Με πατημένο συμπλέκτη σβήνει

Με πατημένο συμπλέκτη σβήνει  

  Από: NasosVl στις 07/10/2015 8:33 μμ.

Καλησπέρα
Εδω και δυο μέρες μου σβήνει όταν κατεβάζω σε κίνηση από 3 σε 2 και από 2 σε 1.. ακούω τις στροφές (τις φόρες που δεν σβήνει) να κατεβαίνουν πολύ.. Έχει τύχει σε κανέναν σας? να δοκιμάσω να ανεβάσω το ρελαντί μπας και είναι από αυτό?
Ride like you stole it

Re: Με πατημένο συμπλέκτη σβήνει  

  Από: Polymhxanos στις 07/10/2015 10:21 μμ.

Αν είναι επίμονο και με τον καιρό όσο πάει χειροτερεύει, είναι κλασσικό σύμπτωμα του ''ηρθε η ώρα να γίνει ένα καθάρισμα σε αυλούς και πεταλούδες του ψεκασμού''.

Τίποτα το ιδιαίτερα δύσκολο.
1748 μίλια >>> http://forcev4.blogspot.gr/2017/08/1748-miles.html

Re: Με πατημένο συμπλέκτη σβήνει  

  Από: NasosVl στις 08/10/2015 7:57 μμ.

Τελικά αυτο ηταν και το εκανα αν και παρα πολυ περίεργο που ηταν τόσο βρόμικο... Πριν 2.000 χλμ εγινε σέρβις των 20.000κλμ στην Πάτρα στον Αργυροπουλο και τα λάδια μ που τα άλλαξα χθες ηταν κατάμαυρα, οι πεταλούδες κλπ μες τη βρόμα.. Ανάθεμα και αν εγινε σέρβις... Τελος πάντων ναναι καλα ο Μαυρικος τωρα πια και ολα καλα!!
Ride like you stole it

Re: Με πατημένο συμπλέκτη σβήνει  

  Από: galileos στις 09/10/2015 9:08 πμ.

Αυτό είναι το πρώτο σύμπτωμα για την εν λόγω ασθένεια.

Τώρα αναφορικά με το σέρβις που είχες κάνεις στα 20.000 καλό θα είναι από εδώ στο εξής να είσαι παρών και να ζητάς να κάνουν και όσα νομίζεις ότι δεν χρειάζονται.

Καλή συνέχεια και καλά χιλιόμετρα!

Ταξίδια χωρίς προορισμό ...

Re: Με πατημένο συμπλέκτη σβήνει  

  Από: Aris. στις 23/10/2015 12:17 πμ.

Στις 20.000 χλμ νομιζω δεν ασχολουνται καν με τετοια θεματα. Αλλαζουν μπουζι, λαδια , φιλτρα .Αντε ισως και παραφλου.
Επισεις γραφουν τι ελεγξανε , αν οχι αναλητικα στο σερβις μπουκ , σιγουρα σε μια δικια τους καρτελα με τις τιμες διπλα για να δεις τι πληρωνεις;;;
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Με πατημένο συμπλέκτη σβήνει  

  Από: PTiger800 στις 23/10/2015 1:48 μμ.

Στο 800 το 20ρι σέρβις είναι μεγάλο. Έχει δηλαδή και ρυθμίσεις χρονισμού, πεταλούδες κ.λπ.. Εγώ που ήμουν από πάνω και το έβλεπα τα έκαναν όλα. Αν οι πεταλούδες μου ήταν μαύρες θα φαινόταν στο 20ρι.

Ερώτηση...
Μήπως φταίει το καύσιμο που βάζεις;
...metal under tension, begging you to touch and go...