ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ SPEED TRIPLE 1050

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ SPEED TRIPLE 1050  

  Από: kostantinos στις 17/01/2009 6:17 μμ.

φιλοι της τραιουμφ και αναβατες καλη χρονια πρωτα και μετα τα φωτα ςας για χενον λαμπες στο speed triple εχω ψαξει ολο το διαδυκτιο αλλα απο οτι φαινεται οι λαμπες Η4 Βι χενον δεν χωρανε στο καβουκι του φαναριου βοηθεια ΠΑΡΑΚΑΛΩ
Intense Violence
Blood
Strong Language
Strong Sexual Content
Partial Nudity
Use of Drugs and Alcochol

Re: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ SPEED TRIPLE 1050  

  Από: Aris. στις 19/01/2009 1:17 πμ.

επειδή το είχα ψάξει και γω για το street triple μου...Χωράνε Ναι μεν λάμπες Xenon αλλα πρέπει να είναι slim ballast που έχουν διπλάσια τιμή σε μαγαζιά...και επειδή είναι 2 τα φανάρια... άμα θες Ξένων και σε μεγάλη και σε μικρή σκάλα η τιμή πάει "Απλά ballast x2 x2"
Δηλαδή με λίγα λόγια ένα φανάρι με απλά ballast για μεγάλη και μικρή έχει 100
επειδή όμως βάζεις slim ballast.. έχει 200
Και επειδή έχουμε 2 φανάρια... πάει 400!
Τόσα πάντως ήθελε εμενα ο μάστορας που μου πέρασε και τον ELSER συναγερμό..
E όχι.. τόσα δε δίνω... "γιαυτο" και γω πήγα στο ebay και αγόρασα 2 γλόμπους τύπου ΞΈΝΩΝ ισα ισα να ξεφύγω από το κίτρινο φως των απλών "λαπτιρων"... έτσι με 15-20euro με τα μεταφορικά... έβαλα 2 λάμπες.. και κέρδισα όχι σε ποσότητα.. αλλα σε ποιότητα.. Ένταξει.. κάτι είναι και αυτό....
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:37, διορθώθηκε 2 φορές συνολικά.
Λόγος: Διορθώθηκαν τα greeklish

Re: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ SPEED TRIPLE 1050  

  Από: nfot στις 19/01/2009 2:15 πμ.

Ενα σετακι Η4 λαμπων, σαν του Speed & του Street, ακομα και με λεπτα ballast, βγαινει 200 ευρω το πολυ. ΜΙλαω για 2 λαμπες και 2 Ballast. Κομπλε δηλαδη.
Το θεμα ειναι αν υπαρχει χωρος ΠΙΣΩ απο το φαναρι γιατι ο "κωλος" των Η4 ειναι μεγαλουτσικος και εξεχει πισω απο το φαναρι.
"You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". -Marco Simoncelli R.I.P.

Re: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ SPEED TRIPLE 1050  

  Από: kostantinos στις 19/01/2009 9:38 πμ.

nf"Ενα σετακι Η4 λαμπων, σαν του Speed & του Street, ακομα και με λεπτα ballast, βγαινει 200 ευρω το πολυ. ΜΙλαω για 2 λαμπες και 2 Ballast. Κομπλε δηλαδη.
Το θεμα ειναι αν υπαρχει χωρος ΠΙΣΩ απο το φαναρι γιατι ο "κωλος" των Η4 ειναι μεγαλουτσικος και εξεχει πισω απο το φαναρι."

ayto einai to provlima den yparxei xoros lampes kales exo balei
Intense Violence
Blood
Strong Language
Strong Sexual Content
Partial Nudity
Use of Drugs and Alcochol

Re: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ SPEED TRIPLE 1050  

  Από: takis1964 στις 19/01/2009 10:37 πμ.

Γυρω στα 80 ευρω το ζευγαρι στο ebay
καντε ενα search να βρειτε πληροφοριες απο εδω μεσα!

search.php?keywords=xenon&terms=all&author=&sv=0&sc=1&sf=all&sr=posts&sk=t&sd=d&st=0&ch=300&t=0&submit=%CE%91%CE%BD%CE%B1%CE%B6%CE%AE%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7

και απο εκει που αγορασα εγω

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ULTRA-SL ... 0228216442

Re: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ SPEED TRIPLE 1050  

  Από: kostantinos στις 19/01/2009 2:48 μμ.

akis1964"Γυρω στα 80 ευρω το ζευγαρι στο ebay
καντε ενα search να βρειτε πληροφοριες απο εδω μεσα!

search.php?keywords=xenon&terms=all&author=&sv=0&sc=1&sf=all&sr=posts&sk=t&sd=d&st=0&ch=300&t=0&submit=%CE%91%CE%BD%CE%B1%CE%B6%CE%AE%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7

και απο εκει που αγορασα εγω

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ULTRA-SL ... 0228216442"

to provlima einai me tis lampes pou einai H4 BI xenon kai den xoraei sto kavouki kai oxi me ta ballast kapia alli kaliteri gnomi???
Intense Violence
Blood
Strong Language
Strong Sexual Content
Partial Nudity
Use of Drugs and Alcochol

Re: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ SPEED TRIPLE 1050  

  Από: takis1964 στις 19/01/2009 7:23 μμ.

εγω διαβασα παραπανω οτι τα slim χωρανε

Re: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ SPEED TRIPLE 1050  

  Από: nfot στις 20/01/2009 12:06 πμ.

Η λυση που χωραει στο φαναρι, ειναι αυτη που χρησιμοποιησε ο ΑΤΝ Panos

http://www.carlight.nl/en/details.php?prod=79. Βγαινει λιιιιγο ακριβη ομως ...
"You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". -Marco Simoncelli R.I.P.

Re: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ SPEED TRIPLE 1050  

  Από: Aris. στις 20/01/2009 12:32 πμ.

Παίδες οι γλόμποι που χρησιμοποιούνται στα slim ballast χωράνε στις κούπες του street/speed
απλά για να έχεις ξένων σε μεγάλη και μικρή λάμπα,
θες 4 slim ballast!
τα οποια χωράνε μέσα στο "μαμά "μασκακι" του street. Απλά είναι ακριβά σε μαγαζιά..
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ SPEED TRIPLE 1050  

  Από: ATN PANOS στις 20/01/2009 3:47 μμ.

λοιπον παιδια επειδη το εχω ψαξει το θεμα ζεστα θα πω την γνωμη μου!!!

μια απο τις καλυτερες λυσεις ειναι αυτη οπως ειπε και ο φιλος πιο πανω.
http://www.carlight.nl/en/details.php?prod=79 ειναι ομως ακριβη.
και υπαρχει μια μικρη περιπτωση η μεγαλη σκαλα να μην εστιαζει σωστα!!!
και σε καθε περιπτωση τα BALLAST να πανε πισω διπλα στην παταρια!!!

τα slim κιτ που λετε αφορουν μονο τα κουτακια και οχι την λαμπα!!!
οποτε αναγκαστικα πρεπει να βαλετε λαμπες χωρις μετακινουμενο πισω μερος για την εναλαγη σκαλας!!
τωρα αν νομιζεται οτι ειναι ευκολο να βαλετε 4 ballast και απειρα καλωδια αναμεσα σε τιμονι φαναρι και πιρουνια,τοτε τι να πω. ο θεος μαζι σας.
οποιος το σκεφτεται σοβαρα παντως ας μου στειλει 1 pm να βρουμε λυση!!!!
http://www.atn-forever.com

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul.