Clipons σε street triple 675

Clipons σε street triple 675  

  Από: Σταύρος στις 29/04/2016 2:09 μμ.

Καλησπέρα και καλό Πάσχα σε όλους!

Σκέφτομαι να περάσω clipons στο street triple. Υπάρχουν συνφορουμίτες που έχουν κάνει την συγκεκριμένη αλλαγή; Χρειάστηκε να αλλάξετε και μαρσπιέ λόγο αλλαγής της θέσης οδήγησης;
Live Love Ride

Re: Clipons σε street triple 675  

  Από: indreas στις 30/04/2016 2:12 πμ.

Καλησπέρα φίλε Σταύρο αν και δεν έχω βάλει ακόμα clip ons στο δικό μου πρόσφατα ξεκίνησα ένα cafe racer project στο Street triple μου και χρειάστηκε να το ψάξω αρκετά σε ξένα forum και γενικά στο net. Υπάρχουν αρκετοί που το έχουν κάνει και όχι δεν είναι απαραίτητη η αλλαγή των μασπιε, μάλιστα είναι πολλοί που αναφέρουν οτι η θέση οδήγησης είναι καταπληκτική ιδίως αυτοί που είχαν βάλει της Apex (και εγώ μάλλον προς τα εκεί έχω καταλήξει) στα + και το ότι ταιριάζουν όμορφα για την μηχανή. Η δικιά μου απορία είναι για το αν θα βρίσκουν στο μασκακi απο lock to lock? και μιλάω για το μασκακι από το μοντέλο του 2009 οτι και αν ειδα με clip ons δεν είχε το μασκακι..το οποίο θα ήθελα να κρατήσω

Re: Clipons σε street triple 675  

  Από: Σταύρος στις 01/05/2016 8:31 μμ.

indreas"Καλησπέρα φίλε Σταύρο αν και δεν έχω βάλει ακόμα clip ons στο δικό μου πρόσφατα ξεκίνησα ένα cafe racer project στο Street triple μου και χρειάστηκε να το ψάξω αρκετά σε ξένα forum και γενικά στο net. Υπάρχουν αρκετοί που το έχουν κάνει και όχι δεν είναι απαραίτητη η αλλαγή των μασπιε, μάλιστα είναι πολλοί που αναφέρουν οτι η θέση οδήγησης είναι καταπληκτική ιδίως αυτοί που είχαν βάλει της Apex (και εγώ μάλλον προς τα εκεί έχω καταλήξει) στα + και το ότι ταιριάζουν όμορφα για την μηχανή. Η δικιά μου απορία είναι για το αν θα βρίσκουν στο μασκακi απο lock to lock? και μιλάω για το μασκακι από το μοντέλο του 2009 οτι και αν ειδα με clip ons δεν είχε το μασκακι..το οποίο θα ήθελα να κρατήσω"

Καλησπέρα φίλε μου! Βρήκα αυτό το video https://youtu.be/f1j0HWzcPIc με clip on της apex και αν κρίνω από τα σημεία που φτάνει λογικά θα έχεις πρόβλημα με το μασκάκι. Που τα βρίσκουμε όμως τα συγκεκριμένα; Ξέρεις κόστος;
Live Love Ride