STREET TRIPLE R

STREET TRIPLE R  

  Από: ATN PANOS στις 16/12/2008 1:14 πμ.

εδω και 2 μηνες περιπου εχω το street triple R.
και ειλικρινα δεν εχω κανενα παραπονο εκτος ισως απο τα φαναρια τα οποια και τα αλλαξα σε χρονο dt.

λοιπον,θα ηθελα να αυξησω λιγο την ιπποδυναμη του μιας και ξερω οτι εχει καποια περιθωρια αφου το μοτερ
ειναι απο το daytona.
του εχω κανει δωρο την arrow k προγραμα.

θα ηθελα να μαθω αν καποιος ξερει κατι αλλο.
με μια προχειρη κουβεντα που ειχα με τον μηχανικο μου η καλυτερη
λυση προς το παρων να αλλαξουμε ολο το μοτερ απο το daytona.

αν καποιος αλλος γνωριζει κατι αλλο, θα ημουν υποχρεωμενος.
http://www.atn-forever.com

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul.

Re: STREET TRIPLE R  

  Από: alki_viades στις 16/12/2008 11:50 πμ.

Kαλημερα Πανο,

Απο το στιγμή που θες να "αυξησεις λιγο την ιπποδυναμη" και εχεις ηδη την arrow και μιλας για αλλαγη μοτερ τι να πω....εισαι των δραστικων αλλαγων

Πουλα το και παρε το speed triple, εστω μεταχειρισμενο, μη πετας αλλα λεφτα.

Re: STREET TRIPLE R  

  Από: Cpt. Haddock στις 16/12/2008 2:13 μμ.

αντί για ΟΛΟ το μοτέρ, μπορείς απλά να βάλεις τους εκκεντροφόρους της Daytona.

Αυτό μαζι με αροου, πρόγραμμα κι ενα φιλτράκι Κ&Ν θα το μεταμορφώσει το μηχανάκι.

Τώρα αν θές κι άλλο, η΄παίρνεις το daytona εξ΄ αρχής ή το speed triple όπως λέει κι ο Αλκης
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: STREET TRIPLE R  

  Από: Sprinter στις 18/12/2008 6:36 πμ.

Οι εκκεντροφόροι του Daytona χωρίς το πρόγραμμα (χρονισμό) του Daytona???????
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: STREET TRIPLE R  

  Από: Cpt. Haddock στις 18/12/2008 10:52 πμ.

Sprinter"Οι εκκεντροφόροι του Daytona χωρίς το πρόγραμμα (χρονισμό) του Daytona??????? "


Εννοείται με το χρονισμο (αλλιως τι νόημα έχει; )
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: STREET TRIPLE R  

  Από: Polymhxanos στις 18/12/2008 12:45 μμ.

Δεν βλέπω τι νόημα έχει να έχεις ένα Α όχημα και να θες να το κάνεις Β, όταν και το Α και το Β παράγεται κανονικά.

Πούλα το Α και πήγαινε πάρε απευθείας το Β.

Με τους εκκεντροφόρους ΜΗΝ το σκέφτεσαι, είναι διαφορετική η κεφαλή (απόσω ξέρω) και θα μπλέξεις απίστευτα σε ένα δαπανηρό κυκεώνα μετατροπών, και να δουλέψει σωστά δεν πρόκειται ποτέ.

Πουλιέται ένα 675SE στις αγγελίες... Ή ακόμη καλύτερα βρες ένα ελαφρά τρακαρισμένο daytona δλδ χωρίς φέρινγκ, να γλυτώσεις και λεφτά, αφού γυμνό θες να το έχεις...
1748 μίλια >>> http://forcev4.blogspot.gr/2017/08/1748-miles.html

Re: STREET TRIPLE R  

  Από: ATN PANOS στις 18/12/2008 5:20 μμ.

δεν θελω να κανω το Α οχημα Β.
απλα να εχω το Α με λιγο περισοτερη δυναμη.
πριν απο το street ειχα το speed οποτε δεν λεει να το ξαναπαρω,ασε που δεν εχουν και καμια σχεση....
μακραν καλυτερο το street για μενα
με λιγα λογια δηλαδη θα ηθελα ενα street triple r με καμια δεκαρια αλογα επιπλεον...ζηταω πολλλα?

με τους εκκεντροφορους ειναι δυσκολο πραγματι γιατι δεν ξερουμε αν θα δουλευψει με τον
υπαρχοντα εγκεφαλο.
επισης θα χρειαστει και αλλα οργανα μιας και του street,τελειωνουν στις 13500 περιπου.
γιαυτο ειπα οτι ειναι δυσκολο να πειραξω κατι εσωτερικα.
η κεφαλη ειναι ιδια ακριβως.αλλαζουν μονο εκκεντροφοροι και πιστονια+ εγκεφαλος

μαλλον αν βρω κινητηρα απο κανενα τρακαρισμενο daytona ισως κανω δουλεια.
ευχαριστω παντως ολους σας για τις συμβουλες.
http://www.atn-forever.com

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul.

Re: STREET TRIPLE R  

  Από: Aris. στις 19/01/2009 1:28 μμ.

Cpt. Haddock"αντί για ΟΛΟ το μοτέρ, μπορείς απλά να βάλεις τους εκκεντροφόρους της Daytona.

Αυτό μαζι με αροου, πρόγραμμα κι ενα φιλτράκι Κ&Ν θα το μεταμορφώσει το μηχανάκι.

Τώρα αν θές κι άλλο, η΄παίρνεις το daytona εξ΄ αρχής ή το speed triple όπως λέει κι ο Αλκης "



Pote de tha ebisteuomoun ellina mastora na mu kanei vides kai paksimadia to mpoumpouki mou... Signwmi kiollas!
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: STREET TRIPLE R  

  Από: Aris. στις 19/01/2009 1:35 μμ.

ATN PANOS"εδω και 2 μηνες περιπου εχω το street triple R.
και ειλικρινα δεν εχω κανενα παραπονο εκτος ισως απο τα φαναρια τα οποια και τα αλλαξα σε χρονο dt.

λοιπον,θα ηθελα να αυξησω λιγο την ιπποδυναμη του μιας και ξερω οτι εχει καποια περιθωρια αφου το μοτερ
ειναι απο το daytona.
του εχω κανει δωρο την arrow k προγραμα.

θα ηθελα να μαθω αν καποιος ξερει κατι αλλο.
με μια προχειρη κουβεντα που ειχα με τον μηχανικο μου η καλυτερη
λυση προς το παρων να αλλαξουμε ολο το μοτερ απο το daytona.

αν καποιος αλλος γνωριζει κατι αλλο, θα ημουν υποχρεωμενος."



File mou pisteuw pws afou exeis allaksei eksatmisi (arrow 3-1 full system) kai programma mazi me filtro KN an thes kati akoma parapanw einai ta eksis :
1on) power commander
2on) granazwma (diladi -1 donti apo to brosta granazi H' 3dontia megalitero to pisw) enoeite pws tha xaseis stin teliki ligo alla tha pareis apisteuti roph se megalo fasma strofwn. dokimazeis kai vlepeis . epeidi tha exeis valei kai power commander i teliki de tha pesei sxedon katholou. Ama eisai ikanopiimenos apo ta gazia to afineis etsi.
An oxi tote vazeis kai -1 donti brosta kai +3dontia pisw. Mexri ekei omws.. parapanw den leei.
Twra vevaia an pali den eisai ikanopiimenos (pragma diskolo, giati apla tha exeis ena teras rophs pu tha zileuan kai ta 1000aria) tote afineis ta triumph kai pianeis to Kawa to Ninja na teleiwnei i ypothesi... Ekei pisteuw "THA TA DEIS OLA" :D !
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: STREET TRIPLE R  

  Από: ATN PANOS στις 19/01/2009 4:26 μμ.

σε ευχαριστω για την απαντηση.
και αρχιζω:το 2007 ειχα gsx-r 1000.αρα αποκλειουμε το τελευταιο που ειπες!!!
με τα γραναζια το σκεφτηκα και εγω αλλα στην ουσια δεν παιρνεις δυναμη απλα κονταινει η σχεση του κιβωτιου ...
dynojet δεν εχω βαλει γιατι απο αυτα που μου ειπαν διαφοροι μηχανικοι δεν εμεινα ευχαριστημενος!!!
θα δω τι θα κανω...
προς το παρων ψαχνω για μεταχειρισμενο daytona οπως ειπε και ο πολυμηχανος..σε προσιτη τιμη(6000)
ευχαριστω παντως ολους
http://www.atn-forever.com

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul.