Check κινητηρα

Check κινητηρα  

  Από: comando στις 18/06/2015 8:41 μμ.

Χαιρετω την παρεα!

Κατοχος ενος Street Triple R(11)
μπηκαν στην διαδικασια να ξυλωσω τον κωλο απο το μηχανακι, εχω βγαλει κανονικα την μπαταρια ξεβιδωνω βγαζω φλας και φως πινακιδα τα μονωνω με ταινια μην ακουμπησουν πουθενα...το βαζω μπροστα και μ βγαζει σφαλαμ κινητηρα αλλα δουλευεις κανονικα...ειναι 100% οτι ειναι απο φλας τα συνεδεσα μετα απο μερικα αναψε σβησε και παιξιμο με το οργανο την εσβηγσε...


οποτε και τα ξανα εβγαλα αφου το σιγουρεψα οτι ειναι απο τα φλας! και ξανα εβγαλε την ενδειξη οτι εχει σφαλμα....



Τωρα υπαρχει κανενας τροπος να σβησουμε την ενδειξη οτι βγαζει σφαλαμα ο κινητηρας χωρις να το φισωσουμε...
δηλαδη αμα καει μια λαμπα βγαζει σφαλα??

Μελλοντικα θα μπει φαναρι ενσωματωμενα φλας αμα ειναι να το φισωσω ας το φισωσω μια και καλη τοτε ( αν παραμενει ακομα αναμενω)



και κατι ασχετο, τα λαμπακια του στροφομετρου πως τα ρυθμιζουν???σε σχετικα βιντεακια στο youtube δεν εχω βρει κατι αναλογο για αυτο το μοντελο!

Re: Check κινητηρα  

  Από: Genesis στις 18/06/2015 11:22 μμ.

Χαχαχαχαχα σορρυ δεν κρατηθηκα γελαω με τον τροπο που γραφεις! Περα την πλακα ομως πισω στον κωλο του st εχει εναν αισθητηρα βαρομετρικης πιεσης και αν τον ξεκουμπωσες 99% στο εβγαλε γι αυτο το λογο! Μου το εχει κανει και μενα γι αυτο στο λεω!

Re: Check κινητηρα  

  Από: comando στις 19/06/2015 10:19 πμ.

Ελα μωρε σιγα δεν παρεξηγουμε κανεναν, ετυσι και αλλιως για πτωχευση παμε....
ναι νομιζω οτι ξερω ποια φυσα λες, αυτη η μαπα που ειναι κουμπωμενη πανω στο λασποτηρα και δεν καταλαβαινα και εγω τον λογο!!!



απλα μου ελεγαν οτι κανει ρεσετ καπως χωρις να το φυσωσεις, και κατι τετοια κολοκυθια αλλα δεν τους καταλαβα, και λεω αστω καυτο, θα το βρω...αλλα αγκουρια!

Re: Check κινητηρα  

  Από: Genesis στις 19/06/2015 10:24 πμ.

δεν αλλαζει κατι αν δεν το βαλεις στη φισα απλα το μονο που θα κανει ειναι να σβησει το λαμπακι αλλα το error code θα εχει παραμεινει ουσιαστικα! λογικα ειναι αυτο που σου λεω!

Re: Check κινητηρα  

  Από: comando στις 19/06/2015 10:30 πμ.

ωραια αμα ειναι τοτε, το βαζω μια και καλη οταν μπει και το φαναρι επανω... γιατι και παλι εκεινη ι φυσα δεν θα μπει πουθενα! "καρμπιλατερρρρ" τι τους θελουμε τους εγκεφαλους και ολα αυτα, δεν ειμαι εγω για τετοια!!!!


απλα σε χαλαει στο ματι να βλεπεις κατι κιτρινοπο ολη την ωρα!