service bonneville

service bonneville  

  Από: dimgikas στις 02/08/2010 10:12 πμ.

Kalhmera paides.Mia aporioula kai egw.Ekana shmera to klasiko prwto service twn 1000km sth bonnie mou kai kathws den exw kai empeiria apo mhxanes, prin eixa mono scooter, thelw na rwthsw an ta 100 euro einai sas fainontai fusiologika.thanks

Re: service bonneville  

  Από: Sprinter στις 02/08/2010 10:45 πμ.

Αν σου χρέωσε τα λάδια 20 ευρω το λίτρο, μάλλον. Γιατί αναφέρετε μόνο την συνολική τιμή και δε λέτε τι χρέωσαν πόσο?
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: service bonneville  

  Από: grgasteus στις 02/08/2010 11:41 πμ.

η εγγύηση τι καλύπτει τελικά ; το service των 1000χλμ δεν είναι στην εγγύηση ;
..κοίτα...δεν το έχω πάρει ακόμα, αλλά...

Re: service bonneville  

  Από: dimgikas στις 02/08/2010 11:55 πμ.

Δεν ξερω αν θα επρεπε να το καλυπτει η εγγυηση δεν το νομιζω ομως και δεν ισχησε και στην περιπτωση μου.Οσον αφορα γιατι εγραψα συνολικη χρεωση ειναι γιατι αυτη μου εδωσαν με την δικαιολογια αδειας υπαλληλου.Μια απλη χειρογραφη αποδειξη με το συνολικο ποσο.Να μην σχολιασω δε τους αστειισμους με τους οποιους υποδεχθηκε την απορια μου γιατι δεν εχουν ερθει ακομα οι βαλιτσες που εχω παραγειλει εδω και καμια 20ρια και βαλε μερες.Αστειισμους του στυλ δεν σε βλεπω να φευγεις διακοπες σιγα μην ερθουν αλλα την προκαταβολη μια χαρα την τσιμπησαν με την βεβαιοτητα οτι θα ειναι εδω στην ωρα τους.

Re: service bonneville  

  Από: Native στις 02/08/2010 12:34 μμ.

Δεν θυμάμαι αν η Τ εχει δωρεάν το πρώτο service, αλλά και δωρεάν να είναι, μόνο τα εργατικά θα περιλάμβανε, λάδια ξύδια κτλ βαρένουν τον κάτοχο.

100 Γιούρια είναι το μέγιστο νομίζω που μπορεις να πληρώσεις...ισως να τα κατάφερνες και με 80 σε άλλον.....
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: service bonneville  

  Από: Aris. στις 02/08/2010 1:02 μμ.

dimgikas"Δεν ξερω αν θα επρεπε να το καλυπτει η εγγυηση δεν το νομιζω ομως και δεν ισχησε και στην περιπτωση μου.Οσον αφορα γιατι εγραψα συνολικη χρεωση ειναι γιατι αυτη μου εδωσαν με την δικαιολογια αδειας υπαλληλου.Μια απλη χειρογραφη αποδειξη με το συνολικο ποσο.Να μην σχολιασω δε τους αστειισμους με τους οποιους υποδεχθηκε την απορια μου γιατι δεν εχουν ερθει ακομα οι βαλιτσες που εχω παραγειλει εδω και καμια 20ρια και βαλε μερες.Αστειισμους του στυλ δεν σε βλεπω να φευγεις διακοπες σιγα μην ερθουν αλλα την προκαταβολη μια χαρα την τσιμπησαν με την βεβαιοτητα οτι θα ειναι εδω στην ωρα τους."



Nα μαντεψω πως εισαι απο επαρχια ?



Απο την αλλη , τετοια εποχη ολα ειναι κλειστα (αδειες και ετσι) ή υπολειτουργουν .

================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: service bonneville  

  Από: bonnie στις 02/08/2010 6:27 μμ.

γεια χαρα!
απ οτι θυμαμαι... το δωρεαν στην ολη υποθεση, ειναι τα εργατικα του πρωτου σερβις. δηλαδη, πληρωνεις μονο το αναλωσιμο, τα λαδια στην προκειμένη.
4 λιτρα x 16ε το λιτρο μας κανει 64 ευρω το πρωτο σερβις.
αν πληρωσες παραπανω, καποιος εκανε λαθος λογαριασμο..

οι παραγγελιες συνηθως κανουν 2 εβδομαδες να φτασουν...
οτι εχω παραγγειλει, τοσο εχει κανει παντως...

ελπιζω να εισαι αμεσα κομπλε..
στριβω, αρα υπαρχω...

Re: service bonneville  

  Από: noxelikos στις 02/08/2010 7:10 μμ.

bonnie"γεια χαρα!
απ οτι θυμαμαι... το δωρεαν στην ολη υποθεση, ειναι τα εργατικα του πρωτου σερβις. δηλαδη, πληρωνεις μονο το αναλωσιμο, τα λαδια στην προκειμένη.
4 λιτρα x 16ε το λιτρο μας κανει 64 ευρω το πρωτο σερβις.
αν πληρωσες παραπανω, καποιος εκανε λαθος λογαριασμο.. "


Και γώ ακριβώς τα ίδια έχω πληρώσει.
Δωρεάν εργατικά στα πρώτα σέρβις.

Re: service bonneville  

  Από: Native στις 02/08/2010 7:21 μμ.

Μην ξεχνατε το φιλτρο λαδιου...13 ευρωπουλακια..στο πρωτο service ειναι υποχρεωτικο....γι'αυτο ειπα 80 εγω....

Τωρα απο κει και περα αυτο που διαφερει ειναι ποσο χρεωνει ο καθενας τα λαδια...και το 20€ το λιτρο εχει γινει πολυ της μοδας οχι μονο στα συνεργεια αλλα και στα μαγαζια αναλωσιμων...υπαρχει φοβερη αισχροκερδεια στην Ελλαδα.
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: service bonneville  

  Από: Sprinter στις 02/08/2010 8:49 μμ.

dimgikas"Οσον αφορα γιατι εγραψα συνολικη χρεωση ειναι γιατι αυτη μου εδωσαν με την δικαιολογια αδειας υπαλληλου.Μια απλη χειρογραφη αποδειξη με το συνολικο ποσο.Να μην σχολιασω δε τους αστειισμους με τους οποιους υποδεχθηκε την απορια μου γιατι δεν εχουν ερθει ακομα οι βαλιτσες που εχω παραγειλει εδω και καμια 20ρια και βαλε μερες.Αστειισμους του στυλ δεν σε βλεπω να φευγεις διακοπες σιγα μην ερθουν αλλα την προκαταβολη μια χαρα την τσιμπησαν με την βεβαιοτητα οτι θα ειναι εδω στην ωρα τους."



Ποιός είναι αυτός ο 'επαγγελματίας' (και παράνομος) να ξέρει ο κόσμος να πηγαίνει?
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε