Ανορθωτης παλιος/νεος

Ανορθωτης παλιος/νεος  

  Από: Marios81 στις 30/05/2015 3:41 μμ.

Καλησπέρα φιλοι μου....

Είμαι κ εγώ νεος κάτοχος ενος striple 2010.
Είμαι διακοπές λογο τριημέρου κ δεν μπορω να ψαχτω απο το κινητό.

Ημηχανη έπρεπε να είχε αλλάξει ανορθωτη στην ανάκληση αλλά μάλλον τον γέλασαν τον προηγούμενο ιδιοκτήτη κ δεν του τον άλλαξαν ποτε.Ίσως επειδή φοράει την ολοσομη αρροου πιστεύαν οτι δεν θα καεί.
Η μηχανή έχει μείνει σε γνωστό αντιπρόσωπο της triumph.την πεμπτη παραγγειλαμε τον καινουριο ανορθωτη κ υποτιθετε οτι θα έκανε 7-10μερες.χθες ενημερώθηκαν οτι έχουμε ανορθωτη.

Υπάρχει διαφορά παλιού με νέου ώστε να καταλάβω ποιον μου έχουν φέρει?μη με πιάσουν κ μένα κότσο.ξέρω οτι η ψυκτρες του νέου πρεπει να κοιτάνε προς τα εξω κ όχι προς τον κινητήρα.υπάρχει περιπτωση να μου βάλει κανένα Παλιό γυρισμένο αναπαδα να φαίνονται οι ψυχτρες προς τα εξω?

Κ μια ερωτηση λιγο οφ τοπικ τα michellin road 4 ειναι καλα για την μηχανη μας γιατι σκεφτομαι να τα βαλω.

Ευχαριστω πολυ κ την κατανοηση σας.

Re: Ανορθωτης παλιος/νεος  

  Από: Marios81 στις 31/05/2015 12:59 μμ.

Καμια βοήθεια βρε παιδιά?

Re: Ανορθωτης παλιος/νεος  

  Από: stamatisx στις 31/05/2015 8:54 μμ.

Από μια γρήγορη αναζήτηση βρήκα αυτό:

Scenario 4 - For Street Triple up to VIN 354281
To facilitate the fitment of the latest regulator/rectifier and a hose guide, parts kit T1300570 is available.

Scenario 5 - For Street Triple from VIN 354282 to VIN 456776 and Street Triple R up to VIN 456776
To facilitate the fitment of the latest regulator/rectifier, parts kit T1301234 is available.

Πήγαινε από κει όταν θα στο περνάνε και δες αν γράφει τον κωδικό αυτό?

Re: Ανορθωτης παλιος/νεος  

  Από: argyris στις 05/06/2015 11:34 πμ.

Marios81"Καλησπέρα φιλοι μου....

Είμαι κ εγώ νεος κάτοχος ενος striple 2010.
Είμαι διακοπές λογο τριημέρου κ δεν μπορω να ψαχτω απο το κινητό.

Ημηχανη έπρεπε να είχε αλλάξει ανορθωτη στην ανάκληση αλλά μάλλον τον γέλασαν τον προηγούμενο ιδιοκτήτη κ δεν του τον άλλαξαν ποτε.Ίσως επειδή φοράει την ολοσομη αρροου πιστεύαν οτι δεν θα καεί.
Η μηχανή έχει μείνει σε γνωστό αντιπρόσωπο της triumph.την πεμπτη παραγγειλαμε τον καινουριο ανορθωτη κ υποτιθετε οτι θα έκανε 7-10μερες.χθες ενημερώθηκαν οτι έχουμε ανορθωτη.

Υπάρχει διαφορά παλιού με νέου ώστε να καταλάβω ποιον μου έχουν φέρει?μη με πιάσουν κ μένα κότσο.ξέρω οτι η ψυκτρες του νέου πρεπει να κοιτάνε προς τα εξω κ όχι προς τον κινητήρα.υπάρχει περιπτωση να μου βάλει κανένα Παλιό γυρισμένο αναπαδα να φαίνονται οι ψυχτρες προς τα εξω?

Κ μια ερωτηση λιγο οφ τοπικ τα michellin road 4 ειναι καλα για την μηχανη μας γιατι σκεφτομαι να τα βαλω.

Ευχαριστω πολυ κ την κατανοηση σας."


ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΦΙΛΕ

ΕΠΕΙΔΗ ΑΛΑΞΑ ΚΙ ΕΓΩ ΠΡΙΝ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΤΟΝ ΑΝΟΡΘΩΤΗ, Ο ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΟΠΩΣ Κ ΑΝΑΦΕΡΕΣ ΟΙ ΨΥΚΤΡΕΣ ΚΟΙΤΑΝΕ ΠΡΟΣ ΤΑ ΠΙΣΩ ΕΝΩ Ο ΠΑΛΙΟΣ ΚΟΙΤΟΥΣΑΝ ΠΡΟΣ ΤΟ ΜΟΤΕΡ. ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟΠΟΘΕΤΗΘΕΙ ΑΝΑΠΟΔΑ. ΚΑΘΩΣ ΕΙΝΑΙ Κ ΠΙΟ ΧΟΝΤΡΟΣ.

Re: Ανορθωτης παλιος/νεος  

  Από: Marios81 στις 05/06/2015 2:52 μμ.

Καλησπέρα φιλοι μου....

Επιτελούς πανευτηχης κ εγω με το τριπλακι μου.

Για τον ανορθωτη τώρα να ξέρουν κ οι επόμενοι.
Εκτός του οτι μπαίνει ανάποδα με τις ψυχτρες να βλέπουν την ροδαο καινούριος μπαίνει με μια Βασούλα.
Στον παλίο τα καλώδια είναι ενσωματομενα στον ανορθωτη ενω στον καινουριο είναι χωρια κ μπαινωουν με φυσες.
Τέλος η Πλάτη του καινούριου ανορθωτη είναι καλημενη με αλουμινιο μαλλον (είναι ασημενια απο πισω) ενω στον παλιο δεν εχει τιποτα.

Εντυπώσεις.....
Το μηχανάκι σκοτώνει.Καμια σχέση με του 13.επειδή πρωτα οδηγησα το καινουριο κ μετα το παλιό φαίνονται διαφορετικά μηχανάκια.
Το νεο είναι τόσο γραμμικό που δεν καταλαβαίνεις το γκάζι κ ίσως κάποια στιγμη να το βαρεθεις.
Το Παλιό ροπιαζει κ τρελενετε.ΑΣΕ που αν γατζωσει λάστιχο σηκωνετε... κάτι που με το καινουριο δύσκολα γίνεται μονο με γκαζι.

Re: Ανορθωτης παλιος/νεος  

  Από: HelenKoR στις 07/06/2015 11:50 μμ.

Ευχαριστουμε πολυ για το ποστ, φιλε!
Μπορει να φανει χρησιμο στο μελλον οποτε καλα εκανες και το εγραψες εδω!!
Thanks m8
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.