να εχω το JEEP το λιμουζινατο στα 20.000 cc να το σκιζω και να λεω ... ΚΑΨΕ *ΑΜΙΔΙ ΚΑΨΕ !!"

μηδενική οικολογική συνείδηση...
if it's stupid and it works, it ain't stupid...