ΠΡΟΒΛΗΜΑ SPEED TRIPLE

ΠΡΟΒΛΗΜΑ SPEED TRIPLE  

  Από: panos 1050 στις 10/07/2008 2:53 μμ.

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΘΕΛΩ ΒΟΗΘΕΙΑ.ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΠΡΙΝ ΤΙΣ 3000 ΣΤΡΟΦΕΣ ΑΝ ΑΝΟΙΞΩ ΑΠΟΤΟΜΑ ΤΟ ΓΚΑΖΙ ΜΠΕΡΔΕΒΕΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΙΣ 3000 ΔΙΝΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ.ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 3000 ΚΑΙ ΑΝΟΙΞΩ ΟΛΑ ΚΑΛΑ.ΒΟΗΘΕΙΑ

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ SPEED TRIPLE  

  Από: coot στις 10/07/2008 3:06 μμ.

Ακόμα και με πρώτη;
Περίεργο...
the hard way που λέγαμε
[color=red:2cjktgro] Driving with my darling
faster than I should
Driving with my darling
Forever if we could

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ SPEED TRIPLE  

  Από: Costas στις 10/07/2008 3:08 μμ.

Σάκης Πολύγωνο μη το σκέφτεσαι

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ SPEED TRIPLE  

  Από: Sprinter στις 10/07/2008 3:08 μμ.

Τι εννοείς ακριβώς? Με όποια ταχύτητα το κάνει ή με έκτη? Εχε υπόψη σου πώς δεν είναι δικύλινδρο, τις θέλει τις στροφούλες του...Ο κινητήρας δουλεύει σωστά πάνω από τις 3000 ούτως ή άλλως. Το λέω αυτό γιιατί βλέπω κατιμά στην υπογραφή σου και δε ξέρω τι εμπειρίες έχεις από άλλες μηχανές.

Αν έχει πραγματικό πρόβλημα πήγαινε να στο κοιτάξει μηχανικός.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ SPEED TRIPLE  

  Από: panos 1050 στις 10/07/2008 7:35 μμ.

ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΤΑΧΤΗΤΕΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΜΕ ΕΚΤΗ.ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΠΟΛΥ ΑΠΟΤΟΜΟ ΑΝΟΙΓΜΑ ΤΟΥ ΓΚΑΖΙΟΥ ΣΑΝ ΝΑ ΜΠΕΡΔΕΥΕΙ ΝΑ ΚΟΜΠΙΑΖΕΙ.ΠΡΙΝ ΕΙΧΑ ΤΟ 990 ΚΤΜ ΚΑΙ ΠΙΟ ΠΡΙΝ ΤΟ ΧΤ 660.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ ΑΛΛΑ ΗΤΑΝ ΑΚΙΝΗΤΟ ΓΙΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 4 ΜΗΝΕΣ

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ SPEED TRIPLE  

  Από: Sprinter στις 11/07/2008 9:56 πμ.

Δε κατάλαβες. Με πέμπτη έκτη είναι φυσιολογικό να το κάνει. Με πρώτη αντε και δεύτερη δεν είναι.

Το μηχανάκι δεν ξέρω αν έχει πρόβλημα (αμφιβάλλω) αλλα να ξέρεις δεν είναι ούτε μονοκύλινδρο ουτε δικύλινδρο να ανοίγεις από 0 τελείως το γκάζι και να εχεις μπάμ. Οπως σου είπα τις θέλει τις στροφούλες του αλλα βέβαια καμμιά σχέση με 4κύλινδρο. Από τις 3000 ξυπνάει αυτός ο κινητήρας. Με το S3 που εχει και κοντή μετάδοση οι 3000 δεν είναι τίποτα.

Πρόσεξε μη το παρακάνεις με τα ανοίγματα από πολύ λίγες στροφές και πάρεις κανένα μακρουλο μεταλλικό αντικείμενο στο χέρι... Δεν οδηγείς Harley.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ SPEED TRIPLE  

  Από: Costas στις 11/07/2008 10:10 πμ.

Άμα καθότανε καιρό η μηχανή μπορεί να θέλει κανά καθάρισμα στα injection.Κι εμένα που καθότανε καιρό το είχε πάθει αυτό.

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ SPEED TRIPLE  

  Από: Sprinter στις 11/07/2008 10:15 πμ.

Οπως σου ειπαμε και παραπάνω πνε μια βόλτα από το συνεργείο να ρίξει μια ματιά κάποιος που να ξέρει. Με λόγια από το internet είναι δύσκολο να κάνει κανείς διάγνωση. Το ΄μπερδεύει' ο καθένας το καταλαβαίνει αλλιώς.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ SPEED TRIPLE  

  Από: SPEED στις 07/08/2008 5:26 μμ.

Εχεις σκουριασμενα μπουζια και κυριωσ του πρωτου κυλινδρου. Παιρνει νερα στο πλυσιμο απο την ταπα πολλαπλασιαστη-μπουζι.
ειχα το ιδιο προβλημα για μηνεσ μεχρι να το βρω. εχει γινει ανακληση στισ ταπεσ.

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ SPEED TRIPLE  

  Από: spypetr στις 08/08/2008 12:44 πμ.

Εμένα μου κάνει κάτι παρόμοιο ανάμεσα στις 3000 και 4000 στροφές.
Μπερδεύει δηλαδή ανοίγεις το γκάζι και με το ζόρι ανταποκρίνεται, δεν τραβάει.
Δε νομίζω να είναι τα μπουζί, αφού μετά τις 4000 στροφές δουλεύει μια χαρά.
Παλιότερα μου το έκανε πολύ έντονα και ο μάστορας μου είχε πει ότι είναι βρώμικη η βενζίνη που βάζω.

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ SPEED TRIPLE  

  Από: Sprinter στις 08/08/2008 1:05 μμ.

Δες και τα μπουζί...πρωτα απ' όλα.. άλλαξέ τα φτηνά ειναι.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ SPEED TRIPLE  

  Από: SPEED στις 08/08/2008 3:59 μμ.

einai periergo to ksero. Einai omos ta mpouzi. emena to ekane stis 2500-3100 kai meta ola kala. mexri kai dinamometrisi toy ekana kai edeixnan ola roloi. otan meta apo polles fasaries kai 4 mines problhmaton luthikan tyxaia ta mpouzi den to pisteua. episis epeidi sunexisa na tin pleno aprosexta ksanaemfanistike to problima me ta idia symptomata. allksa ksana mpouzi kai pali ola ok. Trust me!

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ SPEED TRIPLE  

  Από: Sprinter στις 08/08/2008 4:50 μμ.

Σε κάποιες εκδόσεις του 955 (δεν ξέρω για τα 1050), η βάση που βιδώνουν τα μπουζί έχει ένα αυλάκι (για αποστράγγιση υποτίθεται). Εκεί περνάν νερά, μένουν υγρασίες και σκουριάζουν τα μπουζί. Καλά τα λέει ο Speed.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ SPEED TRIPLE  

  Από: LevelOne στις 08/08/2008 9:48 μμ.

Σωστος ο Νικος.Το ιδιο ειναι και στα 1050.